Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205875 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Recesija
« Odgovori #435 : Ožujak 19, 2011, 11:27:06 poslijepodne »
Hahaha, goričanku je zločestoća toliko zaslijepila da nije vidjela kako je sledge već citirao dotični tekst.  :D
Time si samo dokazala da sam pogriješio kad sam te maknuo s ignore liste. Popravit ću tu pogrešku.

Vidjela sam ja kaj je Sledge citirao, ali ja u svoje postove stavim što ja hoću, ovaj put sam i objasnila zašto sam to citirala.
Ja sam za tebe sigurno zločesta jer sam te "tužila". Ti si, naprotiv, i dalje "dobra dušica" iako si čovjeka eksplicitno uvrijedio, a znaš da on ne čita tvoje postove.
Može li niže?
I za kraj, da pogriješio si što si me maknuo s ignore liste, jer biti na tvojoj ignore listi za mene je izniman kompliment.
Znam da ti je sad malo kompliciranije čitati moje postove, ali ja iskreno cijenim tu tvoju žrtvu  ;)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #436 : Ožujak 20, 2011, 12:25:47 poslijepodne »
Ti si k'o malo dijete. Kad te se ulovi u laži ili nekorektnosti, onda ignoriraš temu - čekajući da tata i mama zaborave (ili da se prave da su zaboravili). Nema problema, i mi ćemo zaboraviti da si Koka izvrijeđao za komentar kojeg je on CITIRAO...

Ništa on nije citirao... nemoj se služiti lažima, iako je to vjerojatno jedan od najtežih zahtjeva koji se može staviti pred tebe.

Može li niže?

Može, itekako. Nemoj ga samo potcjenjivati, jer bi se mogao zainatiti i stvarno nam otkriti svo "bogatstvo i ljepotu" svoje kulture, znanja i mogućnosti.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #437 : Ožujak 20, 2011, 02:46:47 poslijepodne »
Sleđ ... koga ili što nisam citirao ? Budi konkretan. Ako govoriš o zadnjem postu u ovoj rubrici, onda fakat moraš kod okuliste ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #438 : Ožujak 20, 2011, 08:12:27 poslijepodne »
Eto vidim da markulin opet nastavlja vrijeđanjem.
Zato je najbolje takve osobe trajno ignorirati.

A ja bum i dalje pisal o recesiji.
U zadnoj inventuri hrt-a (rnz.hrt.hr) Damir Novotny je govorio o tome koliko će koristi donjeti najavljeni projekti vlade u razvoje turizma i energetike. Naime kaže da će s tim velikim projektima za svakih milion kuna otvoriti se tek 10-tak mjesta. Dok da se tih milion kuna uloži u prerađivačku industriju zaposlilo bi se 50-tak ljudi. Tako da ove velike investicije neće značajnije utjecati na broje zaposlenih odnosno nezaposlenih.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #439 : Ožujak 21, 2011, 09:21:08 prijepodne »
Još jedna jako dobra emisija "Kultura demokracije" na rnz.hrt.hr ali odaberite treći program.
Tamo Tica govori o tome zašto je hrvatska u recesiji i zašto je jako teško očekivati da će se išta napraviti u dobrom smijeru.

Najveći problem je što političke elite dolaze na vlast obečavajući djeljenje novaca. Problem je to što sve politička elite ne bi smijele prodavati obečanja o dijeljenju novaca jer to nije realno za očekivati nego državi ostaje jednostavno dvije mogučnosti- ili više raditi ili imati manje plače. Da je to nešto oko čega se mora razviti diskusija a ne oko toga koliko će tko dobiti novaca.

Nedavno je Linić izašao u javnost da bi bilo manje nezaposlenih da je on na vlasti. Možda je to istina ali ono što je nužno potrebno hrvatskoj je smanjenje tog silnog državnog i lokalnog aparata koji neučinkovito radi. A da se taj aparat smanji ljudi trebaju dobiti otkaz odnosno neminovno je da bi došlo do još veče nezaposlenosti nego sada.
Do sada svi koji su dobili otkaze su bili u privatnom sektoru, a broj zaposlenih u državnom se čak i povečavao.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #440 : Ožujak 22, 2011, 08:48:32 prijepodne »
Malo o tome kako se "platio" dug od 750 miliuna eura:

Hrvatska se na američkom tržištu pojavila i neopterećena teretom otplate desetgodišnje euroobveznice izdane 2001. godine, s obzirom da je 14. ožujka u cijelosti otplatila 750 milijuna eura glavnice i nešto više od 50,6 milijuna eura kamate (ukupno 800,6 milijuna eura).

Te su obveze vraćene katkoročnim zaduženjem kod četiri banke - kreditom Zagrebačke banke u iznosu 350 milijuna eura na rok otplate godinu dana i kamatnu stopu od 4,872 posto, kreditom Raiffeisen Zentralbank u iznosu 175 milijuna eura, na rok od šest mjeseci i kamatu 4,172 posto, kreditom Hypo banke u iznosu 150 milijuna eura na rok od šest mjeseci i kamatu 4,172 posto, te kreditom Erste&Steiermaerkische Bank u iznosu 150 milijuna eura s rokom povrata 30. rujna i kamatom od 3,90 posto.

http://www.monitor.hr/clanci/mfin-o-obveznici-od-15-milijardi-dolara/48633/

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #441 : Ožujak 23, 2011, 03:06:41 prijepodne »
Utorak, 22.03.2011 14:03  Autor: Marin Fran   

Kriza rezultirala povećanim izvozom
Ivan Milošević u Sisku razgovarao s gospodarstvenicima
   

SISAK - Na današnjoj proširenoj sjednici Gospodarskog vijeća Županijske komore Sisak gost je bio potpredsjednik Vlade za investicije Ivan Milošević. Govorio je o tijeku investicija u sklopu Vladinog akcijskog plana za spas gospodarstva. Kazao je kako postoji velik interes stranih ulagača za projekte u Hrvatskoj što govori da smo ipak politički i ekonomski stabilna zemlja. Smatra kako je tranzicija kod nas zakasnila zbog rata. Ekonomska kriza je po njemu iznjedrila važnu stvar, a to je rast izvoza.

Velika većina tvrtki je zaključila da u proizvodnji ovisnost o tržištu od 4,5 milijuna ljudi nije dovoljna: „U krizi ili bez krize izvoz je izrazito važan da bi se poslovanje razvijalo. Tako mislim da smo svi naučili tu lekciju i mnoge ugledne tvrtke u Hrvatskoj su ojačale svoja nastojanja za izvozom što će i srednjeročno i dugoročno imati izrazito pozitivan efekt za konkurentnost.“
...
http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/12252/106/

Sako zlo za neko dobro i sako dobro...da.
Tko preživi pričat će...
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #442 : Ožujak 23, 2011, 08:46:05 prijepodne »
Sad je samo pitanje jesu li u spoemnu tog izvoza računali na tržište Bosne i Srbije i sličnih zemalja, ili su mislili proizvoditi nešto što će dugoročno biti na zapadnim tržištima...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #443 : Ožujak 27, 2011, 02:30:02 poslijepodne »
Jedan članak koji govori o nekretninama i dobro govori koliko smo mi u strukturnoj krizi :-(

http://www.tportal.hr/komentari/komentatori/118645/Stanovanje-ludom-radovanje.html

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #444 : Ožujak 27, 2011, 03:50:31 poslijepodne »
Citat:
Budući se kod nas nekretnine ne oporezuju, našem se čovjeku isplati posjedovati nekretninu u centru grada čak i ako mu zjapi prazna i propada. Posjedovanje nekretnine se još uvijek, baš kao u vrijeme naših djedova, doživljava kao oblik štednje.

Kulko se ja razmem v medicinu on bi štel porez na nekretnine..?

 
Citat:
Dok samo 36 posto njemačkih kućanstava živi u vlastitoj nekretnini, u današnjoj Hrvatskoj tako ih živi preko 90 posto.

Il nebi?

Citat:
Ako ćemo pošteno, 90-ih se na stambenom tržištu dogodila svojevrsna kapilarna privatizacija odozdo, u kojoj smo svi zajedno izmešetarili imovinu vlastitih gradova i općina.

Niš ja nega ne razmem...
Čovek je dobil temu i kulko teksta mora napisati a se ovo drugo jel bu imalo glavu i rep,zgleda, ni bitno.

-našem se čovjeku isplati posjedovati nekretninu u centru grada-
-svi zajedno izmešetarili imovinu vlastitih gradova i općina-

Ko je jamio-jamio je.
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #445 : Ožujak 29, 2011, 10:18:52 poslijepodne »

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #446 : Ožujak 31, 2011, 09:08:48 prijepodne »
Malo o nekretninama i gospodarstvu:

Naše tržište nekretnina je 4 najgore u svijetu
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Nekretnine/Hrvatsko-trziste-nekretnina-cetvrto-najgore-na-svijetu?homesrclink=carousel

Ovo je puno o nekretninama i o gospodarstvu.
http://rnz.hrt.hr/view_file.php?dat_id=49178&view=y

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #447 : Ožujak 31, 2011, 11:19:27 prijepodne »
Nećemo mi još dugo izaći iz recesije kada vlada ovako nešto smisli:

http://www.jutarnji.hr/eu--akcijski-plan--vlada-svima-oprasta-dugove-do-5000-kuna-/935408/

Znači opet uranilovka i opet se opraštaju dugovi. Tako nikada nitko neće postati odgovoran za svoja dijela i svoje dugove.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #448 : Ožujak 31, 2011, 12:50:00 poslijepodne »
Cijene stanova u zagrebu po DZS

I-VI 2009. 14892 kune
VII-XII 2009. 13898 kuna (pad 6.7%)
I-VI 2010. 13138 kune (pad 5.5%)
VII-XII 2010. 12559 kuna (pad 4.4%)

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #449 : Travanj 06, 2011, 09:20:22 prijepodne »
Opet se piše o dugovima:
Ovo je vanjsku dug u milionima eura.
1. Država    5.934,7
3. Banke   10.760,0
4. Ostali domaći sektori   21.672,9
5. Izravna ulaganja   7.399,8

Znaci ukupno 45.768,5 miliona eura duga.

Država je dužna ovoliko u milionima kuna
1. Unutarnji dug središnje države   92.086,1
2. Inozemni dug središnje države   43.671,4
3. Ukupno (1+2)   135.757,4
   
Dodatak: Izdana jamstva Republike Hrvatske   
              - domaća   19.510,3
              -  inozemna    38.993,3

Znači država je ukupno dužna 18,3 miliardi eura a još jamči za 7,9 miliarde eura.
Da malo staivmo u prespektivu država ukupno od poreza napalti oko 110 miliardi kuna, tako da čak ni sa cijelim proračunom ne može platiti dug.

http://www.poslovni.hr/vijesti/inozemni-dug--458-milijardi-eura-176491.aspx