Povezani Događaji

  • Keltska noć: Rujan 05, 2009

Autor Tema: Keltska noć u Sisku  (Posjeta: 13358 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Keltska noć u Sisku
« : Rujan 04, 2009, 10:37:27 prijepodne »
U subotu, 05. rujna Kupa i njena obala, te  sisačka Šetnica biti će mjesto održavanja još jedne Keltske noći. Početak je manifestacije od 20 sati.Kada rujanski mjesec uđe u svoj mlađak i noć se spusti nad grad Sisak, neupućeni bi posjetitelj uslijed nepoznatih događaja mogao pomisliti da je upao u vremensku rupu i vratio se kroz puno stoljeća u prošlost. Daleku prošlost u kojoj su splavi plovile rijekom Kupom, a ulicama Siska prolazili vitezovi i vile. No, nemojte se odmah prestrašiti, to je samo predstava. Naime, Siščani se ovom jednosatnom predstavom, čija je pozornica rijeka Kupa, prisjećaju kako je njihov grad izgledao nekoć. Kupom plovi povorka sačinjena od pet splavi, dvadeset kupskih čamaca i tristotinjak plutajućih baklji. Na plovilima će se pred pogledima posjetitelja odigravati prizori iz života Kelta i Rimljana. Sva će plovila biti bogato ukrašena bakljama i sličnim ukrasima, a gledatelje će kroz prikazane događaje voditi glas iz razglasa postavljenog na obali Kupe na kojoj su nekoć živjeli Kelti.

Noć je to u kojoj će splavi nošene samo riječnom maticom, pronositi osvijetljenom površinom rijeke Kupe prizore iz povijesti “Grada hrvatskih pobjeda”, pričati tri tisuće godina dugu priču o ratovima, bunama, veličanstvenim trenucima davnih dana, uspjesima i pobjedama, osvajanjima, usponima i padovima moćnih imperija, danima slave i trijumfa, trenucima koji su neizbrisivo urezani u kolektivno pamćenje.

Po njoj će u Keltkoj noći ploviti deset splavi opisujući sisačku povijet, točnije deset sisačkih legendi.

Sisačle legende su: Vilinski grad, Čudesan keltski mač, Nebeski zaštitnik Kvirin, Zlatna kočija, Tuneli pod gradom, Ljubav Jurana i Sofije, Pašino blago, Grad brodova, Kupa u srcu i Legendarni Pedeset i sedmi.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #1 : Rujan 04, 2009, 10:56:34 poslijepodne »
Sutra Keltska noć
04.09.2009. :: 17:42
Rijeka Kupa, sutra će, u još jednoj, trećoj po redu Keltskoj noći, pisati povijest. Noć je to u kojoj će splavi nošene samo riječnom maticom, pronositi osvijetljenom površinom rijeke Kupe prizore iz povijesti "Grada hrvatskih pobjeda", pričati tri tisuće godina dugu priču o ratovima, bunama, veličanstvenim trenucima davnih dana, uspjesima i padovima, osvajanjima, usponima i padovima moćnih imperija, danima slave i trijumfa, trenucima koji su neizbrisivo urezani u kolektivno pamćenje.

Po njoj će u Keltskoj noći ploviti deset splavi opisujući sisačku povijest, točnije deset sisačkih legendi: Vilinski grad, Čudesni keltski mač, Nebeski zaštitnik Kvirin, Zlatna kočija, Tuneli pod gradom, Ljubav Jurana i Sofije, Pašino blago, Grad brodova, Kupa u srcu i Legendarni Pedeset i sedmi.

I dok će rijekom Kupom ploviti splavi sa junacima sisačkih legendi, na obali će keltski druidi i svećenice dijeliti posjetiteljima čudotvorni napitak.

U sklopu Keltske noći i klub Gastronaut organizira svoje druženje. Danas i sutra, vodeći hrvatski ugostitelji, nutricionisti, enolozi i turistički novinari  u restoranu Cocktail uživat će u delicijama spravljenim na temu Jesenski specijaliteti posavsko-moslavačke kuhinje s naglaskom na bundevu i na temu Keltske noći.

(imp)
http://www.radiosisak.hr/index.php?page=article&article_id=1204

shaka zulu

  • Gost
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #2 : Rujan 11, 2010, 01:35:55 prijepodne »
Sutra je Keltska noć
10.09.2010. :: 08:54

    10 splavi, svaka sa svojom povijesnom pričom, sutra će zaploviti Kupom, a Sisak će doživjeti još jednu Keltsku noć, i to u znaku simboličnog prikaza gradskih ulica.

    Keltska noć u organizaciji sisačke Turističke zajednice prošle je godine zaslužila značajno priznanje - Zeleni cvijet - kao najbolja turistička ponuda u kontinentalnoj Hrvatskoj. Ove je godine potpora stigla i iz Ministarstva turizma koji je Keltskoj noći pružio izdašnu novčanu pomoć.

Manifestacija se, kao i dosadašnjih godina, održava na sisačkoj Šetnici. Početak je u 20 sati.

Radio Sisak (ibb)
http://www.radiosisak.hr/index.php?page=article&article_id=3047

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #3 : Rujan 11, 2010, 11:17:22 prijepodne »
Ja na kraju nisam skužio kada je to bilo, jer vidim drugačije datume a ne i najavu odgode same Keltske noći.

Da li je netko bio, i ako je - kako je bilo? Može kakva fotka?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #4 : Rujan 11, 2010, 11:53:43 prijepodne »


Ma čekajte, kaj nije ta Keltska noć večeras? Negdje sam gledala najavu za to i skužila sma da je to večeras.

Mada mi se čini bedasto staviti jednu takvu manifestaciju na dan kad su dvije tekme. Bojimse, ako je to stvarno večeras, da će odaziv biti jaaaako jaaaaaaako mali.

amarkulin

  • Gost
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #5 : Rujan 11, 2010, 12:11:30 poslijepodne »
Tad nisu znali da ćemo imati tako dobre sportaše.  :)

shaka zulu

  • Gost
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #6 : Rujan 11, 2010, 12:48:41 poslijepodne »
Sutra je Keltska noć
10.09.2010.
...

-



08 • RUJ • 2010
Keltska noć i ove će godine slaviti bogatu sisačku povijest

- Povijest jednog grada određuje njegovu sadašnjost i njegovu budućnost!  Keltska je noć takav događaj kojim se prisjećamo naše slavne i bogate povijesti -  rekao je gradonačelnik Dinko Pinatrić na konferenciji za novinare na kojoj je najavljena kulturno-turistička manifestacija Keltska noć.

Veliki turističko-kulturni spektakl održat će se ove subote, četvrti put za redom, na lijepo uređenoj Šetnici uz Kupu. Ova je manifestacija prijašnjih godina okupila na jednom mjestu nekoliko tisuća ljudi te organizatori, Grad Sisak i sisačka Turistička zajednica, vjeruju kako će tako biti i ove godine.
I ove će godine niz Kupu, nošene vodenom strujom, ploviti splavi - slike, a na njima sjećanje na one koji su svoja imena dali ulicama "Grada hrvatskih pobjeda".
U sjaju reflektora, uz priče o junacima, sportašima, vođama...s čarobnim napitkom kojim će nas uz obalu, na Šetnici, darivati druidi i čarobnice, doplovit će na splavima slavni dani i događaji iz prebogate sisačke povijesti. Bit će to zasigurno još jedna bajkovita večer uz Kupu kojom će Siščani i gosti proslaviti Keltsku noć.
- Keltska noć na obalu Kupe i našu lijepu šetnicu kojom se ponosimo privuče velik broj posjetitelja, a zasluga je to ljudi koji svojim radom i trudom pomažu u organizaciji ovog spektakla i njima se iskreno zahvaljujem. Prošle je godine osvojila nagradu Zeleni cvijet kao najbolja turistička ponuda kontinentalne Hrvatske, dok Grad Sisak redovito dobiva nagrade za svoju uređenost. No važnija od toga je podrška koju ova manifestacija, zajedno sa Sisačkim viteškim turnirom, uživa kod naših sugrađana. Sve to je dokaz da grad Sisak nudi nešto više, a ujedno je i način na koji se svi zajedno borimo protiv stigme zagađenog grada – naglasio je gradonačelnik.

S njim se složila i direktorica Turističke zajednice grada Siska Lidija Kopjar koja je istaknula kako su ove dvije manifestacije u Hrvatskoj, ali i šire poznate i prepoznate kao nešto kvalitetno u turističkoj ponudi.

- Unatoč krizi, Keltska noć će se održati i ove godine. Zahvaljujući pomoći Ministarstva turizma, ali i Grada i gradskih tvrtki te brojnih sponzora, bilo bi gotovo nemoguće organizirati je. No možemo reći kako je dobra energija Siščana izvukla Keltsku noć iz krize jer su nam sugrađani brojnim upitima pokazali kako vole svoj grad i žele ovu manifestaciju – rekla je Kopjar.

U organizaciju Keltske noći uključeno je oko 300 volontera, a oko 30-ak će ljudi preko tvrtki i udruga dati svoj doprinos njenom održavanju. Doprinos, onaj financijski dalo je Ministarstvo turizma iznosom od 40 tisuća kuna. Osim toga, s 50 tisuća podupire i Sisački viteški turnir što je potvrđeno potpisom o financijskoj potpori ovim dvjema manifestacijama koje su danas potpisali direktorica Kopjar i Željko Lenart, državni tajnik u Ministarstvu turizma. Grad je za Keltsku noć izdvojio 80 tisuća kuna, dok je na još 70-ak tisuća procijenjena pomoć gradskih tvrtki.

Keltska noć održat će se u subotu, 11. rujna s početkom u 20 sati na Šetnici uz Kupu pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma, a organizatori su Grad Sisak i Turistička zajednica Grada Siska.

Dodajmo kako je konferenciji prisustvovao i Antun Sente, ml., katedralni župnik Uzvišenja Sv. Križa i predstojnik Ureda za odnose s javnošću Sisačke biskupije koji je predstavio projekt „Iz tame u svijetlost“. Riječ je o spektaklu koji će štićenici zajednice Cenacolo izvesti pred zgradom Velikog Kaptola 11. rujna u 19 sati, uoči Keltske noći, a koji je dio trodnevne pripreme za svetkovinu Uzvišenja Svetog Križa 14. rujna 2010.

Dokumenti
Letak - Keltska noc http://www.sisak.hr/uploads/documents/letak_konacni_e-mail.pdf

http://www.sisak.hr/clanak_/12592/keltska-noc-i-ove-ce-godine-slaviti-bogatu-sisacku-povijest

-

Najave za subotu, 11. rujna
SMŽ, Vijesti | dpreradus | 10. 09. 2010. u 15:01

SISAK – Keltska noć održat će se u subotu, 11. rujna 2010. na Šetnici uz Kupu u centru Siska u 20 sati.
...
http://www.sisak.info/?p=10031596

-

Županica Lovrić Merzel nazočit će manifestaciji Keltska noć
Petak, 10 Rujan 2010 13:09 administrator
   
Sisačko-moslavačka županica Marina Lovrić Merzel nazočit će manifestaciji Keltska noć. Turistički i kulturni spektakl Keltska noć, četvrti po redu, bit će održan na šetnici uz rijeku Kupu u Sisku u subotu, 11. rujna 2010. godine, s početkom u 20 sati.
http://www.smz.hr/site/

shaka zulu

  • Gost
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #7 : Rujan 11, 2010, 06:41:24 poslijepodne »
Mada mi se čini bedasto staviti jednu takvu manifestaciju na dan kad su dvije tekme. Bojimse, ako je to stvarno večeras, da će odaziv biti jaaaako jaaaaaaako mali.

Ak pobede,bu repriza a ak ne-"E,***iga..."-niš nisu prepustili.
A reprize KN nebu.

SISAKTV * KELTSKA NOĆ*

Keltska noć Sisak 2009. - Vatromet

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #8 : Rujan 12, 2010, 08:58:05 prijepodne »
Ak i nisu dve tekme (Nis gledal ni jednu, iako sam mogel - ne zanima me to!...), nešće mora i delati...

Inače bi rado z motorinom zapalil do Siska i poslikal te Kelte...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #9 : Rujan 12, 2010, 09:37:01 prijepodne »
Ja bijah :-)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #10 : Rujan 12, 2010, 10:02:43 prijepodne »
Hvala na tak iscrpnim informacijama!!  >:D

Daj nemoj biti škrtica, pucaj slike i dojmove!!  ;) ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #11 : Rujan 12, 2010, 10:08:00 poslijepodne »
Daj nemoj biti škrtica, pucaj slike i dojmove!!  ;) ;) ;)

Pa oni linkovi gore dobro prikazuju što je to.

Uglavnom prednost. Nikada nisam doživjel sisak da je tak povezan sa rijekama :-) to se tam baš dobro vidi.
Tam se puštaju splavi sa na kojima su ljudi kostimirani sa određenim tematikama. Cijelo vrijeme neki tip priča na razglas tko je to i zašto je on bitan za povijest siska i u nekih 1h opiše cijelu povijest siska od postanka do današnjih dana.
Dodatno puste milion malih lampica po rijeci i to izgleda jako efektno.

Pravi mali izletić. Ja sam na žalost došao navečer tak da nisam vidio što je bilo prije još po danu.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #12 : Rujan 23, 2010, 11:58:42 poslijepodne »

Sisek: Bû kelcka nôč / Bo-kelcka noč / Bokeljska noć

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

ZASJACE_PALACI.avi, 00:27
ZASJACE_PALACI.avi

Bokeljska noć - Vice Vukov, 02:50
Bokeljska noć - Vice Vukov

itd…..

http://www.forumgorica.com/general-discussion/glazba/msg22598/#msg22598
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Keltska noć u Sisku
« Odgovori #13 : Rujan 08, 2012, 04:26:16 poslijepodne »
Sve je spremno za Keltsku noć
 SISAK – Poznata turistička manifestacija Keltska noć, koju organiziraju Turistička zajednica grada Siska i Grad Sisak pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma je spremna i bit će održana ove subote 8.rujna s početkom u 20,00 sati na sisačkoj šetnici uz rijeku Kupu. Ove godine podnaslov Keltske noći je „Sisačke godine".
...Gradonačelnik Siska Dinko Pintarić je iskazao zadovoljstvo potporom Ministarstva turizma, te je izrazio nadu kako će ovogodišnja manifestacija prekinuti neugodne situacije od dvije godine neodržavanja projekta.
 „U suradnji s turističkom zajednicom, želimo osnažiti turističku ponudu grada, pokrenuti nove kulturno zabavne sadržaje i privući goste. U razvijanju kontinentalnog turizma leži puno potencijala, te se nadamo kako će se Keltska noć razviti u događaj koji će posjećivati brojni domaći i strani turisti", istaknuo je Pintarić.
 Podsjetimo kako je upravo ova manifestacija prije dvije godine dobila nagradu Hrvatske turističke zajednice „Zeleni cvijet" za najbolju turističku ponudu u kontinentalnoj Hrvatskoj. Ovogodišnja Keltska noć je peta po redu, a koncept ove manifestacije je osmislila Turistička zajednica grada Siska iz koje ističu kako će iduće godine sve posjetitelje očekivati nova iznenađenja.
http://www.portal53.hr/kultura/104-kultura/5329-sve-je-spremno-za-keltsku-noc.html

Poseban prijevoz u subotu
SISAK – Ministarstvo pomorstva, prometa i infrastrukture je poslalo priopćenje u kojem navode kako je u subotu, 8.rujna od 18,00 do 23,00 sata zabranjena plovidba svim plovilima na rijeci Kupi u Sisku i to zbog održavanja Keltske noći.
http://www.portal53.hr/vijesti/sisacko-moslavacka-zupanija/98-smz/5351-poseban-prijevoz-u-subotu.html
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Keltska noć u Sisku, 07.09., 20.00h
« Odgovori #14 : Kolovoz 30, 2013, 02:01:13 prijepodne »
Keltska noć, 7. rujna 2013. godine Sisak, Šetnica uz Kupu u 20 sati
http://www.sisak.info/keltska-noc-7-rujna-2013-godine-sisak-setnica-uz-kupu-u-20-sati/
wwwg tablice