Autor Tema: Popis branitelja  (Posjeta: 38003 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #90 : Prosinac 19, 2012, 09:25:52 poslijepodne »
Objavljen je Registar hrvatskih branitelja:

https://registar.branitelji.hr/app/index.html

Upravo čitam kako je u samo 2 sata u Ministarstvo stiglo 10.000 prijava za moguće lažne branitelje.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #91 : Prosinac 19, 2012, 09:31:10 poslijepodne »
A neće naći niti jednog. Sve je već prošlo rešetku prije objave.

Ja hepi - 822 dana borbenog sektora, više i ne treba... druge mi se neda tražiti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #92 : Prosinac 20, 2012, 11:02:41 prijepodne »
A neće naći niti jednog. Sve je već prošlo rešetku prije objave.

Ja hepi - 822 dana borbenog sektora, više i ne treba... druge mi se neda tražiti...

Pa to si znal i bez popisa, ili?

Jaguar

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #93 : Prosinac 20, 2012, 03:05:06 poslijepodne »
A neće naći niti jednog. Sve je već prošlo rešetku prije objave.

Ja hepi - 822 dana borbenog sektora, više i ne treba... druge mi se neda tražiti...

Dobro, pohvalno što drugo reći, za svakoga tko je bio i branio Hrvatsku.
Ali jedno pitanje, kada bi znao kako netko prima braniteljsku mirovinu a znaš sasvim sigurno da nije bio nigdje, jel' bi ga prijavio?

I da, znam puno ljudi koji su bili u obrani i na ovom popisu su ali nisu uzeli braniteljske mirovine. I ti si jedan od takvih, između ostaloga, zato sam te i pitao gornje pitanje, jer nije korektno niti pravedno prije svega prema svima koji su bili a od tada i danas cijelo vrijeme rade, dakle da netko koristi braniteljsku mirovinu na teret sviju nas a nigdje nije bio angažiran. Ja mislim kako bi ih trebalo prijaviti, pa neka institucije istražuju.

Znam prema informacijama koje sam dobio iz prve ruke kako su neki tražili od zapovjednika jedinica potvrde, pametni zapovjednici ni u snu nisu htjeli izdati takvima potvrde, dok neki ipak jesu, nažalost.
« Zadnja izmjena: Prosinac 20, 2012, 03:12:57 poslijepodne Jaguar »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #94 : Prosinac 20, 2012, 09:10:49 poslijepodne »
Ali jedno pitanje, kada bi znao kako netko prima braniteljsku mirovinu a znaš sasvim sigurno da nije bio nigdje, jel' bi ga prijavio?

Pa da znam, najvjerojatnije bih ga prijavio, čisto iz osobnim načela legalizma. No kao osoba ga ne bih prijavio (pritom mislim na tradicionalna sekiranja zbog jala ili ljubomore), jer mi je takva spika teška, strana i daleka, jednostavno ne volim se zamarati sa drugima na toj razini.

Glede mirovine, mislim da ne treba podrazumijevati da svatko tko je bio branitelj treba automatski imati i mirovinu.

Obranu domovine smatram osobnim, domoljubnim, lojalnim, ljudskim, moralnim, karakternim i svakim drugim pozitivnim činom, a mislim da se je sa tim beneficijama i mirovinama i inim stvarima otišlo daleko u područje pretjerivanja i - očigledno - i u područje kriminala, a svakako se je statuse invalida i bilo kakvog drufgog povlaštenog statusa trebalo provoditi uz puno veće i raznolikije kontrole, koje bi kao takove trebale imalti i kontinuitet. Drugim riječima - ako si imao sreću proći kroz sve živ i zdrav, osim priznanja da si bio branitelj, drugih povlastica ne bi trebao imati. Tako je to normalno u svim zemljama, jedino se je kod nas od toga napravilo zanimanje (u smislu profesije) za široke mase.

Naravno, osim teškog tjelesnog invaliditeta druge invaliditete ne bih priznavao kao trajno povlašteni status, osobito ne invaliditete na temelju psiho-poremećaja.

Ukoliko bi bilo i takvih (normalčno je da bi), svakako isti ne bi sjedili na dva stolca sa tim statusom - ne bi vozili, ne bi imali oružje niti poslovne sposobnosti (ili čak i ministrovali!!), ali bi se liječili i uzimali terapije pod stručnim nadzorom (a ne doma). Nema beda - ako želiš biti biljka na državni račun, to bi i bio. I mislim da bi za 90% njih tolika ograničenost i spriječenost u normalnom životu dovela do naprasnog, jako brzog ozdravljenja.

Osobno sam sretan što sam kroz sve terene prošao maltene neokrznut, uglavnom ništa trajnijeg karaktera, pa ne smatram da bih sada trebao imati zahvalnost cijelog svemira zbog toga. Hvala Bogu, živ sam i zdrav, i to mi je najveća nagrada. Inače, poslije operacije Bljesak, odbio sam medalju kada sam vidio da su htjeli dati meni (koji sam bio podosta pasivan i podalje od prve linije tadašnjim rasporedom), a nisu na listu stavili prijatelje koji su tamo bili na prvoj crti. A takovih nepravdi, na žalost, ima koliko hoćeš... ustvari, što očekivati kada je tadašnji sam nadređeni časnik (Borković) sadašnjem ministru branitelja (Matiću) rekao da ono što je objavio NIJE njegov ratni put, kako su dani podaci laž, no to Vladu, očito, nimalo ne interesira...
« Zadnja izmjena: Prosinac 20, 2012, 09:16:19 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #95 : Prosinac 20, 2012, 09:26:59 poslijepodne »
http://izbor.com.hr/2012/12/20/blamaza-manolic-rekorder-registra-branitelja-a-generala-norca-nema/

Eto, jebem ja sve ako je ovako nešto moguće... da stari, smrdljivi udbaš, koji se nije maknuo od salona na Pantovčaku, ima maksimalan broj dana, dok ljudi koji su bili dragovoljci i operativno na terenu cijelo vrijeme ne mogu ni biti na listi... zbog takovih je za prave branitelje maltene i uvreda biti u tom registru...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #96 : Prosinac 20, 2012, 10:03:04 poslijepodne »
Jel ima kakova statistika; kak zapraf zgleda "prosečni branitel"?

A kaj veliš na "stražara" v debele pozadine z jezero i nekaj dan "borbenoga sektora" kaj je skoro stalno bil doma i ni nit znal de mu je puška..? Il...
Famozne postrojbe
...Biblioteka HRM Split 4 “branitelja”
Biblioteka HRM Split
1.Ljubica Begović Biblioteka HRM – Split    17.09.1991. – 30.06.1996.
2.Ivanka Ćirić Biblioteka HRM – Split    17.09.1991. – 30.06.1996.
3.Ivanka Jerković Biblioteka HRM – Split     16.09.1991. – 30.06.1996.
4.Nevia Radunić Biblioteka HRM – Split     17.09.1991. – 30.06.1996.
http://nacionalnasramota.wordpress.com/postrojbe/biblioteka-hrm-split/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #97 : Prosinac 21, 2012, 12:24:51 prijepodne »
S nestrpljenjem smo čekali Registar branitelja“
Štrbac: „Svi objavite svoj ratni put jer bi to olakšalo identifikaciju počinitelja"
...„Dobro bi nam došlo kada bi se svi ohrabrili da, kao što su to učinili ministar branitelja, obrane i policije, objave svoj kompletan ratni put, jer bit to olakšalo identifikaciju počinitelja", kazao je Štrbac te dodaje kako bi to olakšalo identificiranje odgovornih za ratne zločine počinjene nad Srbima u Hrvatskoj.
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/7106-s-nestrpljenjem-smo-cekali-registar-branitelja.html
http://www.portal53.hr/forum/611-komentari-vijesti-i-lanaka/30257-s-nestrpljenjem-smo-ekali-registar-branitelja.html

Idi, brate, srči pesak.
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #98 : Prosinac 21, 2012, 10:25:26 prijepodne »
http://www.24sata.hr/politika/u-registru-branitelja-se-nasli-i-glumci-glazbenici-sportasi-294482

U Registru branitelja našli su se i neki ljudi iz javnog života. Među njima su tako glumci Žarko Potočnjak, Goran Višnjić i Božidar Alić, redatelj Antun Vrdoljak, pjevači Marko Perković Thompson, Dražen Zečić i Marijan Ban, boksač Damir Škaro i dr.

Popis ljudi iz javnog života koji su se našli u Registru branitelja:

Goran Višnjić - 108 dana u borbenom sektoru.

Leon Lučev - 741 dan u borbenom sektoru.

Niko Pulić - 458 dana u borbenom sektoru.

Jure Kerum – 1716 dana u borbenom sektoru.

Luka Bebić - 50 dana u neborbenom sektoru.

Vice Vukojević - 219 dana u borbenom sektoru.

Martin Špegelj - 861 dan u neborbenom sektoru.

Antun Vrdoljak - 880 dana u borbenom sektoru.

Nadan Vidošević - 65 dana u borbenom sektoru.

Božidar Kalmeta - 183 dana u borbenom sektoru.

Andrija Hebrang - 2021 dan u neborbenom sektoru.

Vladimir Šeks - 351 dan u borbenom sektoru.

Anto Đapić - 476 dana u borbenom sektoru.

Darinko Kosor - 131 dan u borbenom sektoru.

Dragutin Lesar - 9 dana u borbenom sektoru.

Milijan Brkić Vaso - 1966 dana u borbenom sektoru.

Ivan Jarnjak - 1766 dana u borbenom sektoru.

Tomislav Karamarko - 1131 dan u borbenom sektoru.

Darko Milinović - 606 dana ukupno, od toga 398 u borbenom i 208 u neborbenom sektoru.

Ivan Vrdoljak - 252 dana u borbenom sektoru.

Rajko Ostojić - 160 dana u borbenom sektoru.

Tihomir Jakovina - 622 dana u borbenom sektoru.

Željko Jovanović - 308 dana u borbenom sektoru.

Tonino Picula - 97 dana u borbenom sektoru.

Davorko Vidović - 375 dana u borbenom sektoru.

Josip Manolić - 2175 dana u borbenom sektoru.

Berislav Rončević - 16 dana u borbenom sektoru.

Stjepan Fiolić - 397 dana u borbenom sektoru.

Petar Čobanković - 266 dana u borbenom sektoru.

Josip Đakić - 2113 dana u borbenom sektoru.

Tomislav Ivić - 731 dan u borbenom sektoru.

Dinko Burić - 721 dan u borbenom sektoru.

Daniel Srb - 457 dana u neborbenom sektoru.

Drago Lovrić - 1774 dana u borbenom sektoru.

Petar Stipetić - 1745 dana ukupno, od toga 1639 u borbenom sektoru i 106 u neborbenom sektoru.

Boris Šprem - 184 dana u borbenom sektoru.

Branko Hrg - 341 dan u neborbenom sektoru.

Ivan Turudić - 504 dana u borbenom sektoru.

Branko Hrvatin - 10 dana u borbenom sektoru.

==================================

Za Thompsona znam da nije čudo što je u Registru, jer je čovjek toliko javno isfotografiran tijekom rata na bojnim pozicijama da je to već bezveze, kao i još neki drugi pjevači, glumci itd. sa ovog popisa.... No kako su na popisu oni za koje se zna gdje su sjedili cijelo vrijeme?...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #99 : Prosinac 21, 2012, 04:01:05 poslijepodne »
HDZ je dijelio šakom i kapom "zaslužnima" kao i spomenice domovinskog rata, čime je ona kao takva potpuno devalvirala!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #100 : Prosinac 22, 2012, 08:25:04 prijepodne »
Apsolutno točno, a taj trend je započeo u realnom vremenu, kako je rat trajao... od prvog dana je bilo važnije iz čijeg dupeta viriš nego za što si zaslužan...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #101 : Prosinac 22, 2012, 09:35:17 prijepodne »
a kak stoji sa vlatkom pokos , nives celzijus , u kojem sektoru su one.

ne cujem niti citam koji sektor je imao ona fukara  koja je do nedugo prdio na pantovcaku.da li je isti   na spisku morha ili kos-a..da je na udbinom popisu to znamo.

naime,  povise naveden(e )i, figurirali su kao zasluzne osobe koje su najvise razveseljavale/li hrvate..

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #102 : Prosinac 22, 2012, 10:41:49 prijepodne »
One su u uglednom razredu pušačica klecavih koljena, zaduženih za kondicione pripreme posrnulih "boračkih" veličina... nemaju pljuce, ali imaju utjecaja...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #103 : Prosinac 22, 2012, 03:44:46 poslijepodne »

a kak stoji sa gorickim odisejom..

nemrem pretraziti, jerbo odisej je cas srbin, pa onda volksdeutscher, isti ga ni za boga dragog necu medju svoje, pa onda oce biti zastupnik cigana , pardon, roma..tu se je uspjel ufurati

vele da je u doba balvan revolucije bio u srbiji, imali traga u popisu o odisejovoj  ratnoj kolotecini.

za njegovog kompica Toninu znamo da je pokupskom bojistu skupljal cucke...eto, bar nekaj

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Popis branitelja
« Odgovori #104 : Prosinac 23, 2012, 11:22:38 prijepodne »
Famozni fantomski ratnici iz famoznih postrojbi, naravno svi sa svim statusima...

http://nacionalnasramota.wordpress.com/postrojbe/

Famozne postrojbe

1. Biblioteka HRM Split
2. Bojna sportaša
3. Centar za prof. rehabilitaciju
4. Četa ZNG “Hrvatski umjetnici” – Zagreb
5. Dom časnički HRM – Split
6. HEP
7. HIC
8. HVIDRA RH
9. HVO
10. Institut pomorske medicine – Split
11. Jadrantrans
12. Komisija za postupanje s zarobljenicima
13. Ministarstvo pravosuđa
14. Ministarstvo zdravstva
15. Na skrbi
16. Narodna zaštita
17. Nepoznata postrojba
18. Nova bolnica Zagreb
19. Orkestar RM Split
20. Ostale postrojbe
21. Pomorski muzej – Split
22. Posebna zapovijed za B.P.
23. Prijedlog župana Koprivničko-Križevačkog
24. Računovodstveni centar Gs HV – Zagreb
25. Računovodstveni centar OZ Karlovac
26. Računovodstveni centar OZ Osijek
27. Računovodstveni centar OZ Rijeka
28. Računovodstveni centar OZ Zagreb
29. Ratni izvjestitelji
30. Samostalna “Muslimanska četa” – Zagreb
31. Samostalna četa “Bambino”
32. Škola nacionalne sigurnosti
33. Športska odred
34. Strelište “Jamadol” – Karlovac
35. Udruga hrv. dragovoljaca DR
36. Udruga hrvatska majka
37. Udruga hrvatskih udovica DR
38. Udruženje roditelja poginulih branitelja
49. UNPROFOR
40. Ured za prognanike i izbjeglice vlade RH
41. Vladin odjel za nestale
42. Vod hrvatskih umjetnika Bjelovar
43. Vojni orkestar HV – Zagreb
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”