Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205854 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #315 : Rujan 24, 2010, 09:09:21 prijepodne »
Bombardier se bavi vlakovima i avionima.
Središte tvrtke za vlakove je u njemačkoj. Središte za avione u kanadi.

Odijel za vlakove zarađuje više i ima veći promet i više zaposlenih i to večinom u europi. toliko o tome.
Ajd ti nama lijepo reci jel se ti samo praviš da ne kopčaš ili stvarno ne kopčaš? Kaj si i ti još jedan od onih koji nemreju priznat da su bili u krivu i bubnuli glupost? Zadrtost i tvrdoglavost niš ti nebu pomoglo, time samo sam sebe deklasiraš.

Aj se bar malo potrudi i odi lijepo na stranicu od tog Bombardiera, klikni na About us pa si pročitaj kaj piše već u prvom poglavlju:

Bombardier is headquartered in Montréal, Canada, and its shares (BBD) are traded on the Toronto Stock Exchange.

I, jel ti treba još i crtati? Ili te to uopće ne ubjeđuje? Naj biti dete.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #316 : Rujan 24, 2010, 09:44:53 prijepodne »
Uff ljudi moji.

@ Bob rock
Da si malo detaljno gledao po sranicama našao ovo http://www.bombardier.com/en/transportation/about-transportation
I vidio da odijel koji radi s vlakovima ima sjedište u njemačkoj kao i broj zaposelnih i prihodi.

@ Sleđ
Nije Bombardier njemačka firma.

@ Goričanka
Ali bome nije ni samo kanadska pogotovo u kontekstu željezničkih sistema.


@ Svima
Poanta ovih podataka koje sam naveo za Bombardier jest da se nemre tek tak reć da je Bombardier kanadska firma nego da itekako ima ohoho veze sa EU.
Rekonstrukciju pruge je ugovorila podružnica iz Italije i vjerovatno su došli talijani ili netko iz EU na pregovore i izvedbu a ne netko iz Kanade.

Zato se i nemre reći da Bombardier, prilikom govora o rekontrukciji željeznice, nema veze sa EU i da je novinar blesav kada ne zna da je bombardier kanadska firma.



Inače jedna mala digresija. Prilikom nedavne afere sa BP, bilo je govora dali je BP engleska firma kada su večina zaposlenika amerikanci i te je više rukovodečih ljudi amerikanca nego britanca te je više dioničara amera nego britanaca (to je bilo u jednoj radijskoj emisiji).
Naravno sjedište firme je u Engleskoj.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #317 : Rujan 24, 2010, 11:32:07 prijepodne »
@ Bob rock
Da si malo detaljno gledao po sranicama našao ovo http://www.bombardier.com/en/transportation/about-transportation
I vidio da odijel koji radi s vlakovima ima sjedište u njemačkoj kao i broj zaposelnih i prihodi.
Onda dobro, imaš prav, ajmo kontekst ove rasprave vratiti na početak. Autor članka tvrdi da "na međunarodnom natječaju dobile dvije talijanske tvrtke, Salcef i Bombardier,..." Sad sam tvrdiš da za te vrste poslova nije glavna talijanska nego njemačka podružnica. Znači slažeš se s Stjepanom da je autor pogriješio. Znači glede te prve dileme - autor je pogriješio. Zato sad to nije više ni bitno da li je to njemačka ili kanadska podružnica.

S druge strane kad se općenito govori jel neka firma njemačka ili hrvatska ili kanadska, to ovisi gdje joj je headquarter. Za Siemens nikad nebuš rekel da je hrvatska firma, ili? Ak buš htio naznačiti da talijanska podružnica ima od toga prednosti, kaj je vjerojatno i htio onaj autor, onda buš naznačil "talijanska podružnica Bombardiera", ili hrvatska podružnica Siemensa, ali nebuš napisal hrvatska firma Siemens, jer Siemens nije hrvatska firma. Jel se moremo tak složit?

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #318 : Rujan 24, 2010, 11:44:57 prijepodne »
Sad sam tvrdiš da za te vrste poslova nije glavna talijanska nego njemačka podružnica.

Ne, za željeznicu je glava u njemačkoj a ne u kanadi.
Nemrem reći da je Stjepan u krivu. Ali bome ni da je novinar u krivu.

Bombardier int. kanađani
Bombardier željeznice njemci
Bombardier koji je potpisivao ugovore i izvršio poslove talijani.


Baš su mi zgodne sve te multimacionalne kompanije. Za siemens je zgodno. Njemačka firma jer je sjedište u njemačkoj, večina zaposlenika njemci, upravljački odbor njemci. ne znam za dioničare ali valjda njemci dominiraju.

Ali za BP kak sam naveo... hmm to je već teže zar ne  ;)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #319 : Rujan 24, 2010, 12:43:36 poslijepodne »
Sad sam tvrdiš da za te vrste poslova nije glavna talijanska nego njemačka podružnica.
Ne, za željeznicu je glava u njemačkoj a ne u kanadi.
Ali novinar tvrdi da je u Italiji! Ne Njemačka, ne Kanada! Znači da je u svakom slučaju u krivu, ili?
Citat:
Nemrem reći da je Stjepan u krivu. Ali bome ni da je novinar u krivu.
Pa kaj ti nemaš svoje mišljenje, bo ga vrag?
Nemoj sad i ti biti jedan od onih koji se nemreju ni za živu glavu ubijediti i koji se drže svoje prve izjave ko pijan plota. Ili već jesi takav? Ne bi baš rekel, ali moguće da griješim.  :)

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #320 : Rujan 24, 2010, 12:50:16 poslijepodne »
Ali novinar tvrdi da je u Italiji!

kao što rekoh, firma koja je pružila usluge je Bombardier Transportation Italy S.p.A. iz Italije  :-\

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #321 : Rujan 24, 2010, 02:26:45 poslijepodne »
Sjećate se svi kakvi su bili obrasci koje smo morali popunjavati za kanadsku vizu.
E pa sad nam više viza za Kanadu ne treba.

Jesi li baš sigurna?

Na papiru je ista ukinuta pred više od godine dana, no čak je i Mirko Filipović imao problema sa ulaskom u Kanadu u proljeće ove godine, te je priveden i ispitivan na potpuno debilnim osnovama (a to su radili i dok je vizni režim bio "drugačiji").

To sam zamjerao hrvatskoj vanjskoj politici - trebalo bi se uvijek ponašati reciprocitetno.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #322 : Rujan 24, 2010, 02:29:05 poslijepodne »
kao što rekoh, firma koja je pružila usluge je Bombardier Transportation Italy S.p.A. iz Italije  :-\

To štima. No kao i u životu, sjedište je tamo gdje glavnom šefu polažeš račune. A to je daleko od Italije.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #323 : Rujan 24, 2010, 03:06:11 poslijepodne »
Zato i nitko nije u krivu  ;D

Anyway da se vratimo na temu izlaska iz recesije:
http://www.business.hr/hr/Komentari-i-analize/Politika/Komentar-Imam-plan-naci-cu-sto-milijuna-eura-i-zivjeti-od-kamata?homesrclink=carousel

Dobar komentar kako će mo se izvući iz krize  :o

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #324 : Rujan 24, 2010, 03:21:18 poslijepodne »
Zato i nitko nije u krivu  ;D

Naravno - ako zaboravimo što je temeljno pitanje spora... inače je jasno da netko ipak je...  :P
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Recesija
« Odgovori #325 : Rujan 24, 2010, 05:31:38 poslijepodne »
Sjećate se svi kakvi su bili obrasci koje smo morali popunjavati za kanadsku vizu.
E pa sad nam više viza za Kanadu ne treba.

Jesi li baš sigurna?

Na papiru je ista ukinuta pred više od godine dana, no čak je i Mirko Filipović imao problema sa ulaskom u Kanadu u proljeće ove godine, te je priveden i ispitivan na potpuno debilnim osnovama (a to su radili i dok je vizni režim bio "drugačiji").

To sam zamjerao hrvatskoj vanjskoj politici - trebalo bi se uvijek ponašati reciprocitetno.

Ne trebamo više vizu, u to sam sigurna.
A to kako nas tretiraju pri ulasku u Kanadu (i ne samo u Kanadu) je priča za sebe.
Slažem se da iako je viza ukinuta na papiru, u praksi često ljude gnjave pri dolasku.
No mislim da na to ne možemo nikako utjecati, jer je to njihova politika prema strancima iz "trećih zemalja".
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #326 : Rujan 24, 2010, 07:57:41 poslijepodne »
Netočno, to nije politika prema ljudima iz "trećih zemalja", nego je to procedura za Hrvate i državljane Republike Hrvatske. Iako su rekli ukinuti, i dalje traže upitnike (barem za muškarcem zato ti to možda i ne znaš) u kojima traže otkrivanje ratnih puteva, činova, imena zapovjednika u ratu, gdje si bio stacioniran, koje ste zadatke imali... jasno je da nitko normalan to ne bi mogao rekao, i ja bih ih poslao u sto quraca, jer su to stvari koje ih se ne tiču, a ni Kanada nije tako vrijedna i važna država da bi to upravo njima trebali polagati kao račun (ima i puno važnijih zemalja, pa ne pitaju ništa, i ne trebaju pitati).

Da Hrvatska ima normalnu diplomatsku klimu, a ne uvlakačku i poltronsku, odrješito bi pitali Kanadu kako im to pada na pamet, te u slučaju "grbavosti" postavili reciprocitetne uvjete - Hrvatska ipak nimalo ne živi od kanadskih turista, pa neka se pitaju zašto ih se u jednom maloj zemlji u Europi odjednom traži ono što nigdje doživjeli nisu! Nismo ni mi, pa neka pitaju svoje političare... Čak i jedna Srbija je prema sebi nesklonim zemljama postavila te uvjete, pa Amerikanci moraju imati vizu da uđu u Srbiju, i naplaćati se taksi da ulazak ostvare.

Tako da je netočno i to da mi na to ne možemo utjecati. Da na međunarodni tender za nama interesantne proizvode, kao što je baš kanadski Bombardier, oni popuše, a mi im objasnimo da je to uvjet za ukidanje njihova ponašanja - da vidiš kako bi stvar promijenila! Tu vrijedi ono - "zašto pas laje? - zato jer mu se dozvoli!"

To je "amanet" još iz ratnih vremena, kada je kanadski premijer bio Mulronney - koji je čvrsto vjerovao zločinačkim tumačenjima Hrvatske iz usta svoje supruge, inače Srbijanke iz Šumadije, koja je tako na najvišoj razini uspjevala lobirati za srpska pitanja i utjecati na stav cijele države.

Tako da zaboraviš nekakve "treće zemlje", jer to nema veze sa istinom. Ima i zemalja koje su puno veća banana od Hrvatske, pa ih se to niti ne pita (kao niti išta slično), a stvar je u viznom režimu, koji se dijeli na zemlje malog, srednjeg i visokog migracijskog rizika. Hrvatska za njih ne spada u migracijski rizik, tako da je i u tom pogledu to tumačenje pogrešno.
« Zadnja izmjena: Rujan 24, 2010, 08:00:15 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #327 : Rujan 24, 2010, 09:11:09 poslijepodne »
@Bilaj: naravno nitko nije obratio činjenicu na to da je država dala tvrtki Geofoto posao od 90.000.000 kn tako da se ne može reći da Vlada ne stoji iza njih.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Recesija
« Odgovori #328 : Rujan 26, 2010, 10:07:58 prijepodne »
Netočno, to nije politika prema ljudima iz "trećih zemalja", nego je to procedura za Hrvate i državljane Republike Hrvatske. Iako su rekli ukinuti, i dalje traže upitnike (barem za muškarcem zato ti to možda i ne znaš) u kojima traže otkrivanje ratnih puteva, činova, imena zapovjednika u ratu, gdje si bio stacioniran, koje ste zadatke imali... jasno je da nitko normalan to ne bi mogao rekao, i ja bih ih poslao u sto quraca, jer su to stvari koje ih se ne tiču, a ni Kanada nije tako vrijedna i važna država da bi to upravo njima trebali polagati kao račun (ima i puno važnijih zemalja, pa ne pitaju ništa, i ne trebaju pitati).

Da Hrvatska ima normalnu diplomatsku klimu, a ne uvlakačku i poltronsku, odrješito bi pitali Kanadu kako im to pada na pamet, te u slučaju "grbavosti" postavili reciprocitetne uvjete - Hrvatska ipak nimalo ne živi od kanadskih turista, pa neka se pitaju zašto ih se u jednom maloj zemlji u Europi odjednom traži ono što nigdje doživjeli nisu! Nismo ni mi, pa neka pitaju svoje političare... Čak i jedna Srbija je prema sebi nesklonim zemljama postavila te uvjete, pa Amerikanci moraju imati vizu da uđu u Srbiju, i naplaćati se taksi da ulazak ostvare.

Tako da je netočno i to da mi na to ne možemo utjecati. Da na međunarodni tender za nama interesantne proizvode, kao što je baš kanadski Bombardier, oni popuše, a mi im objasnimo da je to uvjet za ukidanje njihova ponašanja - da vidiš kako bi stvar promijenila! Tu vrijedi ono - "zašto pas laje? - zato jer mu se dozvoli!"

To je "amanet" još iz ratnih vremena, kada je kanadski premijer bio Mulronney - koji je čvrsto vjerovao zločinačkim tumačenjima Hrvatske iz usta svoje supruge, inače Srbijanke iz Šumadije, koja je tako na najvišoj razini uspjevala lobirati za srpska pitanja i utjecati na stav cijele države.

Tako da zaboraviš nekakve "treće zemlje", jer to nema veze sa istinom. Ima i zemalja koje su puno veća banana od Hrvatske, pa ih se to niti ne pita (kao niti išta slično), a stvar je u viznom režimu, koji se dijeli na zemlje malog, srednjeg i visokog migracijskog rizika. Hrvatska za njih ne spada u migracijski rizik, tako da je i u tom pogledu to tumačenje pogrešno.

Stvarno nisam znala da i dalje traže te odvratne upitnike za muškarce.
Sjećam se da je to nekad bilo u zahtjevu za vizu i kad me prijatelj zamolio da mu pomognem ispuniti taj obrazac (prevesti s engleskog), bilo mi je neugodno kakva su to pitanja, a on je mislio da ga zezam.
Žalosno je da se to odnosi samo na nas i stvarno bi na to trebalo odgovoriti istom mjerom.
Jedino, kako i sam kažeš, malo Kanađana dolazi u Hrvatsku u odnosu na broj Hrvata koji putuju u Kanadu, pa mislim da od toga i ne bi bilo većeg efekta.
No, sviđa mi se ova mogućnost da im se time uvjetuje potpisivanje ugovora za neki posao. To bi jedino moglo imati rezultata, jer lova ne pita za adresu i vojni staž.

Kaj se tiče Bombardiera, jedan od uvjeta za sklapanje posla je bilo ukidanje vize.
Vizu su ukinuli samo fiktivno, izgleda.
Osobno bilo bi mi kudikamo draže da je viza ostala, a posao propao, ali to je već neka sasvim druga tema.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #329 : Rujan 26, 2010, 10:45:50 prijepodne »
Da, samo što znači da sa tim dvoličnim ponašanjem treba upoznati i političare.

Znači, ima li neki ovdje pa da pita nadležne? GBR možda?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”