Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205900 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Recesija
« Odgovori #705 : Travanj 11, 2012, 02:47:57 poslijepodne »
Kad si ti jakoo pametan, onda napiši kolika su davanja poslodavca prema državi na neto plaču od 2.300,00 kn ?  Daj nas malo poduči ...

Ispadaš neuk i dalje, ne mogu se samo tako izračunati davanja jer nisu za sve jednaka. Plaća (neto) je samo jedan od parametara, koji se definira na drugačiji način.  Ne moraš pisati i pametovati u svakoj temi jer ispadaš smiješan.
I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #706 : Travanj 11, 2012, 03:23:57 poslijepodne »
daj napiši podatak do kraja na kaj se misli ...  sad na primanja radnika od 2.300,00 kn poslodavac plaća 1.216 kn davanja, a po novom zakonu bi trebao plaćati 1.100,00 kn? 

Pa ljudi moji kakve su tu gluposti napisane.
Pa tu se neke osnovne stvari ne razumiju. Strašno i prestrašno.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #707 : Travanj 11, 2012, 04:00:50 poslijepodne »
vidite, najpametniji, nisam ni ja znao kolika su davanja pa sam se konzultirao s knjigovođom koji mi je i dao traženi podatak. Ako mislite da nisam u pravu dajte argumente a ne samo prenašati gluposti i onda ih ne znate objasniti. 
Mglavović, da pratiš forum malo bolje, primjetio bi da ima poprilično tema u koje se uopće ne petljam jer nemam pojma o tome (za razliku od nekih koji mi to spočitavaju) Prema tome ... ili daj argumente za svoje izjave ili začkomi.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #708 : Travanj 11, 2012, 04:04:26 poslijepodne »
Bilaj a  kaj ti nije jasno ?  Koje su to osnovne stvari, po tebi ?
Konzultiraj se i ti kod kojeg knjigovođe nek ti veli kolika su davanja poslodavca prema državi plaću koja iznosi 2.300,oo kn neto ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #709 : Travanj 11, 2012, 11:26:35 poslijepodne »
Kako je lijepo živjeti u demokraciji i biti civiliziran ... informacije iz INE
Zgleda da cena ovisi o platežene moči; ak moreš platiti više (ak te moreju scediti više) platiš više ak ne-ne.

p.s.
Kruno,do ti je na slike?  ;D
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #710 : Travanj 11, 2012, 11:27:23 poslijepodne »
Bilaj a  kaj ti nije jasno ?  Koje su to osnovne stvari, po tebi ?
Konzultiraj se i ti kod kojeg knjigovođe nek ti veli kolika su davanja poslodavca prema državi plaću koja iznosi 2.300,oo kn neto ...
Joj gluposti piše koko.

Bolje bi mu bilo da nauči što je davanje državi a što ukupni trošak a dok to ne napravi neka
začkomi.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #711 : Travanj 11, 2012, 11:47:39 poslijepodne »
Zgodna je reakcija akcije mladih
http://akcijamladih.org/bolje-grob-nego-rob

Strašno je što ovo pogađa srž problema- mladi i dugotrajno nezaposleni će biti besplatna radna snaga za osobe poput todorića ili keruma.

Strašno i istinito.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #712 : Travanj 12, 2012, 06:57:51 prijepodne »
ako ja pišem gluposti o davanjima , što ne odgovoriš na pitanje o ovom "Doslovno svi oni koji rade sada na minimalcu će momentalno dobiti otakz jer za isti trošak mogu dobiti novih 3 radnika. " završetak citata ... ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Recesija
« Odgovori #713 : Travanj 12, 2012, 09:19:27 prijepodne »
ako ja pišem gluposti o davanjima , što ne odgovoriš na pitanje o ovom "Doslovno svi oni koji rade sada na minimalcu će momentalno dobiti otakz jer za isti trošak mogu dobiti novih 3 radnika. " završetak citata ... ?

Nažalost tebi koko-bg ne ide ni zbrajanje do 10!
Ako trenutno poslodavac za jednog djelatnika koji je na "minimalcu" izdvaja bruto 2.900 kuna, a novim prijedlogom zakona poslodavac bi za djelatnika koji nema radnog iskustva ili koji je više od dvije godine na zavodu za zapošljavanje trebao izdvojiti svega doprinos za mirovinsko osiguranje (1+2 stup), ukupnog iznosa cca 450 kuna.

Onda je ovo jednadžba:

2900:450 = 6,4 (cca)

Evo za početnika kao ti preporučam da kreneš s ovim,

a kasnije kad savladaš ovu "računaljku" možeš kod nekoga platiti instrukcije da te nauči na digitron :)


Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #714 : Travanj 12, 2012, 10:46:57 prijepodne »
Tromblon,  kad bi znao i objasniti sve ovo što si prepisao, kad bi znao da se ovakva "računaljka" kak ti veliš zove abakus, a i da moj nick nije ovakav kako ga ti pišeš ... možda bi uspjeli komunicirati ljudski, bez vrijeđanja.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Recesija
« Odgovori #715 : Travanj 12, 2012, 12:33:13 poslijepodne »
Tromblon,  kad bi znao i objasniti sve ovo što si prepisao, kad bi znao da se ovakva "računaljka" kak ti veliš zove abakus, a i da moj nick nije ovakav kako ga ti pišeš ... možda bi uspjeli komunicirati ljudski, bez vrijeđanja.

Drago mi je da si počeo shvaćati da ovakva prepucavanja ne vode ničemu pametnom. Nisam ništa prepisao, a za abakus se nisam mogao sjetiti

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #716 : Travanj 12, 2012, 02:07:58 poslijepodne »
Drago mi je da si počeo shvaćati da ovakva prepucavanja ne vode ničemu pametnom.

Previše si optimičan.
Njemu je samo da prepucavanja i vrijeđanja.

Anyway.
Ono što me brine jest stalno se jave ovakve vijesti da se Linić dodatno zadužuje:
http://www.vecernji.hr/biznis/linic-predstavlja-nove-obveznice-dovoljno-nam-je-milijardu-eura-clanak-397392

Ali baš se često pojave ovakve vijesti. Jedino što je malo bolje jest da se zadužuje dugoročnije.

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #717 : Travanj 12, 2012, 02:18:01 poslijepodne »
stalno se jave ovakve vijesti da se Linić dodatno zadužuje:
http://www.vecernji.hr/biznis/linic-predstavlja-nove-obveznice-dovoljno-nam-je-milijardu-eura-clanak-397392

Ali baš se često pojave ovakve vijesti.

Stalno se jave.......Ali baš se često pojave......
Bilaj o čemu Vi?
Čovjek dobije dojam kako se Linić svaki dan zadužuje, čak češće nego Šuker a samo što je stupio na dužnost. ;D
Zna se koliki je deficit proračuna čak i uz samnjenje proračuna.
Drugo je pitanje za što će ići to zaduženje? Razvoj ili krpanje proračuna.
Htjeli ili ne mi ćemo se morati još zaduživati, kako bi mogli servisirati sve "aparate".
Važno je da se zaduživanje počne smanjivati i ulagati u razvoj i razvojne projekte.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #718 : Travanj 12, 2012, 02:42:28 poslijepodne »
Stalno se jave.......Ali baš se često pojave......
Bilaj o čemu Vi?
Čovjek dobije dojam kako se Linić svaki dan zadužuje.
....
Htjeli ili ne mi ćemo se morati još zaduživati, kako bi mogli servisirati sve "aparate".
Važno je da se zaduživanje počne smanjivati i ulagati u razvoj i razvojne projekte.
Od kada je postao ministar barem svaki mjesec ako ne i češće.

Treba početi vračati dugove a ne dizati nove.

Deficit se smanjuje i to je dobro ali za mene nije dovoljno. Deficit treba biti 0.

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #719 : Travanj 12, 2012, 04:19:34 poslijepodne »


Deficit se smanjuje i to je dobro ali za mene nije dovoljno. Deficit treba biti 0.

Bilaj ne ide to preko noći ni u kućnom budžetu a tek u državnom, to Vam je valjda jasno!