Autor Tema: Nema tolerancije za građanski neposluh  (Posjeta: 9786 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nema tolerancije za građanski neposluh
« Odgovori #30 : Srpanj 21, 2010, 04:16:21 poslijepodne »
Mislim da smo si sami krivi.

Ako pod to "MI" misliš na državu - u pravu si. Mi kao mali nemamo nikakvog utjecaja, ali država bi mogla imati, no kako je i sama jedan jadni klijent ovisan o njima, ne usudi im se ništa reći i tolerira im potpune nezakonitosti bez pogovora. To znači biti banana-država.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Nema tolerancije za građanski neposluh
« Odgovori #31 : Srpanj 21, 2010, 09:36:04 poslijepodne »
Pa kakav je to posao - ako si privatnik, možeš si sam urediti kada i kako, a ako nisi - pa odlazak u banku ti je dio posla. U svakom slučaju! Kaj to imaš za potpisivati baš svaki dan, ne znam...  ::)

Je najbolje da se nikada niti ne pojavljujm u banci nego ima samo dam novce da imaju dobru zaradu  :-\

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nema tolerancije za građanski neposluh
« Odgovori #32 : Srpanj 22, 2010, 09:21:08 prijepodne »
Mislim da smo si sami krivi.

Ako pod to "MI" misliš na državu - u pravu si. Mi kao mali nemamo nikakvog utjecaja, ali država bi mogla imati, no kako je i sama jedan jadni klijent ovisan o njima, ne usudi im se ništa reći i tolerira im potpune nezakonitosti bez pogovora. To znači biti banana-država.


Ako već sama država ne reagira,jer joj je baš svejedno,ili ima takav dogovor s nekom iz samog vrha – što nije ništa novo i smatram da je takav slučaj baš kod nas – tada mi kao klijenti moramo reagirat,buniti se prigovarati, bez obzira koliki uspjeh postigli.

Mislim da je najlošija opcija , ne reagirati,prepustiti se svemu . Ne slažem se da se baš ništa ne može učiniti, samo je sve pitanje vremena i načina.
Ali mi smo kao narod u takovim situacijama još uvijek malo lijeni,teško se pokrećemo i uvijek se misli zašto baš ja . A svako pametan prati takova stanja i naravno koristi sve naše manjkavosti ,i to vjerujem vrlo uspješno.
Ali svi mi jednostavno kao Guske , hodamo i čekamo da nam netko drugi riješi situaciju.
Da se organizirano podigne sva gotovina iz banaka na neko vrijeme , da vidiš panike.  Sve dok smo mi mirni ,ništa se neće promijeniti,dapače ,samo će nas bolje izrabljivati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Nema tolerancije za građanski neposluh
« Odgovori #33 : Srpanj 22, 2010, 10:09:09 prijepodne »
Nova varšavska.

Evo baš ovih dana je ponovo aktualan slučaj vranskog jezera. Vransko jezerno je zaštičeni park prirode, ali opet nije za sve jer bo će se tamo moći graditi golf igrališta i zgrade.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nema tolerancije za građanski neposluh
« Odgovori #34 : Srpanj 22, 2010, 10:55:36 prijepodne »
To je već gotovo ili je samo u planu??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Nema tolerancije za građanski neposluh
« Odgovori #35 : Srpanj 22, 2010, 12:00:40 poslijepodne »
To je već gotovo ili je samo u planu??

Sređuju im dokumente i sada je ministarstvo reklo da nema problema- stambeni objekti i hoteli se mogu graditi u parku prirode.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nema tolerancije za građanski neposluh
« Odgovori #37 : Srpanj 22, 2010, 07:58:48 poslijepodne »
Nisam za to znao, ali svakako zaslužuje da netko dobije dva kratka u glavu...  :-X :-X :-X
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”