Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205827 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #465 : Travanj 08, 2011, 01:05:17 poslijepodne »

 Ja vjerujem da u Hrvatskoj još ima sposobnih neopterećenih, nepristranih, apolitičnih, stručnih ljudi koji žele dobro ovoj zemlji no u ovakvom karcerogenom okruženju ti i takvi nemru doći do izražaja.

Stoga me Stjepane žalosti jer mi se čini da i ti polako upadaš u zamku stranih osvajača potpomognutih domaćim izdajnicima (poturicama).

Jao kukulele šta nam čovjek napriča i osta živ.
Jesi ti možda jedan od tih "neopterećenih", reci što se sramiš? Pa iz tebe izviru sve sami kompleksi opterećenosti.
Tko o čemu, Muha o poturicama i domaćim izdajnicima, a tko su ti ti?

Ovo me uvelike podsjeća na HDZ-ovu priču o domoljublju i držanja ruke na srcu. Pa nije ni čudo, s kim si takav si. ;D

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #466 : Travanj 08, 2011, 01:59:01 poslijepodne »
Javni dug- omča oko vrata ...

http://www.poslovni.hr/vijesti/javni-dug--omca-oko-vrata-176799.aspx

Eto tako piše poslovni. Ne budemo se više mogli zaduživati jer je javni dug preskočio (ili će kako tko govori) 60% BDP-a.

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #467 : Travanj 08, 2011, 03:31:57 poslijepodne »
Javni dug- omča oko vrata ...

http://www.poslovni.hr/vijesti/javni-dug--omca-oko-vrata-176799.aspx

Eto tako piše poslovni. Ne budemo se više mogli zaduživati jer je javni dug preskočio (ili će kako tko govori) 60% BDP-a.

Dakle, ostaje stezanje remena za par rupica. ;D

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #468 : Travanj 08, 2011, 08:11:27 poslijepodne »
Stoga me Stjepane žalosti jer mi se čini da i ti polako upadaš u zamku stranih osvajača potpomognutih domaćim izdajnicima (poturicama). Budite sigurni da na dugi rok kada podržavate strane trg.lance onemogućujete slijedećoj generaciji da zaradi mirovinu, STOGA nemojte podržavati državnu politiku koja je sve banke prodala strancima koji opet sasvim očekivano podupiru uvoz iz svojih zemalja dok ih vi/mi naši svje/nesvjesno svesrdno pomažu.

O bankama je trebalo razmišljati kasnije. Prije 100 i 150 godina su političari naglašavali važnost da imamo svoje banke, a naše su rasprodane čim je bilo prilike.

Ovo s mirovinom ti je glupost. Što misliš, od koga imaju više koristi naši umirovljenici, od DM djelatnika koji u prosjeku uplaćuju mjesečno 2200 kn u mirovinsko, 1650 za zdravstveno i još 187 kuna za zapošljavanje ili od djelatnika Konzuma koji uplaćuju mjesečno 800 kn u mirovinsko, 600 kn u zdravstveno i 68 kn doprinosa za zapošljavanje.

DM djelatnik godišnje uplati 30800 kn u mirovinsko,  23100 za zdravstveno i 2618 kn za zapošljavanje.

Djelatnik Konzuma uplati 9600, 7200 i 816. Tri puta manje.

Tko će zaraditi veću mirovinu? Tko više doprinosi društvu? Kakve izdajice i kakve poturice. Naši ljudi su odlazili u Njemačku trbuhom za kruhom jer ovdje nisu mogli ništa zaraditi. Da li su i oni izdajice i poturice?

Činjenica je da domaći poslodavci daleko manje poštuju prava radnika od stranaca te da ih u pravilu manje plaćaju.

Ova retorika s poturicama i izdajnicima ti je ista ona retorika koja je onoga, koji ne dozvoljava nikome da voli Hrvatsku više od njega i koji sjedi u pržunu u Salzburgu, dovela na vlast. Zar misliš da će i tebi i tvojima to poći za rukom?






Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #469 : Travanj 09, 2011, 08:54:36 prijepodne »
O bankama je trebalo razmišljati kasnije.
...
Misliš prije?

Ali ovo si stvarno lijepo napisao. Jako dobra argumentacija. Mogu samo podcrtat.
« Zadnja izmjena: Travanj 09, 2011, 09:00:01 prijepodne BobRock »

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #470 : Travanj 09, 2011, 10:52:56 prijepodne »
Da prije. :-)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #471 : Travanj 09, 2011, 12:43:28 poslijepodne »
Ja vjerujem da u Hrvatskoj još ima sposobnih neopterećenih, nepristranih, apolitičnih, stručnih ljudi koji žele dobro ovoj zemlji no u ovakvom karcerogenom okruženju ti i takvi nemru doći do izražaja.

Je upraf jem je mrsko kaj pljačkaju svoje radnike,partnere,državu i sve,zapraf,z teremi su v dodiru...
Suze mi idu na oči radi takove...Motorov ovoga društva.
Bokčeki,jadni oni...Dok ne dojdu do izražaja.

Ova retorika s poturicama i izdajnicima ti je ista ona retorika koja je onoga, koji ne dozvoljava nikome da voli Hrvatsku više od njega i koji sjedi u pržunu u Salzburgu, dovela na vlast. Zar misliš da će i tebi i tvojima to poći za rukom?

Tero?
1. il 2. ?  ;D
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #472 : Travanj 10, 2011, 03:03:04 poslijepodne »
DOK POSLODAVCI U HRVATSKOJ NE MOGU PRONAĆI NKV RADNIKE, U HERCEGOVINI STOTINE GRAĐEVINACA NUDE SVOJE USLUGE

CRNA BURZA RADA
Fali vam radnika? Armija Bosanaca traži posao u Dalmaciji
...
Preciznije, na raskrižju na cesti Čitluk – Ljubuški gdje se sporedni put odvaja za Međugorje. Tu Tromeđu u posljednje vrijeme Međugorčani zovu Alijin trg. Jer se tu svako jutro, posebice u ove proljetne dane kada prorade sve “bauštele”, okupi i do nekoliko stotina Bosanaca, mahom Bošnjaka, koji traže posao. Već u osam sati, kada smo radili ovu reportažu, prorijedila se ta svojevrsna burza rada, pa je ostalo tek 15-ak njih koji čekaju kakvu ponudu za posao.
...
Pred jednim motorna pila, što odaje njegovo zanimanje. Predstavi se kao Fadil Topčagić iz Kaknja. Veli da motorkom zna kip iz drveta izrezati, ali nema posla. Nije se želio slikati ako mu ne platimo deset maraka. - Jebo ga ti, jarane, šta je novinaru dat siromahu deset eura. A meni taman. Ko zna oću li danas išta utuć.
Čak sam premišljao da mu platim deset maraka, no tada motorku uze u ruke njegov prijatelj Zakir Karić i veli: - Slikaj, jarane! I napiši za “Slobodnu” da nas je Hrvatska zajebala. Većinom smo radili po Hrvatskoj, najviše u Dalmaciji, a sad ne daju. Dođe inspektor u civilu, pa kad se uzmemo posla, on pokaže iskaznicu. Pa izgon. Baš ko da si u Njemačkoj. A gazde nas traže, jer smo jeftiniji.
...
I država je na crno
Bosanski bauštelci rade ne samo u Ljubuškom i Međugorju nego su zbog cijene prihvaćeni na čitavom prostoru od Neuma do Kupresa. Tako npr. svakog ponedjeljka više od tisuću građevinara ide na posao u Dalmaciju, dok poslove u Tomislavgradu obavljaju „bosanci“. Naprosto su konkurentniji zbog niže cijene. Neki ih pokušavaju prijaviti inspekciji, jer rade na crno.
-Ma, svi rade na crno - veli Pere Vrljičak. - Ovdje je sve na crno, pa i država.
 
Hvala ljudima u Hercegovini
Ma šta Tihić, šta Lagumđija... oni i ne znaju kako je nama i đe smo - veli Omer. - Nu, Bosna uvijek bila bogata, a Hercegovci umirali od gladi. A sad mi iz Bosne moramo po koru kruha u Hercegovinu. Fala ljudima da nas primaju. Neki misle da stanujemo u šupama i pojatama, a mi u Međugorju i Ljubuškom moremo iznajmit sobu s kupatilom po sto pedeset maraka mjesečno. A tu nas stanu četvorica.

KOMENTARI:

Svim Hrvatima cestitam 10 travanj dan drzavnosti!
...
ponosan i tuzan na ovaj dan,pravi hrvacki praznik,slavimo u Melbournu,Australia,u domu naseg poglavnika dr.Ante Pavelica,gdje ponosno stoji njegova slika uz dicnoga Starcevica
POZDRAV SVIM USTASAMA DILJEM SVITA IZ AUSTRALIJE
...

Poserem ti zitko g*** na grob tvog pokojnog poglavnika...sto si otisao u Australiju kad si takav hrvatina? Sto ne dodjes ovdje kod nas u slobodnu hrvatsku majmune? Lako ti je drkat k******** otud, treba ovamo doc pa ovdje zaradit za koru kruva pa da vidis kako je....da vidis kako je kad dica placu a ti im nemas sta dat da jedu.
J***** ti milu majku i tebi i svoj ustasiji i po Australiji i svuda u svijetu!
...

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/134697/Default.aspx

Puna nam je država muđahedinov,10-11 mesec na leto.
Jenem je pak do politike a drugem gori pod ritjum...
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #473 : Travanj 10, 2011, 09:35:03 poslijepodne »
http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=139510

Državna imovina upola manja od vanjskog duga

ZAGREB - Državna imovina kojom će upravljati Agencija za upravljanje državnom imovinom (AUDIO) vrijedna je približno 30 milijardi eura. Nije to službena procjena vrijednosti, nego tek projekcija, napomenuo je potpredsjednik Vlade za gospodarstvo Petar Čobanković. Riječ je o 15 javnih poduzeća, svim državnim udjelima u ostalim tvrtkama, te nekretninama u državnom vlasništvu, osim šuma i poljoprivrednog zemljišta. To znači da je vrijednost državne imovine, bez šuma, voda i poljoprivrednog zemljišta, bez cesta i autocesta, za 50 posto manja od hrvatskog vanjskog duga. Ipak, državna imovina je za približno pet milijardi eura veća od duga države koji je krajem prošle godine s jamstvima i dugom HBOR-a bio veći od 191 milijarde kuna, odnosno nešto više od 25 milijardi eura. Udjeli u javnim poduzećima i to prema nominalnoj cijeni, vrijede gotovo 131 milijardu kuna, odnosno više od 17 milijardi eura, dok preostali udjeli u tvrtkama vrijede tri milijarde kuna. Nekretnine kojima će upravljati AUDIO vrijedne su približno 10 milijardi eura. Vlada je jučer odlučila da će se sva državna imovina, pa i šumsko i poljoprivredno zemljište, popisati u registru državne imovine.
____________________

Znači ako država potroši još 5 miliardi eura (a to su manje od dva godišnja deficita) sve što ima država postaje manje nego što je država dužna.

Do sada smo imali govora o dužničkom ropstvu- to je da koliko god plačamo dugove da nam se dugovi povečavaju.
Sada imamo apsolutno dužničko ropstvo jer uskoro sva imovina neće biti dovoljna za vračanje dugova.
« Zadnja izmjena: Travanj 10, 2011, 09:48:59 poslijepodne Bilaj »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Recesija
« Odgovori #474 : Travanj 10, 2011, 09:47:05 poslijepodne »
I evo do kuda su nas doveli naši drugovi.

A nije toma baš tako dugo kako su se busali kako je bivša juga napravila veliki dug, a da oni to nebudu trebali delati.

Žal mi je kaj se toga moram sjetiti, jer iskreno, vjerovao sam i veselio sam se tome, tim je razočaranje veće - bar za mene.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #475 : Travanj 11, 2011, 06:31:14 prijepodne »
ove koje nazivaš "našim drugovima" niti su moji, niti sam glasao za njih. Ali, nažalost, među ovima kaj se rivleju da zasjednu gore ne vidim nikoga kaj bi bio sposoban da napravi nekaj konkretnog.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #476 : Travanj 11, 2011, 09:46:03 prijepodne »
Državna imovina kojom će upravljati Agencija za upravljanje državnom imovinom (AUDIO)

Ovu su agenciju krivo nazvali. Treba se zvati: Hrvatska ADIO!

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #477 : Travanj 11, 2011, 11:19:08 poslijepodne »
MMF očekuje ponovni rast gospodarstva
MMF u Hrvatskoj u ovoj i idućoj godini očekuje ponovni rasta gospodarstva. Naše bi gospodarstvo tako, prema procjeni MMF-a, ove godine trebalo ostvariti rast realnog bruto domaćeg proizvoda za 1,3%, a iduće za 1,8%.

Godišnja stopa inflacije, prema indeksu statističkog ureda Europske unije, u Hrvatskoj bi ove godine trebala biti 3,5%, a sljedeće 2,4%.

Kad je riječ o stopi nezaposlenosti, MMF za ovu godinu prognozira da će biti 12,8%, nakon što je prošle godine predvidio 12,3%, a 2012. trebala bi ponovno pasti na 12,3%.
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=111829&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=8b219f9bef
wwwg tablice

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Recesija
« Odgovori #478 : Travanj 12, 2011, 09:00:32 prijepodne »
Citat:
Ova retorika s poturicama i izdajnicima ti je ista ona retorika koja je onoga, koji ne dozvoljava nikome da voli Hrvatsku više od njega i koji sjedi u pržunu u Salzburgu, dovela na vlast.

Poturice sam naveo po radi toga jer po meni je stvar u nama, Hrvatima, koji ne cijenimo svoje, i kadri smo prodati sve za saku eura. Tako npr. držim da je Konzum bolji od stranih lanaca jer je Hrvatski lanac, koncern u kojem Konzum ima proizvodnju i potiče male proizvođače na proizvodnju, a strani to ne rade. Koja je razlika izmedju toga sto ce si Todoric kupiti novu jahtu i toga da ce STRANI LANAC prebaciti novac van (i platiti masni porez na dobit HR)? Za mene, tebe nikakva! Pitaj trgovce koji rade u stranim lancima s kakvim se problemima suočavaju svakodnevno, nitko ne otvara temu o problemima prekovremenog rada, nedjeljnog rada, noćnog rada, blagdanskog rada i o njihovom neplaćanju, te zakidanju radnika po svim radno pravnim osnovama. Zašto naša vlada ne koristi mehanizme s kojima raspolaže i zaštiti te i takve ljude?...Zašto kao uvjet dolasku stranih lanaca nije postavila npr. da se odredjena kvota hrvatskih proizvoda mora prodati u njihovim trgovinama ? I tek pod tim uvjetom da oni otvaraju svoje centre u Hrvatskoj??...

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #479 : Travanj 12, 2011, 09:25:16 prijepodne »
Citat:
Ova retorika s poturicama i izdajnicima ti je ista ona retorika koja je onoga, koji ne dozvoljava nikome da voli Hrvatsku više od njega i koji sjedi u pržunu u Salzburgu, dovela na vlast.

 i potiče male proizvođače na proizvodnju, a strani to ne rade.

Misliš na one koje je uvukao u kredite, koji su otvorili farme pa ih je nakon godinu dana, promjenom politike prema njima ucijenio da su propali jer nisu više mogli vraćati kredite, te su ostali bez kuća i imanja zbog kredita.
Da to je taj Konzum, Agrokor i Todorić koji "potiče" male proizvođače, kao i ova Vlast koja se isto tako ponaša.