Autor Tema: Promet  (Posjeta: 295638 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Promet
« : Prosinac 14, 2009, 07:04:18 poslijepodne »
Palo malo snjega i odmah kolaps na goričkoj. A zakaj?

Zato jer su cestu "zauzeli" jebivetreni čelestonci i čelestonke. Gmižu,kližu, vrte se blokiraju sve i svakoga, a najgore je kaj vas te budale mogu naguziti na svakom zavoju, raskršću ili semaforu . Laprdaju po skliskoj cesti i  ugrožavaju sve i svakoga. Škrci jedni blesavi, kupite si zimske gume pa se onda vozite, a ne da nas ostale ovak hebete i ak niste sigurni da imate dovoljno vozačkog iskustva za vožnju u zimskim uvjetima odite pešice ili z busom.
 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

De Loren

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #1 : Prosinac 14, 2009, 07:09:06 poslijepodne »
... tako je ... a ima onih koji bi mogli i dokupiti koji sat učenja vožnje sa instruktorom ... a o kulturi ... kaj treba govoriti ?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Promet
« Odgovori #2 : Prosinac 14, 2009, 07:45:14 poslijepodne »
VIII. OGRANIČENJE PROMETA

Članak 193.


(2) Za vrijeme zimskih uvjeta na cestama zabranjuje se promet motornim vozilima koja nemaju propisanu zimsku opremu i teretnim automobilima s priključnim vozilom.

(6) Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako upravlja vozilom suprotno odredbama ovoga članka.

Sve je poznato i znano ,samo se treba provoditi i nema problema. Ako netko od vožaća putuje u sloveniju svaki zna da bez zimske opreme nema ulaska u zemlju.

Ali ta pravila ne vrijede kada smo doma!? Zanimljivo????

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Promet
« Odgovori #3 : Prosinac 14, 2009, 07:49:12 poslijepodne »
...gorica - autobusni kolodvor 17:00 - 18:00 ... (prek mićevca)
...autobusni kolodvor - gorica  18:10 - 19:15... (prek mićevca pa na gradiće - inače frendova žena mi veli da je od buzina do gorice po glavnoj gmizala više od vure i pol  :o...)

...katafuckingstrofa... cesta k'o staklo.. gume chelestonke... idioti koji se ganjaju pa se razbiju ... da sam znal da bu tak išel bi vlakom, on valjda ina zimske gume  ;D...
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #4 : Prosinac 14, 2009, 08:15:02 poslijepodne »
Ja sam iz VG do Zgb vozila više vuru i 15, i to ne 20 na sat nego 5.

Međutim, ako već spominjete gume, zanima me zakaj naš vrli ministar nije nazvao kolegu ministra i u dogovoru poslali patrole policije na svako autobusno ugibalište ili skretalište.
I svaki, ali svaki auto zaustavili, provjerili gume. Na licu mejsta naplatili 700 kn i još taj isti auto ne pustili u promet dok se cesta ne očisti da bi oni s tim polugumama mogli otpeljati auto.
I da vidiš kak bi proračun vrlo brzo bio bogatiji. Možda bi MUP mogao dobiti i božićnicu.

Kod nas se nitko ne opameti dok ne dobije po džepu. Ili obrnuto proporcionalno, kupiš ih za malu paru čim im nešto tutneš u džep, pa bila to i jednokratna naknada, ili božićnica od 200 kn.
Još nek mi netko veli da ga je iznenadio snijeg, a pada od jučer. Ponašaju se kao da je napadalo 40 cm u 2 sata, a ne 2 cm u 12 sati. Strašno.

No, do prije neki dan kad je gradonačelnik bio u obilasku lijepo se VG komunalc naslikavao uz ralice i rekli su da su spremni.

Offline biserka

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 18
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #5 : Prosinac 14, 2009, 08:52:05 poslijepodne »
vratit se danas popodne iz zagreba je bio užas živi. 2 sata od glavnog do gorice   >:(

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #6 : Prosinac 14, 2009, 08:58:21 poslijepodne »
Ne znam kako je na Goričkoj bilo, ali između Petrovine i nadvožnjaka u Lomnici voziti brže od 30 je danas neozbiljno bez obzira na gume.

EDIT: da, svakako sve pohvale zimskoj službi...
« Zadnja izmjena: Prosinac 14, 2009, 09:01:26 poslijepodne Ego »

hornet34

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #7 : Prosinac 14, 2009, 09:40:41 poslijepodne »
nema kaj,sve sami profesionalci...a kad se vozite do Zagreba 3 sata po ljetnom pljusku ili običnoj kiši,tak sve jedno,bi onda isto kažnjavali ove spore ili kaj se okreču po cesti ili se tele do zagreba?ovak čovek kad vas čita sve sami rally vozači...(imam zimske gume)...punili bi proračun?...zaustavlali na svakoj autobusnoj stanici?...nevjerujem...

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #8 : Prosinac 14, 2009, 09:57:18 poslijepodne »
Navazhajne v Zagreb i nazaj saki dan po vuru dve nima nikakovoga smisla. V sakom autu po jen putnik a vische se benzina skuri stojechi v prometu nek na samo pelajne. Na srechu Gorica ima bolsche reschejne no na zhalost  kak se vidi nikoga za to ni briga. Gorica je prije sto let imala bolsche prometno reschejne: kojnacha je skuplala ljude po Gorice pak ih je pelala do zheleznichkoga kolodvora na cug do Zagreba. Isto bi se vuz minimalni troschek moglo narediti i sad.  Che bi buseli kruzhili po Gorice, skuplali ljude i pelali ih na cug za Zagreb i veto ti miline, nima guzhve nima zagadjivajna ni na ilade parkeranih autov na ceste, vozisch se kak gospon i za pol vure si v Zagrebu. Buseva je, pruga je, schinobusov je, samo je treba se splanerati i vuzkladiti.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Promet
« Odgovori #9 : Prosinac 14, 2009, 10:16:01 poslijepodne »
Navazhajne v Zagreb i nazaj saki dan po vuru dve nima nikakovoga smisla. V sakom autu po jen putnik a vische se benzina skuri stojechi v prometu nek na samo pelajne. Na srechu Gorica ima bolsche reschejne no na zhalost  kak se vidi nikoga za to ni briga. Gorica je prije sto let imala bolsche prometno reschejne: kojnacha je skuplala ljude po Gorice pak ih je pelala do zheleznichkoga kolodvora na cug do Zagreba. Isto bi se vuz minimalni troschek moglo narediti i sad.  Che bi buseli kruzhili po Gorice, skuplali ljude i pelali ih na cug za Zagreb i veto ti miline, nima guzhve nima zagadjivajna ni na ilade parkeranih autov na ceste, vozisch se kak gospon i za pol vure si v Zagrebu. Buseva je, pruga je, schinobusov je, samo je treba se splanerati i vuzkladiti.

uredu je to, ali za takvo nekaj ipak treba imati i kolodvor koji bi na nesto licio. Jer ovaj koji ima gorica izgleda koda da je iz horora!

A ti hornet34, imas li ti zimske gume i na motoru ili samo na autu, ha??

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Promet
« Odgovori #10 : Prosinac 14, 2009, 10:24:59 poslijepodne »
Imate prav kaj se kolodvorske zgrade dotikavle, no istina bog zgrada je stara i da ni bilo Franz-Jozhefa ni toga nebi bilo. Siguran sem da bi se za peneze samo kaj se benzina skuri v te prometne gungule saki dan mogel lepi kolodvor narediti.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Promet
« Odgovori #11 : Prosinac 14, 2009, 11:44:29 poslijepodne »
Nekak imam osjećaj da bu zutra raj na cesti...šminkerice v "klasi", tetike i teteci  z nosom na šoferšajbi , kaj jedva ideju i dok je suho i oni gosponi v kariranim šeširi v škodama, te pogotovo mlade neisuksne gospodične v modernim yarisima i kakvim već ne ženskačama od auti su se denes dost nasklizali ,pak buju zutra, bez obzira na rad zimske, valjda skužili da im je bole iti z gradskim prevozom neg reskirati karambol kak svoj tak i tuđi i štucavicu kod svojih najbližih.
« Zadnja izmjena: Prosinac 14, 2009, 11:46:09 poslijepodne Vegi »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Promet
« Odgovori #12 : Prosinac 15, 2009, 12:34:45 prijepodne »
Des na Gorice do četere,vele,17 saobračajke...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #13 : Prosinac 15, 2009, 01:35:30 poslijepodne »
Međutim, ako već spominjete gume, zanima me zakaj naš vrli ministar nije nazvao kolegu ministra i u dogovoru poslali patrole policije na svako autobusno ugibalište ili skretalište.

Pa zato jer nema ljudi... što ti misliš koliko bi policajaca trebalo angažirati samo za Veliku Goricu i cestu prema Zagrebu?? I za taj ndeostatak ljudi nije kriva policija.  8)

I svaki, ali svaki auto zaustavili, provjerili gume. Na licu mejsta naplatili 700 kn i još taj isti auto ne pustili u promet dok se cesta ne očisti da bi oni s tim polugumama mogli otpeljati auto.

Di ti živiš??  :o :o :o :o :o

I da vidiš kak bi proračun vrlo brzo bio bogatiji. Možda bi MUP mogao dobiti i božićnicu.

MUP će je dobiti ovako ili onako. Nisu mi htjeli platiti ni prekovremene i redovne sate, pa je pala tužba. Preko 30.000 kuna plus preko 9.000 kuna kamata, plus na sve te sate i plaćeni svi doprinosi. Platili su porezni obveznici, naravno - jer ministri nemaju nikakve odgovornosti. Da je ta lova - puta 17.000 tužbi - bila natovarena kao kazneno djelo nesavjesnog poslovanja i prijevare nekom ministru (ili onome tko je to odobrio) kasnije na vrat - da vidim kako bi Šuker odmah promijenio priču, a ne se bahatio sa svojim prozirnim razlozima. Tako su stotine milijuna kuna otišle maltene samo na kamate, i nikome ništa!

kupiš ih za malu paru čim im nešto tutneš u džep, pa bila to i jednokratna naknada, ili božićnica od 200 kn.

Na koga misliš?

Trenutno se ne mogu sjetiti nikoga na koga bi se odnosio tvoj izrazito podcjenjivački post.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Promet
« Odgovori #14 : Prosinac 15, 2009, 01:37:30 poslijepodne »
nema kaj,sve sami profesionalci...a kad se vozite do Zagreba 3 sata po ljetnom pljusku ili običnoj kiši,tak sve jedno,bi onda isto kažnjavali ove spore ili kaj se okreču po cesti ili se tele do zagreba?ovak čovek kad vas čita sve sami rally vozači...(imam zimske gume)...punili bi proračun?...zaustavlali na svakoj autobusnoj stanici?...nevjerujem...

Pusti ih - oni/one ZNAJU!...  ;) ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”