Povezani Događaji

  • Noć muzeja: Siječanj 29, 2010

Autor Tema: Noć muzeja 2010  (Posjeta: 7159 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Noć muzeja 2010
« : Siječanj 12, 2010, 11:07:09 poslijepodne »
Poziv muzejima na sudjelovanje u akciji Hrvatskoga muzejskog društva Noć muzeja, 2010.

Poštovane kolegice i kolege,
Hrvatsko muzejsko društvo poziva vas na sudjelovanje u Noći muzeja, koja će održati u petak, 29. siječnja 2010. od 18 sati do 1 sat poslije ponoći, u hrvatskim muzejima.

Podsjećamo: muzeji uključeni u program Noći muzeja na dan održavanja akcije otvoreni su od 18 sati do 1 sat poslije ponoći, ulaz je besplatan, a posjetitelji se evidentiraju pomoću besplatnih ulaznica koje se dijele na ulazu.
Muzeji, prema vlastitim idejama i mogućnostima, organiziraju prigodan program (primjerice, otvorenje izložbe, koncert, performans, promocija, specijalno osmišljeno vodstvo, besplatno dijeljenje ili prigodna prodaja muzejskih publikacija i suvenira, itd.).

______________________________________________________

To sam našao. Bog zna hoće li biti i gorički muzej ove godine sudjelovati?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #1 : Siječanj 12, 2010, 11:10:04 poslijepodne »
Zajdne dve lete ni.
Kak mi se čini...

Bilaj

  • Gost
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #2 : Siječanj 12, 2010, 11:18:01 poslijepodne »
Zajdne dve lete ni.
Kak mi se čini...
dobro ti se čini

shaka zulu

  • Gost
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #3 : Siječanj 26, 2010, 09:42:40 poslijepodne »
Noć muzeja 2010.



26. 01. 2010. by mbarisic
Sisačka noć u znaku izložbi, promocija i tribine



Više od 150.000 posjetitelja lani je bilo dijelom programa Noći muzeja, manifestacije koja je od gradske prerasla u nacionalnu i nezaobilazan sadržaj u kulturnoj i turističkoj ponudi Hrvatske. Te noći ulaz u muzeje je besplatan, a uz izložbe svaki će muzej u Hrvatskoj, uključen u akciju, ponuditi i dodatne programe – koncerte, performanse, promocije i sl.
Ovogodišnja će se Noć muzeja održati 29. siječnja i posvuda će programi početi u 18 sati, pa nas isto očekuje i u sisačkom Gradskom muzeju gdje je posjetiteljima po dolasku organizirano i stručno vodstvo po postavu.

Program:
Pozdrav iz Siska
18,00-01,00 sati / prodaja muzejskih publikacija po prigodnim cijenama
18,00-01,00 sati / besplatan ulaz i stručna vodstva po postavu
18,00- 01,00 sati / Izložba ”Pozdrav iz Siska, Sisak na starim razglednicama iz zbirke Gradskog muzeja Sisak”
Izložba razglednica iz fundusa Gradskog muzeja Sisak. Poseban dodatak izložbi predstavit će razglednice iz privatnih zbirki sisačkih kolekcionara. Razglednice su nastale u razdoblju od kraja 19. stoljeća do početka II. Svjetskog rata.
20,00 sati / Promocija monografije  ”Pozdrav iz Siska, Sisak na starim razglednicama iz zbirke Gradskog muzeja Sisak”
Monografija, u izdanju Gradskog muzeja Sisak, autora Davorke Obradović i Vlatka Čakširana prikazuje grad Sisak kroz razglednice iz fundusa Gradskog muzeja Sisak, koje su tiskane u sisačkim tiskarama u razdoblju od kraja 19. stoljeća pa sve do početka II. Svjetskog rata. Uz razglednice u Monografiji se nalazi kratak pregled povijesti grada.
21,00 sati / Tribina ” Sakupljanje- hobi i profesija”
Sakupljanje, uz čuvanje,obradu i prezentaciju, predstavlja jednu od četiri osnovne muzejske funkcije. O ovoj vrlo zanimljivoj temi na tribini u Muzeju razgovarat će predstavnici struke i privatnih sakupljača.
http://www.sisak.info/?p=10022872

Noć muzeja 2010.
 petak, 29. siječnja 2010.

18.00 – 01.00 sati

Stari magistrat – Muzej grada

Trg dr. Leandera Brozovića 1

18.00 – 01.00 

Digitalna prezentacija arheoloških istraživanja u koprivničkoj staroj jezgri na lokalitetima Franjevački samostan i Stari magistrat iz 2009. godine

18.30 

Otvorenje Spomen sobe književnika prof. Ante Neimarevića (Guča Gora, 13. studenoga 1891. – Zagreb, 20. studenoga, 1965.)

Druženje uz muzejske izložbe i muzejsku okrjepu

Voćne rakije Obiteljskog obrta „Tepka“ Koprivnica

Više vrsta egzotičnih čajeva „Podravka“ Koprivnica

Delikates „Podravka – Danica“ čvarci i kuhane kobasice Kukuruzni kruh „Podravka“

(Hvala donatorima !)

22.00 – 01.00

Rock 'n' Roll slušaonica uz 50. obljetnicu osnutka i 40. obljetnicu razlaza grupe THE BEATLES

Organizator akcije NOĆ MUZEJA JE HRVATSKO MUZEJSKO DRUŠTVO

MUZEJ GRADA KOPRIVNICE ovom akcijom počinje obilježavati 65. obljetnicu osnutka (1945.-2010.) te želi ukazati na loše stanje u izložbenim dvoranama u kojima od 1963. godine nema grijanja!!!

I zato kapa, šal, rukavice i trk u Muzej grada Koprivnice!

Ulaz je naravno besplatan
http://www.koprivnica.hr/gradska-uprava/noc-muzeja-2010

Noć muzeja 2010.   
25.01.2010 
Ove se godine već po šesti puta organizira "Noć muzeja". Ova manifestacija će se održati u petak 29. siječnja 2010. od 18,00 do 01,00 sati.

Prilika je to da građani besplatno posjete muzeje, koji su se odlučili da se uključe u ovu manifestacija i otvore svoja vrata posjetiteljima. Za svaku je pohvalu ovakova akcija, jer mnogi nisu u mogućnosti posjetiti muzejske prostore, bilo zbog financija, bilo i zbog radnog vremena, kako svoga, tako i radnog vremena muzeja.

Ova je manifestacija pokazala, da zapravo mnogo ljudi žele posjetiti muzeje i približiti si njihove atraktivnosti. Svake je godine sve više posjetitelja. Doista se nađe za svakog muzeo-ljupca ponešto. Iako je radno vrijeme u "Noći muzeja" od 18,00 do 01,00 sat u noći, prilika bi to mogla biti i za učenike, kao i njihove roditelje, da zajednički pohode ovu manifestaciju i uživaju u svim njenim blagodatima. A doista se ima šta vidjeti. Potrebno je samo malo volje, organizirati se i otići, te pri tome uživati u druženju i novim spoznajama o našoj kulturnoj baštini.

U Zagrebu će za tu prigodu "ZET" organizirati besplatan prijevoz od lokacije do lokacije, a biti će i organizirana ugostiteljska ponuda. Poseban prilog manifestaciji biti će vatromet u 23 sata.
 
http://www.klostar-ivanic.hr/index.php?/vijesti/vijesti/noc_muzeja_2010.html

Jel ikada prinami bila noč muzejov?
Jel do more dojti do informacije zakaj se to prinami ne dela?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #4 : Siječanj 26, 2010, 10:01:17 poslijepodne »
Noć muzeja 2010

29. siječnja 2010.



Noć muzeja je već tradicionalna manifestacija u kojoj hrvatski muzeji otvaraju svoja vrata znatiželjnicima u vrijeme koje je obično rezervirano za večernje izlaske. Organizator događaja je Hrvatsko muzejsko društvo, a program osmišljavaju muzeji diljem Hrvatske.

Prošle godine Noć muzeja bila je organizirana u 28 hrvatskih gradova, a muzeje je obišlo preko 140.000 posjetitelja, od čega više od 100.000 u Zagrebu, 13.148 u Rijeci, 10.270 u Splitu i 8.519 u Osijeku.

Organizator, Hrvatsko muzejsko društvo, tiskat će programsku knjižicu Noć muzeja '10 s programima svih sudionika.

Ove godine Muzej Turopolja se uključuje u akciju Hrvatskoga muzejskog društva Noć muzeja sa sljedećim programom:

18.00 h – predavanje i glazbena radionica, Hrvatska tradicijska glazbala, voditelj mr.sc. Krešimir Galin, galerija

20.00 h – projekcija etnološkog filma Jedan dan u turopoljskoj zadruzi, stalni postav

21.00 h – koncert učenika umjetničke škole Franje pl. Lučića, galerija

22.00 h – projekcije etnoloških filmova Poculica i Čardak i stručno vodstvo stalnog postava za posjetitelje, stalni postav

23.00 h – akustični rock koncert, galerija

Tijekom Noći muzeja Muzej Turopolja je otvoren od 18.00 do01.00 h, a ulaz na sva događanja je besplatan.
http://www.muzej-turopolja.hr/noc-muzeja.html

Exkuzemua!Bonjour.
I mi kojna za Nočnu trku imamo!
A,do igra ob 11?


Offline muzej

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #5 : Siječanj 27, 2010, 01:46:25 poslijepodne »
Bonjour, bonjour :)

Istina je da ove godine sudjelujemo prvi, ali svakako ne i zadnji put :)
Do igra? Hmmm, tesko je to reci, obzirom da je bend sastavljen specijalno i samo za ovu prigodu tako da nema sluzbeni naziv :) Al obzirom da je ovo samim time i jedinstvena prilika da ih se cuje mislim da se nesmije propustiti :))))

Lp,

Margareta

plemenitashica

  • Gost
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #6 : Siječanj 27, 2010, 01:59:46 poslijepodne »

Do igra? Hmmm, tesko je to reci, obzirom da je bend sastavljen specijalno i samo za ovu prigodu tako da nema sluzbeni naziv :) Al obzirom da je ovo samim time i jedinstvena prilika da ih se cuje mislim da se nesmije propustiti

Jedva čekam biti noću u Muzeju. A još više moje dijete.
Iako u muzejima uvijek gori svjetlo i rasvjeta, ipak je  drugačiji dojam kad po noći i to kasno bauljaš. HIhiihihihi. Baš mi je drago.  :)


shaka zulu

  • Gost
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #7 : Siječanj 27, 2010, 09:51:25 poslijepodne »
Noć muzeja
27.01.2010

Muzej Turopolja iz Velike Gorice ove se godine po prvi puta priključuje manifestaciji Noć muzeja. Noć muzeja, u kojoj je besplatan ulaz u sve muzeje, održat će se ovaj petak, 29. siječnja, a u Muzeju Turopolja trajat će od 18 do 1 sat iza ponoći.

U našem muzeju moći ćete razgledati izložbu Hrvatska tradicijska glazbala i stalni postav muzeja kojeg čine etnološka, kulturno-povijesna, likovna i arheološka kolekcija, a organizirano je i vodstvo.

U prizemlju će se održati predavanje i glazbena radionica Hrvatska tradicijska glazbala kojega će voditi mr.sc. Krešimir Galin. Na prvome katu muzeja moći ćete pogledati projekcije filmova Jedan dan u turopoljskoj zadruzi, Poculica i Čardak. Za glazbeni ugođaj pobrinut će se učenici Umjetničke škole Franje pl. Lučića, a Noć muzeja završit će akustičnim rock koncertom grupe Tri tura.

Muzej Turopolja ove godine slavi 50 godina od svog osnutka i ima velike planove kako ovu godinu posebno obilježiti, ali sve zavisi o financijama kažu u muzeju. Tako je još uvijek upitno i održavanje Festivala urbane kulture.

Raspored programa u Muzeju Turopolja za Noć muzeja možete pogledati ovdje.
http://www.vgdanas.hr/Noc-muzeja-805.aspx

shaka zulu

  • Gost
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #8 : Siječanj 31, 2010, 05:17:28 poslijepodne »
Onaj Golik je name ostavil dojam.Veli,Hrvati su jako konzervativan narod,i to nije loše.Za razliku od nekih naroda koji više niti ne poznaju svoja tradicijska glazbala,mi svoja još uvijek upotrebljavamo.Ili smo ih stavili u muzeje.
Ima teoriju da su Hrvati sledniki Huritov teri su prvi igrali na tambura i raširili ju po jenomu talu sveta još prije Jezuša a ta tambura,jel z dve žice,tri il bogtepitaj kakovum tehnikum svirajna,je simbol ovoga naroda kak i "šahovnica",teru su uzgred budi rečeno osim v Iranu našli i na Vučedolu,samo c/b,Izraelu,Italije (samo Talijani dobro debelo muče o tem da jem se nebi obilo v glavu,Forza Fiume).
Neznam jel bum pogodil ak ovu Noč turopolskoga muzeja nazovem žnegvemi reči;transcendentalni doživljaj.

Malo sem pregledal kaj sem "napucal"...



Od čega su napravlene ove kugle?



Kaj je ovo?
Nis poslikal pločicu a toga još nis videl.



Ovo pri mene služi v "mesne industrije".
Za vugibati meso z dima,da se ne moram spinati na stolec...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #9 : Siječanj 31, 2010, 09:01:32 poslijepodne »
Slabo se vidi ,ali mislim da se time bruse noževi. Jedan takav primjerak imam ja od mojeg tasta,a on je bil mesar i na tome je oštril noževe prije klanja.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline muzej

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #10 : Veljača 01, 2010, 10:59:16 prijepodne »
Nisam bas prebrza al bil je vikend pa... :)

Dakle topovske kugle su od kamena.
Sljedece je sukalo koje sluzi za namatanje predje na male špulice koje se umecu u cunak s kojim se provlace niti potke izmedju niti osnove na tkalackom stanu.
Ovo sto lici na pomagalo pri susenju mesa :)))))) je rašak-mahalo koje sluzi kao pomagalo za namatanje pređe i njime se zapravo odredjuje sirina platna koje ce se tkati.

Ak treba preciznije samo recite.

Lp,

Margareta

shaka zulu

  • Gost
Odg: Noć muzeja 2010
« Odgovori #11 : Veljača 01, 2010, 04:53:21 poslijepodne »
 ;D  ;D  ;D
Jel čuješ,mlačan,ha?Dej si malo pofrči po monitoru bright i kontrast.Samo na meso misliš.
Mam je mene bilo sumlivo dočem mi nevidiš dobro kapele...
 ^-^  ^-^  ^-^
Jel se bu to de moglo v prakse videti il bu Romana napravila film o tem?
Kaj je iduče na sporedu,jel ima kaj prije Andautonije?Ona je negde oko ZG auto showa ili Proletnoga velesajma,jel smo prijatel i ja mam z Velesajma potegnuli v Ščitarjevo pred dve lete.