Autor Tema: Završeni pregovori s EU!  (Posjeta: 148960 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #150 : Studeni 13, 2011, 10:42:49 poslijepodne »
Zato nismo imali još ni jedan referendum, dok su Slovenci imali njih 14 - uključivo čak i o odnosima sa Hrvatskom i odobrenju našeg pretpristupnog ugovora!

To je za Krupan Zub,kolega,mi smo sitni...  8)
Nam to ne treba.Ni ubuduće...
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #151 : Studeni 14, 2011, 01:32:40 poslijepodne »
Žalosno je kaj se informacije CONTRA - koje su jednako od interesa građana kao i one PRO - moraju odrađivati na ovaj način, dok se svi mediji koriste samo jednostrano i na trošak svih nas...

Varaždin - informativni skup o Europskoj uniji
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #152 : Studeni 14, 2011, 01:34:48 poslijepodne »
Još malo sa lokalnih necenzuriranih medija (kada već "nemamo" tko bi nas upoznavao sa istinom, iako te koje "nemamo" predebelo plaćamo...).

Markov trg - Milovan Šibl, NE u EU! 1/4

Markov trg - Milovan Šibl, NE u EU! 2/4

Markov trg - Milovan Šibl, NE u EU! 3/4

Markov trg - Milovan Šibl, NE u EU! 4/4
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #153 : Studeni 14, 2011, 02:36:00 poslijepodne »
kako me ovo podsjeća na sjednicu GV u Velikoj Gorici i udrugu Branitelji za Branitelje.
Čemu uniforme na tobožnjem skupu, na kojem nema nikoga od građana?
Sloboda rada i življenja, Švicarska?
Da pa to smo mogli sve imati da Hrvatska nije pokradena i opljačkana. Od koga?
Razmislite svako za sebe.
EU može biti pitanje za i protiv, treba govoriti o tome, to je tema koja je otvorena.
Nije nama EU kriva za stanje u kojem se nalazimo, ona nama samo pomaže da se riješi ono što neki nisu htjeli sami riješiti, počevši od upravljanja do pravosuđa.
Koliko ćemo posaditi?
A koliko sadimo? Pa pogledajte malo poljoprivredna zemljišta u svom okruženju ili kada se vozite nekam.
Je li za to i do sada bila kriva EU? Je li ona kriva, što su se drpnuli poticaji za zemlju koja tako izgleda?
Je li EU kriva što se sadilo toliko jabuka na trasi Autoceste ZG-SI?
Tražiti krivca u EU zbog svoje nesposobnosti? Da to je nekome u interesu kao i to da se ta tema zloupotrebljava u predizborno vrijeme. No broj nazočnih slušatelja potvrđuje koliko je ovaj skup relevantan.

Žalosno je kaj se informacije CONTRA - koje su jednako od interesa građana kao i one PRO - moraju odrađivati na ovaj način, dok se svi mediji koriste samo jednostrano i na trošak svih nas...

Varaždin - informativni skup o Europskoj uniji
« Zadnja izmjena: Studeni 14, 2011, 02:37:55 poslijepodne Jaguar »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #154 : Studeni 15, 2011, 02:41:51 poslijepodne »
Ti znaš što je to sloboda rada i življenja, ali onako u praksi, kako to realno izgleda??

Nije nam EU kriva za puno toga, no za puno toga i je. Činjenica je da ta ista EU nameće pravila kojima mi ne možemo konkurirati jer smo mali, što pak u filozofiji EU znači samo jedno - da trebaš nestati i da nemaš pravo odluke i izbora o svojim vlastitim stvarima.

EU nije ovdje da nama pomogne, nego sebi.

Njima ne treba ni hrvatska poljoprivreda, ni hrvatsko gospodarstvo, ni ništa - njima treba još samo 4 milijuna kupaca više za njihove proizvoda i usluge. Tvrditi bilo što drugo je odraz potpunog neznanja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #155 : Studeni 15, 2011, 02:59:02 poslijepodne »
Ti znaš što je to sloboda rada i življenja, ali onako u praksi, kako to realno izgleda??

 

Njima ne treba ni hrvatska poljoprivreda, ni hrvatsko gospodarstvo, ni ništa - njima treba još samo 4 milijuna kupaca više za njihove proizvoda i usluge. Tvrditi bilo što drugo je odraz potpunog neznanja.[/b]

Da znam i to jako dobro, za razliku od tebe koji živiš na državnim jaslicama. Jaslice su malo poprazne, ponestalo je sijena i zelene trave, iako trave ima svuda oko nas, gdje god se okreneš, jel tak?

4 mil kupaca?

Pa kaj to već nemaju odavno? Da to si propustio jer si bio na proputovanju Evropom, jel nisi tak pisao?
Podebljao si nam nešto što nema veze s vezom, dakle u tom smislu Evropa je dobila hrvatsko tržište odavno i ne samo Evropa.

A EU bi mogla biti šansa za naš proizvod, za naš brend na području 500 mil stanovnika, to ti nije palo na pamet, posebno kada se radi o nekim našim autoktonim brendovima, čak do toga ako smo pametni napraviti i nove brendove poput turopljske svinje, konkretno iz našeg okruženja, takvih brendova koji imaju potencijal ima koliko hoćeš diljem Hrvatske.
Ako smo pametni, a ako nismo nije nam nitko kriv. Nađi neki smisleniji razlog zašto ne EU.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #156 : Studeni 15, 2011, 03:34:54 poslijepodne »
Da znam i to jako dobro, za razliku od tebe koji živiš na državnim jaslicama. Jaslice su malo poprazne, ponestalo je sijena i zelene trave, iako trave ima svuda oko nas, gdje god se okreneš, jel tak?

Ja ne živim na državnim jaslicama, i ne znam kaj hoćeš time reći. Da ja ne radim svoj posao, budi siguran da ne bi niti ti svoj mogao raditi, no to treba moći shvatiti.

A proračun je prazan baš zbog nesposobnosti HDZa i SDPa da uzmu novac kojega ima, i stave tamo gdje nema. Umjesto toga, oboje su nesposobnjakovići bez hrabrosti i znanja da rade išta drugo doli gule krepanu kobilu još 4 godine - to je cijela poanta "znanja" kukurikua i HDZa.

4 mil kupaca? Pa kaj to već nemaju odavno? Da to si propustio jer si bio na proputovanju Evropom, jel nisi tak pisao? Podebljao si nam nešto što nema veze s vezom, dakle u tom smislu Evropa je dobila hrvatsko tržište odavno i ne samo Evropa.

Ajde ne glumi budalu veću nego kaj se može podnositi. Nije poanta u broju kupaca, nego je poanta u onom ostalom što sam rekao, a što - simptomatično - NISI citirao.

Kao prvo, EU nema hrvatsko tržište onako kako bi ga tek mogla imati (zaboravi, to ionako nemreš shvatiti), ali će ga imati kada će hrvatsko gospodarstvo biti uništeno ili kompletno u tuđim rukama.

Da je istina što pišeš, onda bi strane banke imale sasvim drugačiju projekciju investicija u Hrvatskoj negoli je imaju - no iste NE POMAŽU hravtsko gospodarstvo, naravno - jer im to nije interes. A posebice nije interes njihovih matičnih zemalja, koje to naše gospodarstvo ionako imaju u planu uništiti do kraja, pa im je onda i glupo investirati u nešto što je, po njihovim očekivanjima i željama, ionako osuđeno na propast...

A EU bi mogla biti šansa za naš proizvod, za naš brend na području 500 mil stanovnika, to ti nije palo na pamet, posebno kada se radi o nekim našim autoktonim brendovima, čak do toga ako smo pametni napraviti i nove brendove poput turopljske svinje, konkretno iz našeg okruženja, takvih brendova koji imaju potencijal ima koliko hoćeš diljem Hrvatske.
Ako smo pametni, a ako nismo nije nam nitko kriv. Nađi neki smisleniji razlog zašto ne EU.

Smislenih razloga ima puno - samo ih ti ne smiješ shvatiti.

Kaj si naivan ili kaj ti je? Koji to "naš proizvod"?? Tačke iz Limexa? Kakve turopoljske svinje? Jedno ih je zaštititi, a drugo je živjeti od komercijalizacije istih - jer ovo drugo ti NEĆE dozvoliti, posebice ne kao izvor hrane. Koji su to naši "autohtoni brandovi", koliko vrijede u gospodarskom smislu i što se sa njima može??

Malo previše lupetaš stranačke mantre i predizborne gluposti koje puše samo naivci koji ne znaju misliti svojom glavom. No slobodno me razuvjero sa KONKRETNIM podacima, ne sa bajkama iz onog smiješnog "plana21... Pitanja su boldana, sada si ti na redu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #157 : Studeni 15, 2011, 03:38:35 poslijepodne »
Ja ne živim na državnim jaslicama, i ne znam kaj hoćeš time reći.

Jaguar, vidiš da bumo opet saznali neka novo ... I mi imamo privatnu miliciju (Pardon, ne mi, ONI !)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #158 : Studeni 15, 2011, 04:10:32 poslijepodne »
Ma kakvo uništavanje gospodarstva koje je već uništeno, najvećim dijelom od velikih domoljuba i dosadašnje politike od osamostalenja do danas, kaj nam EU može još uništiti možda HT, INU, Banke, možda Kamensko ili Velkom, ili možda Šavrić? Neću dalje nabrajati, bespredmetno je.

Ono što je možda opasnost je to da nam stranci uđu u posjed nekretnina, no i to je stvar naše odluke, hoćemo li im prodati ili ne, obzrom da posjedujemo puno nekretnina i po tome smo bogat narod.
No priča ide tako da kad stranci ponude domoljubima cifru onda bi mi gaće skinuli i prodali, je nam za to netko kriv? Moj djed me naučio da ne prodajem djedovinu.

Brendovi? O pa imamo mi tako dobrih brendova za EU, da, da i Limexove tačke su brend, kaj mu fali?
Ako se u milijunima komada izvoze.
Pa da pridodam samo neke:
hoćeš paški Sir ili čipku
hoćeš dalmatinski pršut
hoćeš slavonski kulen ili šunku
hoćeš čvarke, slovenci zaštite čvarak a mi gledamo iako kg čvaraka u trgovini košta i do 140 kuna kod nas a vani i više
hoćeš naša vina
turizam i sve što se može plasirati kroz turizam
pa i Tita u Kumrovcu treba brendirati
i mogao bi ti tako do Nove godine, no nije ni mjesto ni vrijeme. Zaključak je jasan, kako šansi i dobrih brendova i proizvoda imamo samo je pitanje koliko ćemo biti pametni to sve iskoristiti.
Podsjetiti ću samo na primjer talijana. Kak se ono veli: talijani i drek zapakiraju i prodaju.
Zašto bi talijani bili pametniji od nas?

« Zadnja izmjena: Studeni 15, 2011, 04:35:31 poslijepodne Jaguar »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #159 : Studeni 15, 2011, 04:55:58 poslijepodne »
Ma kakvo uništavanje gospodarstva koje je već uništeno, najvećim dijelom od velikih domoljuba i dosadašnje politike od osamostalenja do danas, kaj nam EU može još uništiti možda HT, INU, Banke, možda Kamensko ili Velkom, ili možda Šavrić? Neću dalje nabrajati, bespredmetno je.

Kao i nabrajanje koliki je doprinos SDPa takvom katastrofalnom stanju..

Brendovi? O pa imamo mi tako dobrih brendova za EU, da, da i Limexove tačke su brend, kaj mu fali?

Osim kaj je "naš" zbog slaganja kineskih bicikala, drugih elemenata ne vidim zakaj ne bi bio naš...  ::) ::) ::)

Pa da pridodam samo neke:
hoćeš paški Sir ili čipku
hoćeš dalmatinski pršut
hoćeš slavonski kulen ili šunku
hoćeš čvarke, slovenci zaštite čvarak a mi gledamo iako kg čvaraka u trgovini košta i do 140 kuna kod nas a vani i više
hoćeš naša vina
turizam i sve što se može plasirati kroz turizam
pa i Tita u Kumrovcu treba brendirati

Sve je to premalo, nitko ne živi od takovih stvari. To je dobro u manjem opsegu za neku lokalnu zajednicu (niti će Turopolje živjeti od vina, niti Dalmacija od čvaraka), no ključne i krucijalne stvari ne spominješ... možda jer uskoro stvarno neće biti što za spominjati?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #160 : Studeni 15, 2011, 05:24:17 poslijepodne »
Ponoviti ću jednu mudru izreku:
Sitnice čine savršenstvo, a savršenstvo nije sitnica.

Dakle ako tonama ili tisućama tona izvoziš kulen u EU, pa da vidiš sjaja u Slavoniji.
Itd.
Nadam se da shvaćaš, napomenuo sam nadalje da bi do Nove godine mogao nabrajati......ovo je samo primjer

Naravno pri tome misliš na krurcijalne stvari kao recimo voda
Da voda, pa za litru vode dobiješ naprimjer litru nafte. E to je nacionalni interes.
Samo onda ne ide u privatne džepove nego svi lagodnije i ljepše živimo.
Uzeo sam to samo kao primjer, obzirom da cijena nafte utiče jako na gospodarstvo i standard građana.

Ali mogli bi i o takvim stvarima do Nove godine.

No kak ćemo kad vrhovi stranaka stavljaju i zbrinajvaju svoje podobne, kako bi sutra u saboru imali ponovno glasačku mašineriju a ne ljude koji će raditi i promišljati u interesu građana koje predstavljaju i za sveopće dobro nacije. E to stvarno treba mijenajti iako bojim se da će svejedno biti prekasno.

No u tom smislu, koliko god pljuvali po bivšoj partiji, ona je imala dobar delegatski sustav, zato su se i gradile tvornice, otvarala radna mjesta i stvarali nekakvi proizvodi.
« Zadnja izmjena: Studeni 15, 2011, 05:27:48 poslijepodne Jaguar »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #161 : Studeni 15, 2011, 07:34:42 poslijepodne »
Dakle, ti stvarno vidiš jako malo od potrebnog da bi vidio cijelu sliku.

BTW, da je sve tako lako, jednostavno i idealno kako to ti predstavljaš - nitko sretniji, no realnost je tvoj najveći neprijatelj. Treba ju poznavati, a ne sanjariti i graditi kule u zraku.

Ti stvarno misliš da bi netko tebi dao da izvoziš tisuće tona kulena - pored Mađara i još nekih drugih faktora? Prvo bi nas tužili da prodajemo njihov proizvod kojega su ONI registrirali kao nacionalno dobro (nešto su u tom smislu već napravili i Mađari i Slovenci), a onda tražili zabranu prodaje na tržištu EU zbog povrede prava. Talijani su tako već registrirali pršut, Slovenci gibanicu i još neke detalje...

Da bismo tako raspolagali vodom kako pričaš, bilo bi dobro. No na žalost, čak ni tvoja SDP ekipa to ne planira, oni se zanose sa prodajom vode Arapima - i to nepakirane, umjesto da im prodajemo samo gotove proizvode - u našim bocama, od naše plastike, preko naših trgovaca - svi bi radili, svi bi zarađivali... umjesto toga bi Arapima davali po 3x nižoj cijeni, a Arapi bi na tome zarađivali jer mi budale, to, eto ne znamo. A naftu ćeš i dalje kupovati onako kako ti OPEC bude diktirao, umjesto da budemo na prioritetnoj i povlaštenoj listi zbog vode. Oni nama najvažniju stvar za nas, mi njima najvažniju stvar za njih. No mi nemamo dovoljno odrješite i pametne političare, niti takovi imaju šanse doći na vlast. Arapi će nekolicini podmazati u džep i korist će imati mala grupica, a nacionalni interes - kao i uvijek do sada - objesi magarcu na neku stvar.

Bivša partija i bivša država su imale sustav koji je funkcionirao relativno dobro za ona vremena, no takav sustav danas više nije moguće voditi. A i tada je taj sustav bio tipa "vrč ide na vodu dok se ne razbije" - jer i ta Juga je morala jednom puknuti po šavovima - i onda su dugovi rasli i rasli, samo puno sporije. No zato je i razvoj bio puno sporiji. I onda je bilo sranje, samo što se onda o sranju nije smjelo govoriti.

Danas se smije, i pokazuje se ona stara - "blaženo neznanje, odmah sve izgleda ljepše".. Pod tim dojmom su još mnogi koji ne znaju analizirati stvari i shvatiti principe, zato zazivaju Jugu kao i glupi Rusi Staljina.
« Zadnja izmjena: Studeni 15, 2011, 07:39:07 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #162 : Studeni 18, 2011, 12:39:10 poslijepodne »
Nešto su moji glavni oponenti utihnuli, kao i uvijek kada dobiju par šamara argumenata, no ne sumnjam da će - nakon što prođu šumovi u glavi - opet početi sa svojim starim, kazetofonskim, ispraznim stranačkim programima, te bajanjem pjesmica sa predizbornih plakata... strašno je u kakove bedake stranke pretvaraju ljude, i strašan je postotak istinitosti moje davnašnje tvrdnje da je članstvo u strankama odraz maloumnosti, jer normalan čovjek si sigurno ne bi dopustio da drugi misli u njegovo ime i procjenjuje što je pravično, korisno, moralno i realno, već bi to sam zaključio.

Tu je sada nova lekcija za dežurne Gregore koji u EU vide "spas za sve nas", kojima su rekli njihovi "lideri" da se tako MORA govoriti jer je to stranački program (koji se ogleda u dvije sfere - u prvoj su ti koji određuju dobili debelu lovicu na privatne računčiće da vlastitu zemlju tjeraju u zlo, a ta lovica će im omogućiti da kada zemlja stvarno bude u zlu - njima bude dobro, i u drugoj sferi imamo stranačke ovce koje bajaju mantre zadane od lidera, no oni su umjesto lovice dobili tzv. "stranačku discplinu", dobili su špotanciju da će dobiti po repu ako se drznu misli svojim bistrim glavicama, a ne, npr., nekom pametnom kao što je Zokijeva, Vesnina, Gazimirova, Jadrankina, Vladekova itd itd...).

Danas je na redu novo štivo za pametnu djecu koja razumiju što čitaju, i nova anatema za one koji imaju tko razumije umjesto njih.

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=5E2E8A2C-65EF-4BB8-9E4A-0CFCE212D438

Bloomberg: Slovenija među prvima 'leti' iz eurozone

Susjedna Slovenija opasno se približava grčkom i talijanskom scenariju, a ako uspije Sarkozyjev plan za izbacivanje prezaduženih zemalja iz eurozone, mogla bi biti među prvim izbačenim zemljama

Slovenija, prva od novih članica EU-a koja je preuzela euro, mogla bi biti i među prvim državama koje će napustiti eurozonu.

Naime, kako prenose regionalni portali, analitičari Bloombergova Bussinesweeka upozoravaju da je Slovenija u teškoj gospodarskoj situaciji, a povrh toga politički je nestabilna s obzirom na to da je vlada premijera Boruta Pahora pala krajem rujna. Istodobno, kamate na obveznice prvi put probile su sedam posto, a nezaposlenost kontinuirano raste.

Time se susjedna Slovenija opasno približava grčkom i talijanskom scenariju, a ako uspije Sarkozyjev plan za izbacivanje prezaduženih zemalja, mogla bi biti među prvim zemljama izbačenima iz eurozone.

Nakon izbora 4. prosinca nova vlada mora odmah krenuti s oštrim mjerama štednje ako želi izbjeći najgori mogući scenarij. Iako najrazvijenija zemlja bivše Jugoslavije, danas su pred Slovenijom veliki problemi, ističe list.

Poznati slovenski ekonomist i bivši ministar gospodarstva Jože Mencinger upozorava na činjenicu da javni dug Slovenije svake godine snažno raste, a usporedno s tim nezaposlenost se u posljednje tri godine udvostručila.

On je prije nekoliko dana upozorio da će ekonomska kriza potrajati još 10 godina, a da su se uvjeti za krizu stvarali posljednja tri desetljeća. »Riječ je o velikim pomacima između udjela rada i udjela kapitala u društvenom proizvodu, i to u korist kapitala«, pojašnjava Mencinger.

Mencinger je nedavno također ocijenio da članice EU-a više i nisu države jer su izgubile sve atribute države, od valute do granica, te je EU usporedio s bivšom Jugoslavijom u osamdesetima. Slijedom toga, odnosi u EU sve više podsjećaju na »jugoslovenski sindrom«.

I prvi predsjednik Slovenije Milan Kučan prije nekoliko dana je govorio o krizi u Sloveniji i regiji te jasno rekao da je za krizu kriv izopačeni kapitalistički sustav bez socijalne i društvene odgovornosti, koji samo brine o profitu.

Složeno stanje u Sloveniji, dodatno pogođeno tzv. talijanskom spiralom smrti, upućuje na to da Ljubljana ipak neće ostvariti ono što je Borut Pahor najavio prije desetak dana. Pahor je tada kazao da je slovenski cilj, ako se eurozona raspadne na dvije skupine, ostati u njemačko-francuskoj skupini zemalja s tzv. supereurom. Sada situacija izgleda puno drukčije.

Ipak, kako piše Bloomberg, eventualni izlazak Slovenije iz eurozone ne bi bio toliko tragičan jer je ona dugi niz godina bila stabilna zemlja, a velika joj je prednost činjenica da nije uzela pomoć EU-a i MMF-a poput Grčke. Međutim, list također piše da bi Slovenija mogla otići korak dalje i napustiti Europsku uniju te se koncentrirati na vođenje autonomne politike.

U srijedu je, zbog sve lošijeg statusa Slovenije na međunarodnom tržištu, predsjednik Danilo Türk pozvao na brzo djelovanje, stabilizaciju proračuna i strukturalne reforme.

========================================

Zato će naši Zokiji i slični stručnjaci odmah uzeti svu moguću pomoć i EU i MMFa, kako bi si odrezali svaku moguću šansu da izađemo iz EU čak i u situaciji da ljudi pasu travu od gladi i jada, besposlice i neimaštine.

Tada će, naravno, već nabrojana ekipa, koja za dobru lovu gura Hrvatsku u taj propali ponor, još uvijek imati dobru kvrgu mesa na tanjuru, lako moguće na stolu u nekoj dalekoj zemlji (Soros može sve srediti), a na pitanje novinara sjeća li se stranke i ljudi koji su mu pomagali, reći će lakonski - "Stranke? Ljudi? Pomoć? - oprostite, ali ne mogu vas slijediti, ja stvarno ne znam o čemu pričate... ja sam se rodio ovdje i tu živim cijeli život, a povijest ne pratim, pa ni ne znam što to Hrvatska je..."

Znači, čak je i Slovenija, tradicionalno najjača karika ovih prostora po novcu i pametnom raspolaganju sa disciplinom novca i svim drugim vrstama discipline, pred propašću. Ne znam kako glup mora biti čovjek da pomisli kako bismo mi ipak mogli izvesti priču na drugačiji način, jer mi smo tradicionalno najpametniji na svijetu, nitko nam nije ravan, najbolji smo domaćini, znamo kako se na sve dogovore ide sa gaćama na gležnjevima, najveći smo, i sigurno ćemo se "snaći" - eto, izmislili smo i toplu vodu, gdje nećemo zmuljati EU i banke... ma sjebat ćemo cijeli svijet!

Meni osobno to nije jasno, nemam viziju kako je to moguće, ali zato "postoje" oni koji znaju sve tajne, i reći će ih svojim odanim paževima koji će onda, preko foruma, malo prosvijetliti i tu glupu raju... ukoliko će neki biti pušten od lanca i kugle da pogleda što na ekranu piše.

Do tada, najbolnija bol jer gledati kako nas kojekakve nemoralne budale vuku u ponor živog pijeska i blata, a ne možeš si previše pomoći...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #163 : Studeni 18, 2011, 12:59:34 poslijepodne »
Kao što sam već rekao neću polemizirati s tobom oko toga više.
No nevjerojatno je koliko širiš pesimizam i koliko si pametan postavljajući linkove i tekstove, te pametnovanje po istim, no da li si u sebi pronašao išta pozitivno u cjelini gledajući?

Ti ili si zaista takav negativac i pesimista ili isto svjesno širiš s određenim ciljem.
Prije bi rekao ovo drugo, jer kada bi bio imalo realan onda bi imao i pozitivne i negativne stavove o EU, što u biti i je prava istina, ima pozitivnih a i negativnih stvari. Tu se ja naprimejr razlikujem od tebe.
Osobno nisam za apriori ulazak u EU pod svaku cijenu, no kada odvagam pluseve i minuse onda dođem do zaključka a vjerujem i većina nas.

Ti očito pokušavaš biti baja, to ti valjda fali doma pa to nadoknadiš ovdje na forumu.
Brak je jedna ugovorna obveza i nalaze se kompromisi, EU je naš brak u koji ulazimo, moramo popustiti i dobiti, kao i sa bračnim drugom, tak to ide u životu ukoliko si normalan.
Ćuko koji puno laje ne ujeda i u pravilu nije opasan, samo se trudi skrenuti pažnju na sebe.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Završeni pregovori s EU!
« Odgovori #164 : Studeni 18, 2011, 01:11:06 poslijepodne »
No nevjerojatno je koliko širiš pesimizam i koliko si pametan postavljajući linkove i tekstove, te pametnovanje po istim, no da li si u sebi pronašao išta pozitivno u cjelini gledajući?

Je si li ti prirodno glup, skupa sa kokom, ili negdje trenirate, i to vrlo intenzivno??

Nakon svih argumenata, u kojima se radi o BUDUĆNOSTI OVE ZEMLJE, OVE NACIJE I NAŠE DJECE - tebe jebe moj "pesimizam"!! A radi se o najvažnijoj stvari u novijoj hrvatskoj povijesti, sada te više ne interesiraju ni argumenti (jer si skužio da nemaš sa čime kontrirati, jer protiv istine se ne može) - ti si sada, skupa s nijim, ispalio na moj pesimizam??

Pa ja sam pesimist naspram EU jer sam realan, a za pesimista kažu da je to "optimist sa iskustvom".

Bolje bi ti bilo da u ovako ozbiljnim vremenima i ozbiljnim temama, u kojima je nemjerljivo puno stvari na kocki, prestaneš lupetati, umiješ se hladnom vodom i počneš razmišljati konstruktivno - ukoliko to uopće možeš i smiješ.No ako je to na razini tvojih stranačkih ideologa, i na razini tvojeg dosadašnje "sposobnosti" odvagivanja, onda niti ne čudi što si sada skrenuo na psihoanalizu mene, iako je tema nešto u čemu si se izgubio i u čemu više ništa racionalno i ne možeš reći...

Pesimizam? Stvarno moraš biti jadnik i budala da se služiš takvim etiketama... možda da pokušaš dati neki razlog za optimizam?? Pa nas sve zajebeš i pokažeš koliko sam ja u krivu, a ti, eto - u pravu...?? Daj nas malo počasti sa optimizmom, kroz argumente za isti...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”