Tehnika narodu > Internet i računala

kraj T-com monopola u ostatku Hrvatske - zna li netko kada?

(1/2) > >>

prvivozac:
živim kod Kravarskog, imao sam prije T-com ADSL, i raskinuo ugovor s njima zauvijek jer su mi bili slali utjerivače dugova i s njima više ne želim imati posla. tamo gdje sam nije moguće uzeti bilo kojeg providera bez da T-comu plaćam liniju 79 kuna, što mi nije toliki problem, ali jednostavno ne želim više s njima imati ikakvog posla. zna li netko hoće li se promijeniti zakon(valjda o el. medijima ili što već) tako da fino mogu odabrati providera kojeg hoću?

Bilaj:

--- Citat: prvivozac - Siječanj 31, 2012, 12:13:03 poslijepodne ---živim kod Kravarskog, imao sam prije T-com ADSL, i raskinuo ugovor s njima zauvijek jer su mi bili slali utjerivače dugova i s njima više ne želim imati posla. tamo gdje sam nije moguće uzeti bilo kojeg providera bez da T-comu plaćam liniju 79 kuna, što mi nije toliki problem, ali jednostavno ne želim više s njima imati ikakvog posla. zna li netko hoće li se promijeniti zakon(valjda o el. medijima ili što već) tako da fino mogu odabrati providera kojeg hoću?

--- Kraj citata ---

iskreno nikada.
Dok lokalna uprava ne krene s projektom razvoja optike po kuća, nitko ništa neće raditi i možemo zaboraviti da će itko biti osim T-com-a vlasnik telefonskih parica.
Sorry ali govorim realistično.

Druge firme mogu tebi davati uslugu ali i dalje oni plačaju indirektno neku naknadu T-com-u koji održava linije. Mislim da ti je uvijek nekih 53,5 kune što se plača T-com-u.

Ja kada plačam Optimu - nigdje ne vidim ništa drugo osim Optime ali znam da optima iznajmljuje žice od T-com.a i T-com se brine o tim žicama.

Sledgehammer:
Ako misliš na fiksnu telefoniju, mislim da to neće biti tako skoro, jer se T-Com smatra nositeljem državne koncesije na "hardware", tj. na instalaciju fiksne telefonije u Hrvatskoj. Možeš mijenjati operatere pod sadašnjim uvjetima, uz plaćanje naknade jednog priključka T-Comu (iako provjeri da to nije ukinuto, znam da su od Nove Godine nastupile neke zakonske promjene za tele-operatere koje idu u korist potrošača. Tako da ti potpuna neovisnost ne postoji, osim ako ne prijeđeš full na mobilni internet.

prvivozac:
da, sličan sam odgovor ("nikada") dobio danas i na forum.hr  :(
koliko znam ja moram tražiti ugovor od T-coma da mi spoje liniju, to ne mogu iz Optime, Iskona ili drugih napravit?  rekao sam si da neću s njima imati posla više, nakon što su me maltretirali. a nemam 3G u selu tako da mi je mobilni pušiona. inače je jako loš signal.
provjerit ću eventualne izmjene zakona, s tima da sam se nadao da će novim zakonom biti  na korist potrošača, ali kako ide...
hvala!

Bilaj:

--- Citat: prvivozac - Siječanj 31, 2012, 02:40:12 poslijepodne ---da, sličan sam odgovor ("nikada") dobio danas i na forum.hr  :(
koliko znam ja moram tražiti ugovor od T-coma da mi spoje liniju, to ne mogu iz Optime, Iskona ili drugih napravit? 

--- Kraj citata ---

Ne znam dali mogu ovi iz Optime to mogu napraviti umjesto tebe. Ja sam radio na postojećoj liniji prebacivanje na Optimu.
Ja ne vidim ništa od T-com-a ali znam da je on uvijek negdje iza svega toga.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju