Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205872 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #420 : Ožujak 15, 2011, 10:49:17 poslijepodne »
28.02.11.   Starost: 15 dan(a)
Propadaju grčke srednje i male tvrtke

Nacionalna konfederacija grčke trgovine objavila je da je u proteklih godinu dana u Grčkoj zatvoreno 65 tisuća malih i srednjih tvrtki. Tvrde da je to posljedica recesije i mjera štednje koje provodi Vlada.

Organizacija koja okuplja 300 tisuća srednjih i malih poduzeća najavljuje mogućnost da 73% njezinih članova ugasi poslovanje u idućih 18 mjeseci. Time bi grčka država, procjenjuju, izgubila oko 16 milijardi eura prihoda.

Kolege nam svakodnevno javljaju da strahuju za poslovanje i da ne mogu dalje, izjavio je predsjednik Nacionalne konfederacije grčke trgovine Vassilis Korkidis.

Ostvare li se nepovoljna predviđanja, u Grčkoj bi zatvaranjem srednjih i malih poduzeća moglo biti izgubljeno 320 000 radnih mjesta.

Mjere štednje koje provodi grčka vlada prošle su godine smanjile grčki dug za 6% BDP-a, što do sada nije uspjelo nijednoj zemlji Unije. Naličje tog uspjeha je smanjenje potrošnje i rast nezaposlenosti.

Kao uvjet za 110 milijardi eura financijske pomoći, Grčka je pristala da njezine financije nadzire Europska komisija, MMF i Europska središnja banka
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=106668&tx_ttnews[backPid]=23&cHash=f401db560c

-

Svijetu prijeti nova kriza hrane
Nagli skok cijena nafte i nedavni brzi pad svjetskih zaliha žitarica povećavaju mogućnost nove krize u opskrbi hranom, rekao je FAO-ov čelnik Jacques Diouf u intervjuu za Reuters tijekom posjeta Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Visoke cijene potiču zabrinutost, a i zalihe se brzo smanjuju, rekao je čelnik UN-ove agencije za hranu i poljoprivredu. Dodao je kako je FAO godinama upozoravao da je potrebna veća produktivnost i ulaganja u poljoprivrednu proizvodnju.

Početkom mjeseca objavljeni FAO-ov indeks cijena hrane za veljaču zabilježio je tako novi rekord, očitujući prosječno poskupljenje u odnosu na siječanj za 2,2 posto, prenosi Hina
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=108333&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=634a3d9e6c
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #421 : Ožujak 18, 2011, 05:17:21 poslijepodne »
koliko će hrvatska dugo biti u recesiji se vidi iz ovog ponovo sumanutog zaduživanja vlade:

http://www.vecernji.hr/biznis/izdana-nova-obveznica-rh-1-5-milijardi-dolara-clanak-265891

Vlada se zadužuje 1,5 miliardi kuna sa kamatom 6,375%

Znači za 10 godina ona će morati vratiti 1,5 miliardi kuna + 1,28 miliardi kuna kamata.
Kreteni na kvadrat!

Umjesto da se prestanu zaduživati oni i dalje troše kao pijani miljarderi.

I nek se nitko ne zavarava teško da će običan građanain kada se sve zbroji imati manje od 6,375% kamatu na neki kredit.

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #422 : Ožujak 18, 2011, 05:26:28 poslijepodne »

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #423 : Ožujak 18, 2011, 06:13:16 poslijepodne »
Ne, nisu oni kreteni, nego Bilaj i slični koji su za njih glasali.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #424 : Ožujak 18, 2011, 09:56:16 poslijepodne »
Anđelko, jednim imenom zovemo ih Krešo, od milja ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #425 : Ožujak 18, 2011, 10:01:23 poslijepodne »
Na konferenciji za novinare HDZ-a, na kojoj je ministar branitelja Tomislav Ivić optužio oporbu da stoji iza prosvjeda u Dubrovniku, govorio je i bivši ministar financija Ivan Šuker.
otpredsjednik HDZ-a Ivan Šuker komentirao je kamatnu stopu kredita kojeg je podigla nova ministrica Martina Dalić koja je u medijima proglašena uspješnijom jer je ugovorila kamatnu stopu koja je oko 0,25 posto niža od one koju je Šuker ugovorio lani u srpnju. No, na pitanje zašto je Dalić bolja od njega, Šuker je izbjegao direktan odgovor.
Kamatna stopa je rezultat onoga što je vlada na čelu s gospođom Kosor radila u proteklih 20 mjeseci. To je ocjena investitora da vjeruju Hrvatskoj. Sigurno je da se kolegica Dalić trudila kao i svi ministri prije i poslije mene da se što bolje prezentira Hrvatsku. To je potvrda da strani investitori vjeruju Hrvatskoj. Htio to netko priznati ili ne, ali Hrvatska će biti jedina zemlja koja je iz ove ekonomske i gospodarske krize izišla bez ičije pomoći, zaključio je Šuker.

http://www.jutarnji.hr/ivan-suker--hrvatska-ce-biti-jedina-zemlja-koja-je-iz-krize-izisla-bez-icije-pomoci/932496/

... a zamislite, kakve smo mi sreće kaj smo imali njega za ministra financija ?  Kaj bi tek bilo da ni njega bilo ???
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #426 : Ožujak 18, 2011, 10:51:11 poslijepodne »
Ne, nisu oni kreteni, nego Bilaj i slični koji su za njih glasali.

A ti znaš za koga je tko glasao, i koga je Bilaj zaokružio na glasačkom listiću... a poslije buš nekome spočitaval uvrede, valjda nekome direktno reći da je kreten ne spada u tu kategoriju ako izađe u tvom postu... no da je tebi rečeno, lajal bi do neba kak si ti žrtva i tražil da se dotičnog banna zbog vrijeđanja...  ::) ::) ::)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Recesija
« Odgovori #427 : Ožujak 18, 2011, 11:10:10 poslijepodne »
Ne, nisu oni kreteni, nego Bilaj i slični koji su za njih glasali.

Ak se mene pita, za koga god da je glasal Bilaj je sebi dosljedan.
Osobno više cjenim neistomišljenike s kičmom, nego blagoglagoljivce sa licem po potrebi.

Inače ovo gore je eksplicitna uvreda, koju Bilaj nebu videl jer si mu na ignore listi, pa sam si ja dala truda da te citiram.
Nema na čemu  :)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #428 : Ožujak 19, 2011, 08:25:00 prijepodne »
Hahaha, goričanku je zločestoća toliko zaslijepila da nije vidjela kako je sledge već citirao dotični tekst.  :D
Time si samo dokazala da sam pogriješio kad sam te maknuo s ignore liste. Popravit ću tu pogrešku.

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #429 : Ožujak 19, 2011, 08:27:56 prijepodne »
da je tebi rečeno

To što si ti stavil u svoj potpis je rečeno svima nama. Zašto bih ja onda dao fuck što ćeš ti ili tebi slični misliti?

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Recesija
« Odgovori #430 : Ožujak 19, 2011, 11:22:06 prijepodne »
Koje razbacivanje sa ignoriranjima. Ignoriranje je u stilu noja koji zakopa glavu u pijesak, a ima malu glavu i malo mozga...  A drugo, ovakve uvrede neznam na kojem se forumu bas mogu tolerirati, otvoreneo govorenje nekome da je kreten, ili i ono kad se veli da je Kreso ( u smislu da znamo na sto misli). Za takve i slicne njima, nehumano je uopce i drzati ovaj forum otvorenim. Sve vise se slazem sa portalom gorica sto je maknut forum. Previse si ljudi daju za pravo da nekoga otvoreno vrijedjaju ovdje samo zato sto drugacije misli. 

hornet34

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #431 : Ožujak 19, 2011, 06:01:14 poslijepodne »
njubi nemoj tak,ima onih kaj smiju reć sve a ima i onih kaj moraju paziti da uopće postoje...

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #432 : Ožujak 19, 2011, 06:47:34 poslijepodne »
Newbie, skoro svaki post u kojem se sledge nekima obraća je uvreda ili podcjenjivanje ili vrijeđanje ili omalovažavanje. A ti vidi jel se nalaziš na toj listi...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #433 : Ožujak 19, 2011, 08:42:28 poslijepodne »
Newbie, skoro svaki post u kojem se sledge nekima obraća je uvreda ili podcjenjivanje ili vrijeđanje ili omalovažavanje. A ti vidi jel se nalaziš na toj listi...

Neeee, dečec - opet si "mašio ceo fudbal"!

Skoro svaki post u kojem se ja uvredljivo obraćam nije namijenjen "nekima", nego upravo vrlo određenima, u kojima si i sam, upravo jer si se i htio dovesti u tu grupu. Jer nije nimalo slučajno što se u toj maloj grupici uvijek nalaze jedni te isti.

Ja sam odavno dokazao da mogu najnormalnije razgovarati sa svakime, pa i sa tobom, i to tako da sam usredotočen na temu i intonaciju posta u kojemu se taj obraća meni. Priznajem ono što je istina, nije mi to ispod časti, ako smatram da si iznio istinu. Ja nisam kao ti, koko i još neki kojima je smisao boravka ovdje traženje moje pogreške, jer samo to i vrebaš da bi onda mogao veličati sebe. Kada god je tvoj post bio u redu, ja sam bio prema tebi i tebi sličnima tri puta bolji nego vi prema meni. No kada serete, onda sam ja triput gori. Tako je bilo, tako će biti u ubuduće, jer ja sam takav. Tko je OK; dat ću mu krvi i ruku, no tko sere, gazit ću ga dok ne prestane disati.

To je tako, ja sam takav, i onaj tko ima IQ veći od vanjske temperature je to mogao shvatiti još odavno. Očito je, na žalost, da tu ima i onih kojima je IQ oko temperature ledišta vode, jer samostalno ne znaju, ne mogu i neće ništa napraviti, već će samo čekati tuđu - najčešće moju - pogrešku kako bi odmah mogli početi hračkati iz svih cijevi. I najviše ih boli što ovdje ipak ima solidan broj ljudi koji sa mnom, kao i ja sa njima, nemaju nikakvih problema - jer sami umišljaju kako upravo oni zastupaju i predstavljaju većinu i pozitivnu vibru ovog foruma, a to je jako dalkeo od istine. I kada se pokaže da to baš i nije tako - neprijatelj im postaje i onaj koji se "drznuo" složiti sa mnom.

Kakve ste osobe pokazuje vaše ponašanje kroz ignoriranja, kroz činjenicu da imate više osoba koje su vam na listama i sa kojima ne želite/ne možete ostvariti normalan kontakt, a kada idem brojati, samo odokativno, sa koliko ljudi samo jedan markulin ima ignorantski i sukobljavajući odnos - ja sam tu mala beba. I mislim da nije apsolutno nikakav problem dokazati bilo koji od ovih mojih stavova. Dovoljno je i pročitati razgovore u temama gdje mene uopće i nema - za uvredljiv sukob i omalovažavanje ja takvima kao navedena skupina predvođena markulinom i kokom uopće ne trebam. Iako nisam baš siguran da bi sve bilo u redu i da moraju razgovarati sami sa sobom... jer to su takve osobe, tu teško da ima lijeka.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #434 : Ožujak 19, 2011, 08:54:54 poslijepodne »
Ti si k'o malo dijete. Kad te se ulovi u laži ili nekorektnosti, onda ignoriraš temu - čekajući da tata i mama zaborave (ili da se prave da su zaboravili). Nema problema, i mi ćemo zaboraviti da si Koka izvrijeđao za komentar kojeg je on CITIRAO...