Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205836 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #585 : Rujan 14, 2011, 03:12:00 poslijepodne »
Problem i nije tako teško rješiv - samo Vlada treba imati muda pokrenuti rješenja. Osobno smatram da u Hrvatskoj ima novca, i to puno novca - no problem je Vlade što ga ne želi uzeti, problem je što ekonomiju rješavaju na - u biti - nerješivi način, a to je uvijek guleći one od kojih ziheraški mogu uzeti, no to je i najmanji i najrizičniji način uzimanja, koji i ne može dugo trajati niti pomoći na bilo koji kvalitetniji način. Problem je Hrvatske što ima zakone skrojene za interese male političke i ekonomske oligarhije - umjesto da se proporcionalno guli one koji imaju najviše, posebice banke i krupne kapitaliste... mali čovjek za mali auto plati sto vrsta davanja, bogataš i za jahte i zrakoplove ne plaća ništa... tko je tu lud?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Recesija
« Odgovori #586 : Rujan 14, 2011, 05:11:31 poslijepodne »
Problem i nije tako teško rješiv - samo Vlada treba imati muda pokrenuti rješenja. Osobno smatram da u Hrvatskoj ima novca, i to puno novca - no problem je Vlade što ga ne želi uzeti, problem je što ekonomiju rješavaju na - u biti - nerješivi način, a to je uvijek guleći one od kojih ziheraški mogu uzeti, no to je i najmanji i najrizičniji način uzimanja, koji i ne može dugo trajati niti pomoći na bilo koji kvalitetniji način. Problem je Hrvatske što ima zakone skrojene za interese male političke i ekonomske oligarhije - umjesto da se proporcionalno guli one koji imaju najviše, posebice banke i krupne kapitaliste... mali čovjek za mali auto plati sto vrsta davanja, bogataš i za jahte i zrakoplove ne plaća ništa... tko je tu lud?

Potpisujem!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #587 : Rujan 14, 2011, 10:59:03 poslijepodne »
Kolumne  Damir Kajin  Oporezivanje bogatih? Ne hvala
 
LIŠITI IH IMOVINE, A NE AMNESTIRATI
Oporezivanje bogatih? Ne hvala

'Zašto dati priliku tajkunima da glume altruiste, neka plate ono što mali ljudi plaćaju: turističko zemljište…. monopole…. ekološke poreze, u tvrtkama skrivenu privatnu imovinu, a oporezivanje „bogatih“ prepustimo za one koji imovinu nisu stjecali kroz pretvorbu i privatizaciju, točnije posredstvom države. Stvarno je cinično da je u Hrvatskoj Ivo Sanader „prvi“ ratni profiter. Profiter je, ali baš prvi…', piše Damir Kajin.

Šesnaest francuskih bogataša, ljudi koji spadaju među najbogatije Francuze, objavili su u srijedu u uglednom lijevom francuskom političkom tjedniku Le Nouvel Observateur pismo koje je izazvalo ogromnu pozornost francuske javnosti, jer su u njemu obznanili da od države traži da ih jače oporezuje. U pismu stoji: „Mi predsjednici velikih kompanija i poslovni vođe, poslovni muškarci i žene, financijski profesionalci i bogati građani, pozivamo da se uvede izvanredni porez koji će pogađati najveće francuske porezne obveznike. Izvanredni porez trebao bi biti određen na razuman način i Philippe Varin, te još neki poznati i moćni poslovni ljudi.

Warren buffett zatražio je da se smjesta poveća porez Amerikancima koji godišnje zarađuju više od milijun dolara.

Buffett je u pismu koje je izazvalo veliku pozornost sasvim konkretno predložio kako bi se po njemu trebalo oporezivati bogate. On smatra da bi se smjesta trebao povećati porez onima Amerikancima – njih 236.883 – koji godišnje zarađuju preko milijun dolara, a još više onima – a njih ima 8247 – koji zarađuju preko deset milijuna dolara godišnje. Napisao je kako je prošle godine platio porez od šest milijuna dolara, što je samo 17 posto od onoga što je zaradio, dok su ljudi u njegovu uredu na svoje prihode plaćali čak 33 posto poreza, napisao je Magazin Aktual.

Protiv sam oporezivanja hrvatskih „bogataša.“

To je amnestija tajkuna.

Država ih nema što oporezivati (prikazivati altruistima) već im kroz reviziju mora sve (do čega su došli, a do svega su došli bez kune) uzeti.

Oporezivanje monopola

Istina, oni (tajkuni) su sve stjecali „po zakonu“, ali to je bio duboko nepravičan zakon (jednima sve, a drugima ništa, jednima metak, drugima imetak), stoga to njihovo stjecanje može se nazvati samo ratnim profiterstvom.

Sanadera se proziva zbog ratnog profiterstva (O.K.) ali u istom dnevniku drugi premijer ulaže sa Austrijancima preko 50 mil € u neka zagrebačka skladišta?

Ono što treba biti prva mjera je oporezovati monopole.

Drugo „one“ koje bi se mogli nazvati trovačima i štete zdravlju treba također dodatno oporezovati, ali od toga svega neće biti ništa, već će se oporezovati imovina, a to opet znači, one kojih je najviše, a to je „sirotinja“. U Hrvatskoj 90% ljudi ima neku imovinu. U Austriji, Italiji, Njemačkoj, možda 50-60%.

To je zasluga Tita koji je uzeo kome je trebao, (ali i kome nije trebao), i dao onima kojima je to bilo potrebnije.

Nije to uvijek bilo pošteno ni pravično, često je to bilo duboko nepravedno, ali dopustiti da moraliziraju ljudi koji pred 20 godina nisu imali ništa, a danas imaju sve je licemjerje.

Zašto dati priliku tajkunima da glume altruiste, neka plate ono što mali ljudi plaćaju: turističko zemljište…. monopole…. ekološke poreze, u tvrtkama skrivenu privatnu imovinu, a oporezivanje „bogatih“ prepustimo za one koji imovinu nisu stjecali kroz pretvorbu i privatizaciju, točnije posredstvom države. Stvarno je cinično da je u Hrvatskoj Ivo Sanader „prvi“ ratni profiter. Profiter je, ali baš prvi….

KOMENTARI
...
Nostradurus Nedjelja, 04.09.2011 23:01

Oporezivanje bogatih je spin i takozvani skretač pažnje

Prvo se morate zapitati kako su se jedni obogatili - tako što su drugi stvorili još veće dugove. Eto to je istina. Bogatstvo bogatih je nedovoljno da pokrije minuse onih drugih jer u procesu stvaranja kreditnog novca banke stvaraju dugove i nepokrivene depozite i nema tog novca bogatih koji to može pokriti. Rešenje je: sites.google.com/site/financijskisustav/razdvajanje-stvaranja-i-posudivanja-novca
...
http://www.dnevno.hr/kolumne/damir_kajin/oporezivanje_bogatih_ne_hvala/381544.html
wwwg tablice

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #588 : Rujan 14, 2011, 11:04:35 poslijepodne »
Warren buffett zatražio je da se smjesta poveća porez Amerikancima koji godišnje zarađuju više od milijun dolara.

U tom njegovom pozivu ima i dosta sebičnosti. On je na vrhu ljestvice najbogatijih, a takva mjera bi mu išla na ruku jer bi to značilo da oni ispod njega trebaju puno više zaraditi da bi mu se približili. Zapravo to je mjera protiv konkurencije.

Nije da se ja protivim njegovom zahtjevu već kažem da on u tome vidi i svoje interese.


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #589 : Rujan 24, 2011, 10:13:21 poslijepodne »
Tu i tamo Marsijanac nešto preuveličava, ali Hitler je zbilja bio u Velikoj Britaniji nekoliko puta od 1919. do 1933. godine. Hitler je bio sudionik u njemačkoj vojsci za vrijeme Prvoga svjetskoga rata, ali nikako nije imao daljnih vojnih i političkih ambicija. On je imao ljubavi prema likovnoj umjetnosti i to je bio njegov san.
Iako su znali kakav je njegov politički program i što smjera, neki banksteri iz SAD-a su financirali političku kampanju NSDAP-a koji je na parlamentarnim izborima 1933. dobio 44% glasova. Njemačka je bila u rasulu i trebao je netko s populističkim programima da podigne njeno gospodarstvo. Najviše je glasova dobio u protestantskim ruralnim područjima na sjeveru Njemačke. Samo je njemu i Roosveltu u SAD-u tzv. New dealom pošlo za rukom da u nekoliko godina zaposle milijune ljudi. No, okrutna ideologija skupo je stajala mnoge.

-

Ponavlja li se povijest ?( ha,ha danas im je Ahmadinejad novi Hitler)
Prisjetimo se sto se dogadjalo u Njemackoj u gladnim 1930-etim .(Ben Shalom Barnanke je javno priznao kako je “americki” FED NAMJERNO prouzrocio privrednu katastrofu iz 1929.)
Nijemci su u tackama vozili bezvrijedni novac da bi kupili kruh . Na kraju je bilo jeftinije paliti novac u peci da bi se zagrijali nego kupiti drva. Tada je Hitler odbacio internacionalni bankarski sustav i uveo FIKSIRANU VRIJEDNOST za njemacku marku. U kratkih 7 godina njemacka ekonomija se preporodila i postala najbrze rastuca i najefikasnija na svijetu. ( bio je to novcani sustav vrlo slican onom USA PRIJE 1913). To je bio odlican primjer za svijet sto se moze uciniti kad se odbaci novcani sustav eksponencijalnih kamata( compounded interest) a to se INTERNACIONALNIM bankarima nije svidjalo i strah ih je uhvatio da ce narodi svijeta shvatiti lose strane “fractional reserve banking system with compounded interest” ( posudbenog sustava sa eksponencijalnim kamatama,kamatama na kamate).
http://www.vecernji.hr/komentar/329852/
http://www.vecernji.hr/vijesti/hitlerov-profil-od-nesposobne-nistarije-njemackog-boga-clanak-329852

-

Modernizacija Rusije
Putin pozvao tajne službe na gospodarsku špijunažu

Vladimir Putin tvrdi kako ne treba kršiti zakone drugih zemalja čije tajne službe velik dio posla obavljaju uz pomoć legalnih izvora, no smatra da FSB treba pomoći modernizaciji zemlje
 
Ruski premijer Vladimir Putin pozvao je rusku tajnu službu FSB da se angažira na gospodarskoj špijunaži, jer tako može pridonijeti što skorijoj modernizaciji Rusije.

- Postoje različite sfere djelovanja obavještajnih službi: tehničko-znanstvene informacije i političke informacije. Smatram da sada, kada nam je jedan od glavnih ciljeva gospodarska modernizacija zemlje, pomoć tajnih službi nije na odmet - ustvrdio je Putin, koji je nekoć i sam bio član KGB-a - tajne policije i obavještajne službe.

Ipak, Vladimir Putin tvrdi kako ne treba kršiti zakone drugih zemalja čije tajne službe velik dio posla obavljaju uz pomoć legalnih izvora. Modernizacija Rusije tek je nedavno postavljena kao prioritet te zemlje, budući da većina Rusije, infrastruktura te tvornice datiraju iz sovjetskog razdoblja.
http://www.vecernji.hr/biznis/putin-pozvao-tajne-sluzbe-gospodarsku-spijunazu-clanak-229728
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #590 : Rujan 25, 2011, 02:33:30 poslijepodne »
Grčka>
Tantalove muke i Sizifov posao
Dok se Grci bune da ne mogu još više da stežu kaiš, poverioci, države evrozone i Evropska centralna banka traže uvođenje dodatnih oštrih mera kao uslov za finansijsku pomoć bez koje bi Grčka bankrotirala. Dok jedni tvrde da Evropska unija spasavanjem prezadužene Grčke spasava samu sebe, drugi kažu da je Grčka rupa bez dna, da joj spasa nema, da su Grci nedisciplinovani, te da su to bačene pare evropskih poreskih obveznika
http://www.vreme.com/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #591 : Rujan 27, 2011, 12:37:00 prijepodne »
U pripremi HITNE mjere za spas eurozone.
Pročitajte kako se planira riješiti dužnička kriza!.

Ako zakaže najnoviji plan rješavanja dužničke krize, svijet čeka recesija, a moguće i depresija

ZAGREB - Iako javno ističu da za Grčku nema plana B, međunarodne institucije užurbano pripremaju vrlo ambiciozan scenarij rješavanja dužničke krize u eurozoni koji uključuje oprost 50 posto grčkog duga i značajno povećanje europskog sanacijskog fonda.
...
Jugoistočna Europa
Ako poduzeti napori ne daju rezultate, postoji velika opasnost da posljedica dužničke krize u eurozoni vrlo skoro počnu svi trpjeti. U regiji jugoistočne Europe, kažu u Svjetskoj banci, kriza bi se manifestirala na dva načina: direktni, financijski način, te indirektni kroz sporiji rast.

- Imajući u vidu važnost grčkih banaka na Balkanu i talijanskih banaka u središnjoj Europi, svaki problem koji bi one imale izravno bi utjecao na zemlje - rekao je glavni ekonomist Svjetske banke za Europu i Srednju Aziju Indermit Gill, na brifingu tijekom godišnje skupštine. U slučaju nove krize, zamjenik guvernera HNB-a Boris Vujčić uvjeren je da bi hrvatski financijski sustav izdržao udar.
...
http://www.jutarnji.hr/eurozona--politicari-su-smislili-plan-b--procitajte-kako-planiraju-rijesiti-duznicku-krizu-/976677/
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #592 : Rujan 27, 2011, 07:06:19 prijepodne »
U tom njegovom pozivu ima i dosta sebičnosti.

Ja to ne gledam tako (iako ne velim da tu nema nešto...), jer smatram da je primarna posljedica puno važnija i kvalitetnija mjera od te aludirane osobne koristi - ti mali ionako nisu njemu nikakva konkurencija. No država puno dobiva, i to je u redu. Kada bi i naša država prestala toliko prodavati plitki populizam, a u biti gulila već mrtvu kravu, imala bi Hrvatska novaca još i za bahatiti se. Ovako smo sirotinjska banana-država.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #593 : Rujan 27, 2011, 10:41:35 poslijepodne »
Konzultantska kuća Roland Berger predložila plan spasa
Grci, prodajte državnu imovinu i tako ćete prepoloviti javni dug

Plan je istisnuti špekulante koji se klade na grčki bankrot, a time bi se spriječili i daljnji napadi na Irsku, Portugal i Španjolsku
 
Javni dug bi se smanjio sa 145 na 88 posto BDP-a

Vezani članci
Propast Grčke plaćat će svi europski građani

Konzultantska kuća Roland Berger Strategy Consultants predložila je paket mjera za spas Grčke iz dužničke krize bez otpisa i reprogramiranja dugova. Roland Bergerov plan predviđa stvaranje holdinga u koji će ući grčka državna imovina vrijedna 125 milijardi eura.

BDP od -5 na +5 posto

Holding će potom biti prodan europskoj instituciji za isti iznos, a sredstva dobivena od prodaje Grčka će upotrijebiti za otplatu obveza prema zemljama eurozone.

Predloženi paket mjera trebao bi u kratkom roku prepoloviti grčki javni dug sa sadašnjih 145 posto na 88 posto BDP-a te osigurati njegov rast do 5 posto godišnje, za razliku od dosadašnjeg pada od 5 posto.

– Naš plan oporavka ima jasan cilj: pomoći Grčkoj da restrukturira bilancu plaćanja uz stimuliranje održivog ekonomskog razvoja – istaknuo je Martin C. Wittig, predsjednik uprave Roland Bergera. Uspije li Europa pomoći Grčkoj da smanji svoj javni dug, doći će do rasta kreditnog rejtinga, povoljnijih kamatnih stopa te dotoka svježeg kapitala.

Smanjiti prijetnje

– Bržim izvlačenjem Grčke iz dužničke krize, prema predloženim mjerama, svi špekulanti koji se klade na grčki bankrot ostat će na gubitku, što će spriječiti daljnje špekulantske napade na Irsku, Portugal i Španjolsku i znatno smanjiti opasnost koja prijeti cijeloj eurozoni – istaknuo je Vladimir Preveden, izvršni direktor zagrebačkog ureda Roland Bergera.
http://www.vecernji.hr/vijesti/grci-prodajte-drzavnu-imovinu-tako-cete-prepoloviti-javni-dug-clanak-330920

Lopovi...
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #594 : Rujan 28, 2011, 12:27:10 poslijepodne »

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #595 : Listopad 03, 2011, 12:47:24 poslijepodne »
Ovo je jedan od razloga zašto smo u krizi:

http://danas.net.hr/novac/page/2011/10/03/0066006.html

Hrvatska je imućna, ali zbog nemara je jad i bijeda

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #596 : Listopad 04, 2011, 12:25:27 prijepodne »
A teri to?
Ovi kaj vele da prodaju se da bi otplatili pol duga a onda za drugu polovicu kamata na kamatu i eto je vriti.Pak.

Grčka blizu bankrota
ATENA - Grčki proračunski deficit ove će godine dosegnuti 8,5 posto BDP-a, što je više od zacrtanih 7,6 posto. Manjak će u 2012. biti smanjen na 6,8 posto BDP-a, no i to je više od predviđenih 6,5 posto dogovorenih u zamjenu za financijsku pomoć.
Grčka vlada jučer je odobrila mjeru kojom se počinje smanjivati broj djelatnika u javnom sektoru, što je bio sporan dio plana štednje koji je bio uvjet za dobivanje zajmova EU-a i MMF-a.
Grčka vlada je prošli tjedan objavila nove mjere za 2011. i 2012. Jedna od njih je isplata samo 60 posto plaće za 30.000 zaposlenih u javnim službama. Ako ti ljudi ne nađu novi posao u roku od 12 mjeseci, bit će otpušteni.
http://www.portal53.hr/vijesti/hrvatska-i-svijet/103-hrvatska-i-svijet/641-grcka-blizu-bankrota.html
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #597 : Listopad 06, 2011, 10:53:20 prijepodne »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Recesija
« Odgovori #598 : Listopad 06, 2011, 01:44:28 poslijepodne »

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Recesija
« Odgovori #599 : Listopad 06, 2011, 02:10:33 poslijepodne »
Sam članak je naizgled ok, no treba uzeti u obzir Hrvatsku realnost, naime lako Kardumu pripovedati da treba stezati i šparati, tj. ist njake..drugim riječima nek odgovori na jedno naizgled jednostavno pitanje "kak uvjeriti gladnog da je sit"?????? ..he naši političari znaju kak?????