Autor Tema: Prijem DVB-T signala u zgradi  (Posjeta: 10463 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Prijem DVB-T signala u zgradi
« : Rujan 20, 2010, 03:15:13 poslijepodne »
Neznam je li tema na pravom mjestu pa molim moderatora da premjesti ukoliko treba.
Bliži se famozni 5.10. kad gase analogni signal za prijem zemaljskih TV programa, a kod mene u zgradi nitko ništa. Ranije sam pitao predstavnika stanara da li poduzima nešto, pa je rekao da bude, pa je kao pitao u GSGVG. Oni kao skupljaju ponude (neki tamo pričaju da netreba ništa). Uglavnom netipkam da okrivljujem predstavnika stanara nego da pitam jeste li i kako riješili problem prijema DVB-T signala u zgradi?
Info od jučer je da je cijena za cca 50 stanova oko 20000,00kn što mi se čini previše.

Do sada smo na zajedničkom antenskom sustavu (ZAS) primali samo 5 programa (HTV1,2,RTL,Nova, OTV) tak da mi to nije baš jasno. Dobro, ovo je zapravo poluinformacija rekla-kazala tak da možda čovjek priča o kruškama i jabukama. Poanta je da se javite sa svojim iskustvima i informacijama da probam pomoći prestavniku stanara jer očito da ukoliko budemo slušali i čekali GSGVG nebudemo baš dobro prošli.

Zna li netko šta zapravo treba napraviti?


Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #1 : Rujan 20, 2010, 03:22:54 poslijepodne »
 Savjet ... kupi DVB-T  prijemnik i sobnu antenu i gledaj  (cca 250 kn)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #2 : Rujan 22, 2010, 03:16:25 poslijepodne »
Neznam je li tema na pravom mjestu pa molim moderatora da premjesti ukoliko treba.
Bliži se famozni 5.10. kad gase analogni signal za prijem zemaljskih TV programa, a kod mene u zgradi nitko ništa. Ranije sam pitao predstavnika stanara da li poduzima nešto, pa je rekao da bude, pa je kao pitao u GSGVG. Oni kao skupljaju ponude (neki tamo pričaju da netreba ništa). Uglavnom netipkam da okrivljujem predstavnika stanara nego da pitam jeste li i kako riješili problem prijema DVB-T signala u zgradi?
Info od jučer je da je cijena za cca 50 stanova oko 20000,00kn što mi se čini previše.

Do sada smo na zajedničkom antenskom sustavu (ZAS) primali samo 5 programa (HTV1,2,RTL,Nova, OTV) tak da mi to nije baš jasno. Dobro, ovo je zapravo poluinformacija rekla-kazala tak da možda čovjek priča o kruškama i jabukama. Poanta je da se javite sa svojim iskustvima i informacijama da probam pomoći prestavniku stanara jer očito da ukoliko budemo slušali i čekali GSGVG nebudemo baš dobro prošli.

Zna li netko šta zapravo treba napraviti?



Kabl je prištekan samo na televizor ulaz- jel tak.
Pa sada samo ta antena nek se prišteka na uređaj i uređaj na TV i to je to.

Sobna antena može biti gorzna sa digitalnim prijemnikom.

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #3 : Rujan 22, 2010, 03:47:58 poslijepodne »
Ne bi išlo samo tako. Sad u postoječem sustavu primaš zemaljske programe, ali ne na standardnim kanalima već na kanalima koji su nariktani na opremi kako god se ona zvala. Dakle uštekaš se u zid i primaš samo one kanale koji su gore propušteni, a da sreća bude veća obzirom na starost ta ista oprema nemože propustiti kanale koji nam sad trebaju, odnostno neda se ni dograditi odgovarajućim modulima. Još nije bio ni jedan majstor na uvid pa smo još uvijek na rekla kazala.
Što se kućne antene tiče potpuno se slažem. Noćas sam hodočastio po sobi da nariktam signal koji je samo nestao tamo oko ponoći.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #4 : Rujan 22, 2010, 05:02:39 poslijepodne »
Kako veli Koko - kupi si DVB-T receiver i gledaj, iako će na digitalni signal preći samo HTV 1 i 2.

Ostale programe ćeš ionako i dalje gledati kao i do sada.

A možda je još bolje da se lijepo pretplatiš na TotalTV, odabereš paket osnovnih kanala i gledaš za pukih 59 kuna mjesečno ono kaj si gledao plus još brdo toga. I mene kači cijela priča, pa sada dogovaram za paket Maksimum 1 HD, pa da barem imamo jedno mjestu u kući koje će moći napuniti mogućnosti ekrana od 94 cm na pravi način.

Oni su maltene jedini pravi ponuđači za sve koji nemaju antenske sustave (sve vam donesu i instaliraju - tanjur, kablove, receivere..., ovisno o paketu, i uz jednokratnu naknadu, a dalje se plaća samo pretplata - osnovni paket od 59 kuna, pa nadalje tko što voli...). Nisam ljubitelj reklama, ovaj link dajem kao ideju za sve koji još mozgaju kako riješiti sadašnje nedoumice (koja se može realizirati i putem drugih tvrtki, ako takvih ima na području VG i okolice).

http://www.totaltv.tv/upload/document/hr_ponuda_sa_cjenikom_100601.pdf

http://www.totaltv.tv/hp/
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #5 : Rujan 22, 2010, 08:52:09 poslijepodne »
Kako veli Koko - kupi si DVB-T receiver i gledaj, iako će na digitalni signal preći samo HTV 1 i 2.

Svi oni koji imaju koncesiju će biti na digitalnom signalu. To trenutno znači HTV1, 2, Nova, RTL. A uskoro će proraditi i lokalni multipleksi.

amarkulin

  • Gost
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #6 : Rujan 22, 2010, 09:04:53 poslijepodne »
dogovaram za paket Maksimum 1 HD

Hvala na informaciji. Slično razmišljamo...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #7 : Rujan 22, 2010, 09:07:29 poslijepodne »
... Sledge, svi koji imaju NACIONALNU koncesiju (RTL, NOVA i KAPITAL Network) obavezni su emitirasi signal u digitalnom obliku, što je Stjepan napisao, a ne samo HTV. Inače, u posljednji mjesec dana kupovao sam 3 kompleta DVB-t prijemnika i sobne antene te ih montirao familiji. Signal je sasvim OK.
« Zadnja izmjena: Rujan 22, 2010, 09:09:56 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #8 : Rujan 22, 2010, 11:06:34 poslijepodne »
dogovaram za paket Maksimum 1 HD

Hvala na informaciji. Slično razmišljamo...

Ma mene najviše muči što sam u kući u kojoj nemam fiksnu telefonsku liniju, jer onda bih mogao pokriti sve televizore (trenutno 3, u planu je četvrti, ali nema žurbe, planovi i mogućnosti su iz dana u dan u sve većem raskoraku, na moju žalost...), i uzeti kombinaciju 1 instalacija plus 2-3 dodatna receivera. Njima je fiksna linija bitna, jer receivere instalater uveže u jednu liniju i onda mogu daljinski kontrolirati da li su svi na hrpi, tj. da li se koriste na lokaciji za koju su i uzete.

Kako ja to nemam, opcija mi je bila onda samo i isključivo za svaki receiver sklopiti poseban ugovor, uz plaćanje svake instalacije posebno, što je trošak od preko 1000 kuna odjednom za instalatera i plus plaćanje mjesečno dva-tri-četiri ugovora, što je isto trošak od cca 400-450 kuna, ne znam više točno, znam samo da me žena preko telefona uvjeravala da se ja samo trebam odlučiti (hvala kaj mi je to rekla, ne bih znao bez nje...), a dalje nije problem... možda i ne bi bio, no pitao sam kako to misli - hoće li oni plaćato moje ugovore i 500 kuna mjesečno samo za buljenje u TV, pa je sa druge strane žice bila tišina...

U svakom slučaju, uzet ću dva Vivax receivera po 120 kuna po komadu u HP - pošti, danas dobio reklamu i vrlo je dobar aparat, sa MPEG 2, svim formatima i USB-om, pa ću ih ubosti na za TV-e od klinaca, a paket Maksimum 1 HD ću onda spojiti samo na naš TV, pa nek pukne škrtost - instalacija cca 400 kuna sa svime (tanjur, kablovi, receiver, instalacija, podešavanje, besplatan servis uz dvogodišnju garanciju), te 130 kuna mjesečne pretplate.

Ispričavam se, čuo sam danas i ja da na digitaliju prelaze sve TV kuće koje imaju nacionalnu koncesiju - pa je time potreba još i veća.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #9 : Rujan 23, 2010, 09:07:27 prijepodne »
Mislim da je bolja kombinacija uzeti receiver sa MPEG 2 i MPEG 4 formatom , jer naši mudraci će za dvije ,tri godine promijeniti frekvencije i ajde opet u kupovinu.
Ovo je posebno važno za bone koju sada kupuju nove televizore sa digitalnim prijemnikom, bilo bi zgodno da može primati  obadva formata.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #10 : Rujan 23, 2010, 10:26:38 prijepodne »
MPEG4 receiveri su više nego duplo skuplji, a ne vidim nikakvu potrebu za njima. Kada i ako naši uvedu i takav signal, do onda će vjerojatno svi televizori imati ugrađene sve receivere u sebe, pa mi je sada kupnja MPEG4 podrške bacanje love...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #11 : Rujan 23, 2010, 10:31:14 prijepodne »
Mislim da je bolja kombinacija uzeti receiver sa MPEG 2 i MPEG 4 formatom , jer naši mudraci će za dvije ,tri godine promijeniti frekvencije i ajde opet u kupovinu.
Ovo je posebno važno za bone koju sada kupuju nove televizore sa digitalnim prijemnikom, bilo bi zgodno da može primati  obadva formata.

Je, i ja tak mislim. Koštaju više, ali sigurniji si za budućnost, jer vjerujem da bude sve više programa emitiralo u HD kvaliteti, a i HD televizori budu sve pristupačniji. Mada - sve više ovih novih televizora imaju već u sebi DVB-T i DVB-T HD receiver, tak da i to treba uzeti u obzir - možda si čovjek može kompletno ušparati novce za receiver kupujući odma televizor koji to ima u sebi.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #12 : Rujan 23, 2010, 10:40:00 prijepodne »
Ja sada sigurno neću ulagati u stvari (koje su najjeftiniji dio sustava, a time i najrizičniji dali će uopće trebati) koje su još na vrbi sviralo - iste nemalo koštaju, a ako si odmah ne možeš priuštiti cijeli sustav sa svim usklađenim komponentama, i koje služe svrsi (što MPEG4 nije) - ne znam zašto se mučiti sa time?

Jednog dana, kada taj format bude podržan i bude potrebno imati receiver za njega, isti će koštati manje nego sada koštaju najjeftiniji receiveri koje sada trebamo. A računajući na "usklađenost" naše TV sa europskim i svjetskim standardima - možda je bolje gledati nekakav hologramski prijemnik?? Tako ću biti ziher spreman za budućnost...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #13 : Rujan 23, 2010, 11:13:31 prijepodne »
Jednog dana, kada taj format bude podržan i bude potrebno imati receiver za njega, isti će koštati manje nego sada koštaju najjeftiniji receiveri koje sada trebamo.
Neslužbeno, Nova TV HD bi sa emitiranjem putem DVB-T odašiljača trebala krenuti najkasnije do kraja ovog mjeseca,...

U Zagrebu HRT već duže emitira HD na nekim lokacijama (link treba cijeli copy&paste): http://www.hrt.hr/index.php?id=173&tx_ttnews[tt_news]=41147&tx_ttnews[backPid]=1&cHash=2b0ded6dce

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Prijem DVB-T signala u zgradi
« Odgovori #14 : Rujan 23, 2010, 11:33:40 prijepodne »
I za taj HD trebaš MPEG4?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”