Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205916 )

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Recesija
« Odgovori #210 : Svibanj 05, 2010, 09:58:41 prijepodne »


Lijek za našu recesuju?? ;) ;)
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #211 : Svibanj 05, 2010, 01:20:40 poslijepodne »
A ovo nisam ni znao.
Mirovinski fondovi po zakonu moraju plačati naknadu turističkoj zajednici!!!

http://www.vecernji.hr/biznis/obersnel-bajs-osiguravateljima-nezakonito-oprostio-20-mil-kuna-clanak-135342

Koja smo mi banana od države!!!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #212 : Svibanj 05, 2010, 03:33:17 poslijepodne »
Mi smo banana odavno, otkad je uvedeno plaćanje boravišnih pristojbi za bilo kojeg državljana Hrvatske unutar Hrvatske...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #213 : Svibanj 05, 2010, 03:43:46 poslijepodne »
Sledge, sve stoji što ste napisali ali kada bi u pitanju bio Todorićev Agrokor ili Konzum, međutim HŽ.....hm.
Vi kao i ja vrlo dobro zadete koliko novaca je otišlo u HŽ i unatoč tome kakve su nam danas HŽ, jednako tako znadete da je upravo taj veliki sustav idealan za zbrinjavanje poslušnih, podobnih i inih kadrova, jednako tako znamo što se do sada događalo sa HŽ u tom smilsu.

Prema tome Sledge ostajem kod konstatacije da bi zaista bilo zanimljivo vidjeti kako će ti Natječaji završiti, kako će biti sprovedeni i tko će i gdje biti zaposlen, uvažavajući sve što ste rekli u svom postu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #214 : Svibanj 05, 2010, 06:24:48 poslijepodne »
Sindikalna košarica za travanj
05.05.2010. :: 08:51
Sindikalna košarica za četveročlanu obitelj u travnju je iznosila 6 490,51 kunu, izvijestio je Savez samostalnih sindikata Hrvatske. Prosječna isplaćena neto plaća u Hrvatskoj u veljači, prema podacima Državnog zavoda za statistiku, snižena je u odnosu na siječanj 2010. za 101,00 kunu i iznosila je 5.157,00 kuna, tako da se plaćom moglo pokriti samo 79,45 posto troškova života.

Košarica za obitelj u podstanarstvu iznosila je 8 081,62 kune. Ako obitelj uz to posjeduje osobni automobil, minimalni mjesečni izdaci za prijevoz i održavanjeautomobila iznose 919,16 kuna.

Sindikalna košarica sadržava minimalne mjesečne izdatke za prehranu, stanovanje, prijevoz, higijenu, odijevanje, obrazovanje i kulturu. Sindikat time prati kretanje minimalnih mjesečnih izdataka nužnih za pokrivanje osnovnih egzistencijalnih potreba.

Radio Sisak (imp)
http://www.radiosisak.hr/index.php?page=article&article_id=2266

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #215 : Svibanj 05, 2010, 06:41:27 poslijepodne »
Sledge, sve stoji što ste napisali ali kada bi u pitanju bio Todorićev Agrokor ili Konzum, međutim HŽ.....hm.

Vi kao i ja vrlo dobro zadete koliko novaca je otišlo u HŽ i unatoč tome kakve su nam danas HŽ, jednako tako znadete da je upravo taj veliki sustav idealan za zbrinjavanje poslušnih, podobnih i inih kadrova, jednako tako znamo što se do sada događalo sa HŽ u tom smilsu.

Ista je stvar kao i Konzum.

U HŽ su otišle milijarde, i skoro uvijek će i odlaziti, jer željeznica nije nigdje superprofitabilna djelatnost, ali je velika javna potreba i strateški objekt.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Recesija
« Odgovori #216 : Svibanj 06, 2010, 07:26:46 prijepodne »
A ovo nisam ni znao.
Mirovinski fondovi po zakonu moraju plačati naknadu turističkoj zajednici!!!

http://www.vecernji.hr/biznis/obersnel-bajs-osiguravateljima-nezakonito-oprostio-20-mil-kuna-clanak-135342

Koja smo mi banana od države!!!

A ti ne plaćaš naknadu? Mi informatičari moramo.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #217 : Svibanj 06, 2010, 08:43:17 prijepodne »
A ti ne plaćaš naknadu? Mi informatičari moramo.

Uff... Ni ja nisam znao. Pa i moja firma mora plačati naknadu turističkoj zajednici po ovom pravilniku ili su se eventualno uspjeli izvući sa podzakonskim aktima.  Lopovi jedni pokvareni.

Od treće skupine svi koji moraju plačati su:
– Održavanje i popravak motornih vozila (45.20)
– Poštanske i kurirske djelatnosti (53)
– Izdavačka djelatnost (58)
– Proizvodnja filmova, videofilmova i televizijskog programa (59)
– Emitiranje programa (60)
– Telekomunikacije (61)
– Računalno programiranje, savjetovanje i djelatnosti povezane s njima (62)
– Informacijske uslužne djelatnosti ((63)
– Specijalizirane dizajnerske djelatnosti (74.1)
– Fotografske djelatnosti (74.2)
– Prevoditeljske djelatnosti i usluge tumača (74.3)
– Frizerski saloni i saloni za uljepšavanje (96.02)
– Pranje i tekstilno čišćenje tekstila i krznenih proizvoda (96.01)
– Djelatnost za njegu i održavanje tijela (96.04)


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Recesija
« Odgovori #218 : Svibanj 06, 2010, 09:57:09 prijepodne »
Mi smo banana odavno, otkad je uvedeno plaćanje boravišnih pristojbi za bilo kojeg državljana Hrvatske unutar Hrvatske...

Ovo sa boravišnom pristojbom ,se ipak ne odnosi na sve građane u Hrvatskoj podjednako. I ovdje smo diskriminirani,jedni su jednaki,a jedni jednakiji.
Znam da boravišnu pristojbu plaćaju turisti u toku boravka u hotelima,znam da taj isti harač plaćaju stanovnici kontinentalne Hrvatske za vrijeme boravka na Jadranu. Samo tu istu pristojbu dužni su plaćati i svi oni koji sa Jadrana stignu recimo u Zagreb.
Ali tu sada više nismo jednaki. Jer oni se ne moraju nigdje prijaviti,nikakva ih inspekcija ne obilazi i ne kontrolira.
Istovremeno,ako vas inspekcija zatekne neprijavljene u nekom mjestu na Jadranu,evo kazni i plaćanja za prekršaj!
Tamo na moru ,to je prekršaj ,a ovdje u unutrašnjosti to više nije prekršaj.
Ili netko ne radi svoj posao.Ako ne radi svoj posao ,tada treba dobiti otkaz ili takova radna mjesta nisu potrebna. Ili opet nešto ne štima.
Previše toga ima.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #219 : Svibanj 06, 2010, 10:51:09 prijepodne »
Ovo sa boravišnom pristojbom ,se ipak ne odnosi na sve građane u Hrvatskoj podjednako. I ovdje smo diskriminirani,jedni su jednaki,a jedni jednakiji.

Samo tu istu pristojbu dužni su plaćati i svi oni koji sa Jadrana stignu recimo u Zagreb.

Tamo na moru ,to je prekršaj ,a ovdje u unutrašnjosti to više nije prekršaj.

Odlično rečeno!!! Upravo na to sam i mislio...

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #220 : Svibanj 12, 2010, 10:30:38 prijepodne »
http://www1.voanews.com/croatian/news/Ima-li-pouka-za-Hrvatsku-iz-grke-financijske-krize-93519124.html?refresh=1

Evo kako se neke stvari naprosto ne razumiju.
U članku su navedene dvije tvrdnje.
Prvo da mi nismo vezani u Euro i da ne trebamo juriti prema euru.
No činjenice nas demantiraju jer je čak 56% hrvatkog gospodarstva euroizirano a druga stvar HRK je vezana uz EUR skoro pa fiksnim tečajem i tako već godinama.

S druge strane govori se i tome hrvatska ne sudjeluje u financiranju grčke krize- izravno ne ali neizravno da. Hrvatske devizne rezerve su u Euru što bi značilo da držanjem Euro valute mi potpomažemo i saniranju euro valute.
Kada se tiska Euro. Onda je to kao porez na sve građane EU ali i na sve one koji drže Euro novčanice a to smo mi.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #221 : Svibanj 12, 2010, 01:18:14 poslijepodne »
Mali hint što kaže Guste Santini.

Vlada je najavila reformu prihoda od doprinosa. No realno ljudi su u plusu 700 miliona kuna a oslobađanje od poreza nekih 500 miliona pa ispada samo 200 miliona građani u plusu- pa se na to ne treba gledati kao nešto jako značajno. Više kao make up.

drugi link:

Nakon pada ekonomske aktivnosti u 2009. godini (D&B procjenjuje pad BDP-a 5,7%, te pad industrijske proizvodnje za 9,3%), u ranoj fazi 2010. godine vidljivi su tek mali znakovi oporavka. Dapače, industrijska proizvodnja pala je 5,5% u prva dva mjeseca, a domaća i strana potražnja su slabe, ističu u D&B-u. Domaća poduzeća nisu sklona gomilanju zaliha zbog nesigurne situacije na tržištu. Potrošači se boje otkaza (nezaposlenost se popela na 12,2% - najveća razina nakon travnja 2006. godine), a kao rezulatat toga je pad maloprodaje 13,9%.

http://www.vecernji.hr/biznis/slab-oporavak-hrvatske-2010-krediti-hbor-a-mogu-biti-opasni-clanak-139280

Znači baš i nismo bog zna kaj zaustavili pad BDP-a.
« Zadnja izmjena: Svibanj 12, 2010, 01:48:45 poslijepodne Bilaj »

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #222 : Svibanj 14, 2010, 01:53:07 poslijepodne »
Rast BDP-a u 2010 0%

Inflacija 2%

Znači samo smo u gubitku 2%, + kamata na vanjsku dug i pad barem 5%.

http://www.vecernji.hr/biznis/mmf-gospodarstvo-ce-stagnirati-proracunski-manjak-3-6-bdp-a-clanak-140344

shaka zulu

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #223 : Svibanj 14, 2010, 10:40:30 poslijepodne »
Zbog krize 24 zemlje smanjile poreze na plaće, a Hrvatska ih povećala, i to najviše
http://www.jutarnji.hr/zbog-krize-24-zemlje-smanjile-poreze-na-place--a-hrvatska-ih-povecala--i-to-najvise/772820/

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #224 : Svibanj 14, 2010, 10:54:47 poslijepodne »
A znate li da oni koji imaju bruto veći od 46.296,00 kuna tada na iznos plaće veći od toga ne plaćaju doprinose?

http://mrak.org/2010/05/13/superhik-nacija/