Autor Tema: Recesija  (Posjeta: 200352 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #600 : Listopad 07, 2011, 12:07:00 prijepodne »
Njemačka (možda) investira u Grčkoj
http://www.dw-world.de/dw/0,,635,00.html

-

"U njemu socijaliziramo gubitke i privatiziramo dobit.
To nije kapitalizam, to nije tržišna ekonomija, to je poremećena ekonomija i ako tako nastavimo nećemo uspjeti rasti i nećemo uspjeti u stvaranju pravednog društva", kazao je Stiglitz.
Kritizirao je i "predatorsko posuđivanje" koje je dovelo do dužničke krize te ustvrdio kako Wall Street zlorabi političku moć.
http://danas.net.hr/novac/page/2011/10/06/0440006.html

-

Nobelovac je, valjda zna
'Štednja nas neće spasiti od posljedica vlastite ludosti!'
'Rezanje potrošnje u stanju teške ekonomske krize već je u isključivo fiskalnim terminima neproduktivno: kako ekonomija pada, bilo što ušteđeno smjesta se poništava nižim dohotkom', kaže Paul Krugman, dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju.
...

Komentari

Oduzmimo bankama pravo da distribuiraju nepostojeci novac ina njega zaračunavaju lihvarke akmate i odjenom ce biti dovoljno novca za sve. Sav nova ulazi u optjecaj kao Dug. Stvorili smo bolesni sustav gjde oni koji ne rade ništa i ne stvaraju ništa žive od eksploatacije tuđeg rada i stvaranja, a oni koji rade umiru od gladi.

...EU ide direktno tamo gdje boli. U Grckoj se reze javni sektor koji je prenapuhan, ide se na realnu stednju gdje god se moze, i to u uvjetima krize. Najlakse bi bilo devalvirat drahmu, ne provest reforme, i cekat drugu krizu. IMF bi dao malo love za dzepove politicara i par kozmetickih reformi. 

Hehee!!! Pa to je to!! Pa koje smo mi budale!! Ma treba posudititi od banaka još novca koji nti postoji niti je postojao niti će ikada postojat,i pa onda tu bezvrijednu papirušinu za koju ćemo itekako rintati da bi vratili kamate,uložiti u kupnju stvari koje će završiti na smetlištu!! Ludilo!! Bolest!! I to zadnji stadij!! Haahaa!! Da bi vjerovali u eksponencijalni beskonačni rast morate biti ili totalni luđak ili naravno-ekonomist!! Nobelovac k tome!! A da se počne malo govoriti o tome kako se novac stvara unutar sustava iz ničega i da su banke spremne stvoriti sav novac koji smo mi željni posuditi na temelju pukog obećanja da će taj novac biti vraćen,a ta golema novčana masa pritišče na Zemljine resurse do točke kad ih više jednostavno neće biti!5. travnja 2011., 13:11:44– Prijavi administratoru – Sviđa mi se – Odgovori – Obriši – Izmjeni – Moderiraj
 
Od početka "krize" na sanacije banaka države diljem svijeta potrošile su 20 tisuća milijardi dolara!! Ali eto države novac ne mogu tek tako stvoriti iz ničega pa ga uzimaju nama.Da,da, naši životi,trud i muka daju bankama još materijala za održavanje ovog nakaradnog sustava. Piromanu se dalo još malo šibica i benzina. A šta će banke s tim novcem? Pa naravno,ono što rade najbolje. Izdati kredite koji će unutar zatvorenog bankarskog sustava,zahvaljujući pravilu frakcione rezerve, doseći razinu stotinu puta veću od količine novca prvotno dane bankama! A sad zamislite koliko je to tek para! Bolest,bolest,bolest!! Ali zato bankari žive tim bolje što je nama ostalima gore!! Ajme i kuku...
http://danas.net.hr/novac/page/2011/04/04/0069006.html

-

Vrata otvara na proljeće
Zagreb dobiva još jedan veliki trgovački centar
Nove šoping kvadrate neće dobiti samo Zagreb, koji već sada ima više prodajnog prostora nego Beč. Trenutno se se novi objekti grade i u Varaždinu, Splitu, Šibeniku, Slavonskom Brodu, Rijeci, Puli.
http://danas.net.hr/novac/page/2011/10/06/0266006.html

-

Zagreb jači od Beča
U Hrvatskoj niče čak 11 novih šoping-centara!
Trenutačno je stanje takvo da u Zagrebu postoji više prodajnog prostora nego u Beču, čak 555 četvornih metara na tisuću stanovnika.
Iz HGK su poručili da se trenutačno grade City Point u Varaždinu, Histria Mall u Istri, Ikea u Rugvici, Supernova Buzin i Šibenik, Lumini u Varaždinu, Vendi Park u Slavonskom Brodu, Zapadni trgovački centar u Rijeci, Mall of Split te Šijana centar u Puli.
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/08/30/0091006.html

Onda,jel nam dobro il loše?
Dobro nam je u PM!
« Zadnja izmjena: Listopad 07, 2011, 12:09:12 prijepodne kuntakinte »
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #601 : Listopad 07, 2011, 12:10:06 prijepodne »
Nitko ne želi preuzeti teret
Amerikanci upozoravaju: NATO savez pred raspadom
http://www.vjesnik.hr

http://komentar-dana.net/2011/10/nato-vas-nabijem/
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #602 : Listopad 07, 2011, 08:50:00 prijepodne »
kamate lete u nebo:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Nepovjerenje-eurozone-Kamate-na-zaduzivanje-Hrvatske-cak-8-posto

Nepovjerenje eurozone: Kamate na zaduživanje Hrvatske čak 8 posto

Vlada bi za novo zaduženje morala platiti kamate najveće u posljednjih deset godina. U tri mjeseca i domaće banke su udvostručile kamate na kratkoročne državne pozajmice

ZAGREB Rastuća dužnička i bankarska kriza u eurozoni sve se brže prelijeva i u Hrvatsku, što se posebno osjeća u posljednja tri tjedna. Najslikovitiji pokazatelj zabrinjavajućeg razvoja događaja jest nagli porast kamata na zaduživanje Hrvatske u inozemstvu, ali i kod naših banaka, što znači da se povećava nepovjerenje stranih i domaćih vjerovnika prema državi.

Kamate na desetogodišnje hrvatske euroobveznice prekjučer su dosegnule 8 posto, što se ne pamti od početka 2009. godine, kad je počela svjetska ekonomska kriza. Kad bi se Vlada sada željela zadužiti, morala bi platiti kamate najveće u posljednjih desetak godina, tijekom kojih se financijski rejting Hrvatske stalno poboljšavao, sve do krize.
   
Trezorski zapisi

Još na kraju lipnja kamate na hrvatske euroobveznice iznosile su 5,8 posto, da bi se do 19. rujna povećale na 6,6 posto, a tri tjedna kasnije – u srijedu, 5. listopada – iznosile su već 8 posto, prema Bloombergu. Loše vijesti iz eurozone, posebno iz susjedne Italije koja se već zadužuje po kamatama od 5,5 posto, dovele su do udvostručenja premije rizika i na hrvatsko zaduživanje u inozemstvu.

Udvostručile su se, međutim, kamate i na kratkoročno zaduživanje Vlade na domaćem financijskom tržištu. Za potrebe proračuna Vlada se kratkoročno zadužuje putem trezorskih zapisa Ministarstva financija. Od kraja lipnja do početka listopada kamate na jednogodišnje zapise skočile su sa 2,6 na 5 posto. Budući da je država putem trezorskih zapisa trenutačno posudila oko 13,8 milijarda kuna – a na rok od tri, šest, ili 12 mjeseci – Ministarstvo financija morat će sve više novca odvajati za kontinuirano refinanciranje tog duga, pa se može povećati manjak u proračunu.

Vraćanje dugova

Nema sumnje da bi to nepovjerenje na financijskim tržištima prema državi mogla umiriti Vlada, najavom proračunskih i gospodarskih reformi, kao što to rade druge države. No, čini se da u Hrvatskoj trenutačno nema tko umiriti investitore. Zbog izbora, sadašnja je vlada na odlasku, a nova se neće formirati do početka iduće godine.

– Nevolja je što domaći ekonomski pokazatelji investitorima ne ulijevaju povjerenje. S reformama se kasni. Mi, jednostavno, više nemamo mogućnosti za odgađanje reformi, a nova vlada morat će ih se odmah prihvatiti, komentira Zrinka Živković Matijević, direktorica ekonomskih istraživanja RBA. U suprotnom, kaže, Hrvatskoj bi mogao biti smanjen rejting, što će dodatno poskupjeti novo zaduživanje i vraćanje sadašnjih dugova.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #603 : Listopad 08, 2011, 09:52:22 prijepodne »
http://www.vecernji.hr/biznis/cmc-napusta-sisacku-zeljezaru-ugrozeno-1130-radnih-mjesta-clanak-333990

Izgleda da se željezara sisak zatvara.
Ovo je totalni poraz sisčana. Nakon što gube bitku za modernizaciju rafinerije sada gube posao i željezarom. U tak malom gradu to je ravno katastrofi.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #604 : Listopad 08, 2011, 10:06:20 prijepodne »
Ovo je jedan od razloga zašto smo u recesiji:

http://www.vecernji.hr/vijesti/kafici-bez-radija-a-moraju-placati-naknadu-zamp-u-clanak-333765

Čovijek mora plačati naknadu čak i ako ne koristi usluge ZAMP-a. To je reket.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #605 : Listopad 08, 2011, 12:00:12 poslijepodne »
To je pretplata.  :-\

Izgleda da se željezara sisak zatvara.

Ovo je dobra vest za cigane z "naselja koje nije okruženo ogradom na čijem je vrhu bodljikava žica a kroz koju teče struja od 20.000 V".Materijala za prodaju kak f pripovesti a bez kontrole.Raj nebeski na zemle.
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #606 : Listopad 12, 2011, 09:16:51 prijepodne »
Kakve su prognoze budučnosti :-(
Zanimljiv članak:
http://www.moneyandmarkets.com/7-major-advance-warnings-47579

7 Major Advance Warnings

Martin D. Weiss Ph.D. | Monday, October 10, 2011 at 7:30 am


As soon as we see the likelihood of major bankruptcies and defaults, we don’t wait around. We warn you immediately.

We know you need time to get your money out of danger. And we also know that financial disasters don’t obey any particular clock.

They can strike suddenly — especially in the stock and bond markets, where investors often start selling in anticipation of the troubles to come.

That’s why we specifically warned our readers about …

•   The failure of Bear Stearns 102 days ahead of time (Money and Markets of December 3, 2007) …

•   The failure of Lehman Brothers 182 days ahead of time (Money and Markets of December 3, 2007 and March 17, 2008) …

•   The near-failure of Citigroup 110 days before (Money and Markets of August 11, 2008) …

•   The failure of Washington Mutual 51 days before (Money and Markets of August 11, 2008), with advance warnings also issued many months earlier (Safe Money Report of March 2007 and June 2008) …

•   The demise of Fannie Mae four years before it collapsed (Money and Markets of September 24, 2004), plus …

•   The failure of nearly every bank and insurance company that has occurred since Weiss Ratings began rating them decades ago.

Now, the time has come to issue new advance warnings — some of the most important in the 40-year history of my company.

My new warnings are mostly focused on Europe. But as I’ll explain below, they’re bound to have a life-changing impact on nearly all investors in the U.S. and around the globe.

Warning #1
Greece will default very soon.

Banks and other investors who hold Greek notes and bonds have already seen massive losses in their market value — over 50% on 2-year notes and even more on other issues.

Until now, European authorities have turned a blind eye as their largest banks continued to carry these toxic assets on their books at full value — as if they were the best, most pristine assets in the world … as if the sovereign debt crisis never happened!

But now, European authorities are finally conceding that the banks must “partake in any solution of the crisis.”

In other words, the banks must bite the bullet and take some big hits in their Greek loans. They must officially recognize at least some portion of their losses.

Conclusion: Whether the banks accept this “solution” voluntarily or not, it will mean Greece is in DEFAULT!

Warning #2
The contagion of fear will spread.

Anyone who thinks global investors will turn a blind eye to the Greek default is in for a big shock.

Greece is not a small, third-world country. It’s a member of the European Union and part of the euro zone. It has over 328 billion euros in debt, more than Ireland and Portugal combined.

Moreover, Greece is not alone, and investors know it. Investors will automatically assume — with good reason — that if one major Western government can default, so can others. And with that assumption, they will refuse to lend any more money to highly indebted governments. Or they will demand outrageously high yields.

Warning #3
European megabanks will collapse.

Some of Europe’s largest banks will collapse under the weight of defaulting sovereign debts and in the wake of mass withdrawals.

Spain’s banks are especially vulnerable, swimming in a cesspool of bad mortgages left behind from that country’s giant housing bubble and bust.

In fact, this year, the European Banking Authority ran stress tests on the largest banks in Europe; and among the eight banks that failed the test, five were Spanish. Their names:

    Caixa Catalunya
    Unnim
    Caja de Ahorros del Mediterráneo
    Grupo Caja 3
    Banco Pastor

Major French banks are bigger and in no less trouble. They barely passed the stress tests. And that was DESPITE the fact that they were allowed to cheat — not booking a penny of their losses on loans to Greece, Portugal or Ireland. According to Bankers Almanac, on a consolidated basis …

•   BNP Paribas has $2.7 trillion in assets, making it the largest in the world …

•   Crédit Agricole has $2.1 trillion and is the world’s fourth-largest bank, and …

•   Société Générale has $1.5 trillion.

The total assets of these three French banks alone are greater than the total assets of the banking units of JPMorgan Chase, Bank of America and Citigroup.

All three are drowning in bad loans to PIIGS countries. All three are in danger, in my view.

But there’s an even more imminent threat: mass withdrawals!

You see, banks in the euro zone get less than 35% of their funds from deposits, according to Bloomberg data. Instead, they rely far more heavily on what’s called “wholesale funding” — money borrowed from other banks and institutions.

In other words, they’re hooked on HOT MONEY!

That’s the kind of money that is quickly withdrawn at the first sign of trouble. And that’s also the same kind of money that caused mass bank runs in the U.S. three years ago — runs that doomed big U.S. banks like Washington Mutual, while nearly sinking giants like Citigroup and Bank of America.

Big European banks are especially vulnerable because they rely on hot money far more than U.S. banks. And many appear to be suffering big runs at this very moment.

This is why the European Central Bank rushed to the rescue last week with 40 billion euros in emergency loans for banks suffering withdrawals. But 40 billion is a drop in the bucket, barely covering ONE CENT for each dollar of PIIGS’ debts outstanding.

In the weeks ahead, will governments stand idly by while their biggest banks collapse? Initially, no, which leads me to …

Warning #4
European governments will suffer a
cascade of new credit rating downgrades.

The richest governments of the European Union — France and Germany — will scramble to rescue their failing banks, and so, global markets may breathe a temporary sigh of relief.

But recent history proves that the entire concept of bank bailouts is seriously flawed because of the following, now-obvious sequence of events:

•   In their zeal to save the banks and the economy, the governments gut their own fiscal balance.

•   They suffer big downgrades, losing their stellar credit ratings.

•   And as soon as they have to borrow more money, they must pay through the nose with far higher interest rates.

In other words, in their zeal to lift banks up from the brink of failure, the governments themselves are dragged down into the abyss.

Case in point: Last week, we learned that Dexia, a Franco-Belgian megabank, is in distress. It’s smaller than the giant French banks in trouble. But its assets are still 1.5 times the size of Belgium’s ENTIRE economy!

What happens if the government of Belgium tries to help rescue the bank? It will surely lose its still-good credit rating.

Indeed, late Friday, Moody’s announced it’s ALREADY putting Belgium on review for a downgrade just based on the POSSIBLITY it may have to bail out banks like Dexia.

Moody’s specifically states that a key reason Belgium is on the ratings’ chopping block is “the impact on the already pressured balanced sheet of the government of additional bank support measures which are likely to be needed.”

And the prospect of big bank bailouts is also a key reason other major PIIGS countries have suffered massive downgrades in recent days. (More on this in a moment.)

Warning #5
Spain and Italy will be next to face
default on their massive debts.

Spain and Italy have nearly $3.4 trillion in debt, or about 10 times more than Greece.

But with their borrowing costs surging and their big banks failing, they will be unable to borrow enough new money to pay off old debts coming due.

Result: Spain and Italy will also risk default.

Warning #6
Global debt markets will
suffer a critical meltdown.

In anticipation of a default by a country as large as Spain or Italy, nearly all debt markets in the world will freeze, as investors withdraw in panic.

This panic will not only crush the borrowing power of the PIIGS countries, hastening their default … but it will also threaten to melt down the bond markets of countries like France, Germany, Japan, the U.K. and the U.S. That could mean sharply higher interest rates and, ultimately, the inability to borrow at almost any cost.

Warning #7
The vicious cycle of sovereign debt defaults and
bank failures will lead to a global depression.

Sovereign debt defaults will trigger more bank failures. More bank failures, in turn, will precipitate more sovereign debt defaults.

This vicious cycle will cut off the flow of credit to businesses and households, sink the global economy into a depression, and perpetuate the vicious cycle.

Ultimately, we will see an extended period of great economic hardship for billions of people on every continent.

Skeptical?

If so, I don’t blame you, and I assume you have your reasons. Yet there are far stronger reasons to be skeptical of all those who believe we can easily avoid disaster …

Reason #1
Even the highest authorities
have admitted the dangers.

U.S. Treasury Secretary Tim Geithner warns of “cascading defaults,” “bank runs,” and “catastrophic risk.”

The International Monetary Fund says “the global economy is in a dangerous new phase.”

World Bank President Robert Zoellick warns that Europe, Japan, and the U.S. are in such danger, they’re threatening to “drag down not only themselves, but the global economy.”

And never forget: These statements are all from leaders who want to CALM financial markets! Imagine what they’d be saying if they were out of office and speaking freely!

Clearly, the crisis has now progressed far beyond the deniability stage.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #607 : Listopad 14, 2011, 12:48:15 poslijepodne »
jedan od uzroka recesije u hrvatskoj je preveliki broj umirovljenika pa jedan članak iz banka magazina:

Tko je sve privilegiran

Od 1,2 milijuna umirovljenika privilegirano je 830 tisuća. Ova provokativna tvrdnja proizlazi iz činjenice da  830 tisuća umirovljenika prima višu mirovinu nego što im to osigurava razina doprinosa koju su uplatili tijekom radnog vijeka.

To su svi penzioneri kojima je dio staža priznat bez plaćanja doprinosa, korisnici invalidskih, povlaštenih, obiteljskih i najnižih mirovina.

Osobito je neosviještena privilegiranost umirovljenika koji primaju najniže mirovine, dakle mirovine više od oni koja bi mu pripadala temeljem ostvarene plaće. Četvrtina umirovljenika koji su u mirovini od 1999. prima najnižu mirovinu, a u prosjeku su odradili tek 24 godine.

Zatim, 15 posto svih umirovljenika, više od 177 tisuća, prima mirovine po posebnim, za njih povoljnijim propisima. Hrvatskih branitelja u mirovini je oko oko 70 tisuća, uglavnom su stari od 40 do 55 godina, s odrađenim stažem u prosjeku od 18 godina.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #608 : Listopad 18, 2011, 07:24:30 prijepodne »
Ovo je jedan od razgloga zašto imamo recesiju.
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/10/17/1161006.html?pos=n0

Umjesto da zadržimo ljude čim duže kao radno djelatne osobe, vlast samo planira kako nekoga poslati u mirovinu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Recesija
« Odgovori #609 : Listopad 18, 2011, 07:43:38 prijepodne »
Evo podataka iz 2009.

a slijedećim rebalansom u pitanje će doći status, visina i način stjecanja svih mirovina po posebnim uvjetima, a ne samo dužnosničkih, najavio je danas u Saboru državni tajnik u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva Miljenko Pavlaković.
Pavlaković je tako odgovorio na primjedbu nezavisnog zastupnika Dragutina Lesara kako je efekt od 10 postotnog smanjivanja dužnosničkih mirovina premali te da treba razmisliti o smanjivanju mirovina svih 13 "povlaštenih" skupina. Vlada predlaže da se posebnim zakonom zastupnicima, članovima vlade, ustavnim sucima i glavnom državnom revizoru mirovine smanje za 10 posto, i to već od kolovoza. Takve mirovine prima 479 bivših dužnosnika, a prosječna mirovina im je u lipnju iznosila 10.453 kuna.
Lesar, međutim, upozorava da starosne mirovine čine manje od polovice mirovina u sustavu HZMO-a, što smatra neodrživim i traži da se sve beneficije koje propiše država isplaćuju iz državnog proračuna, a ne iz mirovinskog osiguranja.Podsjetio je da mirovine po posebnim uvjetima prima 180 tisuća umirovljenika, među kojima su članovi HAZU, s prosječnom mirovinom od 8.419 kuna, hrvatski branitelji (5.896 kuna), bivši savezni kadar (3.780 kuna), bivši politički zatvorenici (3.797 kuna).Ustvrdio je i da predloženi zakon o smanjenju mirovina određenih prema Zakonu o pravima i dužnostima zastupnika u Hrvatskom saboru neće proći test ustavnosti, jer se, kaže, ne može novim zakonom ukidati prava propisana drugim zakonom.

Podršku predloženom zakonu najavili su Miljenko Dorić (HNS) i Boris Kunst (HDZ).Kunst zakon tumači kao dokaz Vladine socijalne osjetljivosti, a podsjetio je da do sada nisu predlagana smanjenja socijalnih prava, koja su rasla godinama. "Socijalna prava, međutim, imaju svoju cijenu, koja je očito prevelika u vremenu recesije", kazao je Kunst.Dorić pak ističe kako zakon ima isključivo moralnu dimenziju, budući da će se njime do kraja godine uštedjeti tek tri milijuna kuna. "Treba nam još četiri tisuće ovakvih zakona da bismo pokrili proračunski deficit od 11 milijardi", upozorio je Dorić. (Hina)

http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=80086
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #610 : Listopad 30, 2011, 03:07:22 poslijepodne »
Evo jednog zamišljanja o razlozima preustroja lokalne vlasti:

http://www.vecernji.hr/kolumne/koliko-je-kompetentnih-429-opcina-kolumna-341470

Ja sam se iznenadio brojkom da u prosječnoj lokalnoj jedinici je zaposleno čak 600 ljudi. Definitivno pročitajte članak.

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #611 : Listopad 30, 2011, 04:43:46 poslijepodne »
Pa kaj mi nismo još izašli iz recesije, ja čuo od premijerke da jesmo.  8)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Recesija
« Odgovori #612 : Studeni 01, 2011, 08:42:42 poslijepodne »
Politička drama u Grčkoj: Zbog najave referenduma eurozona opet na rubu krize
http://www.index.hr/vijesti/clanak/europa-pred-novom-krizom-grci-idu-na-referendum-o-paketu-pomoci/580427.aspx

Je li ovaj čovjek upravo osudio Europu na propast?
http://www.index.hr/vijesti/clanak/je-li-ovaj-covjek-upravo-osudio-europu-na-propast/580519.aspx

Kako će pomoći Europi da spasi euro? I Kina je na pragu financijske krize!
DOK SE od Kine zadnjih tjedana očekuju milijarde za kupovinu obveznica koje bi spasile stabilnosti eura,  s Dalekog istoka raste broj "trulih" kredita sve se češće spominje kriza i u golemoj domaćoj ekonomiji.
...
Stručnjaci, međutim, pojašnjavaju da financijski sustav u Kini - sa svojim državnim bankama, kontrolom kapitala, visokim novčanim rezervama i niskom dozom transparentnosti - funkcionira drugačije od bankarskog sistema na Zapadu, piše Deutsche Welle.

Velika opasnost prijeti i od pada povjerenja štediša, jer su Kinezi svjetski prvaci u štednji. Kako novac kroz inflaciju gubi na vrijednosti, komunističko vodstvo se plaši socijalnih i političkih napetosti. Kakva bi iskra u Kini mogla izazvati požar velikih razmjera, još nitko ne može reći.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako-ce-pomoci-europi-da-spasi-euro-i-kina-je-na-pragu-financijske-krize/580344.aspx

Hmmm...
Kaj ak vrisne €uro?
Kak bu zgledal "Dan posle"?
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #613 : Studeni 18, 2011, 12:37:01 poslijepodne »
udar koji očekuju kandotiri i što na EU donosi.
Možda da se to stavi u pod temu EU ali i kako će nam ulazak u EU produžiti recesiju:

http://www.vecernji.hr/biznis/s-ulaskom-eu-uvozni-ce-slatkisi-pojesti-domace-clanak-347104

Jaguar

  • Gost
Odg: Recesija
« Odgovori #614 : Studeni 18, 2011, 12:46:04 poslijepodne »
udar koji očekuju kandotiri i što na EU donosi.
Možda da se to stavi u pod temu EU ali i kako će nam ulazak u EU produžiti recesiju:

http://www.vecernji.hr/biznis/s-ulaskom-eu-uvozni-ce-slatkisi-pojesti-domace-clanak-347104

Uvozni slatkiši su već na hrvatskom tržištu, jel Vi ponekad idete u kupovinu?
Ali nije nevažno da se i EU tržište otvara za naše slatkiše.
A tko će biti uspješniji to je drugo pitanje.
Mi imamo dobre konditore i danas se dobro nose sa uvozom, ali dobijaju i veliku šansu za izlazak na EU tržište.