Autor Tema: KUKURIKU - stižu pevci  (Posjeta: 85836 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #60 : Rujan 20, 2011, 02:34:03 poslijepodne »
Plan 21 skraćeni plan i program koalicije Saveza za promjene u pdf formatu.
Pa koga zanima, neka si uzme vremena.

http://www.kukuriku.org/files/plan21.pdf

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #61 : Rujan 20, 2011, 02:37:09 poslijepodne »
Muha, nisi shvatio ... Spominje on malo- malo talibane u Hrvatskoj, a Franjo ih je zvao "stoka sitnog zuba"
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #62 : Rujan 20, 2011, 02:42:27 poslijepodne »
Citat:
koko-vg
ti citiraš Grubišića gdje on spominje talibane

OVDJE

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/149334/Neprijatelji-buducnosti-su-svi-koji-znaju-za-koga-ce-glasovati.html

Eto baš mi je drago da je don Grubišić bar s pola svojih teza, teze koje sam iznosio ovdje,  sam don Grubišić ih je potvrdio. ;D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #63 : Rujan 20, 2011, 03:10:53 poslijepodne »
Evo jedne prejebene "poštenjačine", koja nikada ne laže, a u slobodno vrijeme ubija ljude po cesti i prodaje bahatost pod simpatičnu formu ponašanja...

http://www.portaloko.hr/clanak/skromni-cacic-imam-primanja-manja-od-1000-eura-i-pola-kuce-u-dubrovniku-foto/0/19089/

============================

'SKROMNI' ČAČIĆ: Imam primanja manja od 1000 eura i pola kuće u Dubrovniku

Radimir Čačić je jutros na sudu u Mađarskoj naglasio kako nije prebrzo vozio upozorivši okupljene u sudnici da je vidljivost bila loša i da se sudar nije mogao izbjeći - piše Dnevnik.hr

Izjavio je i kako se bavi politikom, te kako su mu primanja nešto manja od 1000 eura, i da ima pola stana u Zagrebu, pola kuće u Dubrovniku, stan u Kranjskoj Gori i automobil Smart, navode 24sata.

"Auto u koji sam udario nije bio osvjetljen, a lošoj vidljvosti pridodali su magla i vodeni oblak. Ljudski osjećam odgovornost i žaljenje, a pravni aspekt je na sudu! - zaključio je Radimir Čačić koji je u pratnji odvjetnika Čede Prodanovića, a uz pomoć prevoditelja odgovarao na pitanja mađarskog suca.

Čačić tvrdi kako optužnica nije točna, a zatražio je da iz sudnice izađu fotoreporteri i kamermani dok su novinari mogli ostati.

Suđenje počinje u jeku priprema za izbore nakon kojih Radimir Čačić, u sklopu Kukuriku koalicije, planira zauzeti jedno od ključnih mjesta u Vladi. No, ako ga sud u Mađarskoj proglasi krivim, prijeti mu i do 5 godina zatvora.

Podsjetimo, Čačić je stranačkim Chryslerom udario u Škodu koju je vozila 58-godišnja žena. Dva dana poslije od posljedica sudara umro je njezin suprug, nakon deset dana i majka. U dokumentaciji mađarske policije prometni vještak je izračunao da je brzina Čačićevog vozila iznosila 150 kilometara i da je vidljivost bila relativno dobra.


==============================

Ne znam kakav blok na mozgu moraš imati da glasaš za čovjeka koji ovako, da ni ne trepne, laže naočigled i pred svima, koji time očito smatra da su svi budale i da on jedini zna što je i kako je... gad koji ima samo plaću od preko 2000 eura (što je lako provjerivo bilo kome, zna se koliku plaću imaju političari kao saborski zastupnici, barem onu osnovnu koju ne mogu skrivati! - a gdje je plaća stranačkog prvaka, koja isto nije manja?), usuđuje se reći da mu je plaća duplo manja, kao i da je taj auto "stranački" - iako ga je imao i prije negoli je postao "stranački" i iako ga samo on vozi - i nitko nikada osim njega...

Gad koji ima ne-znam-koliko tvrtki, koji je multimilijunaš (bez obzira što deklarira kako on nema ništa s time, ali slučajno mu ima žena, no to je ženino, nije njegovo... da se čovjeku bljuje!), koji bahato leleči kako će on "kontrolirati 7 ministarstava" (!!) - zar da mi takav - skupa sa svima onima koji ga bezočno štite i stoje iza njega (znači, cijeli kokošinjac sa svojim dvoličnim floskulama i parolama!) - vodi državu, zar da takav lažov šefuje bilo kome, osim cimerima u zatvorskoj sobi mađarskog zatvora?? Nema šanse, za birati njega stvarno moraš sići sa zdrave pameti... molim Boga samo da se Mađari nedaju smesti i da ga osude, jer je ova ljigava situacija oko njega već prepatetična...
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2011, 03:13:51 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #64 : Rujan 20, 2011, 03:20:50 poslijepodne »
Sledgeh

"Kada ugaziš cipelom u govno, ne možeš ga se lako otresti. Stalno se vuče za tobom."

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #65 : Rujan 20, 2011, 03:49:08 poslijepodne »
Da, baš... a njegovo govno smrdi do neba - samo kaj su mnogi ovdje kronično prehlađeni, pa ništa ne osjete. No jebena prehlada udara i na oči...  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #66 : Rujan 20, 2011, 04:02:44 poslijepodne »
Ljudski osjećam odgovornost i žaljenje, a pravni aspekt je na sudu! - zaključio je Radimir Čačić koji je u pratnji odvjetnika Čede Prodanovića, a uz pomoć prevoditelja odgovarao na pitanja mađarskog suca.

zna se koliku plaću imaju političari kao saborski zastupnici, barem onu osnovnu koju ne mogu skrivati! - a gdje je plaća stranačkog prvaka, koja isto nije manja?), usuđuje se reći da mu je plaća duplo manja,

 Nema šanse, za birati njega stvarno moraš sići sa zdrave pameti... molim Boga samo da se Mađari nedaju smesti i da ga osude, jer je ova ljigava situacija oko njega već prepatetična...

Razumijem tvoju potrebu da se naslađuješ njegovom situacijom koja nije nimalo sjajna i to je naglasio i sam nekoliko puta do sada. No međutim on svojom izjavom govori puno toga, citiram:

b]Ljudski osjećam odgovornost i žaljenje, a pravni aspekt je na sudu! [/b]

Neznam koliko Čačić zarađuje i koliko je s kapitalom težak, no međutim kada već diskutiraš trebao bi znati elementrane stvari i ne baljezgati bez pokrića, Čačić nije zastupnik i ne prima plaću saborskog zastupnika, bio je ranije župan varaždinske županije a li ni to nije više, da li prima plaću i koliku kao stranački šef, neznam, no kako bilo da bilo, meni se čini da je on itekako svjestan svoje situacije, koja se mogla i može dogoditi svakome, kao što je i naglasio nekoliko puta do sada da će naravno odstupiti sa svih funkcija ukoliko bude osuđen, što vjerojatno i hoće, koliko neznamo, to će vjerojatno sud odlučiti, na sreću ne ti ili ja.

Ti ga nemoj ni birati, tvoje pravo ili bilo koga drugoga, no dozvoli da postupak prođe, presuda dođe pa ćemo biti svi pametniji i znati ćemo donijeti odluku prema vlastitoj procjeni.

Uzgred rečeno niti je Čačić HNS, niti je HNS Čačić, toliko i ste strane, iako je on predsjednik, iako se nalazi u jednoj vrlo nezahvalnoj situaciji i u jednom vrlo nezgodnom trenutku, čovjek pokušava biti aktivan i tako sebi koliko toliko olakšati i psihološku situaciju, što misliš da mu je svejedno što je ubio dvoje ljudi? Nađi mi bilo koga imalo normalnoga tko je ubio tako nekoga, posebno u prometnoj nesreći a da može mirno spavati. Aktivnost ga predpostavljam drži pri zdravoj pameti, iako je teško ostati pri zdravoj pameti i imati na savjesti dvoje ljudi u jednoj takvoj nesreći.

Ne branim Čačića, niti mi je namjera, nego samo pokušavam ljudski sagledati cijelu njegovu situaciju.
Mogu samo reći da će biti šteta ukoliko bude osuđen, jer jedino takav kao on mogu ovu zemlju pokušati izvući iz gliba, njegovu stručnost, znanje, uspješnost, sposobnost odabira kvalitetnih a ne podobnih ljudi, tima, točnost, preciznost, hrabrost i odlučnost cijenim. To don Grubišić, oprosti nema iako cijenim i njegova promišljanja i ako ti očekuješ da don Grubišić izvuče Hrvatsku iz gliba, kukulele nama svima.

Čačić je imao hrvatske autoceste pod svojim ministarstvom, nikada i nigdje nije nitko od HNS-ovih članova zaposlen na autocestama, znamo za koliko je Čačić radio km autoceste a znamo i koliko sada košta, nije farbao ni tunele 3 puta, nisu toaleti koštali po 3 milijuna.

Toliko sereš po njemu da je to prestrašno, HDZ sere već 20 godina, misliš da ga ne bi smjestili u bajbukanu da su imali imalo motiva i razloga, nego se ta tema otvarala uvijek pred izbore, kao i ti sada uostalom, pa dajte ga već jednom zatvorite ak imate zašto (izuzev ove nesreće i ako ga mađari ne zatvore).

Jak je i uspješan i svi ga se kao takvog boje, u politčkom smislu je vrlo opasan, pa udri po njemu, ništa neobično imamo sličnu situaciju i u gradu gdje je jedina prava oporba upravo HNS, pa se i po njemu tuče sa svih strana, zašto? Jer radi probleme vladajućim, to je i osnovna zadaća oporbe, da kontrolira, ukazuje, prokazuje, javnosti podastre činjenice ili prisili vlast da to sama učini. I kaj je u tome loše?

Eto ti se i dalje naslađuj Čačićevim problemom, samo dokazuješ i pokazuješ koliko si skučen, jer kada bi sve gledao tako a ne samo Čačića ja bi te doživljavao za ozbiljno, ovako niš od toga.
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2011, 04:08:37 poslijepodne Jaguar »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #67 : Rujan 20, 2011, 04:10:22 poslijepodne »
Citat:
BobRock
E baš mi je to isto palo na pamet.

...he..palo ti je...kam ti je palo????..kaj ti to imaš...?..

Znači smatraš da je upitno da li ja imam pamet.

Pokušavaš omalovažavati i time provociraš svađu.

A kaj ti to pak treba, ha? Ajde reci. Kaj se moraš spuštati na taj nivo diskusije? Kaj nemaš niš pametnijega za reći?

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #68 : Rujan 20, 2011, 04:22:09 poslijepodne »
Citat:
BobRock
Znači smatraš da je upitno da li ja imam pamet.

Pokušavaš omalovažavati i time provociraš svađu.

U previše stvari slažeš se sa Jaguarom, što više uveliko potvrđuješ njegove teze, previše da bi bilo slučajno...u tom kontekstu sam i napisao to...ne želim se svađati, želim raspravljati, izmjenjivati mišljenja no sa ljudima poput Jaguara i Koke to je nemoguće...isti perinjaju po svojem, brane nemoguće i onda ti naletiš...a kam ćeš?...razmisli malo koga podržavaš...misliš li da je Čačić moralan????

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #69 : Rujan 20, 2011, 04:25:48 poslijepodne »
Razumijem tvoju potrebu da se naslađuješ njegovom situacijom koja nije nimalo sjajna i to je naglasio i sam nekoliko puta do sada. No međutim on svojom izjavom govori puno toga, citiram:

b]Ljudski osjećam odgovornost i žaljenje, a pravni aspekt je na sudu! [/b]

I u čemu je tu njegova veličina? pa to bi rekao bilo tko, dapače svatko, a nimalo ne dvojim da bi pritom svatko pokazao puno manje hladne bahatosti koju iskazuje Čačić.

Neznam koliko Čačić zarađuje i koliko je s kapitalom težak, no međutim kada već diskutiraš trebao bi znati elementrane stvari i ne baljezgati bez pokrića

Ono kaj si nabrojao je samo dokaz tko baljezga - nemaš pojma. I nikakvo tu "ljudsko" shvaćanje nije u pitanju, u pitanju je tvoje poltronsko uvlačenje i kroz plitki populizam nalaziti izgovore za krupna sranja koje taj krupalija radi i proizvodi kao na tekućoj vrpci.

Uzgred rečeno niti je Čačić HNS, niti je HNS Čačić

Ne, ja sam.

Daj naj lupetati, kaj i ti misliš da smo svi glupe čorave ovce kojima će sada on objasniti kako stvari stoje??

jer jedino takav kao on mogu ovu zemlju pokušati izvući iz gliba, njegovu stručnost, znanje, uspješnost, sposobnost odabira kvalitetnih a ne podobnih ljudi, tima, točnost, preciznost, hrabrost i odlučnost cijenim. To don Grubišić, oprosti nema iako cijenim i njegova promišljanja i ako ti očekuješ da don Grubišić izvuče Hrvatsku iz gliba, kukulele nama svima.

Veličina političara nije u diktaturi, kako ti to shvaćaš, zato se i primaš osobe i imena. Veličina je u sustavu, u izgradnji sustava sposobnih pojedinaca koji mogu izvlačiti zemlju iz gliba, a ne da ju vlastitim interesima još viuše guraju u glib, a što je do sada radio Čačić. I u tome smislu bih i ja mogao napraviti bolju vladu od jadranke Kosor ili od Čačića - jer bih imao sasvim drugačije kriterije pred očima negoli što imaju oni. Sposobnih, pametnih, poštenih i bez repova nepoštenja ima puno, i bez Čačića se svakako može. Sve što si nabrojao da ima Čačić, imaju drugi još i više, uz bitno manje bahatosti, te neusporedivo manje laži, nepoštenja, osobnih interesa, nekompromitiranosti, neiskvarenosti, nepotrošenosti i sa više domoljublja.

I tu i don Grubišić i cijela ekipa pametnih koje okuplja oko sebe teško da mogu dati manje od Čačića. Jer on je, u biti, uvijek i davao - samo sebi.

Čačić je imao hrvatske autoceste pod svojim ministarstvom, nikada i nigdje nije nitko od HNS-ovih članova zaposlen na autocestama, znamo za koliko je Čačić radi km autoceste a znamo i koliko sada košta, nije farbao ni tunele 3 puta, nisu toaleti koštali po 3 milijuna.

Da, zato je vlastitim tvrtkama dao poslova preko 3 milijarde državnih kuna, zato je višekratko nalažen kako mu u njegovim tvrtkama nema osnovnih poštivanja zakonskih normi ove zemlje, a njegovi su izgovori bili kako "nije znao"... hej, kako smeće koje donosi zakon može reći da ne zna što u zakonu piše?? Ili i ti misliš da razgovaraš sa potpunim idiotima? To te tvoj idol naučio da se tako ponašaš??

BTW, nije ništa niti poduzeo da se svi nabrojani problemi riješe, a mogao je. No kako je sve to ekipa sa desecima metara putra na glavi, nitko protiv nikoga ništa ne poduzima, osim malo lajanja i stranačke galame, jer vrana vrani oko ne vadi... zato HDZ ne ganja njega, a ni on se baš ne trga da naudi HDZ-u... sve je to ista banda, ista bagra, ista žgadija, isti kriminalni krug...

Jak je i uspješan i svi ga se kao takvog boje, u politčkom smislu je vrlo opasan

Lupetaš bezveze, niti je on opasan, niti ga itko boji. A ako je tako, njemu sigurno ne treba nekakav advokat tvojeg profila.

Da ti je do činjenica, ne bi tu pokušavao prodati muda pod bubrege i raditi budalu od svih, kao da su svi ovdje hrpa lobotomiziranih idiota ispranih mozgova, pa će sada nama on napuniti glavu sa "pravom" istinom. A ti ćeš mu svesrdno pomoći.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #70 : Rujan 20, 2011, 04:38:21 poslijepodne »
I jel ti sada srce na mjestu? Znam da je i nećemo kvariti, neka tako i ostane. 8)
Sve ostalo će reći građani na ovim izborima, kao što sam rekao svijet se ne vrti samo oko tebe, iako bi ti to volio ali nažalost niš ni od tog.

Jaguar

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #71 : Rujan 20, 2011, 05:02:08 poslijepodne »
http://www.nacional.hr/clanak/116517/kukuriku-vlada-bit-ce-kancelarska

Dubinska dehadezeizacija državnog aparataLijeva koalicija promijenit će četiri ključna zakona i priprema teren za pobjedu: stvara vladu sličnu njemačkoj i želi za dva mjeseca dehadezeizirati zemlju



U slučaju pobjede na izborima Zoran Milanović i vlada lijevog centra već na prvoj sjednici namjeravaju provesti hitnu reformu državne administracije. Iako još nije počela službena predizborna kampanja, ovih dana, pod vodstvom Nevena Mimice, diskretno su dovršene promjene čak četiriju zakonskih akata: Zakona o vladi, Zakona o državnim službenicima, Zakona o ustrojstvu ministarstava i Zakona o sustavu državne uprave, potvrdio je za Nacional izvor iz Kukuriku koalicije.

Koliko god na prvi pogled izgledaju kao dosadan birokratski potez, zapravo se radi o izmjenama koje će sadašnjoj opoziciji omogućiti da u najkraćem roku - procjenjuje se ne duže od dva mjeseca - provede dubinsku dehadezeizaciju državnog aparata i već prije proljeća 2012. dobije slobodne ruke za realizaciju vlastite politike.

Nije iznenađenje da je ovako kompleksan posao preuzeo samozatajni Neven Mimica, nekadašnji ministar za europske integracije, koji iza sebe ima 30 godina rada u državnoj upravi. Dobro poznavanje situacije unutar državnog aparata bilo je glavni adut kad je u vodstvu Kukuriku koalicije odlučeno da Mimica napravi novi ustroj buduće vlade, ministarstava i državnih agencija. Posao je dovršio tri mjeseca prije izbora i u razgovoru za Nacional objasnio glavne ciljeve: "Ako pobijedimo, moramo imati viziju što trebamo raditi. To znači da ovaj posao moramo obaviti u prvih deset dana, jednostavno, to je tako važno pitanje da ne smije biti odgađanja."


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #72 : Rujan 20, 2011, 05:22:42 poslijepodne »
http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/u-madzarskoj-pocinje-sudzenje-cacicu-zbog-nesrece-prijeti-mu-do-5-godina-zatvora.html

Nema tu mržnje nikakve, Jaguar. Ali ima gnušanja nad lažima kojima se Čačić služi, na njegovom kukavičluku i dvoličnosti. Nadam se da će naučiti da se svijet ne vrti oko njega.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #73 : Rujan 20, 2011, 05:50:09 poslijepodne »
http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/u-madzarskoj-pocinje-sudzenje-cacicu-zbog-nesrece-prijeti-mu-do-5-godina-zatvora.html

Nema tu mržnje nikakve, Jaguar. Ali ima gnušanja nad lažima kojima se Čačić služi, na njegovom kukavičluku i dvoličnosti. Nadam se da će naučiti da se svijet ne vrti oko njega.

Za njega se ponajmanje može reći da je kukavica i dvoličan, bar se meni tako čini. Razumijem sada polemiziranje je li trebao dati ili ne ostavku nakon nesreće? Možemo to gledati sa više aspekata. Možda da a mažda i ne dok sud ne presudi, jer sve dok ne presudi on nije kriv, gledajući pravno, moralno da, možda.

Mene osobno smeta kada pored svih kriminala i postupaka koji se vode kod nas, povodom tog kriminala, koje prešućuješ i ne komentiraš a onda se uhvatiš Čačića i dereš po njemu zbog jedne privatne tragedije, ok tvoje pravo, međutim budi vjerodostojan do kraja i deri po svima koji to zaslužuju a ne samo po Čačiću.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: KUKURIKU - stižu pevci
« Odgovori #74 : Rujan 20, 2011, 06:13:14 poslijepodne »
Ja derem po svima - i ni ti to ne možeš osporiti. Međutim, ovo nije tema o svima, ovo je tema u "kukuriku-koaliciji", čiji je Čačić jedan od najistaknutijih članova. Dakle, i o čovjeku koji se po kuloarima, nimalo sramežljivo, već bahati kako će "kontrolirati 7 ministarstava"!! Dakle, mi ovdje nikako ne pričamo o "bilo kome", već o čovjeku koji se hrusti biti jedan od najmoćnijih ljudi u državi za iduće duže razdoblje!

Postoje situacije kada nije samo bitno da li netko je pravomoćno kriv za nešto ili nije - postoji puno vrsta odgovornosti, a ljudi očekuju od političara da zadovolje sve te vrste, u prvom redu ne samo onu kaznenu, nego i moralnu, karakternu, ljudsku odgovornost, da budu iskreni, da ne lažu, kradu i varaju, da ne koriste položaj samo za sebe i svoje osobne ili stranačke interese - no, na tvoju žalost, Čačić pada na svim tim kriterijima. Ja ne derem po njemu zbog privatne tragedije - no derem po njemu zbog svega ostaloga što nam je svojim riječima, (ne)djelima i propustima priuštio do sada, derem po njemu zbog svega što u njegovom odnosu i smatranju građana ne štima... znam da se prometna nezgoda može dogoditi svakome, no znam i da ovdje nije problem što ju je on imao...

Pokušaj da utopiš Čačića u raspravu o svima, ili da se zbog toga manje bavimo njime, je proziran i smrdi na prikrivanje, jer ako je on stvarno takav kao što to ti pričaš - čega se ima bojati, što mu može naškoditi, takav čovjek nema razloga za bilo kakvu zabrinutost... ili ipak ima? Ja sam siguran da ima, i to itekako, a njegovo glumljenje i hinjenje hladnokrvne mirnoće, bezbrižnosti i dječje bezbrižnosti je fasada koju ne puše ni oni koji ga poznaju, ni oni koji ga ne poznaju.

Čačić je predugo prisutan u političkom životu ove zemlje, vršio je previše dužnosti, uz njega se veže puno nepravilnosti, a ponajviše poilitičke i osobne pokvarenosti i dvoličnosti - i ja ne želim da takva osoba odlučuje o tome kako ćemo živjeti moja obitelj, ja, moja djeca i svi koji dolaze u slijedećim razdobljima, koja će i ovako biti teška, a kamoli da tu težinu još opterećuje netko tako beskrupulozan i bezobziran, netko toliko prijevarne i kvarne prirode kao što je to Čačić.

U inozemstvu političari daju ostavke i povlače se iz politike i za puno manje stvari, ostaju bez puno većih položaja i beneficija i zbog puno maniih stvari, senatori i predsjednici padaju zbog i samo prijava o nečem navodnom i nedokazivom, predsjednik Svjetske banke gubi sve zbog nekakve sobarice koja je na kraju izjavila maltene da se "samo zajebavala", a naš Radimir gazi, laže, izigrava zakone, prodaje "mangupske" retorike, pravi se "grbav" - i još se usuđuje tvrditi da mu se to smješta... ponaša se kao malo dijete, koje sere i gleda te u oči. Na žalost svih nas, to dijete ima previše godina i kila da bi ga mogli opravdavati samo tako...

Mislim da sve ima svoje granice, pa tako i bezobrazluk. Pa dolazio on i od nekoga tko je tako "velik, jak i moćan" kao što je Čačić.

HNS bi možda i imao šanse biti velika stranka da nema glavne utege oko nogu, koji ga vuku u dubinu - Vesnu i Radimira. Neki ljudi stvarno ne znaju kada treba reći "dosta je", "game over", ili jednostavno i ljudski prestati misliti da se bez njih ne može.
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2011, 06:18:29 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”