Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205806 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Recesija
« Odgovori #450 : Travanj 06, 2011, 09:54:24 prijepodne »
Svjetlo u tunelu je Todorićev Konzum koji je sve bliže preuzimanju Slovenskog Mercatora...neki naši eminentni ekonomski analitačari takav potez komentiraju pozitivno, tj. takva akvizicija kažu je veliki iskorak i to još u vrijeme krize za cijelu Hrvatsku...

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #451 : Travanj 06, 2011, 10:17:41 poslijepodne »
@Muha: po čemu je Konzum svjetlo u tunelu? Po tome što podiže opću nelikvidnost tako što ne plaća dobavljače? A opet unatoč tome ima najviše cijene. Odnedavno se u Konzumu mogu plaćati i režije, najprije je reklamirano da su bez naknade, a sada je kao najniža naknada. Očito je da se na taj korak odlučio kako bi povećao svoju likvidnost.  Bilo bi zanimljivo vidjeti ugovore s onima za koje naplaćuje režije i kada oni dobijaju novac. Ljudi su par mjeseci nako uplate u Konzumu dobijali opomene zbog neplaćanja. Čak je i Šuker na pitanje o legalnosti te djelatnosti samo nešto promumljao u bradu.

Čuva se tečaj kune koji najviše pogoduje uvoznicima. Tko je najveći uvoznik robe široke potrošnje? Konzum. Zašto kod njega nema nekih priznatih domaćih proizvođača?

Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja je u rukama Olge Spevec, bivše djelatnice Agrokora.

Kad ti se tako pogoduje onda je puno lakše poslovati nego kad igraš čistu i poštenu tržišnu utakmicu.


Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #452 : Travanj 06, 2011, 11:46:31 poslijepodne »
U Pivovarni Laško, objasnio je Zorko, nakon što su za 23,34-postotni udio u Mercatoru primili tri ponude (hrvatskog Agrokora te fonda Mid EuropaPartnera i Warbur Pincusa), pogodba s Agrokorom praktički je već pripremljena.

Još potkraj prošlog tjedna činilo se da je Ivica Todorić izgubio bitku za Mercator zbog prevelikih animoziteta slovenskog poduzetničkog miljea i prema njegovu poslovnom dosjeu. Carstvo obitelji Todorić predstavljalo se kao krajnje opasno ne samo za mogući plijen, Mercator, nego i za budućnost brojnih slovenskih proizvoda u regiji. Slovenci su posebno inzistirali na tome da prezaduženi Agrokor (više nego pretjerana teza) preuzima nezaduženi Meractor.
http://www.vecernji.hr/biznis/todoricev-san-slovenci-su-mu-otvorili-vrata-mercatora-clanak-273043

Baš sem čekal nekakovu vest pred par mesec da je Konzum dal radnikom nekakove robijaške ugovore za potpisati al nigde nit slova o tem.
wwwg tablice

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Recesija
« Odgovori #453 : Travanj 07, 2011, 08:08:58 prijepodne »
Citat:
@Muha: po čemu je Konzum svjetlo u tunelu? Po tome što podiže opću nelikvidnost tako što ne plaća dobavljače?

Stjepane, postavio si pitanje i na njega odgovorio na svoj način, odnosno kak tebi paše iako sam ja u svom prethodnom postu samo ukratko komentirao preuzimanje ne ulazeći u dubinsku analizu koju ti namećeš...iz tvog posta (ispravi me ako griješim) može se iščitati da ti nije drago da jedan Hrvatski trgovački konzorcij preuzme neki drugi strani što je u ovoj situaciji neuobičajeno dobro za Hrvatsku...Za nelikvidnost prema dobavljačima nije dobro tražiti krivca samo u Konzumu, naime a kaj je sa ostalim stranim trgovačkim lancima koji su još gori neplatiše ?...   

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #454 : Travanj 07, 2011, 09:05:41 prijepodne »
Vrlo dobro rečeno Stjepane, moglo bi se tome pridodati puno toga još kad je Konzum u pitanju.
Što se tiče stranih trgovačkih lanaca, kod njih se vrlo teško ulazi u kuću ali kad se jednom poptiše Ugovor, plaćanje je na vrijeme i prema Ugovoru, toliko za one neupućene.
Konzum je posebna priča, u kojoj velikim dijelom sudjeluje i država, toleriranjem onoga što se drugima ne tolerira.
Svi oni koji i imaju priliku da surađuju s Konzumom vrlo dobro znaju kakav je odnos Konzuma prema njima.
I svi oni su se našli pod takvim pritiskom, kako u obaranju svojih cijena, tako i u trpljenju neplaćanja Konzuma prema njima.
Kada radiš sa tuđim kapitalom, koji je u milijardama kuna, da samo uzmeš bankovne kamate u godini dana, koliko dobavljačima ne plaća, za tu količinu novca, bogat si čovjek.
Međutim jesmo li svi u takvoj mogućnosti i jesmo li ravnopravni? Nismo. Tu je krivica države, što omogućava Konzumu takvu praksu i način poslovanja godinama dok Todorić djelomično zahvaljujući i tuđim novcima gradi sve veće carstvo. Ipak je ovo Hrvatska, u Sloveniji to ne bi bilo moguće, zato Slovenci tako i reagiraju na Todorića, s punim pravom, pa znaju oni sve, nisu oni tako daleko da ne bi mogli znati sve detalje oko Konzuma, Todorića, Hrvatske politike prema Todoriću i njegovom carstvu.

@Muha: po čemu je Konzum svjetlo u tunelu? Po tome što podiže opću nelikvidnost tako što ne plaća dobavljače? A opet unatoč tome ima najviše cijene. Odnedavno se u Konzumu mogu plaćati i režije, najprije je reklamirano da su bez naknade, a sada je kao najniža naknada. Očito je da se na taj korak odlučio kako bi povećao svoju likvidnost.  Bilo bi zanimljivo vidjeti ugovore s onima za koje naplaćuje režije i kada oni dobijaju novac. Ljudi su par mjeseci nako uplate u Konzumu dobijali opomene zbog neplaćanja. Čak je i Šuker na pitanje o legalnosti te djelatnosti samo nešto promumljao u bradu.

Čuva se tečaj kune koji najviše pogoduje uvoznicima. Tko je najveći uvoznik robe široke potrošnje? Konzum. Zašto kod njega nema nekih priznatih domaćih proizvođača?

Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja je u rukama Olge Spevec, bivše djelatnice Agrokora.

Kad ti se tako pogoduje onda je puno lakše poslovati nego kad igraš čistu i poštenu tržišnu utakmicu.



Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Recesija
« Odgovori #455 : Travanj 07, 2011, 10:45:53 prijepodne »
Citat:
Vrlo dobro rečeno Stjepane, moglo bi se tome pridodati puno toga još kad je Konzum u pitanju.

Uvlakač,..he..malo bi se smjestio i Stjepanu u čmar, nije ti dosta GBR-a?.....btw...kaj bi se dalo pridodati?.. jel to da strani lanci nisu potpisnici kolektivnih Ugovora o radu i na taj način izbjegavaju isplatu raznih stimulacija, božičnica, uskrsnica, k-15 idr..o čem ti pričaš?... sve ovo kaj sam nabrojio Konzum svojim djelatnicima daje...kaj daju i kakve plaće imaju trgovci u stranim lancima?....daj više prestani sa kvinsliškim aktivnostima...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #456 : Travanj 07, 2011, 01:20:15 poslijepodne »
... kad već turaš nos tam gdje mu nije mjesto mala usporedba ... npr. Lidl i Konzum: Radno vrijeme djelatnika, primanja, godišnji odmori i opčenito, okruženje ... mnogo bolje u Lidlu nego u Konzumu. Nema nikakvog interesa ni kod jednog ni kod drugog, kupujem na obje lokacije, ali Lidl bolje plača, a ti sad reci kaj hočeš.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Recesija
« Odgovori #457 : Travanj 07, 2011, 03:08:11 poslijepodne »
Citat:
mnogo bolje u Lidlu

reci kak su označene žene u LIDL-u koje imaju mjesečnicu?...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #458 : Travanj 07, 2011, 05:41:23 poslijepodne »
Muha, si ti svjestan kaj tvrdiš ??? Za takve stvari se završava na sudu ... Blebećeš bez veze ... Da se to dokaže poslodavcu da tako postupa sa radnicama, am bi ga odmah zaprli i odrezali mu popriličnu globu, ali, pošto je to muha izjavio ... nitko te više ne smatra ozbiljno.
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2011, 05:42:58 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #459 : Travanj 07, 2011, 09:54:08 poslijepodne »
reci kak su označene žene u LIDL-u koje imaju mjesečnicu?...

Da li si to vidio na vlastite oči ili samo prenosiš ono o čemu su pisale novine prije nego što je Lidl uopće otvorio prvi dužan kod nas? Zaboravio si reći da nose i pelene. I onda meni predbacuješ da odgovaram kako meni paše. :-)

To što je tu priču raširila jedna novinska kuća koja je jako bliska Todoriću sigurno je tek puka slučajnost.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #460 : Travanj 07, 2011, 10:02:17 poslijepodne »
sve ovo kaj sam nabrojio Konzum svojim djelatnicima daje...kaj daju i kakve plaće imaju trgovci u stranim lancima?....daj više prestani sa kvinsliškim aktivnostima...

Koji trgovački lanac najbolje plaća svoje djelatnike? Drogerie Markt. Isplaćuju i 13. i 14. plaću. Prosječna plaća negdje oko 7300 kn. Koliko je prosječna plaća u Konzumu? Nemoj gluposti valjati.

Ja radim u firmi kojoj su stranci vlasnici i radio sam prije 10 godina u jednoj drugoj firmi. Ono što vrijedi za strance je da poštuju zakone i daju radnicima ono što ih ide. Znači cijela plaća na papire, cijeli godišnji koji ide po zakonu, a bez obzira što nema kolektivnog ugovora tu su i darovi za djecu i božićnice i uskrsnice.

Radnička prava su najviše ugrožena kod naših tajkuna i privatnika.
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2011, 10:58:54 poslijepodne Stjepan »

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #461 : Travanj 07, 2011, 10:10:03 poslijepodne »
Radnička prava su najviše ugrožena kod naših tajkuna.
Nema naših i stranih tajkuna. Ima samo tajkuna. Baš kao i lopova.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #462 : Travanj 07, 2011, 10:15:17 poslijepodne »
Nema naših i stranih tajkuna. Ima samo tajkuna. Baš kao i lopova.

Informacija iz prve ruke: VIP. Dok je upravljačka garnitura bila austrijska zapošljavali su stručne ljude bez rodbinskih i inih veza, djelatnici su za obavljeni posao dobivali bonuse i sve je bilo kako treba. Onda su se stranci povukli i na šefofska mjesta su zasjeli nestručni ali podobni, bonusi su nestali, naručivala se izrada skupih projekata od strane rođine firme koje nikada nisu koristili. Kvalitetni ljudi su počeli odlaziti iz VIP-a (jer kvalitetan djelatnik lako nađe bolji posao) i vidi gdje je VIP danas (http://www.poslovni.hr/vijesti/vip-otpusta-100-radnika-175430.aspx).


Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #463 : Travanj 07, 2011, 10:57:56 poslijepodne »
Citat:
Vrlo dobro rečeno Stjepane, moglo bi se tome pridodati puno toga još kad je Konzum u pitanju.

Uvlakač,..he..malo bi se smjestio i Stjepanu u čmar, nije ti dosta GBR-a?.....btw...kaj bi se dalo pridodati?.. jel to da strani lanci nisu potpisnici kolektivnih Ugovora o radu i na taj način izbjegavaju isplatu raznih stimulacija, božičnica, uskrsnica, k-15 idr..o čem ti pričaš?... sve ovo kaj sam nabrojio Konzum svojim djelatnicima daje...kaj daju i kakve plaće imaju trgovci u stranim lancima?....daj više prestani sa kvinsliškim aktivnostima...

Tko je kome uvlakač Muha? Možda ti Konzumu a možda i s razlogom.
Osim toga vidim dobio si puno odgovora pa nema potrebe da ti stavljam soli na ranu. :P

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Recesija
« Odgovori #464 : Travanj 08, 2011, 09:19:08 prijepodne »
Citat:
Koji trgovački lanac najbolje plaća svoje djelatnike? Drogerie Markt. Isplaćuju i 13. i 14. plaću. Prosječna plaća negdje oko 7300 kn. Koliko je prosječna plaća u Konzumu? Nemoj gluposti valjati.

Plaćaju oni koji imaju visoke marže...Stjepane, postoji uzrečica koja kaže: «Da bi kupac bio kralj, ni trgovac ne smije biti prosjak». Svjestan sam da naši poslodavci uglavnom nisu svjesni da su i njihovi zaposlenici potrošači, da i oni od svog rada trebaju dostojanstveno živjeti. Za većinu poslodavaca radnik je obična roba (za neke su čak i robovi) koja ima rok trajanja (rad na određeno vrijeme) nisku cijenu (minimalnu plaću) i visoki koeficijent obrtaja (otkaz nakon tri mjeseca). Nemojmo se zavaravati i pušiti priču da su strani poslodavci bolji gospodari. Oni koji provode tu priču ne žele Hrvatskoj dobro. Ja vjerujem da u Hrvatskoj još ima sposobnih neopterećenih, nepristranih, apolitičnih, stručnih ljudi koji žele dobro ovoj zemlji no u ovakvom karcerogenom okruženju ti i takvi nemru doći do izražaja. Stoga me Stjepane žalosti jer mi se čini da i ti polako upadaš u zamku stranih osvajača potpomognutih domaćim izdajnicima (poturicama). Budite sigurni da na dugi rok kada podržavate strane trg.lance onemogućujete slijedećoj generaciji da zaradi mirovinu, STOGA nemojte podržavati državnu politiku koja je sve banke prodala strancima koji opet sasvim očekivano podupiru uvoz iz svojih zemalja dok ih vi/mi naši svje/nesvjesno svesrdno pomažu.