Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205908 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #495 : Svibanj 08, 2011, 08:18:06 prijepodne »
Nova zaduženja:

http://www.tportal.hr/komentari/komentatori/126442/Kredit-Svjetske-banke-iliti-novo-narkomansko-zaduzivanje.html

Dobar je komenatar da se osvijesti koliko je sve ovo problematično:

Podsjetimo, ukupni dug Hrvatske inozemnim vjerovnicima dosegnuo je sto posto jednogodišnjeg bruto domaćeg proizvoda. A javni dug ‘centralne’ države jednak je 58,35 posto BDP-a; još samo 1,65 posto i Hrvatska će izaći iz kriterija iz Maastrichta i više neće ispunjavati glavni uvjet za Europsku uniju.


Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Recesija
« Odgovori #496 : Svibanj 12, 2011, 07:06:52 poslijepodne »
Nova zaduženja:

http://www.tportal.hr/komentari/komentatori/126442/Kredit-Svjetske-banke-iliti-novo-narkomansko-zaduzivanje.html

Dobar je komenatar da se osvijesti koliko je sve ovo problematično:

Podsjetimo, ukupni dug Hrvatske inozemnim vjerovnicima dosegnuo je sto posto jednogodišnjeg bruto domaćeg proizvoda. A javni dug ‘centralne’ države jednak je 58,35 posto BDP-a; još samo 1,65 posto i Hrvatska će izaći iz kriterija iz Maastrichta i više neće ispunjavati glavni uvjet za Europsku uniju.



Huraaaa

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #497 : Svibanj 12, 2011, 10:16:06 poslijepodne »
Svi po kredu,sve na kredu!  :D
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #498 : Svibanj 13, 2011, 12:13:21 poslijepodne »
O koliko velikim kakačima smo i koliko država konstantno radi krivih poteza.

http://danas.net.hr/novac/page/2011/05/12/0770006.html

Država na sebe preuzima otplatu dugova brodogradilišta u visini od čak 11,3 milijardi kuna. Odluka je to Vlade koja je u četvrtak u Sabor uputila prijedlog zakona o uređenju prava i obveza brodogradilišta u procesu restrukturiranja.

Prema riječima ministrice financija Martine Dalić, iznos od 11,3 milijardi kuna predstavlja potencijalne obveze države koje je ona preuzela odobravajući jamstva škverovima za podizanje kredita kod banaka te će biti prenijete u javni dug.

Koliki dio od tog iznosa će ići iz džepova poreznih obveznika u Vladi nisu rekli. Tvrde da će to ovisiti o prihvaćenim programima restrukturiranja brodogradilišta i vremenu završetka njihove privatizacije. No, kako investitori dosad nisu pokazali interes za preuzimane dugova, na leđa poreznih obveznika mogao bi pasti sav teret, piše Jutarnji list.

Država će škverovima oprostiti i porezne dugove, zajedno sa zateznim kamatama. Budući da je država u postupku rješavanja pomorskog dobra već oprostila 8,1 milijardi kuna, oprost bi ukupno iznosio 20-ak milijardi kuna. Dodajmo svemu da u Vladi smatraju kako će nakon ovoga škverovi u svojoj bilanci iskazivati fiktivnu dobit. No, kako ona neće biti rezultat redovnog poslovanja tvrtki, nego računovodstvenog kemijanja, država škverovima neće naplatiti porez na dobit.

U Banskim dvorima ističu kako ove mjere ne predstavljaju novu državnu potporu, te kako su ovi potezi nužni da bi se poslovanje brodogradilišta postavilo na održive tržišne temelje.

__________________________________________________________

Znači u borodogradilišta se ulupava dodatnih 11,3 miliarde.
Sa ovakvim brodogradilištima i ovakvom vlašću bolje bi bilo da su odmah zatvorili sva brodogradilišta- manje bi štete bilo.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #499 : Svibanj 13, 2011, 12:55:03 poslijepodne »
Koliko bi to godina i koliko brodova morala napraviti hrvatska brodogradnja da se takovi iznosi pomoći i garancija isplate??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

hornet34

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #500 : Svibanj 13, 2011, 08:48:54 poslijepodne »
7

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Recesija
« Odgovori #501 : Svibanj 13, 2011, 08:58:24 poslijepodne »

hornet34

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #502 : Svibanj 13, 2011, 09:33:41 poslijepodne »
njubi haha...

hornet34

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #503 : Svibanj 13, 2011, 09:40:21 poslijepodne »
samo 7 jahti za Abramoviča i to je to...a možda bi onda kupil i GNKD...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #504 : Svibanj 14, 2011, 12:07:09 prijepodne »
Država na sebe preuzima otplatu dugova brodogradilišta u visini od čak 11,3 milijardi kuna. Odluka je to Vlade koja je u četvrtak u Sabor uputila prijedlog zakona o uređenju prava i obveza brodogradilišta u procesu restrukturiranja.
...
Znači u borodogradilišta se ulupava dodatnih 11,3 miliarde.
Sa ovakvim brodogradilištima i ovakvom vlašću bolje bi bilo da su odmah zatvorili sva brodogradilišta- manje bi štete bilo.

Prepisali su "Program restrukturiranja banaka" i nadopisali "brodogradilišta". (Smejal bi se al mi se plače...  :-\ )
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #505 : Svibanj 14, 2011, 09:00:20 prijepodne »
Jesmo li pred zakonom svi isti?
Dok se istovremeno nekome opraštaju dugovi i porezi, preuzimaju garancije na teret svih nas, zna li netko možda koliko je u Velikoj Gorici obrta i tvrtki likvidirano i zatvoreno u zadnjih godinu dana?
Obrta i tvrtki koje će trebati zaraditi i nadoknaditi sve ovo što se poklanja i oprašta škverovima i koje će ako nisu već danas, sutra otići u likvidaciju i zatvaranje.
Za to sve kriva je Vesna Pusić i Čačić. ;D a pomalo i Milanović 8)

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #506 : Svibanj 14, 2011, 11:49:07 prijepodne »
Prepisali su "Program restrukturiranja banaka" i nadopisali "brodogradilišta". (Smejal bi se al mi se plače...  :-\ )

Kao i s bankama, najprije se s novcem iz proračuna restrukturiraju, a onda će ih prodati strancima.

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #507 : Svibanj 14, 2011, 06:51:23 poslijepodne »
Za jednu kunu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #508 : Svibanj 16, 2011, 10:00:29 prijepodne »
samo 7 jahti za Abramoviča i to je to...

Trebaš zaraditi 11 miliardi kuna a ne imati 11 miliardi kuna prometa.

A do sada osim uljanika brodogradilišta nisu zaradili ni kune.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #509 : Svibanj 28, 2011, 11:56:22 poslijepodne »
Recesija još uvijek jako jako udara i nema joj kraja:

http://www.vecernji.hr/biznis/tri-godine-bdp-pada-a-ekonomisti-nisu-sigurni-da-je-tu-kraj-clanak-293351

Gotovo svi pokazatelji kojima se mjeri stanje neke ekonomije na kraju prvog tromjesečja bili su nepovoljni, trgovina je u padu 0,4 posto, industrijska proizvodnja pala je 5 posto, građevinski radovi 7,7 posto, robni je izvoz manji 4 posto, broj noćenja u turizmu 9 posto, neto plaće pale su 0,5 posto, a jedino je uvoz porastao 1,2 posto. Pomoći nije bilo ni od kreditne politike banaka, krediti stanovništvu opadaju, a tvrtkama su samo neznatno porasli.

– Jedna bi dobra investicija mogla preokrenuti trend, ali nje nema. Građevinska djelatnost još je u dubokoj recesiji, a kako je građevinski sektor prije krize davao oko 16 posto svih investicija, zaključujem da će investicijska aktivnost nastaviti slabiti – navodi Z. Živković-Matijević. Pad gospodarstva od 0,9 posto veći je nego u četvrtom lanjskom tromjesečju kada je BDP oslabio 0,6 posto. Osim blagog, 0,3-postotnog rasta u trećem lanjskom tromjesečju, BDP slabi od prvog tromjesečja 2009. godine.

_________________________________________________________________
Kontinuirana kriza od 2009 godine.