Autor Tema: Homofobija u Hrvatskoj  (Posjeta: 108818 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #165 : Studeni 07, 2013, 09:56:08 poslijepodne »
Gornji tekst "Zašto ću glasati ZA na referendumu o obitelji?" je moj osobni autorski manifest kojom objedinjujem cijelu temu sa svim argumentima i pravno-prirodno-činjeničnim dokazima u koja su se svi uvjerili, pa čak i oni koji i unatoč tome i dalje drobe po svojemu, bore se za izmišljena prava psihoporemećenih ljudi (jer homoseksualnost je prirodna ANOMALIJA), i to onih koji svojim nastupom jasno pokazuju da im nikakva borba za tuđa prava nije na pameti, kao niti zalaganje za istinu, demokraciju i poštovanje demokratskih načela. Ljudi koji za sebe traže ono što sami nisu spremni dati za mene i nisu ljudi.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #166 : Studeni 09, 2013, 11:24:38 prijepodne »
INICIJATIVA "U ime obitelji" zatražila je od Državnog izbornog povjerenstva izuzeće GONG-a kao nepristranog promatrača referenduma.

"Građanska inicijativa `U ime obitelji` u svojstvu podnositelja zahtjeva za raspisivanje referenduma koji će se održati 1.12.2013. podnijela je zahtjev DIP-u (Državnom izbornom povjerenstvu) za izuzeće GONG-a kao nepristranog promatrača.

Budući da udruga GONG već duže vrijeme javno provodi svojevrsnu anti-kampanju protiv predmetnog referenduma, očito je da ista već sada i aktivno i pasivno utječe na buduće birače. Kako je anti-kampanja koju GONG provodi jednostrana i aktivistička, držimo da predstavlja zloupotrebu pozicije GONG-a u hrvatskom društvu i javnosti.

Naime, zbog dugogodišnje pozicije GONG-a kao udruge koja `obavljanja djelatnosti nepristranog i nestranačkog praćenja, nadgledanja i unaprjeđivanja izbornog procesa` kod dijela birača ostavlja se dojam kako je anti-kampanja koju GONG provodi nepristrana i nestranačka - što nije točno. Ovakvom promjenom pozicije iz `nepristrane` u aktivističku udrugu GONG aktivno otežava biračima donošenje informirane odluke o referendumskom pitanju.

Uvažavajući navedeno, upućujemo Državnom izbornom povjerenstvu zahtjev da se uskrati GONG-u pravo promatranja predmetnog državnog referenduma u svojstvu neovisnog promatrača.

Zahtjev DIP-u za izuzeće GONG-a kao nepristranog promatrača (.pdf) dostavljen je DIP-u s prilozima koji potvrđuju pristrano i stranačko djelovanje GONG-a", navode iz inicijative "U ime obitelji".

http://www.index.hr/vijesti/clanak/inicijativa-u-ime-obitelji-zahtjeva-od-dipa-izuzece-gonga-kao-nepristranog-promatraca-referenduma/710549.aspx

...  ... a kao "nepristrane" promatraće stavite   HRAST, HDZ, Kaptol i koga još ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #167 : Studeni 09, 2013, 02:00:09 poslijepodne »
Izazovi i opasnosti gender revolucije

U knjizi Gabriel Kuby Nova ideologija seksualnosti koju je izdao Verbum 2010. godine pročitala sam i jedan podatak iz 2006. godine: “U Engleskoj je jednoj djevojci zabranjeno nositi takozvani prsten čistoće koji upućuje na to da do braka želi živjeti u čistoći.“
Dobro se sjećam te vijesti jer me duboko pogodila spoznaja da državne institucije žele  imati takvu kontrolu nad savješću i idealima jedne mlade djevojke (mislim da se radi o šesnaestogodišnjakinji), da su spremni zabraniti joj školovanje zbog odluke koja se tiče samo nje, njezinog tijela, njezinih ideala koji se, ne slučajno, poklapaju s kršćanskim idealima predbračne i bračne čistoće te bračne vjernosti. Svojom odlukom djevojka nije nikome naudila. Dapače, bilo je sigurno da ne će ostati „neplanirano trudna“, da ne će koristiti kontracepciju, da ne će oboljeti od spolno prenosive bolesti, no ipak… Bila je opasna! Zbog toga jer bi je mogle slijediti neke (ili mnoge?) djevojke, a posljedice bi toga osjetila farmaceutska industrija, potom liječnici koji čine pobačaje… Kad shvatimo na koji je dan to objavljeno (22. lipnja) ne možemo da se ne zamislimo. Naime, toga dana Katolička Crkva slavi sv. Thomasa Mora i Johna Fishera, najviše dužnosnike države i Crkve u Engleskoj, koji su se, prizivajući se na slobodu svoje savjesti, suprotstavili moćnom, okrutnom i samoživom kralju Henriku VIII. u XVI. stoljeću! Obojica su bila pogubljena kao „neprijatelji kralja, ustava“ itd. A kralj Henrik VIII.? Kako je umro? Kada sam vidjela njegov oklop (mislim u British Museumu), shvatila sam koliko se taj čovjek bojao: niti jedan jedini centimetar njegova tijela nije bio izložen bilo kojem oružju. Umro je izjeden bolestima i posljedicama svojeg razvratnog života! Nisam zabilježila datum, tako da ne znam točno kada, ali nedavno sam čula podatak, kuriozitet: upravo u Engleskoj godišnje 27000 djevojaka želi preći s kršćanstva na islam jer im se sviđa njegov stav prema poštivanju djevojaka i predbračnoj čistoći! Sjećam se simpatične epizode dok smo moje kolegice i ja prvi put bile u Engleskoj. Jedne smo subote htjele osjetiti „groznicu subotnje večeri“ i otišle smo u disko, tek da vidimo kako se ovdje zabavljaju naši vršnjaci, a i da malo „spikamo“. Veoma me je razočaralo ponašanje mladića i, pogotovo, djevojaka. Na plesnom su podiju djevojke plesale same:  ljuljale su se u ritmu snopova svjetla, tj. „light showa“, uvijale i savijale u vrtoglavo kratkim mini suknjama s  pokojom čašom „nečeg žestokog“ u ruci. U isto su vrijeme mladići sjedili na stepenicama s bocama piva pored sebe. Oni uopće nisu plesali! Kad je „disco jockey“ najavio kraj, oni su se kao vukovi razletjeli među djevojke i svatko je za ruku poveo jednu. Mojoj kolegici (mi smo cijelo vrijeme sjedile i promatrale) prišao je mladić i ponudio joj prijevoz kući. Odgovorila je kratko: “No, thank you!“ Bio je vrlo iznenađen i samo je rekao: “How nice is to hear from a lady: «No, thank you!»“ („Kako je lijepo čuti od dame: «Ne, hvala!»)Generacija tadašnjih mladih ljudi, ne samo u Engleskoj, već i danas, u Parlamentima svojih država donosi zakone! Mladići i djevojke koji su mladost proveli u mamurluku alkohola, droga i slogana poput „make love, not war“ („vodimo ljubav, a ne rat“) po parkovima, studentskim sobama, na svim mogućim i nemogućim mjestima, ne obazirući se na prolaznike, pjevajući Aquarius i “uživajući“ „slobodu bez granica“. Ti ljudi danas snagom svojih političkih moći kroje sudbinu svijeta – od Ujedinjenih naroda i Europskog parlamenta do najmanjih državica u svijetu. Zanimljivo je da je francuska vojna intervencija u Maliju ovih dana spriječila donošenje zakona o istospolnim „brakovima“ u toj afričkoj zemlji.Kada sam 1991. na Međunarodnom obiteljskom kongresu “Love, Life and Family“ u Santa Clari u Kaliforniji slušala predavanje Constance Cumbay koja je govorila da je New Age, koji se tada kod nas tek budio, skrivena opasnost koja u sebi nosi barbarstvo i vodi u novi nacizam, mislila sam da je to pretjerano. Jednostavno, nekolicina se nas, Hrvata, ondje nadala da ćemo nakon „rastakanja“ komunizma konačno živjeti u slobodnom svijetu u kojem će svatko moći živjeti po vlastitoj savjesti, a savjest nikada ne može diktirati zlo! A gospođa Cumbay u knjizi Hidden Dangers of the Rainbow (Skrivene opasnosti duge), a duga je simbol New Age-a, jasno govori da u pozadini tog „novog doba“ stoji „Prosvjetitelj“, „Svjetlonoša“, latinski poznat kao Lucifer! On je duhovni izvor cijelog projekta koji vodi preko „ljudskih prava“, „brige za Majku Zemlju“ („Mother Earth“) i „manjine“, pogotovo preko ljudskih prava „seksualnih manjina“. To je novi svjetski poredak koji želi ustanoviti „jednu vladu“ koja će nadgledati provedbu „zaštite ljudskih prava“ u svim kulturama i državama svijeta, a konačni je cilj diktatura koja će imati najvećeg neprijatelja u Katoličkoj Crkvi! Gospođa Cumbay napomenula je kako idemo prema vremenima kršćanskih mučenika! Sada to i sama  vidim!Vratimo se na početak! Djevojka je u Engleskoj kažnjena jer je željela živjeti po kršćanskim načelima mladenačke nevinosti i djevičanstva! Doživljavam ju kao suvremenu djevicu mučenicu, kao sv. Agnezu, sv. Katarinu, sv. Agatu iz prvih stoljeća Crkve. Sljedeći su kažnjeni ljudi, navedeni u knjizi Gabriele Kuby, roditelji koji svoju djecu žele odgajati po kršćanskim načelima. Ona opisuje slučaj oca koji je na roditeljskom sastanku javno rekao da svoju djecu želi odgajati u kršćanskom duhu. Za to je najprije kažnjen opomenom, a kada se njegov sin suprotstavio mladom homoseksualcu koji ga je htio pipkati i štipkati, otac je bio kažnjen zatvorom, a sin je završio u domu! I to sve prema zakonu o sprečavanju diskriminacije GLBT osoba. Takav je zakon usvojio i Hrvatski sabor za vrijeme vladavine HDZ-a! Podsjetimo se: predsjednik Vlade bio je Ivo Sanader! Samo je Marijana Petir bila protiv! Sve nabrojeno čeka i nas ako se ne suprotstavimo nametnutom spolnom odgoju kao dijelu zdravstvenog odgoja i to još danas!Što nam je činiti? Meni pada na pamet moja draga kolegica koja je, iako je imala samo dvadeset i jednu godinu, u disko klubu u Malvernu, vrlo „šminkerskom“ mjestu, odjevena vrlo „nekorektno“, tj. pristojno, imala hrabrosti, srca, mladenačkog i ljudskog dostojanstva, premda kao apsolutna manjina, kao strankinja, kao Hrvatica i kao strana studentica, slijedeći svoju savjest reći jednom pristojnom i naočitom mladiću, pripadniku većinskog naroda i mentaliteta, koji joj je ponudio „samo“ vožnju kuću (a to je, prešutno, sadržavalo i mnogo više toga nemoralnoga!): „Ne, hvala!“ A zauzvrat je dobila zahvalan odgovor mladića: “Kako je lijepo čuti od dame: «Ne hvala!»“Pa, evo nam putokaza! Koliko mladih ljudi, koliko obitelji, koliko vjernika iz različitih vjerskih, pogotovo kršćanskih naroda, koji su za vrijeme „Aquariusa“ bili poseban „trn u oku“, diljem svijeta očekuje da mlada hrvatska država, dvadesetjednogodišnja dama, ponosno, dostojanstveno, samouvjereno, jednostavno kaže: “No, thank you!“ Nama je vjernicima, koji imamo iskustvo kako se mijenjaju zakonski projekti novog svjetskog poretka, sada jasno što trebamo činiti: govoriti gdje god je moguće o opasnostima nametnutog spolnog odgoja, nametati se kao roditelji Vladi i Saboru, a i svi zajedno moliti, moliti, moliti i postiti! Izmolimo za naše političare, ministre i Vladu samouvjerenost, dostojanstvo i odvažnost, kakvu je imala mlada dvadesetjednogodišnja dama, kako bi mogli reći UN-u i europskom četvrtom modulu zdravstvenog odgoja: “No, thank you!“Vodit će nas Duh Sveti i Gospa, hrabrit će nas i nadahnjivati do konačne pobjede! Jer u toliko smo prilika pokazali da je „Jahve sva naša radost“ i On će sigurno ispuniti „želju srdaca naših“ ukoliko ustrajemo. Uz to, to je i tako volja Božja! Tu našu odluku sa zahvalnošću očekuju toliki mladi ljudi i njihovi roditelji u svijetu! Nemojmo ih razočarati!

Ana Penić

http://www.duhos.org/index.php?option=com_content&view=article&id=7953:izazovi-i-opasnosti-gender-revolucije&catid=85:kolumna-profesora&Itemid=121
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2013, 02:52:06 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #168 : Studeni 09, 2013, 02:29:30 poslijepodne »
INICIJATIVA "U ime obitelji" zatražila je od Državnog izbornog povjerenstva izuzeće GONG-a kao nepristranog promatrača referenduma.
Ajde mi, pliz, neko iz te "U ime obitelji" (Mlačanin?) to objasni? Zakaj GONG ne bi smio biti promatrač?

Čega se ovi kaj misle da delaju u ime obitelji boje?

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #169 : Studeni 09, 2013, 05:41:20 poslijepodne »
ajd reci cu ti ja umjesto pilica

poznajem nekoliko aktiviskinja koji su zu zavrsile sa mukom fakultet tkz. politickih znanosti,uz mito, odojke i eure,  jebena rijec o znanosti..
curice , koje nisu ni za jebati.  nit za zeniti, mudante im u lavobou iskisele se jer ni to nisu u stanju na vrijeme niti znaju oprati..

i sad , em nemres ih zaposliti , jer to nitko nece, nemres ni jebati mlitave daske, ajd onda u gong gdje ima dosta udbasa i sorosa i ostalih probisvijeta koji to uz par kuna i rucak  u drustvenom restoranu prehrane  obave posao koji im se zada..u biti sve zakurac..

i zato, udruga ,u ime obitelj  :), svaka cast, bravo.

apropo , u zemljama demokracije svjesnih gradjana zapadno  od karavanki , koji na referendume , izbore izlaze svojim mozgom i savjecu, a i odgovornoscu svojeg izbora, takve zgubidane tipa gong su nepoznanica ...


 

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #170 : Studeni 09, 2013, 06:33:57 poslijepodne »
ajd reci cu ti ja umjesto pilica

... umjesto pilica ? 

 ... kaj to Mlačanina tak od milja zoveš ... ste si vi "dragi i bliski" ?    ili se kao i obično nisi ni potrudio pročitati kome je pitanje uopće postavljeno.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #171 : Studeni 09, 2013, 07:01:35 poslijepodne »
Ajde mi, pliz, neko iz te "U ime obitelji" (Mlačanin?) to objasni? Zakaj GONG ne bi smio biti promatrač?

Zato jer njihov posao nije da se svrstavaju na bilo čiju stranu, a GONG to sada radi, i time gubi svaku objektivnost i nepristranost, a sa takvim karakteristikama slijedeći korak je lažiranje i varanje izbornih rezultata. Njihov je posao da kontroliraju ispravnost izbora, da nema kršenja zakona i izbornih nepravilnosti, a ne da lobiraju za bilo koga i iznose svoja osobna stajališta o predmetu glasanja. Neka sami sebi pojasne kraticu svog naziva, i sve će znati.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #172 : Studeni 10, 2013, 01:31:12 poslijepodne »

"Udruga GONG i druge udruge imaju pravo promatrati referendum o Ustavnoj definiciji braka, no GONG to pravo ovaj put neće iskoristiti jer je zauzeo jasan stav da je protiv te inicijative ('U ime obitelji'), izjavio je izvršni direktor GONG-a Dragan Zelić za Hrvatsku televiziju."Smatramo da su građani izmanipulirani i da građanska inicijativa ide protiv manjinskih prava i ograničavaju prava određene manjine", kazao je Zelić."
-----------
Ja opet mislim da GONG dozvoljava da se sa njima manipulira.
Svrstali su se na jednu stranu, a time se gubi smisao i razlog njihovog daljnjeg postojanja. Dakle dobivanjem  potpore iz državne blagajne misle da moraju zastupati interese onih koji ih plaćaju. A to je krivo.(ili sam ja opet u krivu?)
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2013, 01:32:53 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #173 : Studeni 10, 2013, 05:43:45 poslijepodne »
Nisi uopće u krivu, to je to. GONG je ne samo za ove, već i sve slijedeće izbore, izgubio svoju objektivnost i smisao postojanja, i kao takav treba ostati i be državne potpore (štop vjerojatno neće jer zastupa laži koje prodaju vladajući). No doći će i tome kraj.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #174 : Studeni 10, 2013, 06:05:48 poslijepodne »
Svrstali su se na jednu stranu, a time se gubi smisao i razlog njihovog daljnjeg postojanja.
Čekaj, da probam razumijeti to kaj tvrdiš: ako se neka stranka, udruga ili inicijativa svrsta na jednu stranu, onda se gubi smisao postojanja te stranke, udruge ili inicijative?
Po toj logici bi ta inicijativa " U ime obitelji" izgubila smisao jer se svrstala na tu svoju jednu stranu. Bezveze.
Citat:
Dakle dobivanjem  potpore iz državne blagajne misle da moraju zastupati interese onih koji ih plaćaju. A to je krivo.(ili sam ja opet u krivu?)
Kaj ima veze koji interes oni zastupaju sa tim kaj dobijaju potporu iz državne blagajne? Bezveze.


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #175 : Studeni 10, 2013, 09:27:39 poslijepodne »
GONG je osnovan 1997. godine kao ne stranačka udruga. Za očekivati je da ostanu neutralni u svim političkim procesima. Kada se opredijeliš za jednu stranu, tada više nisi ne stranački.
Naravno, oni se sa mojim mišljenjem ne bi složili, ali tako to ispada.
Novac dobivaju iz državnog proračuna, ali trebaju ostati neutralni. Ni naši političari ne postupaju demokratski, kada unaprijed žele utjecati na  odluku, prije referenduma.
A kaj rade naši političari?


Kako je po ovom pitanju postalo jako važno , unaprijed se izjasniti kako će tko glasati na referendumu?
Kako je postalo jako važno , unaprijed osporavati odluke biraćkog tijela, koje želi nešto demokratski promijeniti?
Kako je postalo jako važno navoditi citate od Svetog Oca, iz biblije i "predavati" narodu vjeronauk o onome u kaj ni sami govornici ne vjeruju, a očekuju da se drugi ponašaju baš po njihovim "navodima", a da ti navodi za njih baš ništa ne znaće. Pa oni su ionako; ateisti, agnostici, nevjernici, bezvjerci
Kako se demokracija upotrebljava po dnevno političkim potrebama, to postaje zadivljujuće?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #176 : Studeni 11, 2013, 10:12:13 prijepodne »
Čekaj, da probam razumijeti to kaj tvrdiš: ako se neka stranka, udruga ili inicijativa svrsta na jednu stranu, onda se gubi smisao postojanja te stranke, udruge ili inicijative?

Po toj logici bi ta inicijativa " U ime obitelji" izgubila smisao jer se svrstala na tu svoju jednu stranu. Bezveze.

Dakle dobivanjem  potpore iz državne blagajne misle da moraju zastupati interese onih koji ih plaćaju. A to je krivo.(ili sam ja opet u krivu?)

Kaj ima veze koji interes oni zastupaju sa tim kaj dobijaju potporu iz državne blagajne? Bezveze.

Ti si stvarno zlonamjerna osoba koja obožava praviti se "grbav, neuk i nevješt, naivac..." i lupetati samo tako... ako nešto ne možeš razumjeti, onda smanji doživljaj, promijeni pristup u kulturan a ne kurčevit, i objasnit će ti se.

Iako sam siguran da to sve jako dobro razumiješ, no sve relativiziraš, vrlo si zlonamjeran i služiš se lažljivom retorikom podmetanja i iskrivljavanja...

U cijelom tom tvojem "tumačenju" "zaboravio" si samo jednu osnovnu stvar - odgovor na pitanje ŠTO JE POSAO GONGA??!

GONG nije usporediv sa drugim udrugama, jer je njegov posao 1. nadzor izbora, što pretpostavlja krajnju objektivnost i nepristranost i 2. on je upravo i samo za to debelo plaćen od građana, a njegovo ponašanje sada znači da svrstavanjem na ijednu stranu više nije, i nema povjerenja za biti i ubuduće, objektivan i nepristran. Stoga mu je i postojanje upitno i financiranje više neopravdano.

GONG je udruga, no udruga koja NEMA PRAVO BITI NA IJEDNOJ STRANI, JER JE SPECIFIČNA. Inicijativa za obitelj je interesna strana i može zastupati koga hoće i kako hoće, no GONG si to ne može dozvoliti, on mora uvijek biti iznad bilo čijih interesa - osim općih interesa zbog kojih i postoji.

A to je "organizirano nadziranje izbora u ime i za račun građana, sve kako bi se osiguralo poštovanje izbornog zakona, spriječilo kršenje izbornih pravila, poštovalo izbornu proceduru i osigurala jednaka zastupljenost svih zainteresiranih stranaka u procesu predizborne promidžbe"...


Kako da ja sada, kao birač, budem siguran da izborno, glasačko mjesto pod nadzorom GONG-a nije okićeno promidžbom protivnika referenduma, jer je očito da GONG to bude tolerirao, i sam je svrstan u te protivnike?? Kako biti siguran da će štititi promidžbeno pravo Inicijative kada je sam protiv nje??

Dobivanjem potpore iz državne blagajne ne moraju se štititi interesi onih koji ih plaćaju, ali se moraju izvršavati dužnosti u ime kojih se ta sredstva dobivaju. A to ti namjerno prešućuješ, praviš se "grbav", neuk... jako je loše ukoliko se netko tko glumi novinara ponaša tako kao ti ili ima tako slabu sposobnost shvaćanja...
« Zadnja izmjena: Studeni 11, 2013, 10:14:00 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #177 : Studeni 11, 2013, 10:01:53 poslijepodne »
...
Kad buš već jenput prestal omalovažavati i vrijeđati? To je stvarno jadno i nivo intelekta predškolske djece. Već odavno bi te stavil na "ignore" kad bih mogao, samo da ne moram više čitati te tvoje pretpostavke i vrijeđanja.

Braniti prava manjina je također opći interes, kaj ne? Ne vidim niti jedan razlog zakaj se GONG ne bi smio izjasniti protiv takvih gluposti. Pa zato i postoje, da se izjasne baš o takvim političkim idiotarijama. Možda se upravo zbog toga u tom konkretnom pitanju nemreju kvalificirati kao neutralni promatrači, ali samo možda. No sve ovo drugo kaj se ovdje melje, da ne smiju nigdje imati svoje mišljenje i baš svugdje moraju biti neutralni, to je stvarno baš blesavo.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #178 : Studeni 12, 2013, 10:02:08 prijepodne »
Nije problem u pravima manjina, jer se SVA manjinska prava poštuju i brane.

Problem je što je pravom proglašeno nešto što pravo NIJE, a lažljiva retorika vlasti (i onih koji agresivno nastupaju i plaćaju vlast da ih zastupa) uvjerava sve da je homo-brak nečije pravo, iako to NIJE. Niti u Hrvatskoj, niti bilo gdje drugdje, no tamo gdje i je pravo, to sigurno nije zbog onoga čime se to ovdje predstavlja - a to je nekakvo izmišljeno 2LJUDSKO PRAVO".

Ti očito imaš malo žešćih problema kada ne znaš i ne shvaćaš što je zadaća GONG-a, prema tome i opet širiš laži. Oni se kao nekakvo nezavisno tijelo koje nadgleda izbore NE SMIJE (ponavljam: NE SMIJE) svrstavati na bilo čiju stranu, to nije njihovo ni pravo ni posao, barem ne ukoliko žele poštovati svoje temeljne zadaće i smisao postojanja. To što ti smatratš da je nešto "blesavo" - samo govori o razini tvojeg općeg znanja i sposobnosti shvaćanja temeljnih vrijednosti, jer se ponašaš kao razmaženo dijete po čijem mora biti, bez obzira ima li to smisla ili ne.

Naravno da ti ja tu ne pašem, pa izmišljaš izgovore, jer ja razgovaram argumentirano, dajem navode relevantnih tijela, tumačenja zakona i citate, a svi oni zajedno tebi ne pašu, pa ti tako ne pašem ni ja, jer ne želiš prihvatiti da držiš krivu stranu i da demokracija i ljudska prava nisu ono što bi ti želio da bude u tvojem jednostranom svijetu. Simptomatično je kako se ni ne trudiš negirati ili komentirati PRESUDE, NAVODE I ČINJENICE koje sam dao, nego i dalje ideš tvrdoglavo glavom kroz zid, uporno prodajući ono što nitko normalan ne želi i što niti jedno svjetsko pravo ne poznaje.

===========================

No da ponovim citat, pa slobodno pitaj što ti u njemu nije jasno, što ne razumiješ:

Europski sud za ljudska prava u Strassbourgu je novom presudom poručio kako zemlje EU nisu obavezne uvoditi i prihvaćati homoseksualne bračne zajednice

"Država koja odbija prihvatiti homoseksualnu ili lezbijsku bračnu zajednicu time ne krši Europsku konvenciju o ljudskim pravima", kaže se u ovotjednoj presudi Europskog suda za ljudska prava. Time je odbijena tužba jednog homoseksualnog para iz Austrije.


===========================

Da li znaš što ovo gore znači??

To znači da

1. Homo-zajednice i brakovi nisu nikakvo ljudsko pravo, i

2. slijedom toga ide zaključak kako sadašnja retorika punih usta "prava" kod homo-zajednice i iste zaštitničke homo-vlade nije točna, dapače je lažna i javnost obasipa lažima da bi sebi dala za pravo, a što sve skupa znači da vlast otvoreno laže i obmanjuje narod i građane, u što baš nisam siguran da ima pravo i da joj je to zadatak.


Citirati ću ponovo samog sebe - možda ti ovo objašnjenje isto pomogne shvatiti da sve ono čime te šopaju NIJE ISTINA:

"Ujedinjeni narodi imaju svoju Konvenciju o ljudskim pravima, koju su potpisale gotovo sve članice UN-a, no u njoj nije nikakav homoseksualni brak naveden kao njihovo pravo, niti je oduzimanje prava na nekakav homoseksualni brak povreda ičijeg prava. Dapače, preko 95% zemalja u svijetu ne priznaje nikakve homo-zajednice i brakove, i nitko ih zbog toga ne proziva, a što bi bio slučaj da je to stvarno nekakvo ljudsko pravo, jer bi zemlje bile obvezne poštovati ono što su potpisale. Sve te zemlje i poštuju što su potpisale – problem je za gay-zajednicu u tome što ono za što se zalažu, i kako to agresivno i ucjenjivački tumače te homo-udruge, NE SPADA u ikakva ljudska prava, što samo znači i potvrđuje da im je homo-retorika lažna, lažljiva i pokvarena, te u temeljnim namjerama neiskrena."

Ukoliko nisi znao, 8 zemalja članica EU ima odavno u svojim Ustavima da je brak zajednica muškarca i žene (što samo znači - da je to kršenje ičijih ljudskih prava, iste to ne bi mogle imati u svojim Ustavima, jer kao takove ne bi ni mogle postati članice EU, poglavlja ljudskih prava i zaštite istih ne bi to dozvolile...), no nekako sam ziher da ćeš u svojim stavovima sve njih proglasiti budalama i kretenima, svi ti milijuni ljudi su budale i zadrti moroni, jedino ćeš i ti dalje biti bolji i pametniji, skupa sa ostalima koji se bore za nešto što ni sami sebi ne znaju objasniti za što se bore (homići znaju, no oni koji nisu homići - nemam pojma kakav interes imaju i tko im prodaje lažljiva tumačenja...).

Niti ta činjenica da mnoge zemlje EU imaju to u svojim Ustavima vjerojatno tebi neće ništa značiti, jer ti i tebi slični i dalje znate "bolje", a mi smo i inače narod koji je bio veći Turčin od Turaka i veći vjernik od Pape, pa moramo i tu glumiti budale na način da učimo sve one koji demokraciju imaju stoljećima - što to demokracija je... po meni, to je odraz gluposti. Za mnoge druge, to je način kompleksaškog dopadanja tuđinima i gazdama, jer su navikli da nemaju svoje ja i da se sluganski umiljavaju gorima od sebe.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Homofobija u Hrvatskoj
« Odgovori #179 : Studeni 13, 2013, 07:09:07 poslijepodne »
... Gostujući u emisiji Vato na Jabuci TV, predstavnica inicijative U ime obitelji Željka Markić izjavila je kako bi radije djecu stavila u Dom za nezbrinutu nego ih dala na posvajanje istospolnoj obitelji.
"Ja bi sigurno djecu radije ostavila u dobro organizirani dom koji vode ljudi ispunjeni ljubavi i koji nastoje nadoknaditi im obitelj do onog trenutka kada će ih se dat muškarcu i ženi koji ih žele posvojit, nego ih dala homoseksualnom paru", kazala je Markić ispred inicijatice kojoj je cilj u Ustav upisati da je brak zajednica isključivo žene i muškarca.
Voditeljica ju je nakon toga upitala što misli kako je sada djetetu koje je gleda iz nekog doma i nema nikoga te želi imati obitelj, pa makar i onu istospolnu.
"Svijet je postavljen tako da smo mi odrasli odgovorni za djecu. Ja sam spremna preuzeti takvu odgovornost, ako me to pitate", dodala je markić odgovarajući na pitanje odakle joj pravo govoriti u ime sve one nezbrinute djece u domovima.
Markić je kroz cijelu emisiju Veto Jabuke TV emisiju provlačila tezu da odredbom kojom bi se definirao brak kao zajednica muškarca i žene u Ustavu samo pokušavaju zaštiti građane Republike Hrvatske.
Istaknula je kako Vlada pokušava provesti preodgoj društva i to putem obrazovnog sustava.
A nakon njenog današnjeg medijskog istupa čini se kako su u pravu oni koji smatraju da se Željka Markić i njene pristaše neće zaustaviti samo na gejevima i lezbijkama. Naime, ona je naglasila kako odgajanje djeteta od strane samohranog roditelja također nije prirodno okruženje, što ide u prilog onoj tezi da je fašizacija društva tek počela te da se možemo samo pitati tko je idući na listi za 'odstrel' - Romkinje, Srbi, obitelji bez djece ili žene koje su izvršile abortus.

Željka Markić o posvajanju

http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/969765/odrastanje-sa-samohranim-roditeljom-neprirodno-je-okruzenje/
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.