Autor Tema: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....  (Posjeta: 151851 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #120 : Svibanj 02, 2011, 09:47:23 prijepodne »
E i da, šprica se uvijek ili rano ujutrno ili kasno navečer kada nema nikakvog vjetra i kad ne lete pčele. 

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #121 : Svibanj 02, 2011, 09:58:17 poslijepodne »
Strah me je da si ne uništim živicu i ostale nasade, ali probat ću pažljivo špricati.

*Š živicu- briguj nase,decu,ženu i cucka.
Mislim da ti to ni otrovno samo maslačku nek i tebe...
wwwg tablice

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #122 : Svibanj 03, 2011, 06:56:47 prijepodne »
Možda ga ipak onda iskopam i ponovo posijem travu i djetelinu

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #123 : Svibanj 03, 2011, 09:12:55 prijepodne »
A zbog čega te smetaju bezazleni maslačci.? Ovo je njihovo vrijeme i kasnije će ih biti manje.
Bilo kakvo špricanje otrova nije dobro rješenje, a ako želiš lijep i uredan travnjak, tada ti ga je najbolje redovito kositi rotacionom kosilicom i za koji mjesec dobiti ćeš finu zgusnutu travicu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #124 : Svibanj 03, 2011, 09:21:08 prijepodne »
Možda ga ipak onda iskopam i ponovo posijem travu i djetelinu

Ja sam svoj vočnjak dvije godine bijal sa totalnim herbicidom ali nije baš urodilo nekim trajnijim plodom.
Sada se veselim kada vidim maslačke :-).

Doma nemam neki pametniji način nego da ih brutalno svaki put vadim s nožem. Treba odstraniti i korijen maslačka. Nakon nekoliko godina uludih intervencija ipak je sada urodilo plodom jer nemam maslačke i rijetko koji drugi korijen.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #125 : Svibanj 04, 2011, 07:27:26 prijepodne »

Ma ja kosim travnjak valjda svakih 5 dana, ali maslačci su mi u jednom dijelu dvorišta tako prevladali da su potisnuli ostalu travu i djetelinu. Napravio sam si nekakvu spravu za čupanje korijena , ali to je dosadan i dugotrajan posao.

Možda mi je trava i djetelina uništena nakon poplave, ali u drugom dijelu dvorišta je sve OK.

Znam da je maslačak zdrav za puno stvari, ali ja hoću travnjak, pa sam ga odlučio potamaniti mehanički.


 8)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #126 : Svibanj 04, 2011, 09:19:36 prijepodne »

Ma ja kosim travnjak valjda svakih 5 dana, ali maslačci su mi u jednom dijelu dvorišta tako prevladali da su potisnuli ostalu travu i djetelinu. Napravio sam si nekakvu spravu za čupanje korijena , ali to je dosadan i dugotrajan posao.

Možda mi je trava i djetelina uništena nakon poplave, ali u drugom dijelu dvorišta je sve OK.

Znam da je maslačak zdrav za puno stvari, ali ja hoću travnjak, pa sam ga odlučio potamaniti mehanički.


 8)



Sada nakon poplave , biti će sigurno obilnog uroda i drugi plodova, ako ih imaš zasađenih.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #127 : Svibanj 04, 2011, 09:46:03 prijepodne »
Sada nakon poplave , biti će sigurno obilnog uroda i drugi plodova, ako ih imaš zasađenih.

Jel ovo sarkazam  ::)

Poplava nije opasna za vočnjak ako traje kratko.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #128 : Svibanj 04, 2011, 11:07:43 prijepodne »
Dok su vatrogasci veslali po dvorištu, odalamili su mi po jednoj mladoj jabuci - sada je strgana ali iz cijepljenog dijela raste nova. A voda nije donijela ništa korisnoga. Drvena građa koja je bila uskladištena na dvorištu se pomakla i legla na jednu trogodišnju lipu i ubila je (lipa se osušila - jbg). Smrzle su mi se breskve  - dva komada, stradalo cvijeće, živica itd. Kupine se osušile.


Bude naraslo novo, valjda.


 :D

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #129 : Svibanj 04, 2011, 12:20:39 poslijepodne »
Oko voćki imam neke rupe, sve rupa na rupi, kao rupe od zmija, tako nešto, krtice nisu mislim one izrove zemlju na kup.
Što bi to moglo biti, jeli ima netko sličnih iskustava. Pokušao sam malo ubadati zemlju oko voćki i propada sve, kao da su neki tunelčići ispod. Nisam ranije imao takvih gluposti, trava je bila uvijek lijepo i uredno pokošena i do ovog proljeća nisam uočavao takve rupe. Hvala unaprijed!

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #130 : Svibanj 04, 2011, 01:07:02 poslijepodne »
Oko voćki imam neke rupe, sve rupa na rupi, kao rupe od zmija, tako nešto, krtice nisu mislim one izrove zemlju na kup.
Što bi to moglo biti, jeli ima netko sličnih iskustava. Pokušao sam malo ubadati zemlju oko voćki i propada sve, kao da su neki tunelčići ispod. Nisam ranije imao takvih gluposti, trava je bila uvijek lijepo i uredno pokošena i do ovog proljeća nisam uočavao takve rupe. Hvala unaprijed!

Da ti nisu poljski miševi ili goluharice?

Ja sam za vikend kosio i gleda osam kako miševi jure po travnjaku. Za njih je najbolje uzeti mišomor odnosno u rupe stavi pšenicu koja je otrovana (ima za kupiti). Inače miši pojedu korijen i onda se stablo samo osuši :-(

Ja sam imao krtice (i još uvijek imam). I rečeno mi je da krtice rade više dobroga nego lošega pa da ne treba njih tjerati nego ako te smeta samo sa grabljama poravnaj vrh brijega te ih nemoj tjerati ili ubijati.
Eto tako su meni rekli.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #131 : Svibanj 04, 2011, 02:44:43 poslijepodne »
Tunele pod zemljom rade voluharice. Jedu mladi korijen voćke, te ona zaostaje, propada ili se suši. Ima sredstvo za trovanje koje se nagura u rupu tako da do toga ne može doći pas. Izgleda kao crveni gumeni bombon. Mislim da je to krvni otrov jer je predviđen i za trovanje štakora.

http://hr.unichem.si/?tpl=produkt&pid=1427

Ja sam se uglavnom tako riješio voluharica, a prije toga sam stavljao karabid u rupe, zaljevao ga vodom, te zatrpavao te rupe. Razvijao se plin acetilen koji ih je tjerao ili trovao - bezuspješno.

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #132 : Svibanj 04, 2011, 04:54:06 poslijepodne »
Bilaj, Zagorec BP hvala na informacijama i savjetima, sutra ću odmah primjeniti jer imam rupa po travnjaku i oko voćki i biljki na destke, onda su to sigurno te voluharice ili kak Bilaj veli goluharice, opake su izgleda, buše i kopaju a svako malo primjetim i nove  rupe, nakon ove zime po travnjaku sam dobio male kanaliće, izgleda sve kam su se kretale i kopale, nakon zime i vode zemlja se oblegla i ostali su mi sve kanalići, kao labirint.
Dakle otrov, iako sam ja prijatelj životinja ali ove voluharice nisu moji prijatelji, uništiše sve što dobro napravim.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #133 : Svibanj 05, 2011, 11:34:01 poslijepodne »
Ak imaš kokoši;
-ne kosiš travu
-kumpletna populacija pužof,mišof i kojekakove podzemne volov(uharic) je pod kontrolum.
Čak i krtica ak zaluta dobi po čuče.
Jedini za*b je kaj nemreju po vrtu se špancerati celo leto.Nek samo pol.Jel kak su cunami za nametnike tak su i za vočke i povrčke.Na jesen i proleče em prirodno gnoje (il refleksno  ;D ) em rešavaju puže,gliste i drugo kaj stane f klun.

V ove dva dane sem zamalo (Zamalo!  ;D ) z šalatum pojel 4 puže- to mi se z ovum "dućanskum" nemre dogoditi...(Nis brojil kulko sem je pojel.Kak i črvov z jabuka.Il ruška. )

Ak je dalko od vočki i sega korisnoga a f pitajnu su "štaki-ji",štakori,zakipi se kotel vode...Nis probal al tak vele.
wwwg tablice

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #134 : Svibanj 06, 2011, 07:58:04 prijepodne »
Zamalo, ne lazi kunta....