Autor Tema: Pamtim još...  (Posjeta: 4011 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Pamtim još...
« : Listopad 19, 2009, 03:15:16 poslijepodne »
Pamtim još...kao da je danas bilo, dok je raja na ulicu išla, dok je babo štrajkao u krugu, dok je lebac poskupio oped i moj Haso maznu moped.
Pamtim još...kao da je danas bilo, đenana je rekla da ništa od plate, da je direktor zapalio u Dojčland, da će Himzo morat maznut nešto, jer nema se i živi se teško.
Pamtim još...kao da je danas bilo, rekoše da je država u krizi, da se nema para ni za mazut ni za kamatara, da će Slobo da nas reši muka, da se sistem raspo ko Franjina juha.
Pamti još...kao da je danas bilo, povikaše političari u glas, da napokon živimo na svome, da smo spremni na velike brodolome al da glava iz septičke viri, mora narod malo da se smiri, jer u tunelu usred mraka svjetli Unija šestokraka.
I odo ja hod proroka Hamdije, da mi kaže nešto još pametnije, a on uzme od Elvisa ( E.J.Kurtovich) pjeseme i kaže:
Pogledaj u ladici svoje uspomene iz mladosti
otvori pisma sa mirisom radosti
Sjeti se kad su odrastali vršnjaci
Sjeti se kad su dolazili došljaci
I vikali parole o slobodi, blagostanju i pravdi
Jednakosti, miru i poštenju
Podvuci crtu, podebljaj suze
I pusti još jednom da te naguze.
Ja pogledah Hamdiju ispod oka i upitah ga: može li to malo jednostavnije bolan, ništa te ja ne razumijem.
A on će: Može jednostavnije, evo: Ko te k.ra nek ti piše pjesme!

Pozdrav svim radnicima Željezare Split, Dalmatinke Nove koji će pokušati štrajkom glađu pokazati nama papcima ( možda samo meni ) da je došlo vrijeme da sami sebe pogledamo u ogledalo. Mi birači, jahaći rumene kadulje.
Ko to tamo peva?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Pamtim još...
« Odgovori #1 : Kolovoz 13, 2010, 01:57:57 poslijepodne »
"............kakve će posljedice ove afere i prljavi tragovi novca koji vuku do Središnjice ostaviti na stranku koja u protekla dva desetljeća samo tri godine nije bila na vlasti? I pritom ostavila "krvave tragove" gdje god se okrenemo: na javnim financijama, u javnim radovima, u korupciji, kriminalu, reketarenju... Kad se bolje pogleda, financiranje stranke zapravo je kap u moru.

HDZ nije zločinačka organizacija samo zbog Fima medije, već zbog svega onoga što je napravio - ili dopustio da se napravi - od 1990. godine naovamo. I zaista nam ne treba nekakav romantični ljubavni par da dođemo do tog zaključka. Predugo to traje da bismo postali imuni."


http://www.index.hr/vijesti/clanak/mozemo-li-napokon-hdz-nazvati-zlocinackom-organizacijom/506378.aspx

Možemo li napokon HDZ nazvati zločinačkom organizacijom?

Ovo je pitanje iz naslova članka koji bi svatko od nas građana, birača trebao sam sebi postaviti? Pitati se koliko je sam sudjelovao u organizaciji, i koliku li je korist sebi priskrbio.

I još za kraj: nitko nije komenitrao:

"Ako se sve to (nekim čudom) dokaže na sudu, ako uhićenje Nevenke Jurak zaista dovede do onoga koji je upravo osvanuo na aerodromu u Los Angelesu, onda bi se s punim pravom moglo govoriti o zločinačkoj organizaciji. Još više ako se utvrdi da je takav organizirani kriminal bio namijenjen (i) financiranju HDZ-a."

Slučajno je baš taj dan sletio u LA, ili ga preko bare vode neizostavni "državnički/stranački" poslovi, ili ga je netko sakrio?

Đakovčanima treba reči da promijene slogan: Sanader odjedrio Jadranka sjaši. DrIvo je odletio.  :P  :P  ???

No, mene zanima zakaj ti ZNA SE koji su po zatvorima i pritvorima znaju a šute?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Pamtim još...
« Odgovori #2 : Kolovoz 13, 2010, 02:28:48 poslijepodne »
Lele, krenulo je i sa Hypo strane, čuvašmo ga, tolke novce potrošišmo na njega i neočuvašmo, došapnu mu neko na vrijeme kad treba zbrisati, tko li je taj šaptač? Ma kakva politička korupcija, nema toga kod nas, uvjeriše nas rješenjem Ministarstva uprave i u Velikoj Gorici, VŠO nas je uvjerila potpuno, do boli.

Puno puta sam napisao, da ova zemlja dobro i diše, što su joj paraziti sve napravili.

http://www.vecernji.hr/vijesti/austrija-uhicen-bivsi-celnik-hypo-alpe-adria-banke-clanak-178659

Jutros u Klagenfurtu
Austrija: Uhićen bivši čelnik Hypo Alpe-Adria banke
Kulterer je vodio poslove proširenja poslovanja banke na područje zapadnog Balkana. Tužiteljstvo ga tereti za odobravanje milijunskih kredita bez pokrića.

Wolfgang Kulterer, bivši predsjednik uprave Hypo Alpe-Adria banke, uhićen je rano jutros u Klagenfurtu, javljaju austrijski mediji. Kulterer je vodio poslove proširenja poslovanja banke na područje zapadnog Balkana. Uz njega navodno je uhićena i njegova suradnica čiji identitet zasad nije poznat. Pretraženo je i desetak stanova i ureda u Beču i Koruškoj.

Tužiteljstvo ga tereti za odobravanje milijunskih kredita bez pokrića u vrijednosti nekretnina ili drugih založnih prava od kojih je većina završila na području Hrvatske, Srbije i BiH.

Tijekom poslijepodneva istražni sudac bi trebao donijeti odluku o eventualnom zadržavanju uhićenog Kulterera.




Pročita danas jedan izvrstan tekst Davora Butkovića u Jutarnjem, preporučujem ga svakako.

http://www.jutarnji.hr/je-li-kaptol-najjaca-komunisticka-celija-/877228/
« Zadnja izmjena: Kolovoz 13, 2010, 02:35:44 poslijepodne JosipJoža »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Pamtim još...
« Odgovori #3 : Kolovoz 13, 2010, 03:06:50 poslijepodne »
Ima i jačih igrača da nose listu, a i SKHDZ kvalificiranijih... Darko ipak nije bio u kumrovečkoj školici, a nije ni odrastao na drvetu mandarine ili masline...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Pamtim još...
« Odgovori #4 : Kolovoz 13, 2010, 03:13:29 poslijepodne »
@ plemenita

Kakva su to pitanja " zakaj ti koji su po zatvorima i pritvorima šute" ?
Prvo, postupak je u tijeku sa naznakama zastare ( pitaj Kutlu ili državljanina Republike Srbije gosp. Guci).
Drugo, po Ustavu je svako nevin dok mu se ne DOKAŽE krivnja. Sad, za početak se mora malo odmoriti 30-90 dana, prikupiti snage, selektirati bilješke kako bi krenuo u obranu svog digniteta. Neki, glasači bez DVOJNOG državljanstva odu u Brain Storm School u Remetincu, a neki sa glasači sa DVOJNIM državljanstvom izaberu bolje kampove za naobrazbu u Federaciji ili šire.
Treće, kako Himzo reče, svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem....
Izbori su blizu, visinske pripreme počinju na jesen, kuna je stabilna, POT nikada neće dobiti natrag svoju imovinu jer je to nekadašnja ministrica ruralnog prava i razvoja gruntovne rekla.
Generalno, pusti Dunav neka teče ......

@ Josipe

Hypo je samo jedna u nizu lokalnih banaka koje su greškom dospjele na istragu ali nemoj zaboraviti da školovani poslovni ljudi iz međunarodnog koncerna Cara Nostra d.o.o. nikada ništa ne potpisuju pa su i sve optužbe prema njima teško dokazive, kako u EU tako i kod nas. To što je netko svjedok protiv nekog je glupo postavljena teza jer i taj netko ima svjedoka da je baš taj dan proveo u  Livnu na sastanku sa lokalnim KUD-om. Pa ti dokaži jaro !!! Ako nema materijalnih dokaza, transfera, pisanih tragova i sl. možeš šipu loma. Uostalom, urbana vila na Pantovčaku on navedenog glasi na njegovog punca i na njegovu ženu, a ne na njega. Uglavnom, Eliot koji bi dokazivao porijeklo imovine još uvijek nije na vidiku, a ni zakonske osnove ( osim za kriminalne skupine u narko biznisu) nema.
Uostalom, teško da će netko dokazati rizični plasman za projekte koji su u sebi imali sve dozvole, procjene vrijednosti zemljišta koje je iz poljoprivrednog pretvoreno u građevinsko itd. Po papirima, projekt je prošao sve instance u Banci, kreditni odbor ga je potpisao pa je i logično da ga je Uprava odobrila. Tresla se brda, rodio se miš.
I da, btw, taj isti "novinar" ne tako davno bio je sudionik ne tako bizarne korupcijske afere i međunarodnog transfera sredstava, primanja su mu nedostatna da bi potvrdila porijeklo imovine, a inače stručnjaci kažu da se jako malo razumije u vina.
Oni "novinari" koji kvalitetnije rade svoj posao ili nisu među nama, ili su im razbili gubice, ili im rascopali glavu sa ciglom.
I u jednom i u drugom slučaju "novinara" postupak je u tijeku.

Nego, jebo to, ajde malo da se družimo, da razmenimo mišljenja. Idemo brate neki koncert mi forumaši da organizujemo. Vidiš da je to sad u modi.
Ko to tamo peva?

JosipJoža

  • Gost
Odg: Pamtim još...
« Odgovori #5 : Kolovoz 14, 2010, 08:57:18 prijepodne »
Ima i jačih igrača da nose listu, a i SKHDZ kvalificiranijih... Darko ipak nije bio u kumrovečkoj školici, a nije ni odrastao na drvetu mandarine ili masline...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-kako-je-drug-darko-a-danas-ministar-milinovic-branio-partiju-i-racana/451223.aspx

Pogledajte kako je drug Darko, a danas ministar Milinović branio partiju i Račana......


Sledge, možda Darko i nije najači igrač za nošenje liste, ali kumrovačka školica mu nije strana kao uostalom i velikoj većini
članova CKHDZ, doduše iz ovih pisama se može vidjeti da je bio tek u početnim razredima školice. ;)

JosipJoža

  • Gost
Odg: Pamtim još...
« Odgovori #6 : Kolovoz 16, 2010, 04:30:53 poslijepodne »
Domoljublje na HDZ-ovski način: što veća kućerina, to veće domoljublje!
Tekst je dobar, preporučam.
Od kud mi je ovo još poznato? Turopolje? Da, istina i bog. Kak se zove onaj Hotel, jel "Karni" kolko stigneš ili tak nekak.
 


http://www.index.hr/vijesti/clanak/odricanje-s-bazenom-milinoviceva-kuca-kao-spomenik-hdzovu-licemjerju/506744.aspx

I zato je lijepo da Milinović gradi svoj dvorac. Osim što će u njemu uživati kao pravi gospodar Like (zemlje na obroncima njegove vile), on će ostati kao trajni podsjetnik na drugu dekadu HDZ-ove vladavine. Obilježene prijetvornošću, lažnim domoljubljem, naglim (i sumnjivim) bogaćenjem i - naravno - socijalnom, društvenom i gospodarskom propašću. Što veća propast, to veći spomenik. Može i drugačije: što veća kućerina, to veće - domoljublje.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Pamtim još kao da je bilo danas
« Odgovori #7 : Kolovoz 16, 2010, 08:26:58 poslijepodne »
Pamtim još kao da je bilo danas.....

...kad je babo Atif otiso od nas
u ruci mu piva, za reverom znacka FK SARAJEVO.
Kaze da mu je dosta zene, dijece, kuce,
i da ga naka nostalgija vuce,
i da ce se vratit' kad mu bude cejf.

Mi dijeca smo cucali ispod jorgana
a komsiluk viko ; "Haj Fatma pusti hajvana, vratit ce se on kad propije sve."
Al eto, prodje od tad trin'est bajrama
a babo Atif se ne vrati nama,
kazu da ga je kod Hadzica satro voz.

A ja sam uletio u Fahrinu raju,
sverco kafu, bunario, i po tramvajima prodav'o farmerke.
Mislio sam da za to imam nekog slifa,
i zaboravio sam rijeci rahmetli babe Atifa
u rijetkim trenutcima kad je ovaj bio trijezan

Sine, veli, ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku...haj rekoh....

I fakat, murija ufati Omera
on propjeva nakon dva samara i rece raji sve sto zna
Zaboravio je bio, sve zajednicke akcije
zaboravio je bio sve zajednicke derneke,
zaboravio je bio kako sam njega i onog malog Adu dvaput spasio belaja...

I sada u miru istraznog zatvora razmisljam o rijecima
rahmetli babe Atifa
u rijetkim trenutcima kad je ovaj bio trijezan...
Sine, veli, ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku...
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Pamtim još...
« Odgovori #8 : Kolovoz 16, 2010, 08:28:52 poslijepodne »
http://www.index.hr/vijesti/clanak/premijerka-priznaje-da-je-vlada-dosad-trosila-kao-pijani-bogatas/507222.aspx

Premijerka priznaje da je Vlada dosad trošila kao pijani bogataš?!

Evo treba donijeti zakon za samog sebe kako se ne bi kralo i trošilo.
S HDZ-om je sve moguće pa čak i drveni šparet i gumeni žarač. ^-^

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Pamtim još...
« Odgovori #9 : Kolovoz 16, 2010, 08:35:49 poslijepodne »
Mala ispravka narodne poslovice...
Dvije su stvari nemoguće

1. Drvena peć
2. Ramo katolik
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

amarkulin

  • Gost
Odg: Pamtim još...
« Odgovori #10 : Kolovoz 16, 2010, 09:12:34 poslijepodne »
Drvena peć je svakako moguća! Probaj je napraviti, pa ćeš se uvjeriti. Problem je jedino što se ogrijati možeš samo jednom.  ;)