Autor Tema: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski  (Posjeta: 9961 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #15 : Travanj 28, 2010, 12:39:53 poslijepodne »
Zašto članovi Vlade i njihovo „pomoćno“ osoblje kao i saborski zastupnici ili oni s povlaštenim mirovinama imaju tako velika mjesečna primanja, kad evo, čitam ovdje, da je "prosječna zagrebačka mjesečna neto plaća u prva dva mjeseca ove godine iznosila je 6.070 kuna"?
Zašto njima treba veća plaća nego meni, a ionako imaju sve drugo plaćeno, čak i tepihe po želji. :P

Zašto je javni sektor jače plaćen od državnih službenika čiji je rad i djelokrug rada  od presudnog značaja za teritorijalni integritet?

Zašto državni namještenici imaju plaće ispod prosjeka, dok npr. sudstvo niti ne radi puno radno vrijeme, a imaju "menađerske" plaće?

Zašto policija ne stoji na cesti i ne kažnjava svakog prijestupnika koji npr. nije stao i propustio pješake, koji se po Zagrebačkoj vozi više od 50 km/h? Lova je na cesti, samo je treba ubirati.

Zašto državni aparat sam sebi ne nametne stvaranje novca, a ne samo uzimanje od onih koji rade?

U načelu sam za to da se ne isplaćuje božićnica i ostale nagrade, i u javnom sektoru, i u državnom sektoru i u privatnom.
Ali ne na način da se to regulira oporezivanjem ili još gore zabranom.


Naime, svaki privatni poslodavac može platiti kome želi i koliko želi, samo što ima zakonom određeni limit do kojeg je neoporezivo, pa se poslodavci uglavnom drže toga iznosa jer nemaju dodatnih troškova na taj dozvoljeni tj neoporezivi iznos.
Ako poslodavac ima podmirene sve pristojbe prema radnicima i državi, zašto ne bi isplatio još i nagradu naravno neoporezivo?

Međutim, ako nije platio sve pristojbe ili je gubitaš tada bi mu trebalo zabraniti isplaćivanja nagrade, čak i odrediti maximalnu plaću. Zašto?
Zato jer nagradom (uvjetno je to nagrada, ali tak se zove) daje radniku mrvice, sebi umanjuje dobit jer stvara trošak, a država nema koristi od toga (jer je nagrada neoporeziva), a za isto vrijeme je dužan za recimo doprinose na plaće radnika unatrag 2 godine (slučaj Poljoprerada).

Ili kod gubitaša npr. Croatia airlines sigurno ima enormne plaće za svoje radnike (naravno ne sve), a za isto vrijeme je dužna nema kome nije.
Ili npr. Ina, koja državi duguje milijune i milijune?

Takvoj tvrki bez obzira bila privatna ili kakva već, treba zakonom odrediti smjernice (kad si sami ne znaju rasporediti novac). Naravno da ne govorim o čistačicama ili vozačima nego o raznim referentima (koji se nazivaju menađerima) koji niti ne znaju gdje im je radno mjesto, niti ih se „kolege“ u uredu sjećaju da su ih ikad vidjeli na hodniku.

Ako trebamo svi snositi odgovornost, onda neka imamo svi iste uvjete.
A ne da meni uzme 2500 kn na plaću od 12 puta 5000 dok drugima uzima isto 2500 kn na plaću 12 puta 15 000.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #16 : Travanj 28, 2010, 01:04:07 poslijepodne »
Tko tu čuva čiju guzicu ako ne policija svoju.

Policija nema zašto čuvati svoju guzicu, jer ta cesta i polje - ne idu policiji!!

Policija je dio izvršne vlasti, što znači da radi ono što joj drugi odrede i zapovijede. U ovom slučaju je to nalog suda za osiguranje provođenja zakonitih odluka nadležnih tijela.

Policajce osobno, kao i policiju kao službu, živo zabole za tvoju njivu, naknadu, kao i cestu koja će jednog dana tamo ići... svi bi oni radije bili na nekoj pivi ili za kompom klikali solitaire, baš ih briga za tvoj grunt...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #17 : Travanj 28, 2010, 01:09:29 poslijepodne »
Zašto policija ne stoji na cesti i ne kažnjava svakog prijestupnika koji npr. nije stao i propustio pješake, koji se po Zagrebačkoj vozi više od 50 km/h? Lova je na cesti, samo je treba ubirati.

Točno, samo je nema TKO ubrati, jer je netko sa imunitetom odlučio da je policije previše (sada nas je sa 14 manjka odjednom 20 viška!, pa nas nema dovoljno ni za izmjene za godišnji odmor ili bolovanje!!), jer je u taj broj računao i svoje tajnice kojima je dao ovlaštenje pa se i one računaju u policiju, kao i brdo ljudi koji sa policijom nemaju veze, ali kako je statistika točan zbroj netočnih podataka, javnost je tako krivo informirana... no koga to zanima? Hoće li o tome pisati nekakav mufljuz tipa Klauškog??

Naravno da neće, jer tipove sa tri metra putra na glavi i sa dosjeom kao moja ruka takvo što ni ne zanima, da ne velim da mu i nije u interesu da policiju uopće ima i da postoji... to je kao da Sir Olivera pitaš isto pitanje...

Ako poslodavac ima podmirene sve pristojbe prema radnicima i državi, zašto ne bi isplatio još i nagradu naravno neoporezivo?

Zašto neoporezivo?? Tko bi onda pošteno prikazivao rashode i plaće?
« Zadnja izmjena: Travanj 28, 2010, 01:19:03 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mali medo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-1
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #18 : Travanj 28, 2010, 01:13:57 poslijepodne »
Da " svi bi oni radije bili na nekoj pivi ili za kompom klikali solitaire " ili provjeravali da li bakice imaju oružje kojim će ih upucati  nego radili svoj posao. Fuj!!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #19 : Travanj 28, 2010, 01:22:30 poslijepodne »
Da " svi bi oni radije bili na nekoj pivi ili za kompom klikali solitaire " ili provjeravali da li bakice imaju oružje kojim će ih upucati  nego radili svoj posao. Fuj!!

Pa oni rade svoj posao.

BTW, policija je jedan od mnogobrojnih službi gdje bi građani trebali biti sretni da ista ništa ne radi, jer posao policije uglavnom nije uredno stanje, nego samo problemi.

Policija nije metalurgija da je veća količina posla prednost i nešto dobro. Ne zato jer je policija lijena (jer nije), nego zato jer je to odraz općeg stanja u društvu.

BTW, ti sigurno ne bi radije bio na pivi i igrao se na kompu umjesto rješavao tuđa sranja? Kakvu to dvoličnost prodaješ? Fakat se više ništa iskreno ne smije reći - kako god postaviš stvari, ne valja...

FUJ!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #20 : Travanj 28, 2010, 01:35:28 poslijepodne »


Ako poslodavac ima podmirene sve pristojbe prema radnicima i državi, zašto ne bi isplatio još i nagradu naravno neoporezivo?

Zašto neoporezivo?? Tko bi onda pošteno prikazivao rashode i plaće?

Govorim o "nagradama" - dozvoljenim neoporezivim isplatama tipa božićnica, naknada za djecu, pomoć za duže bolovanje, smrtna pomoć itd.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #21 : Travanj 28, 2010, 01:39:42 poslijepodne »


Ako poslodavac ima podmirene sve pristojbe prema radnicima i državi, zašto ne bi isplatio još i nagradu naravno neoporezivo?

Zašto neoporezivo?? Tko bi onda pošteno prikazivao rashode i plaće?

Govorim o "nagradama" - dozvoljenim neoporezivim isplatama tipa božićnica, naknada za djecu, pomoć za duže bolovanje, smrtna pomoć itd.

Govorim o tome da bi onda svi isplaćivali minimalce legalno, jer mu je to opoezivo, a sve ostalo bi knjižili pod brdo drugih neoporezivih stavaka. Iovako je to prečest slučaj među našim prepoštenim privatnicima o kojima ovisi cijeli svemir...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #22 : Travanj 28, 2010, 01:45:28 poslijepodne »


Ako poslodavac ima podmirene sve pristojbe prema radnicima i državi, zašto ne bi isplatio još i nagradu naravno neoporezivo?

Zašto neoporezivo?? Tko bi onda pošteno prikazivao rashode i plaće?

Govorim o "nagradama" - dozvoljenim neoporezivim isplatama tipa božićnica, naknada za djecu, pomoć za duže bolovanje, smrtna pomoć itd.

Govorim o tome da bi onda svi isplaćivali minimalce legalno, jer mu je to opoezivo, a sve ostalo bi knjižili pod brdo drugih neoporezivih stavaka. Iovako je to prečest slučaj među našim prepoštenim privatnicima o kojima ovisi cijeli svemir...

Govorim o "nagradama" koje su zakonom limitirane kao neoporezive. Iznad tog iznosa su oporezive kao i plaća. Pa neka isplaćuje koliko može, ali će tada iznad 2500 kn za božićnicu platiti i doprinos i poreze. Dakle, ne govorim o povećanju neoporezivih iznosa, nego o eventualnim isplatama koje su i sada dozvoljene.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #23 : Travanj 28, 2010, 03:12:44 poslijepodne »
Govorim o "nagradama" koje su zakonom limitirane kao neoporezive. Iznad tog iznosa su oporezive kao i plaća. Pa neka isplaćuje koliko može, ali će tada iznad 2500 kn za božićnicu platiti i doprinos i poreze. Dakle, ne govorim o povećanju neoporezivih iznosa, nego o eventualnim isplatama koje su i sada dozvoljene.

A kako ćeš spriječiti da netko ne isplati sedam Božićnica po 2499 kuna?? Jer to se u praksi dešava?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #24 : Svibanj 20, 2010, 03:15:39 poslijepodne »
"Bivši predsjednik uprave Dragičević je dobio otpremninu od gotovo 6,8 milijuna kuna............
..................  dobio milijunski otpremninu, već ju je primilo i još 30 direktora.
..................
Uz to nisu bili zadovoljni što je većina tih ljudi na svoja mjesta došla po političkim, a ne stručnim kriterijima."

http://www.index.hr/vijesti/clanak/dragicevic-nije-jedini-u-ini-jos-30-direktora-dobilo-milijunske-otpremnine/492316.aspx

Ona bude nešto poduzela jer to nije u redu?

Daj me nemoj zezat!

Kakvi su to ugovori i tko ih je potpisivao da u slučaju raskida potpisnika – menađera (ma koji glupi izraz) upravu obavezuje višemilijunska isplata na konto otpremnine i još onda dobivaju i druga radna mjesta u istoj tvrtki.

Pa i javni djelatnici i javni službenici imaju kolektivne ugovore koje Vlada uredno krši, smanjuje isplate na svoju ruku, ponizuje ljude i njihove predstavnike.
I kaj – ništa. Policajci i dalje rade, učitelji, liječnici i svi ostali da ne nabrajam.

S kojim pravom u ovoj bolesno zaduženoj državni netko ima pravo na pomisao o isplati takvih iznosa, a kam tek na stvarnu isplatu. Naravno, za isto vrijeme je ta tvrtka dužna i dobavljačima i državi opet milijunske iznose.


plemenitashica

  • Gost
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #25 : Lipanj 30, 2010, 11:47:24 poslijepodne »
...........Ona bude nešto poduzela jer to nije u redu?

Daj me nemoj zezat!

Evo poduzela je:

„Kao što sam već rekla, morat ćemo donijeti teške i nepopularne odluke", kazala je Kosor te dodala kako će 1,5 milijuna građana od sutra lakše disati, jer se ukida niža stopa kriznog poreza.“

Kaj je ovoj ženi, o čemu ona lupeta? Kao da će nam svima sutra na tekući račun sjesti 200 EUR i više pa će 1,5 milijun građana lakše disati?
Kome ona prodaje ovakve idiotske rečenice?
Ili ona mislim ovakvim rečenicama puniti novinske stupce još par mjeseci pa onda krenuti u kampanju.

Dobro kaže i HSU i naš Beus – sa referendum provesti i izvanredne izbore: ušteda novca.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #26 : Srpanj 01, 2010, 12:04:09 poslijepodne »
Tko tu čuva čiju guzicu ako ne policija svoju.

A u čemu je tu policija interesna stranka da bi čuvala SVOJU guzicu??  :o
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Haračlije i Bogu ste mrski, prema raji nadmeni i drski
« Odgovori #27 : Srpanj 01, 2010, 12:09:01 poslijepodne »
S kojim pravom u ovoj bolesno zaduženoj državni netko ima pravo na pomisao o isplati takvih iznosa, a kam tek na stvarnu isplatu. Naravno, za isto vrijeme je ta tvrtka dužna i dobavljačima i državi opet milijunske iznose.

Pa sa pravom držanja u šaci onoga koji bi to jedini mogao spriječiti, jer su vjerojatno iste naknade i otpremnine dobio i onaj tko u toj firmi ne radi, ali ima političku moć to dozvoliti ili spriječiti.

A vrana vrani oko ne kopa, stara je istina...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”