Autor Tema: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna  (Posjeta: 25994 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
... ZA GOTOVO 1,4 milijarde kuna oštećen je državni proračun u desetak kriminalnih afera otkrivenih u posljednjih nekoliko godina, izračunali su kolege novinari iz Jutarnjeg lista, dodajući da se vrlo vjerojatno nikada neće ni saznati koliko je ukupno opljačkano pod patronatom HDZ-ove vlasti. Točnije, u jedanaest najvećih afera posljednjih godina proračun je oštećen za nešto manje od milijardu i pol kuna, odnosno za 1.390,500.000 kuna

Prema nekim procjenama taj iznos bi mogao biti i do nevjerojatnih 14 milijardi opljačkanih kuna ili oko deset posto ukupnog državnog proračuna.

Posljednja afera Fimi-medije teška je "tek" 16,5 milijuna kuna.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/steta-od-vladavine-hdza-procjenjuje-se-na-oko-14-milijardi-opljackanih-kuna/506686.aspx

... nadovezat ću se na to .... zar su ovi iz Jutarnjeg lista zaboravili kako je nastao njihov list, tko ga je financirao i pod čijim patronatom je Pavićizgradio svoje "carstvo" ???
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

amarkulin

  • Gost
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #1 : Kolovoz 21, 2010, 09:34:58 poslijepodne »
Za anomalije u hrvatskom društvu krivi su prije svega rat i nesmiljena pljačka i privatizacija u 90-im godinama koju su proveli “veliki domoljubi” i “antikomunisti” na čelu s Franjom Tuđmanom i njegovom vrhuškom, gdje je došlo do općeg urušavanja vrednota i povjerenja među ljudima. Tuđman je početkom devedesetih godina na raspolaganju imao dotad neviđeni altruizam i silnu energiju hrvatskog naroda i u Hrvatskoj i u BiH. Mnogi tada nisu žalili ni svojih života u obrani od velikosrpske agresije, no sav je taj zanos i potencijal jeftino prokockan i potrošen, jer su se mnogi branitelji i ljudi koji su hrabro i bez kalkuliranja ušli u projekt stvaranja hrvatske države osjetili izdanima i prevarenima kada su vidjeli kako se Hrvatska se nesmiljeno pljačka i kako neki nepoznati ljudi preko noći postaju vlasnici po nekoliko desetaka firmi. U tom prijelomnom događaju vidim početak urušavanja hrvatskog društva, koje se onda dalje samo nastavilo u drugim oblicima i s drugim akterima.

http://www.jutarnji.hr/tudman-je-korupcijom--unazadio-hrvatsku-za-nekoliko-desetljeca/879459/

U ovom podebljanom je sadržana povijesna tragedija hrvatskog naroda...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #2 : Kolovoz 21, 2010, 10:48:57 poslijepodne »
Za anomalije u hrvatskom društvu krivi su prije svega rat i nesmiljena pljačka i privatizacija u 90-im godinama koju su proveli “veliki domoljubi” i “antikomunisti” na čelu s Franjom Tuđmanom i njegovom vrhuškom, gdje je došlo do općeg urušavanja vrednota i povjerenja među ljudima. Tuđman je početkom devedesetih godina na raspolaganju imao dotad neviđeni altruizam i silnu energiju hrvatskog naroda i u Hrvatskoj i u BiH. Mnogi tada nisu žalili ni svojih života u obrani od velikosrpske agresije, no sav je taj zanos i potencijal jeftino prokockan i potrošen, ...........

U ovom podebljanom je sadržana povijesna tragedija hrvatskog naroda...

Najviše volim one koji tvrde da ne bi bilo uopće države da se Franjo Tuđman nije za nju izborio (ili tkak nekak ide definicija) i da mu imamo biti zahvalni što je stvorio državu.

Fujjjjjjjjjjj Stvorio je nakaradu od države, podijelio i zavadio ljude, čak i susjede, pa i rođake.
Prvi negativac u dugačkom redu. Odmah iza njega onaj Šušak, pa ostatak, ne da mi se naprezati mozak i nabrajati. Ima ih i previše sve do današnjih dana. Još jednom Fujjjjjjjjjjjjjjjjj i za sve koji takvima daju mogućnost da budu na vlasti, od glasača do koalicijskih partnera. F u j, fuj, f u j...........

Nešto je trulo u državi Danskoj i bolesno....(B. dugme)

Bilaj

  • Gost
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #3 : Kolovoz 22, 2010, 12:20:40 prijepodne »
Najviše volim one koji tvrde da ne bi bilo uopće države da se Franjo Tuđman nije za nju izborio (ili tkak nekak ide definicija) i da mu imamo biti zahvalni što je stvorio državu.

Da nije njega bilo tko bi preuzeo stvaranje hrvatske države.
Račan sigurno ne jer bo nije ništa napravio glede oduzimanja oružja TO a nije ni bio za izglasavanje nezavisnosti,a Račan je bio na poziciji.

amarkulin

  • Gost
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #4 : Kolovoz 22, 2010, 02:16:47 prijepodne »
I ja tako mislim, Bilaj. Ne slažem se s tezom fra Jeleča: "Da ju je recimo vodio jedan Vlado Gotovac, Hrvatska bi, vjerujem već odavno bila u Europskoj Uniji". Kako bi Gotovac vodio državu, kad ni stranku nije uspio očuvati? Za vođenje bilo kakvog sustava trebaju sposobnosti i predispozicije; biti pošten i biti dobar govornik nije ni izbliza dovoljno.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #5 : Kolovoz 22, 2010, 10:13:45 prijepodne »
Ima li na kladionicama već koeficijent za one kaj bi se kladili jel' bu se Jovo Sanader vratio u Hrvatsku - ili se nebu vratio sa "unaprijed dogovorenog i planiranog odmora"?? (to je sigurno i nadasve TOČNA konstatacija!).

To je ionako očekivano ponašanje hrvatske političko-vojne elite - dugo su "najveći Hrvati", dok ih se ne otkrije - onda odjednom te iste Hrvatine traže političke i ine azile po zemljama gdje se imaju šanse skrivati, jer jebeš hrvatskog političara koji nema još barem dva državljanstva...

Zato treba prvo napraviti Zakon kojim će se zabraniti izbor na političku ili bilo koju drugu javnu i državnu funkciju osoba koje imaju bilo koje drugo državljanstvo osim hrvatskog, tj. koje imaju još neko državljanstvo osim hrvatskog.

Jer je očito da nam takve stvari donose ogromne štete, i onda se po svijetu moramo blamirati, i kao narod i kao država, pokazujući da je malo previše upadljivo da narod ima za lidere političkog i javnog života sve same kriminalčine - normalno da se pitaju "kakav je to narod" kada nema svijesti i pameti shvatiti kako za zdravu državu i sustav trebaju i zdravi ljudi u svakom pogledu - moralnom, materijalnom, kaznenom, političkom itd itd - a ne da se biraju lopine koje nitko ne provjerava i koje rade što hoće, a kada ih se ulovi (više slučajnošću negoli stvarnom namjerom) - onda isti više nisu elita, nego bjegunci za koje Hrvatska mora po svijetu dokazivati da je pravna, pravična i demokratska država u kojoj je moguće normalno i pravično suđenje, jer bjegunci lako prodaju priču kako su mu u državi (koju su oni sami takvom napravili!!) ugrožena osnovna ljudska prava, slobode, kako nema šanse za pravedno i normalno suđenje, kako su to montirani politički procesi i kako su dokazi i optužbe izmišljeni i politički motivirani...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #6 : Kolovoz 22, 2010, 10:18:40 prijepodne »
Kako bi Gotovac vodio državu, kad ni stranku nije uspio očuvati?

Što to znači?? Što to govori?

U Hrvatskoj je to prije pohvalno, negoli njegova mana. Jer najmanje govori o njemu, a puno više o svemu ostalome. Što je i rezultiralo sa time da imamo više stranaka od jednog - politički perveznog - Japana, koji ima i 30-ak i više puta stanovnika od Hrvatske...

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #7 : Kolovoz 22, 2010, 10:32:34 prijepodne »
Račan sigurno ne jer bo nije ništa napravio glede oduzimanja oružja TO a nije ni bio za izglasavanje nezavisnosti,a Račan je bio na poziciji.

Netočno!: Račan se pokazao kao i jednako toliki domoljub i Hrvat - jer je DOZVOLIO Tuđmanu da se razmaše, a mogao ga je poklopiti jednim potezom, i njega i ekipu iz barake... samo bi ih progutala noć, dva dana halabuke, treći dan bi bio mir i tišina...

Račan je bio veliki domoljub, a praksa je pokazala da je za Hrvatsku bio spreman dati i puno više od Tuđmana - dao je vlast (za što što Tuđman nije bio uopće, niti bi kada bio da je bio u takvoj poziciji!) samo zato da Hrvatska ima šansu za osamostaljenje i da bude svoja, i dao je praktičnu diplomatsku podršku očuvanju digniteta Hrvatske, Domovinskog rata i njezine političke i vojne vrhuške (BTW, Račan nije NITI JEDNOG hrvatskog generala otpremio u Haag, iako je i on bio godinama pod pritiscima, a nije mu palo na pamet niti da povlađuje HDZ-ovom Ustavnom zakonu o suradnji sa Haagom...).

HDZ je sam kriv što je zakon o suradnji Hrvatske sa Haagom takav kakav je, da nas se maltene gleda izjednačeno ("svi smo i žrtve i agresori"), da je Hrvatska politički talac svojih vlastitih dogovora sa međunarodnom zajednicom (što samo znači da su isti dogovori odrađeni - JAKO LOŠE!), i da je bezidejna i smisleno "besmislena" politika sadašnje vlade, koja za cilj ima "ulazak u EU" - veliki promašaj!, koji je toliko zastranio da nas se u njegovo ime debelo ucjenjuje, jer vanjski faktori vide da smo sami sebi postavili ultimatum i to predebelo koriste i zloupotrebljavaju.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 22, 2010, 10:35:20 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #8 : Kolovoz 22, 2010, 10:56:22 prijepodne »
Zato treba prvo napraviti Zakon kojim će se zabraniti izbor na političku ili bilo koju drugu javnu i državnu funkciju osoba koje imaju bilo koje drugo državljanstvo osim hrvatskog, tj. koje imaju još neko državljanstvo osim hrvatskog.

Jer je očito da nam takve stvari donose ogromne štete, i onda se po svijetu moramo blamirati, i kao narod i kao država,

Prije nek se počmu baviti z politikum nek si nabave paper teri i ja moram imati,da nisu kažnjavani,v ove il "one" države,na ovem il onem,Golem,otoku.Tak ispada da su si na vlaste zapraf Golootočki kadrovi,kaj još ktomu imaju zatvorske pemzije kaj su se borili za svu rit ovu državu.
I kaj ak je zbrisal van?
Kaj ove naše državne službe nimaju munjene ptspejcov i viška oružja i metkov.Pošeleš jenoga v Ameriku,drugoga v Bosnu,.. v čiščejne pa da vidiš jel bi se do osudil više bežati i komediju delati od nas.Nek komedijaši z prelom i kuglum v čelenke...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #9 : Kolovoz 22, 2010, 11:02:46 prijepodne »
Kaj ove naše državne službe nimaju munjene ptspejcov i viška oružja i metkov.Pošeleš jenoga v Ameriku,drugoga v Bosnu,.. v čiščejne pa da vidiš jel bi se do osudil više bežati i komediju delati od nas.Nek komedijaši z prelom i kuglum v čelenke...

He, he... ta doktrina je napuštena par godina nakon Drugog Svjetskog rata, a i da ju provedeš - opet ostaje mrlja na državi i neki gorak okus, jer nemaš materijala bez suđenja oduzeti mu sve kaj je nezakonito stekao.

Najlakše je povući okidač - no time najčešće niš ne rješavaš, dapače si onemogućiš da mnoge stvari postaviš na svoje i na zdrave noge...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #10 : Kolovoz 22, 2010, 11:19:06 prijepodne »
Netočno!: Račan se pokazao kao i jednako toliki domoljub i Hrvat - jer je DOZVOLIO Tuđmanu da se razmaše, a mogao ga je poklopiti jednim potezom, i njega i ekipu iz barake... samo bi ih progutala noć, dva dana halabuke, treći dan bi bio mir i tišina...

Znači tebi je Račan veliki čovijek jer me mogao poubijati ljude a nije.  :o
Hočeš li reći da sam i ja veliki čovijek jer nisam nikoga ubio?

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #11 : Kolovoz 22, 2010, 11:34:50 prijepodne »
Sa vremenskim odmakom od nekoliko godina nakon Račanove smrti i još malo više godina od Tuđmanove smrti, apsolutno se slažem sa Sledgeom da je Račan daleko veću ulogu imao u stvaranju Hrvatske države od Tuđmana.
Iako na prvi pogled izgleda drugačije, da nije bilo Račana ne bi bilo ni Tuđmana. A to sve govori! 
Osim toga, nakon rata i uspostavljanja države, domoljublje iskazano na Račanov način daleko mi je prihvatljivije i vjerodostojnije od Tuđmanovog.
U svakom smislu: od imovine do domovine, od retorike do politike, Račan je (iako me često iritirao i ljutio svojom sporošću i strpljivošću) odigrao sve ispravno.
I danas takav čovjek fali na našoj političkoj sceni više nego što nam fali Tuđman.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #12 : Kolovoz 22, 2010, 11:45:01 prijepodne »
Najveća Račanova uloga u povijesti Hrvatske je 14 kongres CK SKJ, kada je Miloševiću okrenuo leđa, prikazao u pravom svjetlu, što je on u biti i bio od samih početaka, IZVOR ZLA. Nakon toga se okrenuo demokratizaciji RH i raspisao prve višestrančake izbore.
Druga najveća zasluga Račana je bila mirna predaja vlasti 1990 godine, jer je samim tim činom pokazao da se demokratski tokovi nemogu zaustaviti.
Treća dobra zasluga je što je počeo proces pridruživanju EU
Četvrta je što je stabilizirao RH financijski i započeo jedan od infrastruktualnih projekata, izgradnju autoputeva što u konačnici znači spajanje sjevera i juga RH.
Samo zamislite recimo ova 2010 godina rekordna po broju gostiju a da se ostalo na D1.
Imao je i loših poteza ali ovi se nikako ne mogu osporit
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #13 : Kolovoz 22, 2010, 12:10:36 poslijepodne »
Znači tebi je Račan veliki čovijek jer me mogao poubijati ljude a nije.  :o

Hočeš li reći da sam i ja veliki čovijek jer nisam nikoga ubio?

Nadam se da više nikada nećeš dati tako glup komentar.

Račan je velik jer je poštovao veliku ideju, čime je postao suizvršitelj iste omogućivši da se ista razvije na zajedničko dobro. I da - mogao je ubiti i zatrti i onemogućiti - no da nije imao časne i hrvatske namjere, to bi i napravio. I ne bi u ime te ideje predao jedino što je imao - vlast i moć (a više ti i ne treba!) - i otišao u oporbu glumiti fikus za manje novca i nikakav utjecaj. Koliko takvih povijesnih slučajeva poznaješ? Samo neznalice - koje ne mogu sagledati značaj jednog djela - mogu prebacivati jednom takvom činu i jednoj takvoj osobi. Samo mala napomena - ja nisam bio ni simpatizer, ni član nikada nijedne stranke, pa tako ne ni Račana i SDP-a. Samo realno sagledavam neke stvari. Volio bih da i ti to možeš - no za to moraš sebe osloboditi od zadanih uvjerenja i obveznih tumačenja.  

BTW, nije ČOVIJEK, nego ČOVJEK, hrvatski jezik još ima gramatiku i pravopis. I još ima palatalizaciju, sibilarizaciju i jotovanje kao najvažnije glasovne promjene u svojoj gramatici i pravopisu. U hrvatskom književnim jeziku još ima puno riječi koje su i na E, i na JE, kao i na IJE. Nisu sve na E i JE postale IJE samo zato jer netko misli da ga ove prethodne inačice podsjećaju na ekavicu u srbizme, i jer zato netko primitivno misli da će biti "veći i praviji" Hrvat jer mu je sve na IJE - iako time samo dokazuje svoju neukost i slabo poznavanje materinjeg jezika, a možda i preveliko markiranje iz škole dok se to učilo.... Daleko bilo - no o tim pravilima i htijenjima neka brinu oni malo školovaniji od nas po tom pitanju. Mi ćemo do tada poštovati hrvatski jezik naših predaka i naše mladosti - a ni u jednom od tih nije bilo ČOVIJEKA; IZVIJEŠĆA i slični "izvijanja" i primitivnog unakažnjavanja hrvatskog jezika.

Da se vratim na zadnji pasus:

Ne, ne znači da si i ti veliki čovjek jer nisi nikoga ubio - prvo se moraš izboriti za takav položaj, utjecaj i moć, onda ćemo razgovarati - veličina se dokazuje korištenjem moći da poboljšaš ili uništiš život onih o kojima možeš odlučivati jednom izgovorenom riječi. Inače se svodiš samo na zapovijed "NE UBIJ", a po njoj sam i ja onda - kao i mnogi drugi - veliki čovjek. No baš se takvim i ne smatram, osim po građi... jer Velikog Čovjeka (oboje sa velikim početnim slovom) takvim čine misli i djela, njegova htijenja i principi, a ne relativizacija svega i svačega i trpanje u isti koš i jabuka i krumpira...
« Zadnja izmjena: Kolovoz 22, 2010, 12:15:18 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Šteta od vladavine HDZ-a procjenjuje se na oko 14 milijardi opljačkanih kuna
« Odgovori #14 : Kolovoz 22, 2010, 12:17:39 poslijepodne »
Najveća Račanova uloga u povijesti Hrvatske je 14 kongres CK SKJ, kada je Miloševiću okrenuo leđa, prikazao u pravom svjetlu, što je on u biti i bio od samih početaka, IZVOR ZLA. Nakon toga se okrenuo demokratizaciji RH i raspisao prve višestrančake izbore.

Druga najveća zasluga Račana je bila mirna predaja vlasti 1990 godine, jer je samim tim činom pokazao da se demokratski tokovi nemogu zaustaviti.

Treća dobra zasluga je što je počeo proces pridruživanju EU

Četvrta je što je stabilizirao RH financijski i započeo jedan od infrastruktualnih projekata, izgradnju autoputeva što u konačnici znači spajanje sjevera i juga RH.

Samo zamislite recimo ova 2010 godina rekordna po broju gostiju a da se ostalo na D1.
Imao je i loših poteza ali ovi se nikako ne mogu osporit

I to sve je samo mali dio njegovih zasluga - jer si nabrojao one materijalno vidljive, dok se ono najvažnije - htijenje i poštenje - ne gleda, a trebalo bi. I to u prvom redu!

Svi su imali loših poteza - pa ljudski je griješiti! No pitanje je svjesnosti i htijenja da se čovjek tako ponaša...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”