Autor Tema: 6,7,8,9...  (Posjeta: 19764 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #30 : Siječanj 05, 2010, 12:14:40 poslijepodne »
BobRock, imaš pravo. Tvoja usporedba nije bedasta. Jer reći da je učešće na forumu (što je poželjno i pozitivno) usporedivo sa aktivacijom airbaga u autu (što je nepoželjno i negativno, osim u slučaju kada je sranje generalno) je ipak jedna "jaaako pametna usporedba".

Malo predoslovno shvaćaš te izražajne figure, jer ja ništa od toga nisam mislio što je rečeno metaforički. Nema tu jačeg i slabijeg tate, ali ima prodavanja muda pod bubrege, za koja sam rekao da ovdje ne pale... i to je činjenica, i nema veze sa prepucavanjem tko je u pravu i tko nije. Zato postoji argumentirana rasprava da se vidi tko je, a tko nije u pravu, i mene ne smeta ukoliko nisam u pravu - to znači da sam uspio još nešto naučiti, jer sam bio uvjeren u krivo.

Moje "nemilosrdnosti " se nitko ne treba bojati (i ne samo moje!), jer ona i nije dana u tom kontekstu, već kao primjer da će se svaki pokušaj proturivanja jedne stvari pod drugu odmah otkriti, shvatiti i prokazati, i u tome leži ta "nemilosrdnost"... sorry kaj pitam, ali - imaš li ti ponekad problema sa razumijevanjem toga kaj ja (Ili netko drugi) napišemo?

Glede te stare "izreke" i usporedbe (koja je točna otprilike kao i ona tvoja usporedba!), poanta je u tome da se mi ne natječemo tko će pobijediti, ne zanima nas pobjeda i titula, ali nas zanima dovesti stvar na čistac i doći do zaključka koji predstavlja istinu. I stoga je interes i foruma da imamo puno učesnika, a ne umišljenih mislioca koji sve što znaju drže sebično za sebe, pravdajući to tko zna čime i kako, tražeći izgovor za svoju lijenost.

Doznao ja da sam u pravu, ili doznao da sam u krivu - retard će uvijek biti netko drugi, jer ću osobno iz teme izaći uvijek bogatiji za jedno novo iskustvo i jedno novo saznanje.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #31 : Siječanj 05, 2010, 04:30:24 poslijepodne »
...

Ne znam baš točno zakaj, ali ovaj tvoj post mi se čini ... kao da si promijenio ozračje na bolje.  ;)

Ovo tvoje "BobRock, imaš pravo." shvaćam naravno kao ironiju.

Ti opet o prodavanju muda pod bubrege, kao da netko ovdje ima namjeru da te zaj.be. Ta tvoja izražajna figura upravo to i znači. Može i biti da netko pogriješi s primjerom ili usporedbom, ali u tome odma vidjeti zlu namjeru, naime prodavanja muda pod bubrege, to mi baš nije pozitivno i to na kraju neminovno vodi k nekom prepucavanju. Možemo argumentirano iznjeti razloge zašto neka teza ili usporedba ne paše - pa mi svi griješimo, i onda na tom nivou diskutirati, ali i to se može u pozitivnom ozračju. Čak i treba.

Ja te izražajne figure ne shvaćam doslovno, nego samo želim ukazati da takve figure koje si ti koristio baš stvaraju to loše ozračje i ne doprinose pozitivno razumnom razvoju diskusije. To je sve. Samo sam se pokušao braniti i htio na to ukazati, da ne bi pali na nivo "ko ima jačeg tatu".  Zato - moj odgovor: nemam problema razumjeti kaj drugi pišu. Samo ponekad preventivno ukazujem kamo to vodi.

Druga je stvar kad diskutiram negdje sa starim prijateljem pa si možemo reć i pogrdne riječi bez straha da ćemo se (bar ne duže od jedne pive) uvrijediti ili naljutiti. Za to treba imati povjerenja. To na forumu nemremo očekivati od svakoga i zbog toga moramo paziti kaj velimo i kak se izražavamo.

Glede interesa foruma se slažem s tobom. Ali to je sve bazirano na dobroj volji. Ako neko nema te dobre volje, ili vremena, ili informacija, ili skroz svejedno koji razlog, onda se nikome ne može zamjeriti. Nije u redu kritizirati ljude jer nisu altruisti. A možda i jesu, samo na drugim poljima? Iz tog razloga niko nema pravo nekome zamjeriti kaj aktivno ne sudjeluje, dal na forumu, dal na razvijanju nekih open-source programa, ili nećeg trećeg, ko npr. Wikipedije. Zato griješiš kad tvrdiš da su svi ti koji aktivno ne sudjeluju na forumu automatski neki "umišljeni mislioci koji sve što znaju drže sebično za sebe". Opet ideš u krajnost. Očito voliš pretjerivati.


« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2010, 04:34:04 poslijepodne BobRock »

Trs

  • Gost
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #32 : Siječanj 05, 2010, 06:37:56 poslijepodne »

Slažem se s Bobom Rockom u svemu, od prvog do zadnjeg slova koje je napisao u ovoj temi. Distanciram se jedino od prepirki s drugim forumašima. To mi ne treba, radije ću biti lurker (ne voajer, jer ne zadirem u ničiju intimu čitajući ono što drugi pišu na forumu na kojem se ne treba logirati da bi se čitalo, dakle, čitanje je, po difoltu, dozvoljeno cijelom svijetu, svima koji razumiju hrvatski i/ili kajkavski dijalekt). Hoću li biti dobrodošao lurker ako se iščlanim s foruma?! Ili ću i onda biti nepoželjan?! Je li ovaj forum blagonaklon samo prema hiperaktivnim članovima?!
Zaista ne vidim razlog zbog kojeg bih se svađao s nepoznatim ljudima koji imaju drukčije mišljenje i čvrste stavove o nečem, kao i ja, samo oprečne. Na taj način ne bih iz sebe izbacio svoje frustracije, samo bih ih pojačao. I bio bih sve skloniji svađi i prepucavanju, jer nakon što moji (ili tuđi) argumenti ne budu prihvaćeni, raste mrzovolja, pa bijes (neki na to i svršavaju) i počnu padati teške riječi, uvrede, izmišljanja, imputiranja neizrečenog itd.
Dakle, definitivno, lurker, dok god mi se to ne zabrani postavkama foruma i dok god nema javnog medija koji bi objektivno izvještavao o svemu što se događa u Gorici.

Tur

  • Gost
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #33 : Siječanj 05, 2010, 07:08:57 poslijepodne »
Smatram da je apsolutno pravo nekoga da bude samo promatrač na forumu, međutim za to nije potrebna registracija. Prema tome, ako je netko samo promatrač ne razumijem zašto taj isti mora imati svoj korisnički račun? Nemam apsolutno ništa protiv gledatelja, ali ovaj dio mi nije jasan.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #34 : Siječanj 05, 2010, 07:26:56 poslijepodne »
ako je netko samo promatrač ne razumijem zašto taj isti mora imati svoj korisnički račun?

Ta mogućnost je i meni jasna i dobrodošla, no bez korisničkog računa.... ja mogu čitati sportske novosti bez da aktivno treniram neki sport, no ako se učlanim u klub, onda mi se podrazumijeva da treniram i učestvujem.

BobRock, ima ljudi koji su altruisti na brdo drugih polja - to im ne zamjeram. ja zamjeram ljudima kada s eguraju tamo gdje im nije mjesto, ili još bolje rečeno - kada se guraju svugdje, a nemreju stajati iza te svoje odluke. Jebiga, nisam tolerantan prema ljudima kojima je "lako ćemo" stil života.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Trs

  • Gost
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #35 : Siječanj 05, 2010, 08:26:31 poslijepodne »
Smatram da je apsolutno pravo nekoga da bude samo promatrač na forumu, međutim za to nije potrebna registracija. Prema tome, ako je netko samo promatrač ne razumijem zašto taj isti mora imati svoj korisnički račun? Nemam apsolutno ništa protiv gledatelja, ali ovaj dio mi nije jasan.

Skupio sam nekako cca 150 postova, dakle, aktivno sudjelujem.  :)
Ali samo u onim temama u kojima želim. Ne dam se uvući u prepirke koje ne donose ništa konstruktivno. Možda nisam dovoljno jak na riječima da nekoga tko je cijeli život mislio drukčije od mene uvjerim da sam ja u pravu.  :)
O nekim temama i nemam dovoljno čvrst stav i potpuno definirano mišljenje da bih se aktivno u njih uključio. Ili me ne zanimaju. Ne stidim se toga, znam da puno znam o puno stvari, puno stvari u životu me i zanima, ali ne sve.  :)
Moje čvrsto mišljenje o nečem može se pročitati iz mojih postova i bez da ih svakodnevno ponavljam praveći varijacije dodatnim argumentima. U većini stvari se ne slažem s Vama ali zašto bih se ovdje svađao s nepoznatim?! Vi imate jedno mišljenje, ja drugo, niti ćete Vi mene uvjeriti svađom niti ja Vas. A obojica imamo pravo na svoje mišljenje.
A nisam se učlanio niti samo zato da bih uletavao u teme radi provokacija, kao Vuk, Samovuk i sada Muha, u poeziju.  :)
Neki ljudi koji su se učlanili možda počnu pisati tek kad ih neka tema zaintrigira ili kad se promijeni ozračje u temi koja ih zanima. Nisu vrijedni poštovanja samo oni koji o svemu imaju svoje mišljenje koje moraju odmah objaviti svijetu uz popljuvavanje tuđeg. Ima, sigurno, među tim lurkerima i ljudi koji su vredniji poštovanja od nas koji pišemo.

Da se vratim na temu, čini mi se da je 9000 posjeta nakon četiri mjeseca postojanja foruma donekle respektabilan broj. Bilo bi, doduše, zanimljivo znati i koje ključne riječi su najčešće utipkali u tražilicu oni koji dolaze prvi put, kao i odakle (zemljopisno) dolaze recidivisti. Ima li posjetitelja sa servera s IP-om institucija, i kojih? (Ako su svi ti podaci dostupni, to jest, ako ih daju brojači posjeta koji se koriste za ovaj forum).  :)  Stjepane, Alene?

« Zadnja izmjena: Siječanj 05, 2010, 08:30:03 poslijepodne Trs »

Tur

  • Gost
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #36 : Siječanj 06, 2010, 08:08:17 prijepodne »
Skupio sam nekako cca 150 postova, dakle, aktivno sudjelujem.  :)
Ali samo u onim temama u kojima želim. Ne dam se uvući u prepirke koje ne donose ništa konstruktivno. Možda nisam dovoljno jak na riječima da nekoga tko je cijeli život mislio drukčije od mene uvjerim da sam ja u pravu.  :)
O nekim temama i nemam dovoljno čvrst stav i potpuno definirano mišljenje da bih se aktivno u njih uključio. Ili me ne zanimaju. Ne stidim se toga, znam da puno znam o puno stvari, puno stvari u životu me i zanima, ali ne sve.  :)
Moje čvrsto mišljenje o nečem može se pročitati iz mojih postova i bez da ih svakodnevno ponavljam praveći varijacije dodatnim argumentima. U većini stvari se ne slažem s Vama ali zašto bih se ovdje svađao s nepoznatim?! Vi imate jedno mišljenje, ja drugo, niti ćete Vi mene uvjeriti svađom niti ja Vas. A obojica imamo pravo na svoje mišljenje.
A nisam se učlanio niti samo zato da bih uletavao u teme radi provokacija, kao Vuk, Samovuk i sada Muha, u poeziju.  :)
Neki ljudi koji su se učlanili možda počnu pisati tek kad ih neka tema zaintrigira ili kad se promijeni ozračje u temi koja ih zanima. Nisu vrijedni poštovanja samo oni koji o svemu imaju svoje mišljenje koje moraju odmah objaviti svijetu uz popljuvavanje tuđeg. Ima, sigurno, među tim lurkerima i ljudi koji su vredniji poštovanja od nas koji pišemo.

Da se vratim na temu, čini mi se da je 9000 posjeta nakon četiri mjeseca postojanja foruma donekle respektabilan broj. Bilo bi, doduše, zanimljivo znati i koje ključne riječi su najčešće utipkali u tražilicu oni koji dolaze prvi put, kao i odakle (zemljopisno) dolaze recidivisti. Ima li posjetitelja sa servera s IP-om institucija, i kojih? (Ako su svi ti podaci dostupni, to jest, ako ih daju brojači posjeta koji se koriste za ovaj forum).  :)  Stjepane, Alene?

Trs upravo tako - Vi imate 150 postova i samim time niste gledatelj. Prema tome, automatski ne spadate u kategoriju promatrača. Ja govorim o onima sa 0 postova koji su nekoliko mjeseci registrirani. Smatram da bi svaki član trebao u nekoliko mjeseci napisati barem nekoliko postova, jer je u protivnom njegov korisnički račun bezvrijedan. Mislim, što će mu? Ne zalažem se ja za brisanje tih računa, ali budimo realni 95% njih nikada neće ništa ni napisati. Vi ste moj prethodni post shvatili kao napad na Vas, što je potpuno krivo.
« Zadnja izmjena: Siječanj 06, 2010, 08:10:45 prijepodne Tur »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #37 : Siječanj 06, 2010, 10:21:31 prijepodne »
Ma pustite to. Nije se u redu obrusavati na ljude koji zele pasivno samo citati po forumu, bili registrirani ili ne. Kad dodje vrijeme da se jave, javiti ce se. I ja se nisam odmah javljao na samome pocetku kad sam se registriral, pa eto, malo pomalo.... Naravno da bi mi svi rado culi puno razlicitija misljenja ovdje na forumu, a ne da uvjek jedni te isti vode glavnu rijec. Mozda se ljudima i neda nista napisati jer po svim postovima se neko odmah zakaci za neciju rijec, slovo, apostrof... i onda udaranje do iznemoglosti. Dobro, kad se sve skupa pogleda, nisam jos nasao forum na kojemu nije tako, i na forumu hr je isto, mada tamo se banira po par dana zbog nekih stvari koje se ovdje najslobodnije izricu, ne pomaze ni to. Ali na kraju, kad sve rezimiramo, ovdje je dosta i zabavno :)
Oces malo da bude zabavno, dosta je samo malo nekoga cimnuti od odredjenih clanova, he, i imas par dana zabave na forumu, prepucavanja, uvreda, nicega ne nedostaje:)

Tur

  • Gost
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #38 : Siječanj 06, 2010, 10:31:13 prijepodne »
Oces malo da bude zabavno, dosta je samo malo nekoga cimnuti od odredjenih clanova, he, i imas par dana zabave na forumu, prepucavanja, uvreda, nicega ne nedostaje:)
Pa zbog takvih članova forum i opstaje. Jer da su svi promatrači - isti ne bi ni postojao.
Mozda se ljudima i neda nista napisati jer po svim postovima se neko odmah zakaci za neciju rijec, slovo, apostrof
Što ovime želite reči? Da su ti "određeni članovi" krivi što neki ne pišu po forumu? Oprostite, ali to je glupost.
Pazite forum ne postoji da bi se svi sa svima slagali i pisali jedni drugima "Tako je", "Bravo" ili "Potpisujem". Forum je mjesto za raspravu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #39 : Siječanj 06, 2010, 11:15:24 prijepodne »
Prema dosadašnjim postovima svatko od nas ima svoje mišljenje o samom čitanju i o javljanju na ovaj forum.Netko se slaže sa jednim ,netko sa drugim mišljenjem.

I opet je otvorena tema ,jedna od mnogih na forumu ,koja uvijek nekoga povuče da napiše po nešto, sudim naravno po sebi.
Ponekad nemam volje ili interesa sudjelovati u raspravama sve dok me neko mišljenje ne potakne da napišem svoje mišljenje.
Pa to i jest smisao foruma da se netko uvijek javlja,a netko samo povremeno.znam da će uvijek biti takovih koji se neće možda nikad javiti ili se ne žele registrirati zbog raznih razloga.Možda je i neznanje i nepoznavanje ovog medija razlog za većinu da ostanu samo pasivni promatrači.Takove je zaista teško pokrenuti i od njih se ne može ništa više ni očekivati,jer je očito da im samo pregledavanje smatraju velikim pomakom.

Kao što i kažu neki kolege forumaši,znade biti doista žestokih rasprava i teških riječi ,što je dodatni razlog za status quo kod mnogih promatrača. Uvjeren sam da postoje i mnogi drugi razlozi,ali to nije razlog da se ne nastavi sa sadašnjom praksom na ovom forumu ,barem što se mene tiče.

Tko želi neka čita,tko želi neka se uključi,a ako ne nikom ništa
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #40 : Siječanj 06, 2010, 11:29:39 prijepodne »
Gle Tur, slazem se na repliciranja, ali kao sto sam naveo, ovdje je dovoljno da neko krivo napise č ili ć... i eto ti rata. Jedno je ne slagati se sa nekime, drugo je napasti zbog banalnih stvari kao ova koju sam naveo. A u puno postova se bas takve stvari dogadjaju. Ok, mozda je Vase misljenje da nije tako, ja mislim drugacije i to je to.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #41 : Siječanj 06, 2010, 11:58:08 prijepodne »
Ne zalažem se ja za brisanje tih računa

Ja se zalažem.  8) 8) 8)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #42 : Siječanj 06, 2010, 12:05:17 poslijepodne »
Ne zalažem se ja za brisanje tih računa

Ja se zalažem.  8) 8) 8)

Ne cini li ti se da onda krsis pravo na slobodan izbor?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #43 : Siječanj 06, 2010, 12:08:02 poslijepodne »
Ne, jer smatram da pravo proizlazi iz izvršavanja obveza (kako je to i svugdje u normalnim državama), nitko nema neograničena prava a istodobno ne vrši svoje obveze. Po tome je Hrvatska maltene jedinstvena (i to je uzrok što smo debelo banana-država).

Kada to još shvatim kao moralnu, karakternu kategoriju, stvar je još jasnija...

Kakav slobodan izbor?? WTF??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: 6,7,8,9...
« Odgovori #44 : Siječanj 06, 2010, 12:11:39 poslijepodne »
Ne zalažem se ja za brisanje tih računa

Ja se zalažem.  8) 8) 8)

Ne cini li ti se da onda krsis pravo na slobodan izbor?

Pa i ti kršiš pravo na njegov slobodan izbor da se zalaže za brisanje tih računa.