Autor Tema: Dongfeng napada EU  (Posjeta: 6543 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Dongfeng napada EU
« : Studeni 24, 2009, 02:51:58 poslijepodne »
Kinezi će izgraditi 170 milijuna eura vrijedan most preko Dunava kod Zemuna, uložit će u modernizaciju tvornice FAP kako bi se u njoj sklapali kineski kamioni, a vladi Srbije nude I kredit za elektrane.
Beogradski B92 piše da će most će graditi tvrtka China road, a većinu novca osigurat će kineska banka. Most bi trebao biti dovršen do 2013. Ministar ekonomije Mlađan Đinkić najavio je da bi u iduća dva mjeseca mogli biti zaključeni ugovori o gradnji tog mosta. Osim toga, tvornica kamiona FAP u Priboju trebala bi sklapati kineske kamione.
Kineska tvrtka "Dongfeng" je jedan od najvećih proizvođača kamiona na svijetu, piše Blic. Oni su zainteresirani za ulaganje u FAP. Osim toga, Kinezi su zainteresirani da Srbiji daju kredit za izgradnju elektrana. ( Jutarnji listić)

Napomena:
Invazija je počela. Za 10 godina vodeći čovjek POT-a zvat će se Števa ce Tung!!
« Zadnja izmjena: Studeni 24, 2009, 02:55:41 poslijepodne dobola »
Ko to tamo peva?

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #1 : Studeni 24, 2009, 04:52:13 poslijepodne »
Ni treba Kinezom Europu napadati. Europa je v zajdnih sto let sama sebe napala, dva put vojno i jemput gospodarski. Pohlepni trgovci, meschetari i tvornichari su dobrovolno se pogone preselili na istok teri sad kak se vidi postaje centar sveta (kaj je i izvorno ima za Kinu). Propala je Venecija, propali su Bech i Berlin a sad polefko odlaze Pariz, London i New York. Arapi buju josch malo chvrljili vuz pomoch nafte no prava se gospodarska moch seli uglavnom na istok med proizvodne zemle s velikim prirodnim i ljudskim bogatstvima. Buduche svetske metropole i centri mochi: Shangaj, Dubai, Peking, Moskva.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #2 : Studeni 24, 2009, 09:03:30 poslijepodne »
 Šta radi kineska dijaspora?
Kad budemo imali vodećeg čovjeka POT-a zvanog Števa ce Tung i naše gospodarstvo će imati šanse a možda sagradimo i Pelješki most, preko kog će nam Kinezi moći prići s penezima. A gdi je naša dijaspora? Jen put je zaj****e pa kupiše dragulje, mislim naušnice i eto ti ga sad nema više para, muzike koliko hoćeš, humora, igara ali para nema, sad pare idu vani u dijasporu, malo vam, malo tam. Nek se para vrti.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #3 : Studeni 25, 2009, 12:28:25 poslijepodne »
I opet se intelektualci bave sa nama i sa hrvatskim grijesima (očito, ne znaju dalje od toga), a i rasprava bi trebala ići u sasvim drugom smjeru...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #4 : Studeni 25, 2009, 01:03:28 poslijepodne »

Ja hoću Japance. Kak da s njima uspostavim kontakt?  8)

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #5 : Studeni 25, 2009, 01:39:12 poslijepodne »

Ja hoću Japance. Kak da s njima uspostavim kontakt?  8)


Благородный, вы не можете получить самураев, когда ты даже не казаки obljubili. ^-^
Dakle, Japanci nemaju namjeru širenja na ova balkanska područja jer trenutno imaju svojih problema i nemoguće ih je uspoređivati sa kinezima.
Kontakt možete uspostaviti preko interneta ali budite oprezni jer Vaš kompjuter je proizveden u Kini pa svaki put kad stisnete riječ Japan možete dobiti par miliona emailova iz Kine. Oni se ne vole, a i kineza ima malo previše.
Poanta je u tome da polako postajemo ovisni o njima i njihovoj proizvodnji, jeftinoj radnoj snazi i nemogućnosti da im se konkurira u bilo kojem segmentu. Ulaskom na balkan jasno pokazuju da je nekakva unija koja sveukupno ima radno sposobnih stanovnika ko srednja Kineska provincija u situaciji da gubi tlo pod nogama jer takav udarac ne mogu usporiti ni otrpjeti ni velesile.
Iz prostih kolonizatorskih, pohlepnih, namjera mislili su da će izmještanjem proizvodnje u Kinu povećati svoj profit, a Kinezi su dobili ono najskuplje što si nisu mogli priuštiti - besplatno školovanje. Sada, nakon 20 godina, uzvraćaju udarac.
Mi se i dalje bavimo temama o korupciji koja je već milijardu puta dokazana i ližemo razne organe svaki put kad nas netko iz Unije nazove.

Naslućujem da je Sledge, možda griješim, dobro rekao da se i dalje bavimo intelektualnim egzibicijama umjesto da se stvarno zapitamo kakve bi to posljedice mogli mi osjetiti dolaskom Kineskih proizvođača i radne snage na ove prostore. 70% automobila koje vozimo ionako sklapaju u Kini, mobitele i njihove sastavne dijelove ionako proizvode u Kini, da ne pričamo o drugim stvarima. Jedino još hranu ne proizvode u dovoljnim količinama da bi izvozili kobase ali imaju oni sigurno i za to rješenje.
Ko to tamo peva?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #6 : Studeni 25, 2009, 02:11:35 poslijepodne »

Ja hoću Japance. Kak da s njima uspostavim kontakt?  8)

Благородный, вы не можете получить самураев, когда ты даже не казаки obljubili. ^-^

Ajaj, daruguj tovarišč, magu, ja, magu palučit samurajev. Pačemu nje magu?
Drugi dio ne znam prevesti - riječ dažje?

Za ozbiljno - o da, itekako se pribojavam kineza i njihove "invazije".

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #7 : Studeni 25, 2009, 08:24:49 poslijepodne »
GM donio konačnu odluku o otpuštanju 10000 radnika iz proizvodnih pogona Opel-a u EU. Saab prestaje sa proizvodnjom jer potencijalni kupac iz Švedske nije uspio realizirati kredit za kupnju brenda koji je u vlasništvu GM-a. Isti taj GM ima trenutno na računu 43 milijarde dolara koje mu je država osigurala za pokretanje sanacije i zaustavljanje otpuštanja radnika u SAD.( Dnevnik Hrvatske rabijatne telekineze ).

E to je Unija o kojoj sanjamo, s jedne strane Amerikaneri spuštaju **ru u usta, s druge strane Putin zatvori pipu kak mu se digne, a Joža Ce Tung dolazi.
Mišljenja sam da smo morali osigurati barem duplo više milijardi kuna u proračunu za 2010 u segmentu troškova za otvaranje i zatvaranje pristupnih fondova za ulazak u Uniju. Taman kad uđemo možemo se prijaviti masovno na burzu rada u Berlinu, Londonu, Parizu ili u Rimu.
Ko to tamo peva?

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #8 : Studeni 25, 2009, 08:26:05 poslijepodne »

Ja hoću Japance. Kak da s njima uspostavim kontakt?  8)

Благородный, вы не можете получить самураев, когда ты даже не казаки obljubili. ^-^

Ajaj, daruguj tovarišč, magu, ja, magu palučit samurajev. Pačemu nje magu?
Drugi dio ne znam prevesti - riječ dažje?

Za ozbiljno - o da, itekako se pribojavam kineza i njihove "invazije".

"Plemenita, Vi ne možete imati samuraja ako niste obljubili Kozaka"
Ko to tamo peva?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #9 : Studeni 25, 2009, 11:12:58 poslijepodne »


"Plemenita, Vi ne možete imati samuraja ako niste obljubili Kozaka"

Kak da ne.
Pa Kozaki su bili na ovim prostorima zadnji put u drugom ratu. I otišli. :)
Moja im je baka čak i žgance morala kuhati.

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #10 : Studeni 25, 2009, 11:50:50 poslijepodne »
Trebalo bu otprilike deset let da Nano tehnologija i proizvodnja zdrave hrane zamjene kumravu tehnologiju osnovanu na nafti. Kad se to desi najvekscha bogatstva (namerno ne velim kapital jel bude on kao takav nestal) budu obrazovana populacija, pitka voda i chista zemla. Mi imamo 56 ilada kvadratnih kilometrov, taman sakomu po dve rali i tristo fati, najbole zemle vu sred Europe :)

Zato nam je sem se puno vuchiti i vljuditi. Med sobom jednake zebrati i Bog te veseli.

Che tak nebu, nebu dobro.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #11 : Studeni 26, 2009, 12:12:52 prijepodne »


"Plemenita, Vi ne možete imati samuraja ako niste obljubili Kozaka"

Kak da ne.
Pa Kozaki su bili na ovim prostorima zadnji put u drugom ratu. I otišli. :)
Moja im je baka čak i žgance morala kuhati.
I zato od pratizanov dobila dugo letovajne na Du Go Mu O To Ku...
A kaj su čerkezi ostali na SDOu?

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #12 : Studeni 26, 2009, 10:39:48 prijepodne »


"Plemenita, Vi ne možete imati samuraja ako niste obljubili Kozaka"

Kak da ne.
Pa Kozaki su bili na ovim prostorima zadnji put u drugom ratu. I otišli. :)
Moja im je baka čak i žgance morala kuhati.

Samo žgance? Vidite plemenita kak se u ranim danima Turopoljskog turističkog razvoja slabo sa mušterijama ponašalo. Možda im se trebalo pružiti još nekih "uslužnih" djelatnosti, poticaja. Možda bi kojeg konja kompenzirali za neke usluge pa bi se i konji razvijali, a ne samo svinje. Uvijek treba tražiti korijen ove teške gospodarske krize koja nas je zahvatila.
Ko to tamo peva?

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #13 : Studeni 26, 2009, 10:43:43 prijepodne »
Trebalo bu otprilike deset let da Nano tehnologija i proizvodnja zdrave hrane zamjene kumravu tehnologiju osnovanu na nafti. Kad se to desi najvekscha bogatstva (namerno ne velim kapital jel bude on kao takav nestal) budu obrazovana populacija, pitka voda i chista zemla. Mi imamo 56 ilada kvadratnih kilometrov, taman sakomu po dve rali i tristo fati, najbole zemle vu sred Europe :)

Zato nam je sem se puno vuchiti i vljuditi. Med sobom jednake zebrati i Bog te veseli.

Che tak nebu, nebu dobro.


Gosp. Muzuh,
te ravnice i ta polja koje spominjete su pod hipotekom jer su vrsni financijski stručnjaci izdali državnih obveznica i jamstava za nekoliko milijardi eura. S obzirom da ih neće moći vratiti, doći će na naplatu pa će si poznati kolonizatori Austrijanci, francuzi, englezi i švajcarci uzeti tu zemlju po povoljnoj cijeni. Ukoliko mislite da imamo nešto u posjedu trnutno se varate. kad vratimo 55 milijardi duga možemo pričati na tu temu. Dakle, nikad.
Ko to tamo peva?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Dongfeng napada EU
« Odgovori #14 : Studeni 26, 2009, 04:10:40 poslijepodne »
Kinezi koriste iste slabosti demokratskih sustava koje koriste i svi ostali, kojima je dosta njihovih država, njihovih društava, njihovih privreda i njihovog svega ostaloga...

Da je Europa manje glumila veliku demokraciju, a više štitila svoje interese, ne bi se to događalo. No kada postaviš za najvažniji kriterij nešto čemu nisi dorastao, onda je rezultat samo jedan - pušiš na svim frontovima...!

Ista je situacija umnogome i sa Hrvatskom, i sa Europom, i sa EU, i sa Amerikom, i sa još nemali broj primjera...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”