Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 205925 )

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #300 : Rujan 17, 2010, 08:16:48 poslijepodne »
REPUBLIKA HRVATSKA - DRŽAVNI ZAVOD ZA STATISTIKU

PROSJEČNA NETO PLAĆA


--------------------------------------------------------------------------------

Prosječna mjesečna isplaćena neto plaća po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za lipanj 2010. iznosila je 5 415 kuna.

Utjecaj posebnog poreza na prosječnu mjesečnu isplaćenu neto plaću po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za lipanj 2010. bit će, uz redovite podatke, objavljen 27. kolovoza 2010. u Priopćenju 9.1.1/6. Prosječna mjesečna isplaćena neto plaća zaposlenih u 2010.
 

PROSJEČNA BRUTO PLAĆA


--------------------------------------------------------------------------------

Prosječna mjesečna bruto plaća po zaposlenome u pravnim osobama Republike Hrvatske za lipanj 2010. iznosila je 7 763 kune..
 

MINIMALNA PLAĆA


--------------------------------------------------------------------------------

Na temelju članka 4., stavka 3. i 4. Zakona o minimalnoj plaći (Narodne novine, br. 67/2008.),
minimalna plaća za razdoblje od 1. lipnja 2010. do 31. svibnja 2011. u Republici Hrvatskoj
iznosi 2 814,00 kuna. (objavljeno u Narodnim novinama br. 66/2010.)
 

STOPA REGISTRIRANE NEZAPOSLENOSTI


--------------------------------------------------------------------------------

Stopa registrirane nezaposlenosti za srpanj 2010. iznosi 16,4%.

-

BRUTO DOMAĆI PROIZVOD - PRVA PROCJENA


--------------------------------------------------------------------------------

Tromjesečni bruto domaći proizvod za drugo tromjesečje 2010. - prva procjena:
- Tromjesečni bruto domaći proizvod za drugo tromjesečje 2010., prema prvoj procjeni,
  realno je manji za 2,5% u odnosu na isto tromjesečje 2009.

Jedan od ciljeva usklađivanja službene statistike Republike Hrvatske sa statistikom Europske unije jest i skraćivanje rokova obračuna tromjesečnog bruto domaćeg proizvoda te ranija objava prvog rezultata obračuna tromjesečnog bruto domaćeg proizvoda.

Procjena bruto domaćeg proizvoda za drugo tromjesečje 2010. godine bit će objavljena u Priopćenju Državnog zavoda za statistiku broj 12.1.1/2., 30. rujna 2010., u tiskanom obliku i na internetskim stranicama Zavoda.

 

BRUTO DOMAĆI PROIZVOD


--------------------------------------------------------------------------------

Procjena tromjesečnog obračuna
bruto domaćeg proizvoda:
- bruto domaći proizvod u prvom tromjesečju 2010.
  realno je manji za 2,5% u odnosu
  na isto razdoblje 2009.
- na temelju tromjesečnih procjena
  godišnji BDP za 2009. realno je
  manji za 5,8% u odnosu na 2008.

 

INDEKSI POTROŠAČKIH CIJENA


--------------------------------------------------------------------------------

Cijene dobara i usluga koje se koriste za osobnu potrošnju, mjerene indeksom potrošačkih cijena,
- u kolovozu 2010. u odnosu na srpanj 2010.
  u prosjeku su niže za 0,2%,
- u odnosu na kolovoz 2009.
  više su za 0,9%.

 

PRIRODNO KRETANJE STANOVNIŠTVA REPUBLIKE HRVATSKE U 2009.


--------------------------------------------------------------------------------
Živorođeni
 44 577
 
Umrli
 52 414
 
Prirodni prirast
 -7 837
 
Sklopljeni brakovi
 22 382
 
Razvedeni brakovi
 5 076
 

Podaci o prirodnom kretanju stanovništva za 2009. na razini županija i gradova/općina bit će objavljeni u priopćenju 19. srpnja 2010.

http://www.dzs.hr/

shaka zulu

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #301 : Rujan 17, 2010, 11:16:33 poslijepodne »
Ak se smanjiva broj službi,jel se smanjiva i broj radnikov il je se po principu stampeda samo pretira v drugo ministarstvo,uhlebilnicu i sl.?

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #302 : Rujan 18, 2010, 05:57:54 poslijepodne »
Ak se smanjiva broj službi,jel se smanjiva i broj radnikov il je se po principu stampeda samo pretira v drugo ministarstvo,uhlebilnicu i sl.?
Zbog reorganizacije moreju zaposliti još ljudi.  :(

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #303 : Rujan 22, 2010, 11:50:01 prijepodne »
Evo što drug Tito misli o tome:

http://www.youtube.com/v/AYl0iA3RGNc

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #304 : Rujan 22, 2010, 02:25:13 poslijepodne »
Malo o tome kako se dobivaju poslovi i koliko naša vlada stoji iza tvrtki:

http://amac.hrvati-amac.com/index.php?option=com_content&task=view&id=3688&Itemid=1

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #305 : Rujan 22, 2010, 09:03:59 poslijepodne »
Tko će vjerovati autoru članka koji ne zna da Bombardier nije italijanska već kanadska firma? I to nije neka pikzibnerska firma već dosta poznata (http://www.bombardier.com/). To je još jedan primjer 'boraca za istinu' koji najprije odaberu svoju istinu i onda pokušavaju iskopati činjenica uz pomoć koje bi ju dokazali. I onda fulaju cijelu loptu.

Geofoto dobiva natječaje po EU i dobiva natječaje koje financiraju EU zemlje. Vidi primjer Crne Gore i 900.000 € od Norveške: http://www.vecernji.hr/biznis/zagrebacki-geofoto-snima-cijelu-crnu-goru-9-milijuna-kuna-clanak-186492.

Geofoto se ne može žaliti da država ne stoji iza njih kad za MORH rade posao vrijedan 90.000.000 kn.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #306 : Rujan 23, 2010, 11:40:06 prijepodne »
Tko će vjerovati autoru članka koji ne zna da Bombardier nije italijanska već kanadska firma? I to nije neka pikzibnerska firma već dosta poznata (http:///).

hmm sjedište firme kaj nije u njemačkoj za željezničko poslovanje a ugovorni partner s kojim je potpisan ugovor registriran u italiji?
kao npr kada kupuješ npr nešto od siemensa, ti nečeš potpisati sa siemens AG u njemačkoj nego sa siemens dd u hrvatskoj.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #307 : Rujan 23, 2010, 01:16:36 poslijepodne »
Bombardier je kanadska tvrtka, samo kao svaka normalna multinacionalka, ima svoje pogone i podružnice po cijelom svijetu. Sada je samo pitanje da li ti kao temeljnu tvrtku računaš neku nacionalnu podružnicu ili samu centralu tvrtke. Ja računam ovo drugo.

I Microsoft ima u Hrvatskoj, pa mi nikada ne pada na pamet pomisliti kako je to hrvatska tvrtka. I Siemens Hrvatska služi kao ugovorni partner i podružnica za potpisivanje i poslovanje ugovorima koje ODRAĐUJE centrala - kupnja Siemensovih lokomotiva je potpisana u Zagrebu, no ne sjećam se u kojem hrvatskom pogonu su iste slagane...  ;)

Ista je situacija i sa mnogo drugih globalnih multinacionalnih kompanija, među kojima je i Bombardier - kada je riječ o uživanju, sjetimo se Bombardierovih jet-ski vodenih skutera-jurilica, ili njihovih quadova, koji spadaju među najbolje što se u svijetu nudi. Kada nam je daleko od uživanja - opet je tu Bombardier, kao proizvođač poznatih Canadaira, zrakoplova za gašenje požara.

Čak i ako (vjerojatno) Italija proizvodi neki dio za neki od njihovih globalnih proizvoda, to ne znači da su ti proizvodi - talijanski. I naša tvrtka radi auto-staklo i za Lamborghini, i za Bentley - pa nisam nikad čuo da je nekome palo te brandove smatrati - hrvatskima...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #308 : Rujan 23, 2010, 02:20:20 poslijepodne »
25,900 zaposlenika je u Europi od ukupno 33,000 (samo odijel željeznica ne aviona). Središte u njemačkoj. Prihodi u europi je 7 puta veći nego u americi.
Tak da odijel željeznica baš i nije kanadski. hmm...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #309 : Rujan 23, 2010, 02:43:25 poslijepodne »
25,900 zaposlenika je u Europi od ukupno 33,000 (samo odijel željeznica ne aviona). Središte u njemačkoj. Prihodi u europi je 7 puta veći nego u americi. Tak da odijel željeznica baš i nije kanadski. hmm...

Ne znam kaj je "odijel" (valjda odijelo bez zadnjeg slova, ili koji broj premalo), no odjel je odjel - samo dio glavne tvrtke. Bez obzira gdje se nalazi, koliko ima zaposlenih, gdje je sjedište tog odjela, koliko zarađuje itd itd - on ne predstavlja firmu u cjelini, i njegovo sjedište nije sjedište tvrtke, kompanije itd... jer da je to tako, onda bi i jedna RBA, Volksbanka ili Erste bile hrvatske banke, a i dijelovi tih banaka širom Europe zarađuju više negoli nacionalne centrale u matičnim zemljama. Ne znam - ja ne mislim da je RBA Hrvatska - hrvatska tvrtka. 
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #310 : Rujan 23, 2010, 07:31:37 poslijepodne »
Ne znam kaj je "odijel" (valjda odijelo bez zadnjeg slova, ili koji broj premalo), no odjel je odjel - samo dio glavne tvrtke.

Jedan pravi moderator bi znal da je ružno ljudima ispravljati pravopis u svakoj temi, a to se tebi stalno događa. Za to se otvori tema o pravopisu, pa se tamo ljude upozori.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #311 : Rujan 23, 2010, 08:45:30 poslijepodne »
Jedan pravi moderator bi znal da je ružno ljudima ispravljati pravopis u svakoj temi, a to se tebi stalno događa. Za to se otvori tema o pravopisu, pa se tamo ljude upozori.

Ako ljudi griješe, ispravim - tako se i ljude uči da obraćaju pažnju na pravopis.

A kaj bi trebalo - čudno kako sada sve znaš, sjećam se vremena kada nisi znao ništa... osim bannirati, brisati članove i prodavati muda pod bubrege. Zato ja nisam "praaaavi" moderator. I nikad neću biti.

Koliko bi tema trebalo otvoriti za te pogreške, umjesto rješavati tako nebitne stvari u hodu (što će ljudi i vidjeti, tko veli da će taj član uopće čitati tu temu o pravopisu... pogotovo ako se tiče više-manje uvijek istih ljudi)?

Prekini skakati, rekoh ti već. Ti nisi tu da mene prozivaš. Drži se teme.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #312 : Rujan 23, 2010, 10:38:02 poslijepodne »
Bombardier se bavi vlakovima i avionima.
Središte tvrtke za vlakove je u njemačkoj. Središte za avione u kanadi.

Odijel za vlakove zarađuje više i ima veći promet i više zaposlenih i to večinom u europi. toliko o tome.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #313 : Rujan 23, 2010, 11:58:47 poslijepodne »
I to znači da je Bombardier njemačka tvrtka??

To je revolucija u ekonomskim odnosima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Recesija
« Odgovori #314 : Rujan 24, 2010, 08:32:04 prijepodne »
Zbog poslova koje je RH sklopila sa Bombardierom (kupnja novih zrakoplova i vlakova) Kanada nam je ukinula vizu.
Sjećate se svi kakvi su bili obrasci koje smo morali popunjavati za kanadsku vizu.
E pa sad nam više viza za Kanadu ne treba.
Mislim da nema nedoumica oko toga da je Bombardier isključivo kanadska tvrtka.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....