Autor Tema: U očima stranaca Hrvati su fašisti!  (Posjeta: 37043 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #45 : Rujan 09, 2009, 08:20:29 poslijepodne »
Gostoljubivost je jedan od tih aspekata koji treba popraviti, ako želiš biti poželjna turistička destinacija, ne samo strancima, nego ponajprije domaćim gostima.
A za bahate strance tu je policija da dela reda, kaj ne?

1. Što je to - gostoljubivost i kako je poboljšati, konkretno na Jadranu?

2. Policija u turizmu nije da dela reda, već samo da privodi onda kada je već kasno. Red treba raditi i imati onaj koji se turizmom bavi.

1. Gostoljubivost je kad se pozvani gost osjeća dobro u tvojoj turističkoj ponudi (od koje vjerojatno živiš), kad osjeća (vrlo subjektivna kategorija je taj osjećaj, ali ga svi imamo) da je za svoje novce dobio barem onu uslugu koju je platio, a ako mu se makar na tren učini da je dobio i više - to je fantastično, jer će se opet vratiti i dovesti prijatelje.
Pa će gostoljubivi gazda apartmana svojim gostima ponuditi piće dobrodošlice, oproštajnu večeru, zaželjeti im ugodan dan kad krenu ujutro na plažu, pokloniti im možda kakav suvenir lokalni - domaću rakijetinu ili kinesku školjku sa slikom maloga mista na odlasku. Pravit će se zdušno da mu je drago što su baš oni došli k njemu, a ne neki drugi ljudi. Gostoljubivost je teatar koji vrlo malo košta a puno vrijedi svima skupa.

2. A ja sam mislila da policija treba brinuti da se poštuju zakoni ove zemlje, pa tako i onaj o prekršajima protiv javnog reda i mira, a ne da red rade turistički djelatnici i oni koji se tako osjećaju samo zato jer su eto rođeni u turističkim središtima.
Baš sam glupa! Dobro da si mi rekao da to rade oni kaj se bave turizmom, sad ću prvi put kad mi neki turista krivo pristupi odmah mu šamarčinu zvuznut da bu sve zvjezde videl  :D
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #46 : Rujan 09, 2009, 11:21:35 poslijepodne »
Nije mi baš jasno kako ste samo sa Talijana došli na Thompsona? Jesu li to isti oni Talijani koji su mjesecima živjeli u govnima, bljuvotinama i smeću u povijesnom gradu Napoli jer im lokalni mafijaši nisu htjeli odvoziti otpad sa ulice? Ili su to oni talijani ćiji premijer *ara maloljetnice? Možda su to i oni turisti koji dovoze hrpetine mesa, voča, kruha, mlijeka, konzervi iz svoje domovine, a kad se mi pojavimo na njihovim granicama sa sendvičima ili burkom moramo ih baciti u kantu i ako nismo ponizni platiti kaznu na ulazu za stoku i ostale?
Čime se mi to zamaramo. Ko fol došli su na večeru, pa i8m nije odgovarao obračunski kurs ugostitelja, pa su kao dobili po tamburi, pa nisu baš dobili, pa jesu i tako u nedogled a njihov šogor Luiđi i dalje krade ribu u našim vodama jer famozni ZERP ne smijemo pokrenuti da se ne bi naljutili?
Da im nije dobro ne bi dolazili, išli bi u Tursku jer se pale na bombaše samoubojice kojih se nađe tu i tamo u poznatim ljetovalištima ili bi u Španiji otišli sa se malo nasnifaju svinjske gripe ko naši blesavi maturanti.

I koja je sad razlika između ovog opisa i onoga koji govori da smo svi mi fašisti? Ovi opisani nisu svi talijani, nego samo neki. I tamo ima ljudi koji se srame svih ovdje pobrojanih, pa to ne znači da se sad trebaju doma zatvoriti u ormar i ne izlaziti van iz njega. Ako im je premijer kriminalac, ne treba ih zato sve strpati u zatvor. Po toj logici niti mi ne bi prošli bolje.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #47 : Rujan 10, 2009, 08:18:40 prijepodne »

uglavnom, da se vratimo navijacima, nije tesko pogoditi s koje strane je
juce kreten uletio na teren... svima nam na cast...

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #48 : Rujan 10, 2009, 08:22:22 prijepodne »
Medijska kampanja im je uspjela. Baš me zanima koliko će mjesta ostaviti za nedosuđeni penal pri rezultatu 2:0 ili će opet napisati da je to njihov stil igre.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #49 : Rujan 10, 2009, 08:26:15 prijepodne »
Ma najbolje da zatvorimo fino granice pa da ne primamo više te i takve strance (talijane, švabe, francuze, engleze) u ovu zemlju.

Ja zapravo čekam da čujem hoće li netko spomenuti Ruse, jer to je nešto što stvarno odskače od svih pojmova poštivanja tuđe zemlje i običaja.
Bagra pijana i bahata.
Ali gle čuda, tu svi šute, jer ruski turisti imaju love da kupe naše hinjeno domoljublje.
Pa se često viđenom ruskom bahatom i konstantno pijanom turistu koji ne poštuje baš ništa osim svoga hedonizma, sve tolerira i oprašta.
Očito nije problem u turistima, niti u njihovom ponašanju, nego jednostavno nema svatko novaca da kupi našu skupu "gostoljubivost".

Neo, je, je, medijska kampanja je kriva za naš vrhunski poraz  ::)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline fitt

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 193
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #50 : Rujan 10, 2009, 10:33:18 prijepodne »
Koliko vidim, ipak su se navijači pokazali u dobrom svjetlu, nije bilo nikakvih izgreda niti ikonografija, bravo...
Bio je jedan incident sa onim navijačem koji je utrčao u teren i ste vidli nekaj zanimljivoga, nekaj kaj bi mogli naučiti i  prekopirati. Režiser ga nije pokazao, nije htio sponzorirati gluposti. Koliko čujem čeka ga i poprilična kaznica pa si drugi put bude dobro razmislil.

Naravno, u našim novinama (on-line) je odmah izašla slika, uskoru budemo znali i gdje živi i radi, koje su mu navike, s koliko je cura spavao i da njihove grudnjake drži pod krevetom. Najesen bude u Velikom Bratu ili na Farmi, a na proljeće bude vodil Red carpet...
Besposleni internetski ,nadimkom zaštićen, anonimni zloporabitelj - inanugurirani masturbator

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #51 : Rujan 10, 2009, 11:10:08 prijepodne »
Upad navijača na teren je propust službe za sigurnost na stadionu.

@Goričanka, veliki dio zasluga ima medijska anti kampanja, to je bilo možda najočiglednije kod nedosuđenog penala, a da ne spominjem fučkanje pri svakom Duduovom kontaktu s loptom.

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #52 : Rujan 10, 2009, 12:30:14 poslijepodne »

ahahah.... kampanja?! rasturili su nas totalno, bili bolji, i gotovo!
poslusaj si kaj je bilic rekao za nasu i njihovu igru nakon utakmice, svaka mu cast!
a tvoj zakljucak je ko da velis da je picula il sadasnji gradonacelnik lose nesto odradio, zato
jer se o njemu u novinama pise da je desnicar, fasist ili partizan... a jesi mi bas danas duhovit... : )

a upad je bio propust službe?! ahahahah.... to je pak ko da velis da ak pijani il nepazljivi vozac
udari nekog na cesti, to je propust policije!!! ahaha.... nije lopov kriv kaj je ukrao, kriv
je zastitar kaj ga nije sprijecio... :P

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #53 : Rujan 10, 2009, 12:57:57 poslijepodne »
Neo, daj se skoncentriraj, znam da je bolno, ali bu prošlo dok se buš ženil  ;)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #54 : Rujan 10, 2009, 01:44:23 poslijepodne »
uh...bolno je da ti nemrem reč kak ali znam o čem pričam

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #55 : Rujan 10, 2009, 03:14:35 poslijepodne »




E sad ste ga dečki fakat zaoftopičarili!!! Skrenuli ste s teme onak baš dibidus. Obvdje ne razgovaramo o nogometu niti o navijačima.
Dajte se skoncetrerajte!!!

Offline repo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 87
  • Karma: +1/-1
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #56 : Rujan 11, 2009, 01:41:23 poslijepodne »
necem vise pisati jer sve rekoh.

ali pobogu, tema je o navijacima, o tome je cijeli tekst od kojeg
je ova prica pocela!!!  tekst govori prvenstveno o nogometu
i navijacima, atmosferi na stadionu i sl.... al dobro : )

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #57 : Rujan 11, 2009, 05:44:49 poslijepodne »
2. A ja sam mislila da policija treba brinuti da se poštuju zakoni ove zemlje, pa tako i onaj o prekršajima protiv javnog reda i mira, a ne da red rade turistički djelatnici i oni koji se tako osjećaju samo zato jer su eto rođeni u turističkim središtima.

Hoćeš li reći da je na tom nekakvom Kornatskom otoku, za vrijeme dok su stranci jeli, pokraj trebali stajati policajci, onako - kao vid preventive koji bi praktično ostvario cilj iz točke dva, i posrao napore iz točke jedan?

Znaš dobro o čemu govorim, tako da smanjiš ta "ekstenzivna" i ekstremna tumačenja, idući iz jednog estrema u drugi... BTW, mogla bi dati i kakav praktičan savjet, nekakvo svoje viđenje kako bi to sa policijom u praksi trebalo izgledati?? Jer samo kritizirati bez pokrića znaju i mala djeca...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #58 : Rujan 11, 2009, 05:47:48 poslijepodne »
Po toj logici niti mi ne bi prošli bolje.

Pa oni tu logiku nama cijelo vrijeme i prodaju. Zašto ne možemo i mi njima??  ???
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: U očima stranaca Hrvati su fašisti!
« Odgovori #59 : Rujan 11, 2009, 05:52:08 poslijepodne »
Ma najbolje da zatvorimo fino granice pa da ne primamo više te i takve strance (talijane, švabe, francuze, engleze) u ovu zemlju.

Opet ti sa svojim ekstremima... očito ih koristiš, kao i brdo metafora tog tipa, jer za realnost i nemaš baš puno argumenata.

Ili ćeš reći da nimalo ne pretjeruješ sa tim opisima tih turista??

Kako meni kroz ruke i ispred očiju ipak prođe puno više turista i njihove prtljage negoli tebi, nemoj baš pričati o stvarima koje ne znaš, i donositi generalne ocjene koje ne stoje. Rusi su, kao turisti, neusporedivo bolji i od talijana i od mnogih drugih "jediničnih mjera za dobrog turista"... najlakše je robovati predrasudama. I najbedastije, ali to je već stvar osobnog izbora...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”