Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 200352 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #615 : Studeni 18, 2011, 12:52:08 poslijepodne »

Uvozni slatkiši su već na hrvatskom tržištu, jel Vi ponekad idete u kupovinu?
Ali nije nevažno da se i EU tržište otvara za naše slatkiše.
A tko će biti uspješniji to je drugo pitanje.
Mi imamo dobre konditore i danas se dobro nose sa uvozom, ali dobijaju i veliku šansu za izlazak na EU tržište.

Jesi li ti pročitao članak, ili lupaš bezveze?
Pročitaj ponovo i pročitaj onaj dio da se ukida zaštitna carina od 15 do 18%.
Ono što ne piše u članku jest da se istovremeno za hrvatski izvoz na istok uvode carine.

Znači, na domaćem tržištu će biti još veća konkurencija i još jeftiniji strani slatkiši a u večinu zemalja gdje hrvatski kaditori izvoze, doći će još dodatno carina.

Tko zna dali će itko od domaćih kandotira preživjeti.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Recesija
« Odgovori #616 : Studeni 18, 2011, 01:02:02 poslijepodne »
Ima bre Zoki to da reši.... ili njega i Obelixa to ne zanima, oni ne jedu slatkiše...

Pametne države imaju reciprocitetnu politiku. Naši političari je isto imaju - ako ti meni namjestiš taj posao, ja tebi namjestim Samsonite sa papirićima do vrha... nema da brineš - raja plaća, raja pozlaćuje...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #617 : Studeni 20, 2011, 12:59:59 poslijepodne »

Bilaj

  • Gost
« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2011, 09:06:27 poslijepodne Bilaj »

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #619 : Studeni 24, 2011, 08:33:50 prijepodne »
Pozitivni efekti ulaska u uniju neće biti toliko izraženi:

Hrvatska ne može očekivati direktan rast stranih investicija, niti drastičan porast izvoza. Neće doći ni do automatskog rasta cijene zaduživanja u inozemstvu. "Cijelu regiju zapravo čeka dugačko razdoblje oporavka. Još dosta nas godina dijeli od povratka na razinu na kojoj smo bili prije krize", izjavio je Šantić za Index.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/europa-tone-i-vuce-hrvatsku-na-dno-je-li-vrijeme-da-se-pozdravimo-se-eurom/584542.aspx

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #620 : Studeni 29, 2011, 10:13:16 poslijepodne »
Financijski tsunami
Kreće očajnički pokušaj spašavanja eura
 Ukoliko bi euro propao, bankarski krediti bi se zamrznuli, tržišta dionica najvjerojatnije bi se srušila, a pojedine europske ekonomije praktički "nestale". Zemlje eurozone, prema nekim analitičarima, suočile bi se s privremenim padom ekonomije do čak 50 posto – s pravim financijskim 'tsunamijem'.

Vezani članci
I Hrvatska bi mogla 'stradati' Kulić: Euro nije prava valuta
Kolumnist FT-a o eurozoni 'Doći će do kolapsa jer se problemi rješavaju uz kavu!'
Britanci uključili alarm Od veleposlanika traže da se pripreme za krah eura
Vladimir Gligorov Srbima: Mijenjajte eure u franke ili kupujte nekretnine!

http://danas.net.hr/svijet/page/2011/11/29/0032006.html
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #621 : Prosinac 05, 2011, 04:16:55 prijepodne »
Reforma novog premijera Marija Montija
U Italiji kartice umjesto gotovine zbog nadzora rada na crno
Predviđena je i velika reforma mirovinskog sustava. Mirovina će se računati prema onome koliko je pojedinac uplaćivao u mirovinski fond

komentari:
-Sad će talijanski bogataši kupti na drugoj strani Jadrana (u susjednoj državi, uskoro također nažalost u EU, ako ne kažem NE na referendumu) ) zemljište i sagraditi vile vrijedne milijune eura. Koristit će položajnu rentu besplatno, a ova glupa država će im naplatiti porezić (za njih) jednak onome za naše skromne vikendice iz doba socijalizma

-uvodi se da sve ide preko jednog cipa . Sledeci korak je ugradnja cipa . Ko nema cip nemoze da jede . Ako se nesto bunis protiv NSP jednostavno taster "del" i vise te nema . Jedan veliki konclogor . Od neka zemlje se mora poceti

-Uvodzenjem placanje sa karticama je dodatna zarada bankama.To odgovara rad banke zato sto za svaki transfer naplacuje izvjesnu sumu novca.

-Vidi se da se Super Mario udruzio sa pametnim bankarima i gle cuda kome to on sada ide na ruku. Od cjelog programa niti jedne rijeci o rezovima tamo gdje najvise ima znaci saborski zastupnici koji zaradjuju 20.000€ MJESECNO + benificije znaci + svi ostali troskovi bilo poslovni, kulturni ili zabavni !!! Nisam procitao da oporezuju banke, kamate, burzovne mesetare, dionice??? Samo neka on laprda, izaci ce talijani na ceste i pocet palit sve po redu. Pitanje je samo dana. Tu su jako dobri i vec su pokazali da znaju.
http://www.vecernji.hr/vijesti/u-italiji-kartice-umjesto-gotovine-zbog-nadzora-rada-crno-clanak-352448

-

Eurozona pred slomom
Hrvatski bi građani slomom eura izgubili trećinu bogatstva
Sve su glasniji analitičari koji predviđaju najcrnji scenarij – slom eura i njegovo raspadanje na dva dijela.
...
Previše rizika, više nije problem valuta, nego sigurnost
Hrvati masovno štede u eurima, a manjim dijelom u dolarima i švicarskim francima. Banke tvrde da nemaju pritisaka na promjenu štednje u druge valute. Ni stručnjaci ne mogu reći što je bolje: norveška kruna ili azijske valute.
...
Kuna stabilna na temelju 11 mlrd. devizne rezerve
Slom eura utjecao bi i na tečaj hrvatske kune, koji je ostao jedino čvrsto sidro u zemlji. Ne bude li Hrvatska mogla do kapitala u inozemstvu, moguće je da će ga tražiti kod kuće, tiskanjem kuna. Slabljenje valuta posljedica je slabih država.

komentari:
-neki su ovdje pomješali lončiće, vrlo je teško da će Euro biti pet kuna taj scenario nećemo vidjeti nego će se dogoditi onaj drugi, USA $ će biti 7kn i nešto isto tako i funta, jen, franak.
dakle euro je ostao stabilan u našoj priči samo bi ostale devize znantno ojačale.

-narod treba žcivjeti u strahu ako nije pad kometa onda je pad eura pitam se pitam što je na redu poslije toga

-bice jos bjednije a onaj ko ima taj zna kako treba

-oću i ja izgubiti isto tako i trećinu duga svoga...?

-Hrvatski bi građani slomom eura izgubili trećinu bogatstva
... hahahhahaaaa, JAKO IM BOGATSTVO, ... sem onih dvjestotinjak obitelji, ... niko nist nebi ni primjetio da je nest izgubio .... jer, kak mozes izgubit ono sto nemas ,,,,
http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvatski-bi-gradani-slomom-eura-izgubili-trecinu-bogatstva-clanak-351821
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #622 : Prosinac 05, 2011, 09:48:15 poslijepodne »
Počela dramatična obraćanja narodima Europe - Nicolas Sarkozy obratio se Francuzima i otvoreno govorio o raspadu Europe
http://www.advance.hr/vijesti/pocela-dramaticna-obracanja-narodima-europe-nicolas-sarkozy-obratio-se-francuzima-i-otvoreno-govorio-o-raspadu-europe/
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #623 : Prosinac 14, 2011, 10:28:43 prijepodne »
Vlada mora smanjiti plaće u javnom sektoru te povlaštene mirovine i socijalna davanja.

"Budućem je hrvatskom premijeru Svjetska banka otvoreno savjetovala da smanji plaće u javnom sektoru te povlaštene mirovine i socijalna davanja, a zatim krene u promjenu Zakona o radu i na taj način olakša otpuštanje radnika i onemogući produljenu primjenu kolektivnih ugovora.

Ozbiljna se reforma očekuje i u državnome mirovinskom sustavu, koji je neefikasan i pun nejednakosti, a pad mirovina u odnosu na plaće može se zaustaviti samo kombinacijom nekoliko važnih mjera. Sve su to bolne teme o kojima pobjednička koalicija nije rado govorila u kampanji, a i dalje tvrde da mogu sačuvati zemlju od pada kreditnog rejtinga bez smanjenja plaća i mirovina, koje su zadnja linija obrane."


Pa upravo to je i bilo za očekivati. A svima je jasno da o takvim bolnim temama nisu pričali iz razloga jer su znali da u tom slučaju ne bi dobili tolko glasova.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Recesija
« Odgovori #624 : Prosinac 14, 2011, 01:01:20 poslijepodne »
Recesija počinje u Saboru!
 
Treba smanjiti plače svim saborskim zastupnicima, na minimalac, ukinuti sve beneficije i povlastice po redu.
Izjednačiti ih sa svim normalnim građanima ove zemlje, u dugovima i u otplati istih.
 
Te dugove nije napravio ovaj narod, nego oni koji nam i sad pod krinkama prodaju rog za sviječu.
 
Kada zemlja bude opet na svojim nogama, tada idemo raspraviti dali zaslužuju plaču ili ne!. Ovako mi moramo stalno raditi ,svake godine za manju i manju plaču, dok oni mlate praznu slamu.
 Uz to moramo otplačivati dugove od njih prije 8 godina, zatim dugove od proteklih 8 godina, a vjerojatno i ove koje budu sad opet napravili.
 
Pa ako moramo stegnuti remen, stegnimo ga svi!!
 
Ali mislim da ja opet samo sanjam?!?! ??? ???
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #625 : Prosinac 14, 2011, 01:23:04 poslijepodne »
Recesija počinje u Saboru!
 
Treba smanjiti plače svim saborskim zastupnicima, na minimalac, ukinuti sve beneficije i povlastice po redu.
Izjednačiti ih sa svim normalnim građanima ove zemlje, u dugovima i u otplati istih.
...
Ali mislim da ja opet samo sanjam?!?! ??? ???
Nemreš sad očekivati da budu sebi dali iste plaće ko i penzićima. To nebu nigdar i ak to očekuješ (ako) onda stvarno živiš u oblacima, ili sanjaš. Narod je u svojim dugovima, koje je taj narod napravio živjeći iznad svojih mogućnosti. Tu pojedincima nije nikakva vlada kriva.

A kaj misliš, kolko bi se tu moglo ušparati? Po mojem nebitno malo. No, slažem se da bi to trebalo kao prvo napraviti iz jednostavnog razloga - da nam političari pokažu svoju lojalnost.

Kak bilo, to smanjenje plača saborskim zastupnicima bi bila samo kap na vrućem kamenu. A nek radnicima u državnim jaslicama smanje samo nekoliko posto, to bi se već osjetilo. Jer ih ima jako puno! A poznato je da kod nas radnici u državnim firmama i ustanovama više zarađuju nego oni u privatnim firmama. Gde toga još ima u svijetu?

A i penzićima treba smanjiti penzije, jer nemre biti da bu jedan penzić imal više love nego onaj koji dela po 10-12 sati dnevno. Unaprijed moram reći da, naravno, ne mislim na sve penziće, nego one, koji recimo imaju penziju veću od nekog iznosa, recimo - 80% od prosječne plače. To samo kao primjer, jer vidim da bi mi mogel prebacivati da sam ja protiv toga da ljudi imaju kolko-tolko normalne uvjete za život.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #626 : Prosinac 14, 2011, 01:30:15 poslijepodne »
"U kampanji su lideri Kukuriku koalicije uglavnom šutjeli o konkretnim mjerama, a sada je jasno i zašto. ... Čekaju nas slabljenje plaća, val otkaza, smanjenje javne uprave, uvođenje novih poreza i povećanje PDV-a s 23 na 25 posto."

http://www.forum.tm/clanak/imaju-plan-zove-se-milanoviceva-dijeta-i-svi-idemo-na-nju-191

Eto, baš ko i očekivano. A neki  su se bunili zakaj kukuriku ne napiše konkretno kaj nemjeravaju napraviti? Zato jer su to mjere koje narod ne želi čuti! A potrebne su.




Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Recesija
« Odgovori #627 : Prosinac 14, 2011, 08:26:07 poslijepodne »
 Radim gotovo svoj cijeli život, imam 40 godina radnog staža. Dakle cijeli svoj život , kao i većina radno sposobnih i zaposlenih osoba uplaćujem – oduzimaju mi za državni proračun i ostale poreze -  i kada god dođe nova vlast odmah mi smanjuju osobni dohodak. Dakle kažnjen sam cijeli svoj život, cijeli radni vijek!
 
Oni su se i sad zdušno borili za ulazak u sabor ,da ostvare sve kaj to sa sobom nosi.
I prva stvar , opet meni režu plaču, prošle godine oduzeli Božićnicu, pretprošle samo pola , Smanjili plaču za pet posto, ako se dobro sjećam i tako redom.
Istovremeno se to ne odnosi na sve službenike u državnim službama. I sad bi trebal veselo mahati repom?
A kad konačno odem u mirovinu, ne mogu očekivati mirovinu ni 1700,00 kn, dakle minimalac!
A radio sam u državnoj službi, kaj god.
Narod napravio dugove?? Halo Bobe daj se zbudi!!
Oprosti nisi ti za to kriv, znam, to dobro ali ponavljam , očito si još mlad i treba ti vremena.
 [font=]Znam da me možda malo čudno čitaš, ali sve u svoje vrijeme. Znam da se na njihovim plaćama ne može puno ušparati, ali može na njihovoj bahatosti, rastrošnosti, neodgovornosti i onome, pa i ono prije nas su tak delali[/font]
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #628 : Prosinac 15, 2011, 11:50:41 prijepodne »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Recesija
« Odgovori #629 : Prosinac 15, 2011, 03:17:53 poslijepodne »
Radim gotovo svoj cijeli život, imam 40 godina radnog staža.
...
Narod napravio dugove?? Halo Bobe daj se zbudi!!
...
Nemam se ja kaj zbuditi, budan sam poslije ova 3 cappuccina. Možda bi bil budniji da popijem tvoju spešl kavu, ali to bumo još nadoknadili.  :)

Ak neki jedva sklapaju kraj s krajem to ne znači nužno da im je sve država kriva. Poznam ih nekoliko koji jednostavno žive iznad svojih mogućnosti i sad su u dugovima do iznad glave. A takvih ima hrpa. I samo se žale na drćavu, na poslodavca, svi su im krivi, samo ne oni. Ja o takvima mislim da su si sve sami krivi. No ti očito govoriš o dugu države, e tu je samo... ok pretežno HDZ kriv. I SPD je tu doprinesel svoje. Kak bilo, moramo se kod takvih diskusija preciznije izraziti, jer se možemo i bezveze prepirati makar isto mislili.

A to kaj buš ti imal tak nisku penziju - to je strašno. Takvim penzićima treba dići, a ne spustiti penziju. No da nekim treba spustiti, to još stoji. Samo argumentirati kaj si ti u bivšoj državi delal i zaslužil, ma čak i u ovoj, to ovdje ne igra ulogu. Neki isto tak ulažeju u neke fondove i posle si to mogu za rep objesiti. Takav je život. Država te prisiljava na izdatke da bi te u penziji mogla hraniti, ali ak ti nemre dat puno, onda nemre. Ak nema mlađih koji budu delali da ti imaš penziju, onda se moreš žaliti kome očeš. Trebalo je puno dece delati. I imati sreće da se ima dobru vladu koja bi njima omogućila da mogu zaraditi plaću.

I sad smo opet tu - trebalo je imati sreće. Ko i svugdje u životu.  :(