Autor Tema: TeKom i bogataška sela  (Posjeta: 11350 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JosipJoža

  • Gost
Odg: TeKom i bogataška sela
« Odgovori #15 : Listopad 13, 2010, 06:03:51 poslijepodne »
no javili su nam istu šprancu - nema tehničkih uvjeta

Klasičan odgovor kada HT-u nije u interesu.
Ponavljam još jednom država i lokalne samouprave moraju pod hitno riješiti tajanstveni problem sa HT ukoliko imaju imalo odgovornosti prema svojim građanima, problem HT je veći i strašniji i od same INE oko koje se toliko ovih dana diže prašina, koja uglavnom ide nama u oči a da od toga nećemo imati nikakve koristi.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: TeKom i bogataška sela
« Odgovori #16 : Listopad 13, 2010, 07:55:54 poslijepodne »
Svojedobno sam pisao o svojoj bivšoj sitruaciji u Buševcu; bili smo u kući na kraju jedne slijepe ulice u samom centru Buševca, dugoj 160 metara. Svi susjedi uokolo imali su i ADSL, i flat arte, i MaxTV, i sve kaj su htjeli - mi nismo mogli dobiti ništa osim klasične telefonske linije... u ulici je pet kuća, svaka bi uzela sve što se nudi (flatrate ADSL, MaxTV), no javili su nam istu šprancu - nema tehničkih uvjeta, jer vele da bi na tu uličicu trebalo povlačiti cijelu "infrastrukturu", mada ne znam koju, jer nismo tražili optičke kablove, ništa što susjed preko plota, koji ima ulaz iz druge ulice, nije imao...
Tak je bilo i meni. 
Svi  živi iz moje ulice su imali adsl, meni  stalno govorili nema tehničkih mogućnosti.
Ja čekam godinu dana, jedan susjed se prijavi i dobije  za 2 dana,a  ja na čekanju skoro godinu dana.
Na kraju sam dobila kad nisam ni očekivala.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: TeKom i bogataška sela
« Odgovori #17 : Listopad 13, 2010, 09:24:53 poslijepodne »
no javili su nam istu šprancu - nema tehničkih uvjeta

Klasičan odgovor kada HT-u nije u interesu.
Ponavljam još jednom država i lokalne samouprave moraju pod hitno riješiti tajanstveni problem sa HT ukoliko imaju imalo odgovornosti prema svojim građanima, problem HT je veći i strašniji i od same INE oko koje se toliko ovih dana diže prašina, koja uglavnom ide nama u oči a da od toga nećemo imati nikakve koristi.

Pisao sam na portalu već. Ono što T-com radi je samo odgovorna poslovna politika. Ubiru maksimalno profita uz minimalno troškova (ulaganja). Odgovornost je države što nije osigurala razvoj zdrave konkurencije na tržištu (optima, b net i slični nisu k od konkurencije dok god moraju od t-coma iznajmljivati infrastrukturu), kao ni provela jasnu strategiju razvoja telekomunikacija...

JosipJoža

  • Gost
Odg: TeKom i bogataška sela
« Odgovori #18 : Listopad 13, 2010, 09:44:12 poslijepodne »


Pisao sam na portalu već. Ono što T-com radi je samo odgovorna poslovna politika. Ubiru maksimalno profita uz minimalno troškova (ulaganja). Odgovornost je države što nije osigurala razvoj zdrave konkurencije na tržištu (optima, b net i slični nisu k od konkurencije dok god moraju od t-coma iznajmljivati infrastrukturu), kao ni provela jasnu strategiju razvoja telekomunikacija...

Tužna je stvarnost da imamo Vlade RH koje ni u jednom trenutku nisu zaštitile Hrvatsku i hrvatske građane, pogodujući HT i T-comu.


Slažem se u dijelu poslovne odgovornosti vođenja HT.
Međutim ovdje je problem Neodogovrnosti upravljanja državnom imovinom u slučaju HT i Prodaje HT, te poklanjanja DTK mreže HT na temelju čega HT i je monopolist i ne samo da je monopolist nego stvara profit preko naše imovine.

Dakle to je kao da ti meni kupiš novi Auto s kojim ću ja taksirati i zarađivati ali za sebe i ti od toga nemaš ništa.
Dakle pitanje je tajnog Ugovora o prodaji HT Njemcima koji ni do dan danas neznamo kako izgleda i čuva se u tajnosti godinama.
Za to bi netko isto tako trebao odgovarati, kao i za to što godinama ne poduzima ništa da nas zaštiti monopola, pretplate i svih drugih stvari na koje HT nema pravo i HT kao takav ne poštuje Ustavni poredak RH. Je li se netko zapitao o tome uopće do sada?