Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205793 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #270 : Kolovoz 25, 2010, 04:35:43 poslijepodne »
Promijenit će se za jedno 10 godina, kad eskalirana kriza natjera nesposobne da se sami maknu, jer će morati snositi posljedice za loše odluke temeljene na neznanju. Sada su očito svi toliko ispremreženi interesima i vezama, da nitko nema petlju reći "dosta" svima onima koji žive od nerada.
Još neki misle kao ja pred dva tjedna:
"I to je ono što je HDZ pokazao ovim rebalansom proračuna. Ne treba onda čuditi što će više građana pozdraviti ovakvo prelijevanje iz šupljeg u prazno, nego što će ga kritizirati."

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pustimo-vise-crvene-vragove-ovo-je-pravi-komunizam/508821.aspx

Sretno, narode!

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Recesija
« Odgovori #271 : Kolovoz 25, 2010, 10:40:18 poslijepodne »
Nažalost nije to ni komunizam.
Da je to komunizam mnogi bi tucali kamen na golom otoku
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #272 : Kolovoz 25, 2010, 10:54:48 poslijepodne »
To je onaj gori dio komunizma, šteta za tucanje kamena, da nije unutra, tucaju oni svejedno, umjesto kamena, nas u mozak. ;)

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Recesija
« Odgovori #273 : Kolovoz 25, 2010, 11:19:11 poslijepodne »
Ispravak netočnog navoda, to je onaj bolji dio komunizma (tucanje kamena).

Mislim da nam taj dio danas u ovoj demokraciji jaaako fali.
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #274 : Kolovoz 28, 2010, 07:45:01 prijepodne »
Evo ponovo se aktivirala afera a uvozom mesa.

Ono što sam bio govorio prije i što se najbolje može pokazati kako mi nikako ne možemo imati konkurentnu mesnu industriju.

Što je bila bit.
Neki uvozni je uvezao meso staro čak 10 godina. Po našim zakonima to je moguće i legalno. Samo što nigdje u EU se ne može uvesti meso koje je strije od 6 mjeseci.
Zato mi uvozimo meso i 10 godina staro (hrvatska ima ograničenje 1 godinu zamrznuto u običnoj škrinji ali za ovo duboko smrzavanje ne) .

Ali ni to nije sve. ako je neko meso staro više od jedne godine u običnoj škrinji, onda se to meso preradi u npr čevapčiće i opet se može prodavati.

spomenuti uvoznik je uvezao meso po cijeni od 4,5 kune za kilu. Prodaje je po recimo 30 kuna + pdv. To je zarada od 500 %.
Domaći proizvođać nema šanse prodati meso po cijeni od 4,5 kune. On propada.
Kupac je kao bolje prošao jer je kupio staro meso koje nitko ne želi po cijeni koja je jeftinija od normalno sviježeg mesa.
Uvoznik je imao ekstra zaradu. S vremenom neće biti više ni jedan jedini domaći proizvođać nego isključivo navedeni uvoznik uvoziti meso.

I tako uništavamo svoju proizvodnju, samo zato da bi neki bili sretniji da su kupili malo jefitnije meso koje se nemre kupiti u EU jer isto ne valja.


Inače što se mene tiče- ja takvo meso izbjegavam jer sam se par puta zeznuo i kupio a meso mi smrdi za poluditi. Sad sam samo postal piletino jedac.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #275 : Kolovoz 28, 2010, 10:22:26 prijepodne »
..... Sad sam samo postal piletino jedac.

Još dodajem i puretinu, janjetinu i to samo znanog porijekla dakle frišku ne smrznutu.

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #276 : Kolovoz 28, 2010, 10:28:24 prijepodne »
Ja nikad meso ne kupujem po supermarketima, isključivo kod Kurilovčana. A što se tiče salama i kobasa, to kupim isključivo domaće (PIK, Vindija itd). Pa ak me već truju, nek me truju moji.  ;)

plemenitashica

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #277 : Kolovoz 28, 2010, 10:37:37 prijepodne »
Ja nikad meso ne kupujem po supermarketima,......

Niti ja osim ponekad smrznute cordon blue od Purisa. Friško meso i čvarke kupujem  kod Navračića, a vrlo često i kod prijatelja koji imaju stoku, a hrane ju u Pokuplju. Ponekad kupujem pečenicu u Dubrancu.

I voće ne kupujem u dućanima, nego u voćarni na Trgu Stjepana Radića, koja ima zaista najbolje voće i povrće u cijelom kraju.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #278 : Kolovoz 28, 2010, 10:43:17 prijepodne »
Sad sam samo postal piletino jedac.

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Recesija
« Odgovori #279 : Kolovoz 28, 2010, 10:57:05 prijepodne »
Svi se vi gospodo ljuto varate,kada mislite da ne kupujete staro ili ono kojem je prošao rok trajanja.
Nemojte si misliti da „patuljci „ pojma nemaju kako se radi takav posao.
Ako to rade velike firme, a evidentno je da rade,ako to država dozvoljava,a evidentno je da dozvoljava…..pa ne vjerujem da su svi ostali iz Hlebina?????

Malo sutra!!!

Svi mi to uredno kupujemo,samo se zavaravamo da je baš tu gdje se mi snabdijevamo sve u redu i sve zdravo.
Ma pitam vas ja ,tko ne bi želio brzu i dobru zaradu?

Upitajte se kaj se kupuje u veterinarskoj stanici u V.Gorici da se meso osvježi ,dobi lijepi izgled i privremeno izgubi svoj stari pokvareni miris? Nakon takove obrade evo ga sigurno na policama u dućanima.

Dakle sve se svodi na to,koliko je svatko od nas otporan na bilo kakove boleštine,viruse,infekcije i ine gadosti,toliko duže organizam odolijeva novim napastima koje nas čekaju nakon konzumacija takove loše hrane.
Za savjest onih koji to svjesno rade ne možemo učiniti ništa ,jer se  pogotovo sada sve svodi na brzu zaradu.
Mislim da je to naša žalosna svakodnevnica.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #280 : Kolovoz 28, 2010, 11:00:00 prijepodne »
Svi mi to uredno kupujemo,samo se zavaravamo da je baš tu gdje se mi snabdijevamo sve u redu i sve zdravo.

Odlično rečeno.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Recesija
« Odgovori #281 : Kolovoz 28, 2010, 12:31:35 poslijepodne »
Da slažem se



NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #282 : Kolovoz 28, 2010, 08:49:12 poslijepodne »
Neki uvozni je uvezao meso staro čak 10 godina. Po našim zakonima to je moguće i legalno. Samo što nigdje u EU se ne može uvesti meso koje je strije od 6 mjeseci.
Zato mi uvozimo meso i 10 godina staro (hrvatska ima ograničenje 1 godinu zamrznuto u običnoj škrinji ali za ovo duboko smrzavanje ne) .

Ali ni to nije sve. ako je neko meso staro više od jedne godine u običnoj škrinji, onda se to meso preradi u npr čevapčiće i opet se može prodavati.

Kak se zove preduzeče (da ga ubacim v konkurenciju za "Zlatnu čunu")?
http://www.forumgorica.com/cuspajz/nominacije-za-zlatnu-kunu-izvorno-hrvatsko-i-superbrandshr/

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #283 : Kolovoz 30, 2010, 08:05:06 poslijepodne »
iz novog lista:


"Grčka tragedija: Prvi čin nove »Velike depresije«

Institut Geralda Celentea europske mjere štednje naziva suludima, jer Vlade žele spasiti velike banke i financijske institucije prisiljavajući radnike da više rade, a zarađuju manje

Danijela JOZIĆ
Dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju Paul Krugman upozorio je prije nekoliko dana u New York Timesu da SAD nipošto nije u fazi oporavka. Oko toga oporavlja li se Amerika, pa onda i svijet, od krize, ili je ovo sada početak duge stagnacije, kao i to hoće li nas pogoditi kriza s dvostrukim dnom – mišljenja su različita. Unatoč tome što američko gospodarstvo bilježi blagi rast zadnja četiri kvartala, neki i dalje, dakle, sumnjaju.
No "Trends Research Institute" je u svojim prognozama dosljedan – one su i dalje crne da ne mogu biti crnje! Utemeljitelj Trend Research instituta je Gerald Celente, za kojeg kažu da bi posramio i Nostradamusa da je ovaj živ. Taj je institut osnovan 1980. godine i okuplja, kako se sami nazivaju, »neovisne mislioce« predvođene Celenteom. Posljednje njihove prognoze iz srpnja i dalje su vrlo loše – ne samo za SAD, već i za Europsku uniju…

Loš uzor

Zašto (treba) vjerovati Geraldu Celenteu? Možda zato što je još u prosincu 2007. godine govorio o tome da »Ameriku čeka ekonomski 11. rujna«, ili možda zato što je njegov institut, među ostalim, predvidio krah burze u Americi 1987. godine, raspad SSSR-a, azijsku krizu 1997. godine… Ono što je nama u ovom trenutku posebno zanimljivo jest to da su Celente i njegov tim puno ranije predvidjeli krizu u Grčkoj. Iako se u posljednjem izvješću na tridesetak zanimljivo uređenih stranica uglavnom bave situacijom u SAD-u, manji dio, koji se odnosi na Europsku uniju, jednako je crn u prognozama.
I dok se po mnogima Unija oporavlja na krilima Njemačke, Gerald Celente i njegovi suradnici misle upravo suprotno. Stroge mjere štednje koje su uvele Vlade u Uniji, spašavajući po uzoru na SAD prvenstveno banke i velike financijske igrače, samo su privremene.
– Grčka tragedija je samo prvi čin »Velike depresije«, koja je pak uvod u prvi »Veliki rat« u 21. stoljeću. Pod pritiskom te depresije padat će vlade, u nekim će zemljama doći do revolucija, u drugima će režimi biti nasilni i ekstremni. Novi vladajući bit će uspješni u buđenju domoljubnih osjećaja, ali neće nipošto moći riješiti gospodarske probleme, no naći će svoje žrtvene jarce – tvrde u institutu.

Socijalni nemiri

Mjere štednje koje se provode diljem Europe nazivaju »ludima«, jer se prilikom spašavanja velikih banaka i financijskih institucija nisu primjenjivala stroga pravila, a sad Vlade oštrim mjerama prisiljavaju ljude da rade više, zarađuju manje, odreknu se svih beneficija, plate više poreza kako bi pokrili »loše oklade najvećih investitora u klasi«.
Dosad su, dakle, do polovice 2010. godine, na ulicama bili građani i radnici Grčke, Irske i Rumunjske upravo zbog drakonskih mjera štednje koje su uvele Vlade, a na inzistiranje MMF-a i središnjih banaka u cilju pokrivanja dugova država. Do 2012. godine socijalni će se nemiri širiti globalno – bit će sve više štrajkova, pobuna, demonstracija sindikata, studenata, nezaposlenih, umirovljenika i ostalih nezadovoljnika… Iako je opći stav da će nemiri sami od sebe »presahnuti« ili će ih zaustaviti policija, jer će ljudi naprosto naviknuti da žive s tim mjerama i u lošijim uvjetima, Gerald Celente ne misli tako.
– Kad ljudi izgube sve, više nemaju što izgubiti – smatra Celente i prognozira da će se ono što se dogodilo u Grčkoj širiti dalje na cijeli svijet, kako se ekonomije budu urušavale, a državni dugovi rasli.
Grčki scenarij najprije se može očekivati u Španjolskoj, Irskoj, Portugalu, Italiji, Islandu, Ukrajini i Mađarskoj te potom u Velikoj Britaniji i SAD-u.
– Nema konkretne organizacije koja će djelovati, bit će to naprosto javni odgovor – kazao je nedavno osnivač Trend Research Institutea, napominjući da su građani svjesni da su oni u konačnici ti koji plaćaju cijenu krize.

Mnogi su svjetsku krizu okarakterizirali kao krizu kapitalizma, no Celente misli da je zapravo riječ o uništenju ljudske prirode.

Amerikanci u dužničkom stresu

Trends Research Institute upozorava da se od 1948. godine nije dogodilo da je polovica od ukupnog broja nezaposlenih Amerikanaca bez posla dulje od šest mjeseci. Od početka recesije u SAD-u je bez posla ostalo 8,5 milijuna ljudi ili 7,4 posto od ukupne radne snage. To nije slučaj u državnoj upravi a u isto su vrijeme lokalne vlasti otpustile tek jedan posto ljudi ili 141 tisuću.
Zanimljivo je i da je u 2010. godini u SAD-u – »šampionu« slobodnog tržišta – samo 41,9 osobnih dohodaka isplaćeno od privatnika. Birokracija je u Americi tradicionalno uvijek manje zarađivala od radnika zaposlenih u privatnim tvrtkama, no taj se trend promijenio: osoba zaposlena u državnoj upravi u prosjeku zaradi 120 tisuća dolara godišnje dok je prosjek kod privatnika trenutačno 60 tisuća dolara godišnje.
I malo psihologije: čak 46 posto Amerikanaca pati od neke vrste dužničkog stresa.

Raspad Unije

– Kapitalizam je postao korumpiran i perverzan zajedno s velikim igračima i vladama koji su zbog pohlepe izdali sustav koji ih je već obogatio. Bit funkcioniranja kapitalizma je distribucija dobara vođena konkurencijom i slobodnim tržištem, a taj je princip zloupotrebljen i uništen – ističe se među ostalim u izvještaju.
Jedna, također, zanimljiva prognoza s obzirom na to da se Hrvatska nada skorom ulasku u EU, jest i ona da će 2012. godine postojati opasnost da se Unija raspadne. Ne samo to, upozoravaju i da će se raspadati države – jačat će separatistički pokreti, poput onih koji već jesu u Walesu, Škotskoj ili Baskiji.
Gerald Celente je govoreći krajem prošlog tjedna za jednu lokalnu televiziju u SAD-u kazao i da nas »Washington, Wall Street i mediji zajedno uvjeravaju da je najgora kriza prošla, da je ona riješena mjerama za oporavak koje su donijele Vlade, a zapravo te mjere samo odgađaju još goru katastrofu«.
Celente prognozira skok rasta cijena zlata na dvije tisuće dolara (čija je cijena inače od 1999. godine narasla 500 posto). Potpuni slom će se po njemu dogoditi do Nove godine, a bit će »nepogrešiv i neporeciv«. Poslovni će mediji umjesto rasprava o krizi s dvostrukim dnom zlovoljno izvještavati o Katrini koja će pokositi Wall Street, prognozira »Nostradamus 21. stoljeća«.

...

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #284 : Kolovoz 30, 2010, 08:46:06 poslijepodne »
Hvala za tekst!

Ja sam davno rekel da je trebalo iskoristiti gužvu i nacionalizirati banke.  ;)