Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205840 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #510 : Svibanj 31, 2011, 09:42:27 prijepodne »
Jedna od ideja jest da opustošena polja u ratu budu izvor ekološke poljoprivrede. A kad članak ovako izgleda:
http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=141753

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #511 : Svibanj 31, 2011, 02:01:55 poslijepodne »
Treba uvesti švicarske zakone o poljoprivrednom zemljištu i javnim površinama - imali bi hrane i za hraniti cijelu Europu, kao i mir jer "seljaci" nebi imali vremena demonstrirati po cestama...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #512 : Lipanj 10, 2011, 09:28:11 prijepodne »
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/132165/Za-20-godina-potrosili-smo-150-milijardi-eura-na-gluposti.html

Hrvatska je u 20 godina potrošila, ponajviše upropastila u glupostima, oko 150 milijardi eura. Prije 20 godina bili smo u mnogo boljoj ekonomskoj poziciji nego danas, jer nismo bili zaduženi i imali smo veliku imovinu. Svu smo imovinu prodali, a maksimalno smo zaduženi', upozorio je Ljubo Jurčić

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #513 : Lipanj 10, 2011, 09:58:30 prijepodne »
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/132165/Za-20-godina-potrosili-smo-150-milijardi-eura-na-gluposti.html

Hrvatska je u 20 godina potrošila, ponajviše upropastila u glupostima, oko 150 milijardi eura. Prije 20 godina bili smo u mnogo boljoj ekonomskoj poziciji nego danas, jer nismo bili zaduženi i imali smo veliku imovinu. Svu smo imovinu prodali, a maksimalno smo zaduženi', upozorio je Ljubo Jurčić

Evo ga i Ljubo otkri toplu vodu.  ;D

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Recesija
« Odgovori #514 : Lipanj 10, 2011, 11:57:51 prijepodne »
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/132165/Za-20-godina-potrosili-smo-150-milijardi-eura-na-gluposti.html

Hrvatska je u 20 godina potrošila, ponajviše upropastila u glupostima, oko 150 milijardi eura. Prije 20 godina bili smo u mnogo boljoj ekonomskoj poziciji nego danas, jer nismo bili zaduženi i imali smo veliku imovinu. Svu smo imovinu prodali, a maksimalno smo zaduženi', upozorio je Ljubo Jurčić

Evo ga i Ljubo otkri toplu vodu.  ;D



Koji si ti lik?...dok je delal za tvoje pajdaše onda nije otkrival toplu vodu?...he..jadan si..

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #515 : Lipanj 10, 2011, 11:16:11 poslijepodne »
Muha, prosim Jurčić je sam izjavil da nije ništa delal. :P

http://www.jutarnji.hr/ljubo-jurcic--sdp-ov-gospodarski-program-nece-hrvatsku-izvuci-iz-krize/951624/

Zato što je moj izlazak bio više tehnička stvar. Nije bilo potrebe da se razdužujem s SDP-om jer nemam nikakve funkcije u stranci niti sam u posljednje dvije, tri godine u okviru SDP-a nešto napravio osim što sam bio saborski zastupnik.





http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/132165/Za-20-godina-potrosili-smo-150-milijardi-eura-na-gluposti.html

Hrvatska je u 20 godina potrošila, ponajviše upropastila u glupostima, oko 150 milijardi eura. Prije 20 godina bili smo u mnogo boljoj ekonomskoj poziciji nego danas, jer nismo bili zaduženi i imali smo veliku imovinu. Svu smo imovinu prodali, a maksimalno smo zaduženi', upozorio je Ljubo Jurčić

Evo ga i Ljubo otkri toplu vodu.  ;D



Koji si ti lik?...dok je delal za tvoje pajdaše onda nije otkrival toplu vodu?...he..jadan si..

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Tyler Cowen: Toliko ste nisko da vam je ekonomski rast garantiran !
« Odgovori #516 : Lipanj 12, 2011, 09:43:23 prijepodne »
49-godišnji profesor na sveučilištu George Mason objavio je 15 knjiga, a posljednja ‘Velika stagnacija’ dobila je reputaciju knjige koja će ove godine izazvati najviše polemika. Ako nije na svojem radnom mjestu na čikaškom sveučilištu George Mason, onda je vjerojatno ili u avionu ili u čekaonici nekog aerodroma. S gomilom knjiga. Čita nesmiljeno od svoje treće godine (tako barem tvrdi), a knjige koje proguta najčešće ostavlja na mjestu gdje je dovršio čitanje - na aerodromu, u avionu, hotelskoj sobi, restoranu... Desetke knjiga tjedno. Mnoge ostavlja nedočitane, jer “kada shvati što je autor htio reći, dalje se ne isplati trošiti vrijeme”... Kritičari su u njemu u međuvremenu pronašli “novog Thomasa Friedmana”, a “Velika stagnacija” dobila je reputaciju knjige koja će ove godine u javnosti izazvati najviše polemika. Blogovi i forumi već su potvrdili tu najavu, nabijeni tekstovima “cowenista” kao i onih drugih koji “cowenizam” smatraju promašenom vrstom nadriekonomije.

Obje struje u svojim redovima imaju po nekoliko vrhunskih autoriteta svjetske ekonomije. Cowena, 49-godišnjeg profesora na sveučilištu George Mason, cijeli taj rat ostavlja prilično netaknutim. S harvardskim doktoratom, višestrukom titulom šahovskog šampiona koju je zaradio u mladosti i sa 15 vlastitih objavljenih knjiga u sveučilišnim knjižnicama, u svibanjskoj analizi Američkog instituta za ekonomska istraživanja izbio je na 16. mjesto najcjenjenijih ekonomista mlađih od 60 godina ...

http://www.jutarnji.hr/tyler-cowen--novi-americki-ekonomski-guru---jedini-covjek-koji-misli-da-hrvatsku-cekaju-sretni-dani/952585/
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #517 : Lipanj 12, 2011, 10:08:37 prijepodne »
Taj je puno čitao ali izgleda da nije pročitao onu da nikada ne može biti tako loše da ne može biti gore. Kaže da smo toliko nisko da nam je ekonomski rast zagarantiran. Nema taj pojma na koje sve načine naši političari s lošim zakonima i odredbama mogu uništiti gospodarstvo.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #518 : Lipanj 12, 2011, 11:51:34 prijepodne »
... kaj si ti pesimist po profesiji ili si se samo digel na levu nogu ?  Daj počni misliti pozitivno. Znam da može biti gore, ali i poslije izbora i kad uđemo u europu, nebu nitko mjesto nas delal, odnosno nitko nam nebu pomogel ak si sami ne pomognemo ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #519 : Lipanj 12, 2011, 12:48:14 poslijepodne »
Ne, samo kažem da je teorija da ćemo rasti samo zbog toga jer ne možemo više padati potpuno pogrešna.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #520 : Lipanj 12, 2011, 01:08:41 poslijepodne »
Kaj je - je, obojica ste tu u pravu...  :)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #521 : Lipanj 12, 2011, 01:18:52 poslijepodne »
Taj je puno čitao ali izgleda da nije pročitao onu...

"Čitajući nenapisane knjige zaboravio si one koje su napisane..."  ;D
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #522 : Lipanj 15, 2011, 12:24:30 poslijepodne »

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #523 : Lipanj 16, 2011, 02:47:26 poslijepodne »
kako recesija traje već oko dvije godine dali je napakon prvi znak prestanka recesije porast naruđbi u građevini?

http://www.seebiz.eu/oporavak-narudzbi-u-gradevinarstvu-skok-u-tri-mjeseca-cak-401/ar-6067/

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Recesija
« Odgovori #524 : Lipanj 18, 2011, 06:27:25 prijepodne »
Davno sam rekao da mi imamo bananu od guvernera... ali on muca, pa je simpatican jelda... I narodna banka i ova vlasto koju imamo, prije vise od godinu dana kad se vidjelo kuda idemo, trebala je poduzeti mjere i zaustaviti harac banaka koje sjedaju na imovinu i sve prihode ljudi. Neko ce mozda reci, pa ko im je kriv sto su se zaduzili... no treba razmisliti... ide ti dobro, pozelis nesto malo vise, nadas se da nam je drzava donekle stabilna, a onda jedno jutro se probudis nezaposlen! Racuni dolaze neprestano, a tvoji prihodi ne... prije par dana sam razgovarao sa covjekom kojemu se bas to dogodilo, radio, i ne samo da je ostao bez posla, nego i bez place, ali dobio je potvrdu da mu je firma duzna... no teleoperateri mu nisu potvrdu prihvatili kao sredstvo placanja, pa su mu iskljucili internet, tako da se ni na oglase za posao nemoze javljati, nego ide kod prijatelja i trazi posao preko neta. Sada je u ocekivanju da mu iskljuce i struju ako mu roditelji ne plate, jer ni oni ne prihvacaju tu potvrdu....
Ja se pitam, u 21 stoljecu, dali je normalno da se ikome iskljuci struja? Da djeca uce uz petrolejku? Jel ovo drzava za koju smo se borili? Zar ne postoji socijalna sluzba? Po mojemu, svako iskljucenje struje ljudima bi trebala odobriti socijalna sluzba, a ne da to radi elektra, monopolisticko udruzenje bez konkurencije. Znaci, prvo bi socijalna sluzba trebala razmotriti situaciju, vidjeti zasto se ne placaju racuni za struju, dali se ne placaju jer se to nekome neda, ili zato sto ljudi nisu u mogucnosti platiti. Ako je ovo drugo u pitanju, postave se limitatori, koji ce ograniciti potrosnju, znaci potrosnja na dvije tri zarulje, frizider, tv i jos poneko trosilo mogu biti ukljuceni i to je to. Dalje, internet bi trebao biti potpuno besplatan za sve, na nekoj sporoj vezi naravno, za one koji zele brzinu i razno razne napredne mogucnosti placanje ostaje. Danas djeca koja idu u skolu jednostavno bez interneta nemogu funkcionirati, a pitanje je mogu li im ga roditelji i osigurati.
Interesantno je i vidjeti po kojem je to zakonu doslo do toga da banke i razne institucije koje naplacuju svoje ili tudje dugove mogu naplatiti sa punog iznosa koji ljudima sjeda na bilo od kojih racuna? Ko je taj zakon donio, jel taj imao ikakve pameti uopce? Na tajj nacin se ljude od duga, natjera u duznicko ropstvo iz kojeg jednostavno po ovakvim zakonima nema izlaza, to je puno gore od osobnog bankrota, jer u bankrotu imas ipak pravo na prihode od kojih mozes koliko toliko zivjeti, ovdje nemas nikakva prava. Sjednu na racun, nisi sposoban platiti ni ono sto si do tada redovno uspjevao platiti, dolaze nove tuzbe i ovrhe ( ne zaboraviti sudske i javnobiljeznicke troskove koji ustvari i pokopaju ljude) i gdje si onda? Na tome da se jednostavno ni uz najbolju volju nemozes izvuci. Postanes vjecni duznik.
No jebes gradjane, bitno da se podrzavaju pederi i njihove parade.... idemo u EU..