Autor Tema: Odluke Gradonačelnika  (Posjeta: 61679 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odluke Gradonačelnika
« : Listopad 02, 2009, 09:40:05 poslijepodne »
Na službenim stranicama se, počevši od 1.9.2009., objavljuju odluke Gradonačelnika. To će zacijelo u nekom od budućih propagandnih materijala biti predstavljeno kao korak prema transparentnom radu Gradonačelnika, ali meni se čini da objavljivanjem tih odluka ne doznajemo ništa više od toga da je Gradonačelnik donio neku odluku.

Prvo tehničke zamjerke: ne vidim nikakav razlog zbog čega se odluke i zaključci objavljuju u .pdf formatu umjesto da one budu objavljene kao obična html stranica. Takva obična stranica bi bila bolje indeksirana i veća je vjerojatnost da bi se pojavila kao rezultat traženja. .pdf prekida kontinuitet pregledavanja html stranica bez obzira na dostupnost njegovog readera. Kad bi te odluke bile u nekoj bazi mogao bi se napraviti i rss feed s odlukama pa da možemo redovno pratiti odluke i zaključke.

Drugi niz zamjerki je na sadržaj i informativnost ih odluka i zaključaka. U velikoj većini njih vidimo da je Gradonačelnik donio neku odluku. Nekada nam ni sama odluka nije previše jasna, a ponekad imamo odluku, ali nema njezine argumentacije ili sadržaja. Npr. imamo niz odluka o razrješenju i imenovanju članova gdje se daje mišljenje o Prijedlogu Zaključka, ali nemamo informaciju o sadržaju tog prijedloga niti razlog zbog kojeg se donosi negativno mišljenje. Imamo beskorisno informaciju s kojom ne znamo što da radimo. Ili imamo informaciju da je Gradonačelnik donio Prijedlog Odluke o ustrojstvu i djelovanju upravnih tijela Grada Velike Gorice, ali od prijedloga niti P.

Kako su radovi u tijeku pretpostavljam da tim navođen od Instituta ima namjeru popraviti te nedostatke i građanima dati potpune informacije.

Jedan veliki minus ide Gradskom vijeću. Oni također produciraju neke odluke, dokumente, imaju dnevni red, zaključke, odluke. Što je s tim materijalom? Zar smatraju da građani nisu dostojni da ga vide?

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #1 : Listopad 02, 2009, 09:59:46 poslijepodne »
Ili možda nemaju pristupa gradskom portalu  :-\
To mi zvuči vjerojatnije.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #2 : Listopad 02, 2009, 10:07:15 poslijepodne »
Ili možda nemaju pristupa gradskom portalu  :-\
To mi zvuči vjerojatnije.

Gle, ja ću im donirati prostor i domenu ako ne raspolažu s par sto kuna za hosting gdje bi smjestili svoje stranice i materijale. To im nije nikakvo opravdanje.


Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #3 : Listopad 02, 2009, 10:22:31 poslijepodne »
Polefke Štef .... pa kaj misliš i masnoj guski perje mazati?
Am si već dosti pomogel kaj plačaš hosting ovega gradskoga foruma...
(ak ja kužim , a mislim da kužim, ni ovo naše masturbiranje po ovemu ni zabadav)

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #4 : Listopad 02, 2009, 10:28:27 poslijepodne »
To je bio više retorički prijedlog.


Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #5 : Listopad 03, 2009, 07:44:11 prijepodne »
Ili možda nemaju pristupa gradskom portalu  :-\
To mi zvuči vjerojatnije.

Gle, ja ću im donirati prostor i domenu ako ne raspolažu s par sto kuna za hosting gdje bi smjestili svoje stranice i materijale. To im nije nikakvo opravdanje.



Naravno, da nije opravdanje, ali će vjerojatno to biti odgovor na tvoje pitanje.
Sve je to već predvidivo, kaj ne?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #6 : Listopad 03, 2009, 10:42:16 prijepodne »
Postoji rezervirana .hr domena koju Gradsko vijeće može iskoristiti za svoje potrebe. Sve ostalo što je potrebno može se nabaviti već za 100 kuna + PDV godišnje.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

plemenitashica

  • Gost
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #7 : Studeni 11, 2009, 04:34:30 poslijepodne »
Postoji li još onaj termin "Grad prijatelj" i ako postoji koji su to naši prijatelji?
Da li je može biti Split?

"Gradonačelnik Grada Velike Gorice dana 29. listopada 2009. godine, donosi
ZAKLJUČAK
o financijskoj pomoći Udruzi hrvatskih branitelja – dragovoljaca Domovinskog rata Ogranak Split.."

http://www.gorica.hr/2009/10/zakljucak-o-financijskoj-pomoci-udruzi-hrvatskih-branitelja-–-dragovoljaca-domovinskog-rata-ogranak-split/

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #8 : Studeni 11, 2009, 06:34:02 poslijepodne »
Ako je novce za ovu donaciju braniteljima gosp.gradonaćelnik uštedio time što je zatvorio stari forum,tada mi nije žao? Dapaće ćestitam na takovoj odluci.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #9 : Studeni 11, 2009, 09:19:35 poslijepodne »
Poštovani forumaši,

ima netko nekakvu informaciju o likvidnosti Grada, te da li uredno podmiruje sva svoja dugovanja?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #10 : Studeni 12, 2009, 01:26:01 poslijepodne »
..........

ima netko nekakvu informaciju o likvidnosti Grada, te da li uredno podmiruje sva svoja dugovanja?

Ako ste si dobri s telefonskomglasnogovornicom ili znate nekoga tko je, pokušajte tako saznati, ili napišite pitanje u komentare građana na službenom gradskom portalu.

A kad bolje razmislim, tko ste vi, ili tko smo mi forumaši, građani, birači, da bi uopće postavljali takvo pitanje i još očekujete i odgovor?  :-X
Nemojte biti smiješni, izvolite biti opcija ZNA SE koji znaju kad trebaju dići ruku i izaći zaokružiti broj. Ostalo je nevažno, glavno da je domaće.  Koga još briga za novce, kad se zna da novca nema.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #11 : Studeni 13, 2009, 08:35:39 prijepodne »
..........

ima netko nekakvu informaciju o likvidnosti Grada, te da li uredno podmiruje sva svoja dugovanja?

Ako ste si dobri s telefonskomglasnogovornicom ili znate nekoga tko je, pokušajte tako saznati, ili napišite pitanje u komentare građana na službenom gradskom portalu.

A kad bolje razmislim, tko ste vi, ili tko smo mi forumaši, građani, birači, da bi uopće postavljali takvo pitanje i još očekujete i odgovor?  :-X
Nemojte biti smiješni, izvolite biti opcija ZNA SE koji znaju kad trebaju dići ruku i izaći zaokružiti broj. Ostalo je nevažno, glavno da je domaće.  Koga još briga za novce, kad se zna da novca nema.

  ...... pitanje u komentare građana na službenom gradskom portalu........hi,hi,hi,hi dobro me nasmijaste, ja Vam neznam postavljati tako fina pitanja, koja mogu proći selekciju cenzure da bi se tam pojavila.




Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #12 : Studeni 13, 2009, 05:11:49 poslijepodne »
Postavil sam pitanje,ali............... odgovora nema,,zgleda da se zgubil!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #13 : Svibanj 04, 2012, 12:03:08 poslijepodne »
Danas sam u gradskoj upravi saznao dvije odluke gradonačelnika, koje primjereno opisuju "dobru" organizaciju, razvoj poljoprivrede i gospodarstva, smisao i kreaciju, kao i razumijevanje domaćih lokalnih proizvođača:

1. Tradicionalna prigodna prodaja cvijeća će biti nakon 19.05. i to samo tjedan dana, iako je najveća sezona sadnje cvijeća mjesec travanj do polovice svibnja.

No to nije sve:

2. Prigodna prodaja jagoda počinje u ponedjeljak, iako jagode prispijevaju i prodaju se uglavnom u 6. mjesecu, svake godine. E sad što će naši jagodari prodavati početkom 5. mjeseca, to je zanimljivo pitanje?

Dakle u oba slučaja tako naopaka odluka, da ne može biti gora, zašto?
To zna samo gradonačelnik i njegovi DC kadrovi u gradskoj upravi, direktno zaduženi za taj resor.

S jedne strane govori se o poticanju a s druge strane donose se glupe odluke koje nemaju veze s vezom!
Jeli oni u gradskoj upravi nemaju pojma a ni ne žele poslušati ničiji prijedlog ili savjet, zaključite sami.
« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2012, 12:09:09 poslijepodne Jaguar »

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Odluke Gradonačelnika
« Odgovori #14 : Svibanj 04, 2012, 04:35:41 poslijepodne »
Danas sam u gradskoj upravi saznao dvije odluke gradonačelnika,

Gdje se u gradskoj upravi mogu saznati još neobjavljene odluke gradonačelnika?

2. Prigodna prodaja jagoda počinje u ponedjeljak, iako jagode prispijevaju i prodaju se uglavnom u 6. mjesecu, svake godine. E sad što će naši jagodari prodavati početkom 5. mjeseca, to je zanimljivo pitanje?

Ovisno o sorti jagode sazrijevaju od kraja četvrtog mjeseca, pa nadalje. Prošle godine su Dani jagoda počeli 5.5. Dakle, ranije nego ove godine i bilo je jagoda na štandovima. Tako da ne znam o čemu trkeljaš.