Autor Tema: Baha'i vjera  (Posjeta: 41817 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #45 : Veljača 03, 2011, 10:55:13 poslijepodne »
Da ne velim da se sam Bahaullah samozvano svrstao među proroke (iako ti navedeni nisu svi proroci), iako on sam nije nikakav prorok, već prije napredni filozof i teoretičar vjerskih načela, obzirom ga kao proroka nitko ne doživljava na svijetu. Islam priznaje Isusa, i Abrahama, i Mojsija, sve te velike religije imaju zajedničkih točaka, a Bahaullah je povadio ključne elemente i sada nadahnuto propovijeda ono što se kvalitetnije uči na bilo kojem teološkom fakultetu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #46 : Veljača 03, 2011, 11:00:51 poslijepodne »
Bilaj, gle... ne znam kaj da ti velim osim da stvarno NE ZNAŠ, i da je tvoje sve za što se loviš plitko da pliće ne može biti.

Piše na dolaru da vjeruju u Boga. Samo nisi rekao - kojega!  Pa nas malo informiraj u tom pogledu...  >:D >:D >:D

BTW; na dolaru je i puno više masonskih simbola (od nedovršene piramide do svevidećeg oka i masonskog gesla), a masoni su poznati protivnici svake vjere... znači, dolar možemo gledati i kao multietničko-multiliberalni komad papira na kojemu svatko može naći sebe, a ponajprije krupni kapital i agnostičke filozofije.

Što se sura tiče, naći ću ti je, mislim da je 92.-a, ali nisam ziher dok ju ne prepišem... ali budem ju prepisao, pa da čujemo i tvoje "mišljenje" - iako se moje bazira na doktrinarnom tumačenju Kurana (ima dva tumačenja - jedno je miroljubivo, drugo je agresivno, i to je jedna od krivica zašto je islamski svijet toliko žestoko podijeljen).
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Josip

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 76
  • Karma: +0/-0
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #47 : Veljača 04, 2011, 09:43:53 prijepodne »
Baha'i djeluju pri UN od samog njegovog osnutka, na nekim sveučilištima u svijetu uvedena je katedra za baha'i vjeru. Baha'i zdanja pohode ljude cijeloga svijeta. Npr. ovaj hram u Indiji posjećeniji je od Taj Mahala.  http://www.bahaihouseofworship.in/



Samo čašću da uđu u Baha’u’llahovu prisutnost mnoge su duše postale osvjedočeni vjernici; nisu im bili potrebni nikakvi drugi dokazi. Čak bi i oni ljudi koji su Ga odbacili i ogorčeno mrzili, nakon što bi Ga sreli, svjedočili o uzvišenosti Bahá’u’lláha, govoreći: “To je veličanstven čovjek, ali kakva šteta da iskazuje takve tvrdnje! Inače, prihvatljivo je sve što kaže”.
Baha’u’llah je uzvisio Svoju Stvar u “Najvećoj Tamnici”; iz te se Tamnice Njegovo svjetlo izlilo na sve strane, Njegov je ugled osvojio svijet, a objavljivanje Njegove slave stiglo je do Istoka i Zapada.
Tako Mu se ni narodi ni države sa svom njihovom snagom nisu mogli oduprijeti. Zaista, sam i usamljen, zatočen i ugnjetavan On je postigao sve što je želio i danas se s Njegovim učenjem možemo sresti bilo gdje na svijetu.
Njegovo učenje samo za sebe svjedoči o veličini Njegove objave. Da bi se komentiralo Njegovo učenje potrebno je nešto pročitati iz Njegovih spisa, a ne koristiti tipke Copy Paste. O nekim principima nešto je bilo rečeno prije.
Ne želim spominjati čuda Bahá’u’lláha jer bi se možda moglo reći da su to priče podložne i istini i zabludi, poput pripovijesti o Kristovim čudima u Evanđelju koje su do nas došle od apostola i ni od koga drugog, a Židovi ih poriču. Kad bih želio spomenuti nadnaravna djela Bahá’u’lláhova, ona su brojna; ona su poznata na Istoku, pa čak i nekim nebahá’íma. No te priče nisu svima mjerodavni dokazi i svjedočanstva; čitetelj bi možda mogao reći da se ta priča ne slaže s onim što se stvarno dogodilo, jer poznato je da druge sekte opisuju čuda koja su izvršili njihovi utemeljitelji. Na primjer, sljedbenici brahmanizma pričaju o čudima. Kakav dokaz imamo da su te priče istinite ili lažne? Ako su to bajke, onda su i drugo bajke; ako su one općeprihvaćene, onda su i druge općeprihvaćene. Prema tome, te priče nisu zadovoljavajući dokazi. Da, čuda su dokazi samo svjedoku koji ih je vidio, ali koji ih također može smatrati tek čarolijom, ne čudom. Izuzetna djela također se pripisuju i nekim opsjenarima.
Ukratko, želim reći da je Bahá’u’lláh napravio mnogo čudesnih stvari, ali ih mi ne prepričavamo, jer one nisu mjerodavni dokazi svima na zemlji podjednako, pa čak niti onima koji su ih vidjeli: mogli bi misliti da su to samo čarolije.
Također, većina čuda Proroka koja se spominju ima unutarnje značenje. Na primjer, u Evanđelju piše da je u času Kristova pogubljenja prevladala tama, da se zemlja zatresla i zastor u hramu raspolovio od vrha do dna, te da su mrtvi ustali iz svojih grobova. Da su se ti užasni događaji uistinu zbili, sigurno bi bili zabilježeni u povijesti toga doba. Postali bi uzrokom mnogih nemira srca. Vojnici bi skinuli Krista s križa ili bi se razbježali. O tim se događajima, međutim, ne govori niti u jednoj povijesti; stoga je jasno da ih ne treba uzeti doslovce, nego tako kao da u sebi nose unutarnje značenje.
Nije namjera poreći takva čuda; mi samo mislimo da ona ne čine mjerodavane dokaze i da imaju unutarnje značenje.

Svi narodi svijeta čekaju dvije Objave koje moraju biti istodobne; svi čekaju ispunjenje tog obećanja. U Bibliji Židovi imaju obećanje Gospoda nad vojskama i Mesije; u Evanđelju obećan je povratak Krista i Ilije.
U Muhamedovoj religiji obećani su Mihdí i Mesija, a isto je i sa zaratustrijanskom i ostalim religijama. Bitna je činjenica da su svi obećali dvije Objave Koje će doći slijedeći jedna drugu. Predskazano je da će se u doba tih dviju Objava zemlja preobraziti, svijet postojanja obnoviti, a bića se zaodjenuti novim ruhom. Pravda i istina obujmit će svijet; neprijateljstvo i mržnja će nestati; svi uzroci podjele među narodima, rasama i nacijama izgubit će se, a pojavit će se uzrok jedinstvu, skladu i slozi. Nemarni će se probuditi, slijepi progledati, gluhi će čuti, nijemi progovoriti, bolesni će se izliječiti, mrtvi će ustati. Rat će ustupiti mjesto miru, neprijateljstvo će biti pobijeđeno ljubavlju, uzroci svađe i prepirki bit će potpuno uklonjeni, a postići će se istinsko blaženstvo. Svijet će postati zrcalom Nebeskog kraljevstva; čovječanstvo će postati Prijestoljem Božanstva. Svi će narodi postati jedno; sve će se religije ujediniti; svi će pojedinci postati jedna obitelj i od jednog roda. Sve regije zemlje postat će jedno; praznovjerja koja su izazvale rase, države, pojedinci, jezici i politika nestat će, a svi će ljudi dosegnuti život vječni u sjeni Gospoda nad vojskama.
Postoje brojna Biblijska proročanstva koja su ispunjena dolaskom Baba i Baha’u’llaha. Evo, samo nešto iz Daniela.
U Knjizi Danielovoj, od ponovne izgradnje Jeruzalema do Kristova pogubljenja proći će sedamdeset tjedana; jer Kristovim pogubljenjem ostvarena je žrtva i oltar je uništen. To je proročanstvo Kristove objave. Tih sedamdeset tjedana počinje obnovom i ponovnom izgradnjom Jeruzalema, te raspravom o tome koje su četiri naredbe dala tri kralja.
Prvu je izdao Kir 536. godine prije Krista; to je zabilježeno u prvom poglavlju knjige Ezrine. Druga naredba, glede obnove Jeruzalema je od Darija iz Perzije 519. godine prije Krista; to je zabilježeno u šestom poglavlju Ezre. Treća je naredba Artaksersova u sedmoj godini njegove vladavine, tj. 457. godine prije Krista; to je zabilježeno u sedmom poglavlju Ezre. Četvrta je naredba Artaksersova iz 444. godine prije Krista; to je zabilježeno u drugom poglavlju knjige Nehemijine.
No, Daniel se posebno poziva na treću naredbu koja je izdana 457. godine prije Krista. Sedamdeset tjedana je četiristo i devedeset dana. Svaki je dan, prema tekstu iz Svete knjige, godina. Naime, u Bibliji je rečeno: “Gospodinov dan je jedna godina”. Dakle, četiristo i devedeset dana je četiristo i devedeset godina. Treća naredba Artaksersova bila je izdana četirsto i pedeset sedam godina prije Kristova rođenja, a Krist je u vrijeme pogubljenja i uzašašća imao trideset tri godine. Zbrojite li trideset i tri sa četiristo i pedeset sedam dobivate rezultat četiristo i devedeset, što predstavlja vrijeme koje je Daniel najavio kao vrijeme Kristove objave.
No, u dvadesetpetom stihu devetog poglavlja Danielove knjige to je prikazano na drugi način kao sedam tjedana i šezdeset dva tjedna. Mnogi su ostali zbunjeni tim razlikama pokušavajući izmiriti te dvije tvrdnje. Kako sedamdeset tjedana može biti točno na jednom mjestu, a šezdeset dva tjedna na drugom? Te se dvije izjave ne slažu.
No, Daniel spominje dva datuma. Jedan od tih datuma počinje s naredbom Artakserksa Ezri da izgradi Jeruzalem: to je sedamdeset tjedana koji završavaju s Kristovim uzašašćem, kad su njegovim mučeništvom žrtva i žrtvovanje prekinuti.
Drugo razdoblje, o kojem se govori u dvadeset i šestom stihu, označava razdoblje od završetka gradnje Jeruzalema do Kristova uzašašća, a koje traje šezdeset i dva tjedna: sedam tjedana jest vrijeme gradnje Jeruzalema, koja je trajala četrdeset devet godina. Kad dodate tih sedam tjedana na šezdeset i dva tjedna, to je ukupno šezdeset i devet tjedana, a u posljednjem tjednu (69—70) dogodilo se uzašašće Kristovo. Tih sedamdeset tjedana na taj je način ispunjeno i nema protuslovlja.

U osmom poglavlju Knjige Daniela, stih trinaesti, kaže se: “Tada čuh gdje jedan Svetac govori, a drugi Svetac upita onoga koji govoraše: “Dokle će trajati ovo viđenje o svagdašnjoj žrtvi i o opačini što pustoši i gazi Svetište i Vojsku?” Potom on odgovori (stih 14): “Još dvije tisuće i tri stotine večeri i jutara; tada će Svetište biti očišćeno”; (stih 17) “No on mi reče... ovo je viđenje za vrijeme posljednje”. To jest, koliko će dugo trajati ova nesreća, ovo pustošenje, ponižavanje i srozavanje? Kada će osvanuti zora Objave? Onda je on odgovorio: “Dvije tisuće i tri stotine dana; tada će Svetište biti očišćeno”. Ukratko, smisao je ovog ulomka u tome što on govori o dvije tisuće i tri stotine godina, jer u tekstu Biblije svaki je dan godina. Tako je od datuma izdavanja Artakserksove naredbe za izgradnju Jeruzalema pa do Kristova rođenja proteklo 456 godina, a od Kristova rođenja pa do dana Bábove objave prošle su 1844 godine. Dodate li tom broju 456, dobivate zbroj od 2300 godina. Drugim riječima, ispunjenje Danielove vizije zbilo se 1844. godine poslije Krista, što je godina Bábove objave prema izvornom tekstu Knjige Daniela. Razmislite o njegovu jasnu određenju godine objave; teško će se naći preciznije proročanstvo za objavu od ovoga.
U Mateju, poglavlje 24, stih 3, Krist jasno kaže da je ono na što je Daniel mislio ovim proročanstvom bilo datum objave, a stih glasi: “Kad je sjedio na Maslinskoj gori, pristupiše mu učenici njegovi da mu kažu: “Kaži nam kad će to biti i koji je znak tvoga dolaska i svršetka svijeta?” Jedno od objašnjenja koje im je On dao u odgovoru bilo je (stih 15): “Kad vidite grozu pustoši’ o kojoj govori prorok Daniel, gdje stoji na svetom mjestu’ – tko čita, neka shvati!”. U tom odgovoru uputio ih je na osmo poglavlje Knjige Daniela kazujući da će svatko tko to bude čitao razumjeti da je to vrijeme o kojem se govori. Promislite kako se jasno govori o Bábovoj objavi u Starom zavjetu i Evanđelju.
Da bismo zaključili, dopustite da sada iz Biblije razjasnimo datum objave Bahá’u’lláha. Datum Bahá’u’lláha izračunat je prema lunarnim godinama od poslanja i Hidžre Muhamedove; jer u Muhamedovoj se religiji rabi lunarna godina, koja se isto tako rabi i za sve zapovijedi koje se odnose na bogoštovlje.
U Danielu, poglavlje 12, stih 6, kaže se: “Jedan upita čovjeka odjevena u lanene haljine koji stajaše iznad voda rijeke: Kada će doći kraj tim čudesima?’ Začuh čovjeka odjevena u lanene haljine, koji stajaše iznad voda rijeke; on podiže k nebu desnicu i ljevicu, kunući se Vječno živim.Nakon jednog vremena, dva vremena i pola vremena – kada dođe kraj rasulu snage svetoga naroda – sve će se to svršiti.’”
Budući da sam već objasnio značenje jednog dana, nije potrebno dalje objašnjavati; no, samo ćemo kratko reći da se svaki dan Oca računa kao jedna godina, a u svakoj je godini dvanaest mjeseci. Tako tri i pol godine čine četrdeset i dva mjeseca, četrdeset i dva mjeseca su tisuću i dvjestošezdeset dana. Báb, predvjesnik Bahá’u’lláha, pojavio se u 1260. godini poslije Hidžre Muhameda, prema islamskom računanju vremena.
Kasnije, u stihu 11, kaže se: “Od časa kad bude dokinuta svagdašnja žrtva i postavljena grozota pustoši: tisuću dvjesta i devedeset dana. Blago onomu koji dočeka i dosegne trista trideset i pet dana”.
Ovo lunarno računanje počinje od dana proglašenja Muhamedova proroštva u zemlji Hijáz, što je bilo tri godine nakon Njegove misije, jer je u početku proroštvo Muhamedovo držano u tajnosti i nitko za njega nije znao doli Khadíjah i Ibn Nawfal. Nakon tri godine to je bilo najavljeno. A Bahá’u’lláh je obznanio svoju objavu u 1290. godini od proglašenja Muhamedove misije.


Bilaj

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #48 : Veljača 04, 2011, 12:36:20 poslijepodne »
na dolaru je i puno više masonskih simbola (od nedovršene piramide ...

Sada sam na putu, ali samo da te zapitam. kakva je to nedovršena piramida.
Ja sam vidio dosta piramira i sve su bile završene. Ot kuda je pak sada nastala nezavršena.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #49 : Veljača 04, 2011, 06:12:01 poslijepodne »
OSNOVE masonske misli:

1) PRIRODNO PRAVO - čovjek je neotuđivo vezan uz određena prava koja dobija svojim rođenjem: pravo na sreću, pravo na slobodu, pravo na vlasništvo i pravo na obranu vlasništva.

2) SEKULARIZACIJA - Crkva nema što raditi ni u EKONOMIJI jedne države NI U POLITICKOM ŽIVOTU NEKE DRŽAVE.

3) SVATKO IMA PRAVO NA IZBOR RELIGIJE i svatko ima pravo na prakticiranje te religije, kakva god ona bila: u to je uključen i satanizam.

4) SVI SU LJUDI PO NASTANKU JEDNAKI PO PRAVIMA i SVI SU LJUDI PRED ZAKONOM JEDNAKI - NEMA više suda po cenzusu - da se drugačije sudi bogatašu jer se smatra da VIŠE pridonosi državi nego neki siromah bez prebijene pare.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #50 : Veljača 06, 2011, 12:46:54 poslijepodne »
kakva je to nedovršena piramida.

Informiraj se pa ćeš znati.

BTW, piramida na dolaru nema vrh. Kao niti jedna iz simbolike masona.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #51 : Veljača 06, 2011, 01:58:02 poslijepodne »
BTW, piramida na dolaru nema vrh. Kao niti jedna iz simbolike masona.

Uff sada si ga lupio. Sve piramide imaju vrh. Zato se i zovu piramide. To se uči još u osnovnoj školi.



Ovo ti je slika zagrebačke. I kao što vidiš i ona ima vrh.
Razlika je samo u tome što se dio piramide blizu vrha uvijek dručaije označava od ostatka piramide. Eh Sleđ- daj se stvarno malo informiraj, počevši od geometrije ;)

A kada se već informiraš onaj pobaj saznati i koliki je omjer te male piramide kraj vrha i ostatka piramide.  Valjda ćeš onda saznati koje su to piramide masonske.

amarkulin

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #52 : Veljača 06, 2011, 02:06:32 poslijepodne »
E, Sledge - sad si ga usral do kraja.  :D
Pa bar ti znaš koje je bilaj struke - i ti si NJEMU išel tumačiti kaj je, a kaj nije piramida!?!  :o

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #53 : Veljača 06, 2011, 04:54:43 poslijepodne »
Uff sada si ga lupio. Sve piramide imaju vrh. Zato se i zovu piramide. To se uči još u osnovnoj školi.

Na tvoju žalost, postoje škole i iza osnovne - očito si ih zaobišao u širokom luku... postoje mnoge vrste piramida, a jedne od poznatijih su i "krnje" piramide. Ak trebaš formulu kak se izračunava volumen ili nekaj deseto, reci.

Na žalost, ako si tak neke struke u kojoj bi to morao znati, time su tvoj grijeh i neznanje još veći. Ili ukratko - NEMAJU sve piramide vrh.

Otkuda si izvukao da se piramide tako zovu jer imaju - vrh?? Piramida je struktura trokutastih površina koje imaju zajednički vrh (ili točku - što ne znači da se ZBOG TOGA tako zovu!), no ukoliko je ista okrnjena, odrezana itsl., zove se onako kako sam je i ja naveo.

BTW, to što se dio pri vrhu drugačije označava (WTF??), ne znači da piramida nije krnja, nedovršena (kako je službeno zovu masoni) ili kako već hoćeš, no uglavnom - ako nema vrh isto je piramida. Za masonsku piramidu nije bitan omjer, bitna je simbolika.

=========

Anđelko, očekujem od inženjera da razmišlja argumentima i realno, a ne podilaženjem nekome tko je šatro znalac. Ako mu je to posao, očito ga ne zna. No to i ne čudi - Hrvatska ima doktora ekonomije više od Amerike, a ekonomija nam je u kurcu i raja je kruha gladna. Očito u takve "stručnjake" spada i Bilaj (volio bih da se varam, no čovjek želi na silu i igrom riječi, a ne argumentima, biti u pravu...). Pa bih volio da drugi puta nastupiš očima inženjera, što i jesi, a ne primarno samo da budeš opozicija meni.
« Zadnja izmjena: Veljača 06, 2011, 05:00:42 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #54 : Veljača 06, 2011, 07:02:49 poslijepodne »
Na tvoju žalost, postoje škole i iza osnovne - očito si ih zaobišao u širokom luku... postoje mnoge vrste piramida, a jedne od poznatijih su i "krnje" piramide.

Na žalost, ako si tak neke struke u kojoj bi to morao znati, time su tvoj grijeh i neznanje još veći. Ili ukratko - NEMAJU sve piramide vrh.

Otkuda si izvukao da se piramide tako zovu jer imaju - vrh?? Piramida je struktura trokutastih površina koje imaju zajednički vrh (ili točku - što ne znači da se ZBOG TOGA tako zovu!), no ukoliko je ista okrnjena, odrezana itsl., zove se onako kako sam je i ja naveo.

O pa ti čak i polovično znaš što bi trebala biti piramida. Šteta što ne znaš točno i što ne znaš primjeniti definicije.
U tvoju definiciju trebaš nadodati da je piramida poliedar i da se sastoje od baze koja je poligon te, nadalje ovo što si naveo, da trokustaske površine imaju jedan zajednički vrh koji se zove poligon vertex oliti po naški vrh.

Ako neko tijelo nema bazu i vrh po gore navedenoj definiciji onda to nije piramida.

Ono što samo ti zoveš, i nitko drugi na svijetu, nezavršena piramida se naziva krnja piramida i to je poliedar koji predstavlja presjek dviju piramida.

Citat:
BTW, to što se dio pri vrhu drugačije označava (WTF??), ne znači da piramida nije krnja, nedovršena (kako je službeno zovu masoni) ili kako već hoćeš, no uglavnom - ako nema vrh isto je piramida. Za masonsku piramidu nije bitan omjer, bitna je simbolika.

Zapamti: piramida ima vrh.
Krnja piramida nije piramida i ona izgleda kao piramida bez vrha.
Nedovršene piramide su samo u Egiptu.

Masonske piramide imaju vrh i svaki put se vrh drugačije označava od ostataka piramide (prekid, odmak, razlika u boji ili materijalu). Pa brate mili daj malo pogledaj uokolo. Pogledaj gore na novčanicu i vidjet češ vrh.

amarkulin

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #55 : Veljača 06, 2011, 07:33:31 poslijepodne »
Osvježava kreativnost kojom Sledge izvrijeđa ljude.  :)
On jednostavno ne zna kazati rečenicu, a da u njoj nije implicirano hračkanje.

Na tvoju žalost, postoje škole i iza osnovne - očito si ih zaobišao u širokom luku

To je rijedak talent. Nadam se da ćeš nekad u životu naći praktičnu korist od njega. Do tada ćeš, na našu veliku žalost, frustrirano vrijeđati one koji te dovoljno uvažavaju da s tobom bar idu raspravljati.
« Zadnja izmjena: Veljača 06, 2011, 07:36:21 poslijepodne amarkulin »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #56 : Veljača 06, 2011, 10:13:19 poslijepodne »
Nedovršene piramide su samo u Egiptu.

Znači, još su uvijek - piramide?

Hvala.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #57 : Veljača 06, 2011, 10:15:57 poslijepodne »
Osvježava kreativnost kojom Sledge izvrijeđa ljude.  :)

Pa nije baš tako, iako kreativnost u svemu podrazumijeva neke druge vrline, pa tako i u - vrijeđanju. Ako je to vrijeđanje. Jer je to subjektivan dojam.

Ja sam ipak pobornik da se osvrnem na ono što piše, ne tko to piše. I žao mi je što to tebe ne zanima.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #58 : Veljača 06, 2011, 10:41:37 poslijepodne »
Znači, još su uvijek - piramide?

U nekoj budućnosti bi bile završene da su faraoni duže živjeli. Ali pošto je stalo s gradnjom nema ni piramide nego se zovu nedovršene piramide.




Eto očito te osim matematike moram učiti i povijesti.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Baha'i vjera
« Odgovori #59 : Veljača 06, 2011, 11:32:02 poslijepodne »
Hvala na trudu - kaj bi ja bez tebe? Di si bil do sada sve te godine?

BTW, ja sam čul da su to sve bile dovršene piramide, samo ih je malo protok vremena uništio i od pravih napravio krnje... no i takve su još uvijek piramide. No eto, i povijest bum nafčil... kak sam ja sretan...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”