Autor Tema: Baha'i vjera  (Posjeta: 41831 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #60 : Veljača 07, 2011, 07:30:18 prijepodne »
BTW, ja sam čul da su to sve bile dovršene piramide, samo ih je malo protok vremena uništio i od pravih napravio krnje... no i takve su još uvijek piramide. No eto, i povijest bum nafčil... kak sam ja sretan...

No eto vidiš krivo su ti rekli. Konkretno ove dvije piramide za koje sam ti poslal slike se baš zovu nedovršene jer prva, faraon koji ju je gradio je umro te nije bilo volje za izgradnju iste nakon njegove smrti. Al barem ima neke obrise piramide.

Ova druga piramida sa slike nikada nije ni dobila neki oblik jer je izgradnja napuštena u jako ranoj fazi.


amarkulin

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #61 : Veljača 07, 2011, 11:37:44 prijepodne »
Problem je kaj Sledge ne kuži da je:
- piramida tijelo koje ima zadane značajke
- krnja piramida sasvim druga vrsta tijela, sa svojim značajkama
- nedovršena piramida je piramida koju je netko počeo graditi ili crtati
- nedovršena krnja piramida je krnja piramida koju je netko počeo graditi ili crtati

Ovo je za ostale čitatelje, jer Sledge ovo ne želi shvatiti. A i da želi, vjera mu priječi put do shvaćanja. Možda baš Baha'i vjera - pa zato i nismo offtopic.  :P

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #62 : Veljača 07, 2011, 03:23:18 poslijepodne »
Izgleda da je Josip odustao, ovo niko nemoze savladati :)

amarkulin

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #63 : Veljača 07, 2011, 03:30:43 poslijepodne »
Pa to je još jedini gušt na ovom forumu - čekati da Sledge utrči s nekom svojom brijačinom...  ;D

Bilaj

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #64 : Veljača 07, 2011, 08:32:32 poslijepodne »
Ali da se i ja pospem pepelom i piramidama.
Ja sam uvijek mislio da su piramide stepenaste tako da kada se čovijek penje po piramidi da se može lagano popesti te da može normalno hodati po piramidi.

Ali vraga. Piramide su bile potpuno glatke. one su sve bile prekrivene pločama tako da je svaka stranica bila potpuno ravna. Eh ali s vremenom su te ploče što spale što su neki ljudi odnjeli ploče i tako su nastale stepenaste piramide. Vrag će ti ga znat s tim kamenom. Znami  za jendu priču gdje je jedan graditelj napisao svoje ime da se kasnije zna da je on bio graditelj. Ali naravno to nije smijel napisati. Pa je prek tog vog natpisa stavil jednu veliku i tanku kamenu ploču sa imenom faraona. Te se nadal da će s vremenom ta ploča puknuti i ostati će njegovo ime. Trebam sada prevrtiti gdje je to bilo, ali zgodna crtica :-).

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #65 : Veljača 07, 2011, 08:41:09 poslijepodne »
Problem je kaj Sledge ne kuži da je:
- piramida tijelo koje ima zadane značajke
- krnja piramida sasvim druga vrsta tijela, sa svojim značajkama
- nedovršena piramida je piramida koju je netko počeo graditi ili crtati
- nedovršena krnja piramida je krnja piramida koju je netko počeo graditi ili crtati

Uf, vratio si se u formu, ovo je stvarno laprdanje na vrlo visokom nivou...

"piramida je tijelo koje ima zadane značajke"  --  već dugo nisam doživio takvo otkrivanje tople vode... dapače, mlake vode, jer nemam pojma što su "zadane značajke"...  ::) ::) ::)

"krnja piramida je sasvim druga vrsta tijela, sa svojim značajkama"  --  što i dalje znači da sam ja u pravu, još uvijek govorimo o PIRAMIDI, iako me uvjeravaju da "krnja piramida" NIJE piramida...

"nedovršena piramida je piramida koju je netko počeo graditi ili crtati"  --  fali ti kraj rečenice - "a nije ju dovršio"  :-* :-* :-*  možemo dodati i "jer se jako umorio crtajući, pa je zaspao i nije ju dovršio"...

i top of the art, state of quality, ayatollah of rock'n'rolla:

"nedovršena krnja piramida je krnja piramida koju je netko počeo graditi ili crtati"....


Skoro mi je pobeglo u gaće od smijeha...  :P :P :P

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #66 : Veljača 07, 2011, 08:43:40 poslijepodne »
Piramide su bile potpuno glatke. one su sve bile prekrivene pločama tako da je svaka stranica bila potpuno ravna. Eh ali s vremenom su te ploče što spale što su neki ljudi odnjeli ploče i tako su nastale stepenaste piramide.

Priznaj da se zajebavaš, i sve ti je oprošteno.

U međuvremenu se pretplati na TotalTV, imaš dva History Channela, i tamo ima podosta emisija i dokumentaraca o tim starim civilizacijama.

Možda naučiš da su te tvoje definicije puno pregrube i puno preograničene za jednu tako kompleksnu temu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #67 : Veljača 07, 2011, 09:17:16 poslijepodne »
Možda naučiš da su te tvoje definicije puno pregrube i puno preograničene za jednu tako kompleksnu temu.

S matematičke strane imamo piramidu koja jedefinirana gore spomenutom mojom definicijom.
Nema tu grubo ili negrubo. Piramida je jednostavno tako definirana. Ni više ni manje. Nema tu pregrubo ili preslabo definrane piramide.

Ima vrh to je piramida- prosto ko pasulj.

Inače piramide su samo egipatske. A sve moguće piramide koje su ljudi otkrili su onda automatski prozvali piramidama- (iako neke nemaju nikakve veze s piramidama, npr astečke ili majanske).

Evo najpoznatije piramide: http://www.nationalgeographic.com/history/ancient/images/xl/giza-pyramids-stanfield-468086-xl.jpg
I tu se vidi kako je nekada bile dobro definirane stranice i kako su propale s vremenom i postale nazubljene.

amarkulin

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #68 : Veljača 07, 2011, 09:53:12 poslijepodne »
"piramida je tijelo koje ima zadane značajke"  --  već dugo nisam doživio takvo otkrivanje tople vode... dapače, mlake vode, jer nemam pojma što su "zadane značajke"...
Naravno da nemaš pojma, jer to nije bilo ni u jednom nastavku policijske akademije, niti se uči u policijskoj menzi. Evo ti značajki (podebljano):

Piramida je uglato geometrijsko tijelo kojem je jedna strana mnogokut, a sve ostale strane su trokuti s jednim zajedničkim vrhom. Taj mnogokut nazivamo bazom piramide, a trokute pobočkama piramide. Sve pobočke zajedno čine pobočje piramide. Nasuprot baze nalazi se vrh piramide koji je zajednički vrh svim trokutima iz pobočja. Bridovi koji pripadaju bazama nazivaju se osnovni bridovi, jer se baza još naziva i osnovka. Preostali bridovi se nazivaju bočni bridovi, jer su zajednički dvjema pobočkama.

http://www.normala.hr/interaktivna_matematika/tijela.htm

Znači, ono što nema bazu, pobočje i vrh - NIJE piramida. Tako ni krnja piramida NIJE piramida. Ma koliko dugo ti srao na njen "nezavršeni vrh".

Skoro mi je pobeglo u gaće od smijeha...
Nije skoro, nego si se zasral ko grlica. Daj nam još jednom pojasni, pliz, kako je to masonska piramida nezavršena piramida...  :D

I tko je to zaspal kod njene gradnje, osim tebe.

BTW, evo ti i krnje piramide:

http://web.studenti.math.hr/~mario/krnja%20piramida.htm
« Zadnja izmjena: Veljača 07, 2011, 10:19:50 poslijepodne amarkulin »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #69 : Veljača 08, 2011, 12:39:02 poslijepodne »
Inače piramide su samo egipatske. A sve moguće piramide koje su ljudi otkrili su onda automatski prozvali piramidama- (iako neke nemaju nikakve veze s piramidama, npr astečke ili majanske).

Evo najpoznatije piramide: http://www.nationalgeographic.com/history/ancient/images/xl/giza-pyramids-stanfield-468086-xl.jpg
I tu se vidi kako je nekada bile dobro definirane stranice i kako su propale s vremenom i postale nazubljene.

Znači - piramidu čini njezino porijeklo? A ja, budala, mislio da je to geometrijsko tijelo...

Oprosti, ali ovo polagano nema smisla, glumiš nekakvog stručnjaka, a ne razlikuješ elementarne stvari, mijenjaš kriterije i definicije svakim postom...

Ti očito ne znaš mnoge stvari, jer ih olako povezuješ i relativiziraš. NO to nije problem.

Problem je Markulin koji zna još manje od tebe, a opet počinje pribjegavati uvredama jer mu u njegovu prekrasnu glavu - iako praznog mjesta ima puno i previše - neke stvari jednostavno ne idu, a napuhani ego to ne može otrpjeti, pa imamo problem. Silom želi biti u pravu, iako očito ne razlikuje osnovne stvari po smislu... da barem može sam sebe čuti, da je promijeniti glas i pustiti mu njegove vlastite riječi, mislim da bi prvi graknuo kako je i to glupost...

Nekako sam siguran i da bi netko pametniji već izmislio novu riječ ili pojam za "krnju" piramidu da ista više nije - piramida, ovako se bedaki natječu koji bu preko Googla našel bolju školsku definiciju piramide, misleći da su time isključili iz cijele priče ono kaj njima nikako ne smije ići pod kapu (ne smije ići zbog ega, može li ići pod kapu - više i nije bitno... zakopali su se previše i sada je jedina zapovijed iskopati se iz dreka neokrznut... a niti to - ne ide...). Ponekad u čitanje osnovnoškolskih definicija treba uključiti i mozak, a i porazmisliti o smislu nekih pojmova. To je put u zemlju znanja...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #70 : Veljača 08, 2011, 01:33:23 poslijepodne »
Da si ti lumen, to smo znali. Ali kak ti nije jasno da ovo NISU iste stvari:
poluvaljak NIJE valjak
polukugla NIJE kugla
polulopta NIJE lopta
krnji stožac NIJE stožac
krnja piramida NIJE piramida

Nekako sam siguran i da bi netko pametniji već izmislio novu riječ ili pojam za "krnju" piramidu da ista više nije - piramida

Ne, krnja piramida NIJE piramida. Inače bi se zvala - jednostavno - PIRAMIDA.

Bilaj

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #71 : Veljača 08, 2011, 01:40:53 poslijepodne »
Znači - piramidu čini njezino porijeklo? A ja, budala, mislio da je to geometrijsko tijelo...

Oprosti, ali ovo polagano nema smisla, glumiš nekakvog stručnjaka, a ne razlikuješ elementarne stvari, mijenjaš kriterije i definicije svakim postom...

Ti očito ne znaš mnoge stvari, jer ih olako povezuješ i relativiziraš. NO to nije problem.

Da Sleđ, nečeš vjerovati ali piramida je geometrijsko tijelo. I uvijek je definicija piramide ista.
Nema tu promjene sa vremenom ili sa podrijetlom.

Kad smo kod mijenjanja pojmova, nije li samo tvoja kovania bila "nazvršena piramida" što nigdje ne postoji. osim nekoliko piramida u egiptu koje nisu izgrađene do kraja.

Pa si se onda sjetio da bi ipak tvoja nezavršena piramida mogla biti krnja piramida. Ali nažalost nikako da ti sine da krnja piramida ne može biti piramida jer bočne stranice više nisu trokuti koji imaju jedan zajednički vrh.
Baš zanimljivo s obzirom da si sam naveo takvu definiciju.

Pa sada ne vjeruješ ni da piramide u egiptu imaju vrhove (a evo poslah ti i fotografije piramida), ni da su bile glatke (kao što se opet vidi na jednoj od piramida).

A kada se pozivaš na podrijetlo, ajde nam malo rastumači kako izgledaju američke verzije istih koje se čečće u povijesti nazivaju ceremonijalne građevine i što je tipično kod njih.  Zasigurno gledaš Total TV pa češ dobro objasniti što je karakteristično od Maja ili Asteka.

amarkulin

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #72 : Veljača 08, 2011, 01:56:11 poslijepodne »
treba uključiti i mozak

Željno čekam da uključiš svoj. I da objasniš kako je to masonska piramida nezavršena. I da poližeš ova sva govna koja si u svom neznanju nasrao po nama...

MENSA? Moš mislit! Prije bi se reklo: MENZA.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #73 : Veljača 08, 2011, 08:40:05 poslijepodne »
Da Sleđ, nečeš vjerovati ali piramida je geometrijsko tijelo. I uvijek je definicija piramide ista. Nema tu promjene sa vremenom ili sa podrijetlom.

Tako je. Problem je u tome što si ti tvrdio suprotno, ne ja - a sada meni guraš u usta svoje gluposti.

Jer ja sam rekao - i to si mogao i pročitati - da smatram piramidu geometrijskim tijelom, i da njezina definicija ne ovisi o porijeklu. Pa sam tako sklon, u svojoj gluposti, ipak više vjerovati svjetskim znanstvenicima (a ne tebi), koji sve te piramide ŠIROM SVIJETA (znači, ne samo u Egiptu) smatraju - piramidama. I tako ih i zovu. I za takve gluposti ih i plaćaju, dok ti, toliki "potencijal" i baza podataka, od toga nemaš niš...

Stoga mi se neda više polemizirati s tobom, jer vidim da je uzaludno - ti ćeš ionako sve što ti paše okrenuti u svoju korist, ono što si rekao krivo ćeš prešutjeti u stilu "pravim se tošo", ako treba i svoje laži ćeš prilijepiti meni (kao u ovom konkretnom slučaju i postu), a moje tvrdnje prikrpati sebi kao svoje. A to me onda podsjeća na rasprave klinaca u vrtiću, što mi pa stvarno ne treba.

Markulin - opet dokazuješ kakav si bogec. I opet dokazuješ da si dr.mr.prd.ofr.smrd.ing. izmišljenog smjera, kao i da ne razlikuješ ono već više puta spomenuto i protumačeno ovdje - inteligencija i opće znanje su dvije potpuno različite i međusobno neovisne stvari. Za Mensu ti fali puno toga, a i sa tako plitkim općim znanjem (koje je isto tako neovisno i nepovezano sa egom, koji je kod tebe kao kuća, i obrnutorproporcionalan znanju) - nemreš daleko doći.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #74 : Veljača 08, 2011, 08:50:25 poslijepodne »
... Sad ćemo još čuti i da je Sleđ sudjelovao u iskapanju piramida kod Gizeha, pardon, Visokog, a sigurno ima veze i s Trojom kod Gabele, dao bi se kladit ... kaj ti veliš Anđelko ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.