Autor Tema: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?  (Posjeta: 12958 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

JosipJoža

  • Gost
Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« : Studeni 18, 2009, 06:36:14 poslijepodne »
http://www.vgdanas.hr/Picula-pod-istragom-Uskoka-651.aspx

Poštovani,

potaknut tekstom na gornjem portalu, otvaram temu o vijećniku Šimunoviću iz HDZ-a, uzimajući u obzir njegov brzi i streloviti napredak kao "poduzetnika" koji napreduje toliko brzo da to više nije moguće ni pratiti, koji trenutno sjedi u Nadzornom odboru Fine.
Mislim da je dotični gospodin fenomen u svakom pogledu, makar mi nije poznato koju stručnu spremu i kvalifikacije ima, da će tema biti interesantna za sve forumaše, analizu lika i djela Ante Šimunovića, zaista fenomena političke scene u nas, pa me ni ne čudi zašto smo u takvoj situaciji u kakvoj jesmo, kada se čovjek zapita koliko takvih Šimunovića imamo na razini zemlje.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« Odgovori #1 : Studeni 18, 2009, 06:49:11 poslijepodne »
A kaj su ga maknuli u nadzorni? Pa bio je član uprave. Ali, valjda tak može napraviti manje štete, jer za rad u nadzornom odboru je dovoljno praviti se da nemaš pojma o ničemu.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« Odgovori #2 : Studeni 18, 2009, 07:42:25 poslijepodne »
Jel to onaj - "Crna guja"?

"Gdje je Ante? Ne ova gorička Crna Guja niti onaj osječki lažni magistrant. Folirant"
Citat iz teksta: http://glup.iz.vg/izbori/2009/11/16/kandidati

Ako je, onda mu je najbolje biti dobar HDZ-ovac tako da ga njegova grupa MI glista što duže drži na vrhu spiska na kandidacijskim listama, da svakako upadne u vijećnike grada u kojem ne stanuje, jer kad mu istekne imunitet za bljezgarije za govornicom, biti će prijava i prijava protiv te kulise.

Offline branko

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 136
  • Karma: +0/-0
Odg: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« Odgovori #3 : Prosinac 05, 2009, 06:01:50 poslijepodne »
brijem da lik ima ekonomski faks....ali ga je zavrsio tek nakon aktiviranja u hdz.ovoj mladezi....hehehe


JosipJoža

  • Gost
Odg: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« Odgovori #4 : Prosinac 21, 2009, 09:12:31 prijepodne »
http://www.jutarnji.hr/fina-ce-otpustiti-1000-prekobrojnih-radnika/418117/

Fina će otpustiti 1000 prekobrojnih radnika

Da li je među ovih 1000 radnika i nedavno ugurani  mister Šimunović?
 Politika Vlade je novonezapošljavanje u javnoj upravi a za to vrijeme su ugurali
1000-će svojih mister Bina u javnu upravu. Ili je mister Šimunović ipak kadar velikog " stručnog "kalibra?  :-\  :o

shaka zulu

  • Gost
Odg: Povijest...
« Odgovori #5 : Prosinac 21, 2009, 11:56:54 prijepodne »
Šukerov tim iz Gorice, nakon gubitka vlasti, na državnim plaćama


Autor: Portal Jutarnji.hr
Objavljeno: 18.10.2006

ZAGREB - Tri mjeseca nakon poraza na lokalnim izborima u Velikoj Gorici petorica suradnika šefa lokalnog HDZ-a, bivšeg gradonačelnika i ministra financija Ivana Šukera, dobili su novi, državni posao. Trojica su se zaposlila u državnim kompanijama, a dvojica u državnim institucijama.

Do smjene vlasti ta je petorka bila raspoređena na pozicijama u gradskoj upravi. Krešo Hubak radio je kao zamjenik gradonačelnika za komunalne djelatnosti, Ante Šimunović bio je zamjenik za društvene djelatnosti, Ervin Kolarec gradski vijećnik, Tomo Vidović direktor gradskog komunalnog poduzeća VG Komunalac, a Rudof Vujević voditelj službe za mjesnu samoupravu.

ERVIN KOLAREC
Bio velikogorički vijećnik HDZ-a, sada predstavnik goričke Mladeži HDZ-a i komercijalist u Ini
 
TOMO VIDOVIĆ
Svojedobno direktor goričkog komunalnog poduzeća, sada radi u Hrvatskim cestama 
KREŠO HUBAK
Nekad Šukerov zamjeniku Gorici, sada član liječničkog povjerenstva u HZZO-u
 
ANTE ŠIMUNOVIĆ
Nekadašnji Šukerov zamjenik u Gorici, sada u Uredu državne uprave u Zagrebačkoj županiji
 
RUDOLF VUJEVIĆ
Bivši voditelj službe za samoupravu u Gorici, sada u Uredu državne uprave u Zagrebačkoj županiji
 
Optužbe oporbe

A od lipnja je Ante Šimunović, inače tajnik velikogoričke organizacije HDZ-a, viši komercijalist za izvoz u Ini. Ervin Kolarec, predstavnik Mladeži HDZ-a u Gorici, također u Ini radi kao komercijalist.

Tomo Vidović, kako saznajemo, od rujna je zaposlen u Hrvatskim cestama kao direktor sektora održavanja, Rudolf Vujević postao je pomoćnik zamjenice predstojnice Ureda državne uprave u Zagrebačkoj županiji, a Krešo Hubak dobio je posao u liječničkom povjerenstvu HZZO-a.

HDZ-ove konkurentske stranke u  Gorici pronose glas da je ovoj petorici pomogao najpoznatiji Velikogoričan, ministar financija Ivan Šuker. Spominju čak sastanak petorice u Hrašću gdje je navodno dogovoren pritisak  na vodstvo stranke da im nađe poslove. Zvali su, tvrde nam naši sugovornici, i glavnog tajnika HDZ-a Ivana Jarnjaka, no on nam je jučer rekao da, koliko se sjeća, nije dobio nikakav poziv od velikogoričke petorke.

- Pa, kako bih im ja mogao naći posao - čudio se Jarnjak.

Svi novozaposleni HDZ-ovci tvrde da im nije pogodovano po stranačkoj liniji, ali priznaju da su zaposleni na navedenim radnim mjestima, i to uglavnom od kraja lipnja ili srpnja. Ante Šimunović radi u Ini kao viši komercijalist za izvoz. On je,  doznajemo, pred diplomom Ekonomskog fakulteta. Primljen je, dakle, na mjesto komercijalista sa srednjom stručnom spremom. Stomatolog Krešo Hubak dobio je posao u HZZO-u kao član liječničkog povjerenstva.

Smijenjeni direktor

- HZZO je u lipnju raspisao javni natječaj na koji sam se javio, a tražili su tri liječnika i jednog stomatologa. Od sredine srpnja obavljam taj posao - rekao nam je Hubak.

Rudolf Vujević, koji radi u Uredu državne uprave u Zagrebačkoj županiji, po struci je dipl. socijalni radnik s 11 godina iskustva.

- Javio sam se na natječaj u lipnju, a tražili su VSS djelatnika s barem pet godina iskustva. Da sam imao neku vezu, našao bi bolje plaćen posao - kaže HDZ-ovac Vujević.

Vidović kaže da je prijavu u Hrvatske cesta poslao proljetos nakon što je godinu dana bio bez posla od smjene s mjesta direktora VG Komunalca. Po struci je diplomirani inženjer prometa i informatike, te opovrgava priče o namještanju posla. Ervin Kolarec nije odgovarao na naš upit o zaposlenju, a ni u Ini nisu htjeli odgovoriti na temelju čega su Kolarec i Šimunović dobili posao.

Šuker: Pomogao sam im, ali ih nisam zaposlio
Ministar financija Ivan Šuker je zanijekao interpretacije o stranačkom pogodovanju pri zapošljavanju velikogoriške petorke. Priznao je, doduše, da je pomogao tim "kvalitetnim" ljudima, ali ih nije zaposlio.

- Pomoć je i to aki im netko kaže da je negdje raspisan javni natječaj - rekao nam je ministar Šuker.
 
Tomislav Kukec
http://www.jutarnji.hr/sukerov-tim-iz-gorice--nakon-gubitka-vlasti--na-drzavnim-placama/158856/

Neima šemse,jaro.Da sam ja Babo niko nebi smio da takne neštašne šinove...Šine.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« Odgovori #6 : Veljača 10, 2010, 12:39:08 poslijepodne »
Uskok je odbacio prijavu protiv Picule jer ne nalazi elemente kaznenog djela,no naš dragi Šimunović se ne da .Ne želi priznati da je tome tako pa je ponovno podigao optužnicu zajedno sa gradonačelnikom ali na županijskom sudu.Opet sve ispočetka.Znate kak se veli -pametnomu jednom dosta-a njemu?

plemenitashica

  • Gost
Tko je to USKOK? Ja znam bolje!
« Odgovori #7 : Veljača 10, 2010, 12:55:49 poslijepodne »
......Ne želi priznati da je tome tako pa je ponovno podigao optužnicu zajedno sa gradonačelnikom ali na županijskom sudu.Opet sve ispočetka.Znate kak se veli -pametnomu jednom dosta-a njemu?

Tko plaća te sudske troškove?


"Iako je Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta (USKOK) odbacio kaznenu prijavu protiv bivšeg gradonačelnika Velike Gorice Tonina Picule, vodeći ljudi grada s gradonačelnikom Draženom Barišićem na čelu ne odustaju. Tvrde da je Picula, potpisavši Ugovor o potpori komunalnom razvitku, odnosno nabavi novih velikogoričkih autobusa, Gradu nanio milijunsku štetu, pa su protiv Tonina Picule tužbu podigli pri Županijskom sudu u Zagrebu.
Zašto, upitali smo predsjednika goričkog HDZ-a Antu Šimunovića koji je Piculu i prijavio USKOK-u.
 – Gradu Velikoj Gorici stižu opomene od Holdinga jer mora platiti milijun kuna. To je iznos početne provizije od 1 posto kredita koji je Gorica dužna Holdingu za uslugu koju je on EBRD-u već platio. Kako je došlo do toga iznosa, ne znam, ali znam da je taj ugovor potpisao Picula – rekao je Šimunović ogorčen na konačnu odluku USKOK-a."

http://www.vgdanas.hr/Nabava-autobusa-ipak-na-sudu-845.aspx

Ne razumijem, ima li itko tko razumije ovih 1 mil?
Kakve veze ima Šimunović sa vodećim ljudima ovog grada? Koga on vodi u ovom gradu?
Žedne pored  Čića prema Donjem Turopolju (što god značio taj termin, jer ja niti to ne znam)?   :P

Edit: boldanje
« Zadnja izmjena: Veljača 10, 2010, 12:59:37 poslijepodne plemenitašica »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« Odgovori #8 : Veljača 10, 2010, 02:17:55 poslijepodne »
Troškove će platiti tko na sudu izgubi spor a to će biti opet Grad Velika Gorica, odnosno svi mi. Zašto?
Ako je USKOK ispitao sve i odbio optužnicu protiv Picule, jer nije bilo nezakonitih radnji i zlouporabe položaja, što se može postići na Županijskom sudu?

Može se postići jedino to da se cirkus u Velikoj Gorici, koji je započeo preuzimanjem vlasti u 6 mjesecu, nastavi dalje, klovnovi svi poznati.

Sada će ubrzo biti već 1 god. od preuzimanja vlasti i upravljanja Gradom a da se nije napravio ni jedan bitan pomak, nego naprotiv Velika Gorica i Turopolje nazaduju još više. Nazaduju jer nemaju kvalitetne ljude koji ga mogu povući naprijed.

Kako vidimo, da je jedan od glavnih persona u upravljanju Gradom Ante Šimunović, produženi rep Ivana Šukera koji jedino što zna u životu je opstruirati i biti destruktivac u svakom pogledu i na svakom mjestu, postavlja se pitanje što možemo očekivati u sljedećem razdoblju? Ništa.

Možemo se svi skupa moliti dragom bogeku da Gorica preživi i da nakon svog mandata ne ostave opet prevelike dugove kao i obično.


Ništa drugo važnije nije napravljeno osim što cijelo vrijeme se pokušava opstruirati GV, pokušava dokazati i pokazati kak je predhodna vlast bila loša a sve s ćorcima jer nema pravih i relevantnih dokaza i dokumenata, jer nije ni bilo loših radnji. Kako netko može činiti loše radnje te ostvariti dobit i uštedjeti u Gradu 22 mil plus 6 mil koji su predani novoj vlasti a koja je do sada već u ovh skoro 8 mjeseci sve to upropastila i protrakala, kao što znamo od dvorane ni d.

 
Ovo je samo još jedan od pokušaja u nizu kako bi se bacila prašina na prijavu Osijek Gradnja doo protiv gradonačelnika Barišića i kako bi se  stog slučaja skrenula pozornost građana. A glavni protagonist cijele priče je naravno Antiša a tko bi drugi bio, nema nitko drugi želudac za to osim njega.
Ups ima, ima Saša ruku pod ruku s Antišom.
Antišu bi bilo dobro klonirati jer takav fenomen se teško rađa, koji do podne mrzi sebe samog a popodne sve oko sebe.

Što na ovo sve reći osim Cirkus u Velikoj Gorici se nastavlja u režiji Ante Šimunovića za kojeg nevjerujem da će svoje komplekse ikada izliječiti.

plemenitashica

  • Gost
Tko je to USKOK? Ja znam bolje!
« Odgovori #9 : Veljača 10, 2010, 02:30:18 poslijepodne »
................
...........da je jedan od glavnih persona u upravljanju Gradom Ante Šimunović, produženi rep Ivana Šukera koji jedino što zna u životu je opstruirati i biti destruktivac u svakom pogledu i na svakom mjestu ............
.......... Cirkus u Velikoj Gorici se nastavlja u režiji Ante Šimunovića za kojeg nevjerujem da će svoje komplekse ikada izliječiti.

Dok sam bila jako jako mala, onda je bila nečija pjesma sa stihovima:

Siromah sam, siromah sam 
Al volim da živim
Dok posljednji dinar imam
Neću da se smirim.

(Zakaj me to asocira na (Ante Šimunović (siromah) i kompleksi (dinar)) - smajlić bljak (onaj koji povraća)

shaka zulu

  • Gost
Odg: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« Odgovori #10 : Veljača 10, 2010, 10:35:25 poslijepodne »
Citat:
Nastavlja se trakavica "autobusi"10.02.2010. Aktualno 
...U gradskom HDZ-u, kažu, ograđuju se od prozivki za tužbe, demantirajući pritom tekst koji je jutros objavljen u jednom dnevnom listu. -Mi nemamo nikakve veze s tužbom, to isključivo podnosi Grad i gradonačelnik, ne stranka-, rekao je Ante Šimunović.
http://www.rvg.hr/index.php?id=2519
Nije govno nego se pas posra-rekel je moj pokojni majstor Ante P..

Citat:
"Iako je Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta (USKOK) odbacio kaznenu prijavu protiv bivšeg gradonačelnika Velike Gorice Tonina Picule, vodeći ljudi grada s gradonačelnikom Draženom Barišićem na čelu ne odustaju. Tvrde da je Picula, potpisavši Ugovor o potpori komunalnom razvitku, odnosno nabavi novih velikogoričkih autobusa, Gradu nanio milijunsku štetu, pa su protiv Tonina Picule tužbu podigli pri Županijskom sudu u Zagrebu.
http://www.vgdanas.hr/Nabava-autobusa-ipak-na-sudu-845.aspx
Ak tužba padne na Županijskomu iduča štenženica je Gorica;ak mu sudi Žuži krif je čem poziv dobi.Po zakonu.

Picula kontra Ante Velikog
KO TO TAMO PEVA

Ludi moji najte se sekerati-to su samo fašničke spelancije.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« Odgovori #11 : Veljača 11, 2010, 08:25:19 prijepodne »
..........Ludi moji najte se sekerati-to su samo fašničke spelancije.

Mislite da ga budu vužgali na Fašnik?  ^-^

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« Odgovori #12 : Veljača 11, 2010, 10:39:30 prijepodne »
..........Ludi moji najte se sekerati-to su samo fašničke spelancije.

Mislite da ga budu vužgali na Fašnik?  ^-^

 :D  :D  :D  :D   sad tu ide palac gore  :D  :D  :D
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

shaka zulu

  • Gost
Odg: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« Odgovori #13 : Veljača 11, 2010, 01:19:32 poslijepodne »
..........Ludi moji najte se sekerati-to su samo fašničke spelancije.

Mislite da ga budu vužgali na Fašnik?  ^-^






101. Turopolski fašnik
"101. kak da nam je 1."

Program

17.06.2009.

Uspostava Fašničke Republike

05.02.2010. (petak)
Preuzimanje ključeva Grada i proglašenje Turopoljske fašničke republike

Ključevi grada u rukama USKOKa!
Službeni početak Fašnika je petak, 5. veljače, kad će prepoznatljive turopoljske maskote  Zakon o dvorani, Predugovor o Gradnji, Prijava po TVGu, Povrat ZZ po HDZu te kume Recesija i Kriza i princ USKOK „svrgnuti“ s trona predsjednika opićine Velika Gorica Dražena Barišića.

Pozivamo vas da u petak, 5. veljače 2010. godine, u 10.00 sati, u uredu Predsjednika opićine Velika Gorica, uz svježe gljive,prepečeni kruh,luk i vodu, posvjedočite da je Fašnička republika u Turopolju unatoć krizi i recesiji ponovo uspostavljena te po tko zna koji put promjenila tijek događaja i sudbinu ovih prostora.

13.02.2010.
Fašnička povorka kreće od jaslica,preko proširenih vrtića,škola,univerziteta,doma umirovljenika,muzeja moderne umjetnosti,šetnicom,dijelom autoceste od kuruze do šume,uz Veleučilište do parka F.Tuđmana gdje će se sudionici razmjestiti unutar šatora za fašnikaranje.
Govor dogradonačelnika Stjepana Kosa uz simultani prijevod i titl na fašničkom platnu.
Povrat zemlje ZZ i POTu u lunch paketima,do limita od 69.999 kn.
Glasovanje komisije o gubitniku fašnika,suđenje Piculi i Beusu,proglašenje gubitnika.
Spaljivanje gubitnika.

14.02.2010
Repriza spaljivanja Picule i Beusa

16.02.2010.
Replika Španjolske inkvizicije i srednjovjekovnog spaljivanja Picule i Beusa kod starog Grada Lukavca

17.02.2010.
Pripreme za spaljivanje Picule i Beusa 2011.

I kaj buš sad da ti nisem više drag?
Sat buš videla kaj je turopolski gad!
Ja zel sem masku i pošel sem pojnu.
Jel pravi turopolec nigdar ne odustaje
Jel pravi turopolec nigdar se ne predaje
Jel pravi turopolec uvek ti ga zabije

www.lawrenceofturopolya.tur

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Ante Šimunović. vijećnik HDZ - uspješan poduzetnik Velike Gorice?
« Odgovori #14 : Veljača 11, 2010, 03:56:59 poslijepodne »
Citat:
Nastavlja se trakavica "autobusi"10.02.2010. Aktualno 
...U gradskom HDZ-u, kažu, ograđuju se od prozivki za tužbe, demantirajući pritom tekst koji je jutros objavljen u jednom dnevnom listu. -Mi nemamo nikakve veze s tužbom, to isključivo podnosi Grad i gradonačelnik, ne stranka-, rekao je Ante Šimunović.
http://www.rvg.hr/index.php?id=2519
Nije govno nego se pas posra-rekel je moj pokojni majstor Ante P..

Citat:
"Iako je Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta (USKOK) odbacio kaznenu prijavu protiv bivšeg gradonačelnika Velike Gorice Tonina Picule, vodeći ljudi grada s gradonačelnikom Draženom Barišićem na čelu ne odustaju. Tvrde da je Picula, potpisavši Ugovor o potpori komunalnom razvitku, odnosno nabavi novih velikogoričkih autobusa, Gradu nanio milijunsku štetu, pa su protiv Tonina Picule tužbu podigli pri Županijskom sudu u Zagrebu.
http://www.vgdanas.hr/Nabava-autobusa-ipak-na-sudu-845.aspx
Ak tužba padne na Županijskomu iduča štenženica je Gorica;ak mu sudi Žuži krif je čem poziv dobi.Po zakonu.

Picula kontra Ante Velikog
KO TO TAMO PEVA

Ludi moji najte se sekerati-to su samo fašničke spelancije.



Nemoj bre Kunta brate da mi otimaš autorska prava. Pusti me, zvat ču decu. Deco, deco, decoooooo!! Pa vidiš lepo kako se ja potpisujem ispod autoportreta. Moaču bre monderatorici Plemenitoj da te prijavim, pa i Zampu. Jeste, dabome. :D
Ko to tamo peva?