Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205828 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #675 : Veljača 13, 2012, 04:33:03 poslijepodne »
Je a kaj ste mislili?

I dalje je potpuno ista sitiuacija kao da vlada HDZ - neznanje, jad, politika činije manjeg otpora i deranje sirotinje, kao i pretvaranje zadnjih ostataka srednje klase u sirotinju, a bogatuni i dalje trljaju ruke - jer nisu financirali kampanju za badave, ovi drže riječ kada je oduživanje u pitanju...

Sve je to ista škola, sve su to pesi iz istog legla...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #676 : Veljača 15, 2012, 09:31:24 prijepodne »
Koliko je porez strašan koji se planira najbolje govori sljedeći članak:
http://www.vecernji.hr/vijesti/obitelji-srednjeg-sloja-porezi-odnose-1200-kn-clanak-377008

Naslov je upravo odgovorajući. Obitelj srednjeg sloja je siromašnija za 1200 kuna. Te tako i dalje uništava vlada hrvatski srednji sloj.

(Srednji sloj nije onaj koji se obično govori u zapadnim zemljama nego jednostavno oni koji uspiju sebe nahraniti, poplačati račune i uštediti išta novaca za crne dane te si priuštiti nekada nešto više)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #677 : Veljača 15, 2012, 09:49:03 prijepodne »
Naslov je upravo odgovorajući. Obitelj srednjeg sloja je siromašnija za 1200 kuna. Te tako i dalje uništava vlada hrvatski srednji sloj.
Ha čuj, neko mora platiti hrvatske dugove. Valjda to nebudu oni koji imaju jedva dovoljno da prežive, oni sa minimalcem ili sa mirovinom od 2000 kuna? Zato ne znam kaj se čudiš? Ak to nemreju oni koji imaju nadprosjećne plaće, koji to onda mogu?

Naravno da bi bilo dobro uvesti dodatni porez onima koji imaju prek 20000 plaću, ali jel bi to opet bilo fer? Opet bi se imal ko buniti. I takvih opet ne bi bilo dost da to državi nekaj značajno pomogne.

Znaš kak bi mi na to moj prijatel rekel:

Sorry, but - jebiga.

P.S. Baš sam pročital zanimljivi komentar na toj stranici Večernjeg:
"liječniku koji ima plaću od 8.000 kn, na ime poreza i doprinosa uplaćuje mu se 6.400 kn / mjesečno ili 76.800 kn / godišnje. Ukratko, od brutto plaće u iznosu 175.200 kn, liječnikova neto plaća iznosi 96.000 kn, od koje će 4.200 kn pojesti dodatni porezi... Od 175.200 kn, on na raspolaganju ima 91.800 kn..."

I sad ti reci jednom nezaposlenom čovjeku, ili nekom na minimalcu koji dela po 10 sati dnevno da je tih 4200 kuna godišnje za jednog doktora katastrofa. Kaj misliš kakav buš dobil odgovor?
« Zadnja izmjena: Veljača 15, 2012, 09:56:23 prijepodne BobRock »

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #678 : Veljača 15, 2012, 10:00:00 prijepodne »
Zato ne znam kaj se čudiš? Ak to nemreju oni koji imaju nadprosjećne plaće, koji to onda mogu?

Govorimo ne o onima koji su nešto bogati nego teret krize će najviše platiti oni koji su do sada uspijeli spojiti kraj s krajem.

S druge strane koliko će DT platiti poreza nakon što HT isplati dividendu?
Koliko če platiti vlasnici banaka u Hrvatskoj nakon što plate dividendu?

To su stvari gdje se treba puniti porez.

S druge strane ja ipak smatram da ne treba dodatno ekstra oporezivati i povećavati opterečenje porezima jer je i ono ovako veliko. Treba uvesti reda i smanjiti potrošnju. Nekoliko hintova: zašto Hrvatske Šume ne mogu noralno poslovati nego dobivaju subvencije od 400 miliona eura, zašto HŽ ne može normalno poslovati a npr kaže se da se dnevno ukrade u HŽ-u 10,000 litara dizela. Koliko bi manje bilo troškova za državu da nije bilo zlatnih WC-a koji na kraju država odnosno ja plačam.

Te stvari će vratiti kredite.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #679 : Veljača 15, 2012, 10:10:47 prijepodne »
Govorimo ne o onima koji su nešto bogati nego teret krize će najviše platiti oni koji su do sada uspijeli spojiti kraj s krajem.
Pa i oni sa minimalcem jedva spajaju kraj s krajem. I penzići. A ovi sa nadprosjećnom plaćom to baš i nisu. Neko to mora platiti kaj je HDZ pokral.
Citat:
...
Te stvari će vratiti kredite.
Je slažem se, dobre ideje, i tu treba nekaj napraviti. Ali od nečeg treba početi. Da bu narod to moral platiti to je bilo svima odpočetka jasno. Ali svako si je mislil da nebu baš on, i sad smo malo iznenađeni i razočarani.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #680 : Veljača 15, 2012, 11:40:07 prijepodne »
Pa i oni sa minimalcem jedva spajaju kraj s krajem. I penzići. A ovi sa nadprosjećnom plaćom to baš i nisu.

U tome i je problem. Po liniću svatko tko ima nadprosiječnu plaču (doslovno kuna kuna iznad prosijeka) se smatra ekstra bogatim a ta njegova plača ne pokriva niti minimum potrošačke košarice 4-člane obitelji.

Zato ja smatram da svatko tko ima nadprosiječnu (doslovno kuna iznad matematičkog prosjeka) plaču se ne može smatrati bogatašem.

Pogotovo ako mu supružnik ne radi- njegova obitelj spada u socijalne slučajeve jer ne zarađuje dovoljno za minimum života a porezno je svrstan u najviši porezni razred.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #681 : Veljača 15, 2012, 12:31:03 poslijepodne »
Po liniću svatko tko ima nadprosiječnu plaču (doslovno kuna kuna iznad prosijeka) se smatra ekstra bogatim a ta njegova plača ne pokriva niti minimum potrošačke košarice 4-člane obitelji.
Zaboravi potrošačku košaricu. Po njoj penzići ne bi mogli ni preživjeti. To je teoretska i statistička stvar. Mi smo svi daleko od jedne fer šanse za normalan život, mi samo nekak sklapamo kraj s krajem i proživljavamo. I to još odavno, zato ne znam zakaj se ti sad nekaj čudiš.
Citat:
Zato ja smatram da svatko tko ima nadprosiječnu (doslovno kuna iznad matematičkog prosjeka) plaču se ne može smatrati bogatašem.
Joooj, sad ti izlaziš sa nekim novim izrazom u diskusiju. Bogataš, ha? Tko je danas bogataš? Samo onaj koji ne treba delati da bi morao živjeti, tak da u tom kontekstu nemremo diskutirati o visini plaće: takav nema plaće.
Citat:
Pogotovo ako mu supružnik ne radi- njegova obitelj spada u socijalne slučajeve jer ne zarađuje dovoljno za minimum života a porezno je svrstan u najviši porezni razred.
Danas više ni u Njemačkoj nemreš živjeti od samo jedne plaće. Takav život je nekad bio moguć, danas ne, danas moraju oboje raditi ak očeju "normalno" (kaj je danas uopće normalno?) živjeti.  Tak da nije problem u visini te jedne plaće, niti dodatnom porezu na tu plaću, nego je problem da samo jedan supružnik dela. Da nam je gospodarstvo kak treba oboje bi mogli nać posao i donesti plaću doma, ali tu je problem - gospodarstvo nam je u k...u! I tim dodatnim porezima se želi izaći iz roga spina. To smo nadam se svi shvatili. Sad je vrijeme žrtvovanja i gladovanja da možemo izać iz krize.

Prošla su vremena kad se moglo živjeti samo tak, sad bu se trebalo zasukati rukave i delati. I zaboraviti kaj ne možda nekome "normalno".

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #682 : Veljača 15, 2012, 12:48:04 poslijepodne »
I to još odavno, zato ne znam zakaj se ti sad nekaj čudiš.

Pa razlika je u tome što se nekada prihod oko 7,500 kuna nekada smatralo pragom za bogatstvo a sada se smatra 5,500 kuna- što je apsurd. 

To je glavna razlika između nečega što je bilo nekad i nečega što je danas.


P.S.: potrošačka košarica je statistika i teora ali daje indikaciju što treba biti minimalno osigurano svakom kučanstvu. Pravedna porezna politika treba da svaka obitelj može to si osigurati.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #683 : Veljača 15, 2012, 01:38:52 poslijepodne »
Pravedna porezna politika treba da svaka obitelj može to si osigurati.
Slažem se.
No međutim država Hrvatska nema to mogućnosti pružati. To moraju svi shvatiti, naročito oni koji žive na državni trošak. I oni koji su dopustili da se Hrvatska sroza tu gdje je.

To danas jednostavno nije moguće jer bi onda svake godine još više posuđivali. A to nećemo.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #684 : Veljača 15, 2012, 03:21:47 poslijepodne »
Pravedna porezna politika treba da svaka obitelj može to si osigurati.
Slažem se.
No međutim država Hrvatska nema to mogućnosti pružati. ...
To danas jednostavno nije moguće jer bi onda svake godine još više posuđivali. A to nećemo.

Porezna politika je jedna strana- druga jest koliko se troši i na što.
Ja smatram da se previše poreza na osnovu dohotka prikuplja te da bi trebalo smanjiti rashode- koji na žalost još uvijek su viši i još uvijek se sve više i više posuđuje :-(

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #685 : Veljača 15, 2012, 05:48:29 poslijepodne »
Porezna politika je jedna strana- druga jest koliko se troši i na što.
Ja smatram da se previše poreza na osnovu dohotka prikuplja te da bi trebalo smanjiti rashode- koji na žalost još uvijek su viši i još uvijek se sve više i više posuđuje :-(

Ma i stim se slažem, ali lako je nama ovdje mudrovati. Da je sve to tak lako izvodljivo ne bi se oni tam u vladi tolko natezali. Nitko ne želi dobiti manje love, ni ti, a kam pak neki seljak, penzić ili policajac. I tu je problem. A infrastruktura mora i dalje funkcionirati.

Stvar je takva da se stvarno slažem s tobom, treba šparati, samo pitanje je gdje? Otpuštati sam tak, u prvih 30 dana kad dojdeš na vlast nemreš. Prvo se mora napraviti, kak je ono Konzum rekel... dubinska analiza? Jer to nije samo tak lako - otpuštati. Da ti delaš u državnoj firmi našao bi sigurno razloge protiv otpuštanja i možda bi klel mater vladi, kao što je to već rađeno ovdje.

Ne znam, ne želim ga braniti, ali nemrem reći da je Zoranu lako.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #686 : Veljača 24, 2012, 12:09:02 poslijepodne »
Tečaj opet klizi i Rohatinski se trudi da ga brani.
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/178419/HNB-prodao-131-miliju-eura-da-stabilizira-kunu.html

samo tko zna dokle će moć braniti.

S druge strane inina zarada će biti 0 ove godine = daljnja recesija.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/178431/Izlaskom-iz-Sirije-INA-gubi-svu-dobit-pa-vi-sad-racunajte.html

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #687 : Veljača 29, 2012, 10:06:07 prijepodne »
Od stura novi porezi  :(

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #688 : Veljača 29, 2012, 01:57:06 poslijepodne »
Dug države je velik :-(
Na kraju listopada sa jamstvima je 59% BDP-a.

Prognoza jest da dug raste a BDP baš i ne pa to znači da će dugovi rasti i preskočiti 60%.

Bilaj

  • Gost
« Zadnja izmjena: Veljača 29, 2012, 03:50:51 poslijepodne Bilaj »