Svakidašnje teme > Povijest

Pré 70 lét, 10. trâvna 1941. leta, proglâšena jě Nezâvisna Država Hrvatska

<< < (4/5) > >>

Ljudevit Kaj:
Vojvoda Ante v Mleci(ma)
Poglavnik dr. Ante Pavelic podpisuje pristup Nezavisne Drzave Hrvatske Trojnom Paktu, 01:27

Poglavnik dr. Ante Pavelic podpisuje pristup Nezavisne Drzave Hrvatske Trojnom Paktu

Ljudevit Kaj:
Solunski dobrovolec o NDH

Alojzije Stepinac o NDH, 01:47

Alojzije Stepinac o NDH

Ljudevit Kaj:
O broju zrtava u NDH - govori Dr Franjo Tudjman, Svedska, Malme 1989. ,  0:32

(...) jer su ustaška zlodjela umnožavana ne tek 10-(t)erostruko, nego i 50-(t)erostruko uobličena u monstruoznost jasenovačkog mita.
U Jasenovcu je moglo bit pogubljeno, stradati 30-40 tisuća ljudi, i to svih, a ukupni broj ratnih žrtava Srba u NDH iznosi oko 330 tisuća.

O broju zrtava u NDH - govori Dr Franjo Tudjman, Svedska, Malme 1989.

Ljudevit Kaj:
Dvostruki (po)bednik – i v Jasenovcu i v Gradiške Stare

Stipe Mesić u "30 sekundi" : Pobijedili smo 10. travnja! ... , 02:57

Transkript govora sa snimke:
Stjepan Mesić: "U Drugom svjetskom ratu, vidite, Hrvati su dva puta pobijedili i mi nemamo razloga se nikom ispričavati. Ovo što skroz traže od Hrvata - ajde idite kleknuti u Jasenovac, kleknite ovdje... Mi nemamo pred kim šta klečati! Mi smo dva puta pobijedili, a svi drugi samo jednom. Mi smo pobijedili 10. travnja kad su nam Sile osovine priznale Hrvatsku državu i pobijedili smo jer smo se našli poslije rata, opet s pobjednicima, za pobjedničkim stolom".

Stipe Mesić u "30 sekundi" : Pobijedili smo 10. travnja! ...

Ljudevit Kaj:
Duš(m)an v Nu2 (2004.)

Vuz glas(uv)ajne gledatelov po pitajnu
“Kakov je vaš odnošaj spram vustaši i NDH? »

Rezultat (pri 100 % = 28 551 glasač):
+ pozitiven 58 % (16 627 glasov),
-  negativen 42 % (11 924 glasov)

Akademik i povjesničar Dušan Bilandžić u emisiji ''Nedjeljom u dva'' (2004. godine), 1:00:39
U gostovanju u emisiji ''Nedjeljom u dva'' Bilandžić je između ostalog govorio o nastojanjima rehabilitacije Draže Mihailovića, Titu, Tuđmanu, partizanima, ustašama, četnicima, svom znanstvenom radu, Europskoj Uniji, te se osvrnuo i na svoje susrete sa svjetski poznatim povijesnim ličnostima.

Akademik i povjesničar Dušan Bilandžić u emisiji ''Nedjeljom u dva'' (2004. godine)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju