Autor Tema: Kukavičje jaje...  (Posjeta: 9643 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Kukavičje jaje...
« : Veljača 23, 2013, 09:48:05 prijepodne »
Dali smo svjesni događaja koji nam se pripremaju?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #1 : Veljača 23, 2013, 09:49:58 prijepodne »
A kad se to dogodi.........!!??
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #2 : Veljača 23, 2013, 12:11:05 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/scena/elton-john-upisan-je-kao-tata-a-david-furnish-kao-mama-djeteta-clanak-514755


ZNA SE TKO JE TKO JE TKO Eton John upisan je kao tata, a David Furnish kao mama djeteta


I sad bi ovo trebalo biti normalno?
« Zadnja izmjena: Veljača 26, 2013, 11:18:18 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #3 : Veljača 24, 2013, 01:13:51 poslijepodne »
I sad bi ovo trebalo biti normalno?
Prije nego kaj bi ti mogel odgovorit na to pitanje - definiraj kaj za tebe znači "normalno".

Jel tim izrazom želiš karakterizirati dal je nešto zdravo ili bolesno?

Ili želiš karakterizirati jel nešto tipično, prosječno ili rijetko, posebno?

Ili jel je u pitanju čudo ili normalna prirodna pojava?

Vjerujem da ni ti to ne znaš. Obično ljudi koriste izraz "normalno" u smislu tipično, ekvivalentno nekoj "normi", dal strogo definiranoj normi, ili imaginarnoj (u ovom slučaju društvenoj) normi.

Ak uzmemo u obzir da si ti to upravo tako mislio, onda bih se mogao čak i složiti s tobom da to nije tipično. Tak nekaj se rijetko sreće na ulici ili u krugu poznanstva. Bar kod mene, a vidim i kod tebe. No to još ne znači da ljude homoseksualnog seksualnog opredjeljenja nije oduvijek bilo. Kod nas su se očito dobro skrivali, baš zbog takvih kao ti i sličnih, koji bi ih prozivali nenormalnim i time bi im suživot učinili nemogućim. U davna vremena bi ih zbog takvih prozivanja i kamenovali, danas se na sreću toga više ne moraju bojati, bar ne u naprednijim civilizacijama. Danas je, na svu sreću, svijet sve tolerantniji, mada još ne kod svih kao što vidimo, i danas ih sve više može živjeti bez skrivanja pred svijetom.

Ljudi koji su ljevaki po toj tvojoj društvenoj normi također se ne bi mogli nazvati "normalnim" jer ni to nije tipično. Da li da ih se zbog toga ocrnjuje i proziva?

Neki naizgled "pametni" ne samo da homoseksualce zovu nenormalnim, nego idu korak dalje i nazivaju ih bolesnim. Takvi "pametni" samo pokazuju kolko su oni zapravo ne-educirani i netolerantni.

No, ja sam uvjeren da bu sve to došlo na svoje. Svijet bu postal razumniji i tolerantniji, a takvi koji sve kaj ne razumiju i ne toleriraju prozivaju nenormalnim, takvih bude sve manje. Uvjeren sam u to, jer vjerujem u dobro, a put razuma i tolerancije je put ka dobru.

A Crkva bu morala kad tad početi otvoriti oči i malo poraditi na sebi, jer takvim svojim stavom kakav imaju prema homoseksualcima imala bu sve manje sljedbenika. A kad bu ih tak malo da se više nebudu mogli financirati od svojih sljedbenika, onda budu silom prilika (ili financijskih poteškoća) morali promjeniti svoje stavove. To onda na žalost ne bi bilo vođeno razumom nego nečim očito još važnijim - financijama.

I za to imamo jedan aktualan slučaj u Njemačkoj. Jesi čul da je sad službeno sa Crkvene strane dozvoljena pilula protiv trudnoće? To na žalost nije došlo zato jer je to Crkva inicirala, nego zbog kritika izvana. To je znači bila samo reakcija Crkve, a ne njihova samostalna modernizacija svojom slobodnom voljom. Nažalost.

Polako sve dolazi na svoje. Preveć polako, ali dolazi. Važno je da na kraju dobro pobijedi, kaj ne?

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #4 : Veljača 25, 2013, 10:29:06 prijepodne »
vidim ja , poštovani nosonjo, da si dobro naučio svog platona, ali i aristotela. da, nilje liječnik onaj kojem umiru pacijenti, već je liječnik onaj koji liječi(platon), ali je istina da neki pacijenti nekoga koji je drugima pomogao ipak umiru.  pitanja koja postavljaš su dobra, ali odgovori ipak zavise od prevladavajućih društvenih normi u smislu općeg morala i svjetonazora većine. nitko nije rekao da homoseksualce treba eliminirati iz društva jer oni doista postoje i često imaju svjetonazor koji izlazi iz naučenog u obitelji, društvu... no malao prilagođen njihovim spolnim interesima i potrebama. njihov način života stoga treba biti u njihova četiri zida, a ne da cijelu naciju muče sa svojim željama, reklamama i porukama. sada žele ozakonjenu bračnu zajednicu, usvajanje djece..., sutra će te tužiti za uskraćivanje prava ako ne želiš s njima spolono općiti. upitaj se, poštovani nosonjo, kuda to vodi.  uostalom, o kolikom broju pripadnika te manjine je riječ?
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #5 : Veljača 25, 2013, 07:49:40 poslijepodne »
Ponovno se pitam; dali je to normalno?

Da dva muškarca naručuju rođenje djeteta kojem će oni „glumiti“ roditelje? Jedan će biti tata, a drugi mama!?
Poželjeli ljudi imati djecu, pa hajde da si priuštimo i tu igračku. Jer oni to mogu.
Isto tako , požele si neku životinju, kućnog ljubimca, pa hajde da ga kupimo. I sve to ide dok ljubimac sluša i dok nas zabavlja, dok ga se ne zasitimo.

 A kada nam dojadi, odvedimo ga u  prihvatilište za životinje ili ga damo nekome tko ga želi uzeti.
A kuda sa djetetom kada im dosadi, kada poželi nešto što je u suprotnosti sa voljom „roditelja“? Kome ga dati kada postane neposlušan, svojeglav, kad poželi saznati istinu o svojim pravim roditeljima? Baciti ga na ulicu, dati ga u neku instituciju na preodgajanje, ispiranje mozga??

Više prava imaju životinje, kućni ljubimci nego ljudi! Koliko ima udruga za zaštitu životinja? Ne zna im se broja i stalno rastu, države ih zdušno financiraju.

A tko štiti ljudsku vrstu od njih samih? Kakva su njihova prava?

Tko brine o djetetu kada je zlostavljano? Koliko se vodi briga o uzrocima tog zlostavljanja? Jedino se pokušavaju rješavati posljedice.

Kolika se briga danas vodi o obitelji, braku, osnovi svakog društva? Na koji način država uzima u zaštitu tu instituciju? „Napredni“ zapadni svijet, već davno svjesno podriva temelje braka, otvarajući napade na obitelj kao zdravu zajednicu na sve moguće načine, a sve uz promociju istospolnih zajednica – brakova, zagovara pobačaj i idealizira homoseksualnost kao normalnu pojavu.

Je li homoseksualni spolni čin jednako prirodan, zadan genetički, fiziološki i evolucijski, logičan, smislen i funkcionalan kao heteroseksualni?
Biološku osnovu spola dokazuje to da je 99% ljudi heteroseksualno.

Tri četvrtine homoseksualaca ima spolne odnose s više od 100 partnera tijekom života; 15% od njih imaju spolni odnos s 100-249 partnera; 17% sa 250-499 partnera; 15% sa 500-999 partnera; i 29% s više od 1000 partnera (Bell i Weinberg 1978.).

Mogu li današnji brakovi imati djecu  i brinuti o djeci, kad se njihov radno vrijeme proteže kroz cijeli dan, a ako se eventualno usude imati djecu, majke nerijetko ostaju bez posla, nisu više potrebne poslodavcu. Danas kad se naša vlada, puzavo i sramotno uvlači poslodavcima koji se ne sjete dati radniku zarađenu plaču, teško je vidjeti bolje dane za obitelj.  Ako se tako nastavi, tko će na kraju raditi i zarađivati? Ljudi odumiru ( jer više ne treba rađati djecu koja smetaju), stare , sve se pretvara u surogat.

Strašno!

Kriza braka i obitelji osjeća se sve više i unutar hrvatskog društva. Mladi kao da se boje izazova i odgovornosti, mnogi kasno ulaze u brak, ili slijede liberalne trendove izvanbračnih zajednica, teško se odlučuju za djecu. Idu linijom manjeg otpora, traže život bez obveza i bez žrtve. A tamo gdje nema žrtve nema ni ljubavi. I tu se krug zatvara. Gdje nema ljubavi, caruje sebičnost, mrzovolja i na kraju nasilje.

I sad ja pitam dali je to normalno?

Dali je to budućnost koja nas očekuje? Brakovi koji se raspadaju danomice,  brak na probu dok jedno drugome ne dojadi , to je nešto čemu treba stremiti.

Dali je izlaz u homoseksualnoj zajednici? Sve nas u našoj okolini upućuje na to, lažno nam sugeriraju da je to normalno, jedino ili jednako ispravno kao život dvoje ljudi različite spolnosti?

Mislim da to nije normalno, nije biološki održivo i nije prirodno.
« Zadnja izmjena: Veljača 25, 2013, 07:53:06 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #6 : Veljača 25, 2013, 10:32:41 poslijepodne »
sada žele ozakonjenu bračnu zajednicu, usvajanje djece...,
Nis ni ja razmel kaj im to treba dok nis na televiziji videl neke diskusije sa interesantnim argumentima. Ima tu i razloga "za", ali i razloga "protiv". U svakom slučaju nemre se s nekim primitivnim argumentima to sve popljuvat i označit kao bolesno. Upravo to bi bilo bolesno.
Citat:
sutra će te tužiti za uskraćivanje prava ako ne želiš s njima spolono općiti.
Nemoj sad baš tak pretjerivat, to ne vodi nikamo. Imaš za to neki primjer u "normalnom" braku?
Citat:
upitaj se, poštovani nosonjo, kuda to vodi.  uostalom, o kolikom broju pripadnika te manjine je riječ?
Kuda to vodi? To vodi ka poštovanju ljudi neovisno o seksualnom opredjeljenju, kao što bi trebali poštivati ljude neovisno o vjeri, političkom opredjeljenju, boji kože...

No kak mi to na kraju provedemo u normalu, tu novu situaciju, te nove zakone, to je još uvijek na nama svima koji znamo koristiti mozak, a ne samo na ovima kaj mrze sve kaj je drukčije i ne-tipično.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #7 : Veljača 25, 2013, 11:00:29 poslijepodne »
A kuda sa djetetom kada im dosadi, kada poželi nešto što je u suprotnosti sa voljom „roditelja“? Kome ga dati kada postane neposlušan, svojeglav, kad poželi saznati istinu o svojim pravim roditeljima? Baciti ga na ulicu, dati ga u neku instituciju na preodgajanje, ispiranje mozga??
A kaj se danas dela u takvim slučajevima? Kaj misliš da bi glede toga kod istospolnih parova tu bilo nekaj drugačije? Na osnovi čega ti to tak misliš? Imaš kakav konkretan primjer?
Citat:
Tko brine o djetetu kada je zlostavljano? Koliko se vodi briga o uzrocima tog zlostavljanja? Jedino se pokušavaju rješavati posljedice.
Sada načinješ jednu skroz drugu temu. Ne znam kaj to ima veze sa istospolnim parovima? Toga može kod svakih parova biti, dapače - kod istospolnih to još nigdje nisam čuo. No čuo sam u vezi sa Crkvom i svečenicima. Šta se radi da se to tamo izbjegne? Šta se radi da se tamo te posljedice poprave?
Citat:
Je li homoseksualni spolni čin jednako prirodan, zadan genetički, fiziološki i evolucijski, logičan, smislen i funkcionalan kao heteroseksualni?
Postavljaš puno pitanja najedanput. Naravno da je prvenstveni smisao spolnog čina širenje ljudske rase. No vjerujem da niko nije išel sa ženskom u krevet samo iz tog jednog razloga, ili? A ti koji i jesu - baš mi ih je žal. Takvi bi si morali porazmislit da nisu baš oni kojim slučajem homoseksualci.
Citat:
Tri četvrtine homoseksualaca ima spolne odnose s više od 100 partnera tijekom života; 15% od njih imaju spolni odnos s 100-249 partnera; 17% sa 250-499 partnera; 15% sa 500-999 partnera; i 29% s više od 1000 partnera (Bell i Weinberg 1978.).
Ta sva "statistika" mi niš ne znači ak nema nekog službenog, a po mogućnosti i novijeg izvora. Osim toga mi ti podaci zgledaju dost nategnuti, kao da neko želi homoseksualce ciljano baciti u loše ozračje. No to mi niš ne veli jer to nemrem usporediti sa ponašanjem heteroseksualaca. Kao da neki heteroseksualci nemaju puno afera? No kad frajer mijenja ženske, onda je to pravi frajer, bećar, onda je to v redu? No kad homoseksualac mijenja partnera onda je to loše... Bezveze.
Citat:
Mogu li današnji brakovi imati djecu  i brinuti o djeci, kad se njihov radno vrijeme proteže kroz cijeli dan, a ako se eventualno usude imati djecu, majke nerijetko ostaju bez posla, nisu više potrebne poslodavcu. Danas kad se naša vlada, puzavo i sramotno uvlači poslodavcima koji se ne sjete dati radniku zarađenu plaču, teško je vidjeti bolje dane za obitelj.  Ako se tako nastavi, tko će na kraju raditi i zarađivati? Ljudi odumiru ( jer više ne treba rađati djecu koja smetaju), stare , sve se pretvara u surogat.

Strašno!

Slažem se. Opet ubacuješ drugu temu, jer to s ovom nema ništa, ali slažem se.
Citat:
Dali je izlaz u homoseksualnoj zajednici? Sve nas u našoj okolini upućuje na to, lažno nam sugeriraju da je to normalno, jedino ili jednako ispravno kao život dvoje ljudi različite spolnosti?

Mislim da to nije normalno, nije biološki održivo i nije prirodno.
Jooj, jel ga ti pretjeruješ. Kaj tebi upućuje na to? Ko ti to sugerira? Meni niko nemre tak jako sugerirati da bi ja mogel zbog tih sugestija postati homoseksualac. Ja se takvih sugestija ne bojim, a ti?

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #8 : Veljača 26, 2013, 03:10:02 poslijepodne »

Je li homoseksualni spolni čin jednako prirodan, zadan genetički, fiziološki i evolucijski, logičan, smislen i funkcionalan kao heteroseksualni?

 Naravno da je prvenstveni smisao spolnog čina širenje ljudske rase. No vjerujem da niko nije išel sa ženskom u krevet samo iz tog jednog razloga, ili? A ti koji i jesu - baš mi ih je žal.

Za mene sexualni odnos/čin nema smisao širenja ljudske rase.
Naravno da se od nekoliko desetaka puta odlučiš na jedno, dva, tri takva smisla, ali što je sa ostalim brojem? Nemoguće da ti se "potrefilo" samo dva ili tri puta? Dakle nema smisao (pa ni prvenstveni) širenja ljudske rase nego podmirenje potrebe koja je prirodna, genetska, evolucijksa i logična.

Sex je funkcionalan (ili bi trebao biti), smisaoni i logičan zbog bliskosti dvoje ljudi, naglašavam ljudi a ne žene i muškarca.
 Svaki sex ispunjava onaj završni dio, no ne uvijek i kod oba čovjeka (iako bi morao) i sasvim je nebitno je li bu to rezultiralo stvaranjem ploda ili ne.

Konačno, sex je bitan i kod heterosexualnih i homosexualnih ljudi jer je podloga čina ljubav, strast, dati sebe nekome i uz sve uživati.


Mislim da to nije normalno, nije biološki održivo i nije prirodno.
.......... Ja se takvih sugestija ne bojim, a ti?

Niti ja.

Nego, zanima me da li je problem sex, ljubav i eventualni brak samo kad su u pitanju muškarci ili isto vrijedi i za žene. Pitam, zato jer su priložene sličice muškaraca.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #9 : Veljača 27, 2013, 10:09:52 prijepodne »
Citat:
A kaj se danas dela u takvim slučajevima? Kaj misliš da bi glede toga kod istospolnih parova tu bilo nekaj drugačije? Na osnovi čega ti to tak misliš? Imaš kakav konkretan primjer?

A kaj ti o tome misliš?


Citat:
Sada načinješ jednu skroz drugu temu. Ne znam kaj to ima veze sa istospolnim parovima? Toga može kod svakih parova biti, dapače - kod istospolnih to još nigdje nisam čuo.

Ako nisi ti čuo , dali to tada ima neko posebno znaćenje? Ili hočeš reći nekaj drugo?

Citat:
Naravno da je prvenstveni smisao spolnog čina širenje ljudske rase. No vjerujem da niko nije išel sa ženskom u krevet samo iz tog jednog razloga, ili? A ti koji i jesu - baš mi ih je žal. Takvi bi si morali porazmislit da nisu baš oni kojim slučajem homoseksualci.

Ja ipak mislim Da je homoseksualnost bolest, koja se može liječiti i nije prirodna.

Citat:
Jooj, jel ga ti pretjeruješ. Kaj tebi upućuje na to? Ko ti to sugerira? Meni niko nemre tak jako sugerirati da bi ja mogel zbog tih sugestija postati homoseksualac. Ja se takvih sugestija ne bojim, a ti?

Krivo shvačanje problema , koji se još ne vidi. No kad nastupi tada je kasno.
Ne trebaš se ti bojati, to nisam mislio za nikoga od odraslih , formiranih osoba. Stvar se sada polako provlaći ,a mislim da je krajnja namjera podmetnuti upravo kukavićje jaje našoj djeci.

Slijedom one; kad sto puta ponoviš laž, na kraju i to postaje istina!

I na kraju jedna misao koje se ne mogu osloboditi.

Svi misle " to se mene ne tiće, to se mojoj djeci ne može dogoditi". Svi polako zatvaraju oći, prave se "in" tak dugo dok ih ne lupi.

Kad se to dogodi tad je kasno.
Ne mislim da samo ja vidim te probleme, nikako, ali mislim da se mnogi prave grbavi. Na kraju to je osobni izbor na koji ne namjeravam utjecati.

Ali mislim da neke vrijednosti kao društvo, kao ljudi imamo i da ih trebamo čuvati, ne dozvoliti trenutnim pomodnim glupostima da se baš iz svega ismijavaju.
« Zadnja izmjena: Veljača 27, 2013, 10:15:49 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #10 : Veljača 27, 2013, 10:22:09 prijepodne »
http://zdravstveniodgoj.com/news/krvavi-novac
[
Dok s jedne strane borci za zaštitu životinja nižu pobjede te poput Španjolske uspijevaju ishoditi zabranu abortusa i eksperimenta na nerođenim majmunima, s druge strane abortusi nerođene djece se legalno obavljaju u gotovo svim zapadnim zemljama. Kada pro-life udruge traže zaštitu ljudskog života od začeća - proglašavaju se nazadnima i netolerantnima. A kada to isto traže udruge za zaštitu životinja - onda je to hvalevrijedan aktivizam.
 
U "industriji" abortusa vrti se ogroman novac. Kakve veze imaju oni koji zarađuju na pobačajima sa preuranjenom seksualizacijom djece kroz spolni odgoj, rasizmom ili politikom, pogledajte u odličnom dokumentarcu koji raskrinkava pakleni svijet abortusa. Film donosi i iskustva pokajnika koji su se bogatili tonući sve dublje u nemoralu i lažima. Film je preveden na hrvatski. Obavezno pogledati!


Licemjerje zasnovano na zaradi i na ubiranju novaca za udruge koje " vode brigu i zaštitu za životinje". Tko plaća krajnji ceh?
Ljudi, jer manje vrijede od psa!?
 :o
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #11 : Veljača 27, 2013, 10:48:06 poslijepodne »
Citat:
A kaj se danas dela u takvim slučajevima? Kaj misliš da bi glede toga kod istospolnih parova tu bilo nekaj drugačije? Na osnovi čega ti to tak misliš? Imaš kakav konkretan primjer?

A kaj ti o tome misliš?
Kad meni neko na pitanje odgovara pitanjem, onda obično ne odgovaram, jer ako ta osoba izbjegava odgovor, onda ga nema kaj tražiti od mene. No kod tebe bum ovaj put napravil iznimku.

Kad nekim roditeljima, i tu je skroz svejedno jel se radi o posvojenom ili rođenom djetetu, "dosadi dijete" kak ti veliš, tj. više ne vide mogućnosti da odgajaju dijete, onda ga daju u sirotište. To je ono kaj ja znam.

S druge strane smatram da je to kod istospolnih brakova granići sa nemogućim. Oni moraju posvojiti dijete ak ga oćeju odgajati, i to onda rade sa željom. Dok neki roditelji koji ne žele a dobe dijete prije daju dijete u sirotište. Zato samuvjeren da je sigurno više slučajeva da "pravi" roditelji daju dijete u sirotište, ili kak ti veliš "baciju ga na ulicu", nego bi to bil slučaj kod istospolnih "roditelja".

Sad ne znam odkud si ti izvukel tu priču za koju nemreš ili nećeš navesti niti jedan primjer? Sve mi se to čini nekak nategnuto, da ne velim izmišljeno.
Citat:

Citat:
Sada načinješ jednu skroz drugu temu. Ne znam kaj to ima veze sa istospolnim parovima? Toga može kod svakih parova biti, dapače - kod istospolnih to još nigdje nisam čuo.

Ako nisi ti čuo , dali to tada ima neko posebno znaćenje? Ili hočeš reći nekaj drugo?
Za mene ima. Bez ikakvog konkretnog primjera mi to izgleda izmišljeno. Bar meni. Nalaziš neke probleme kojih u stvarnosti (izgleda) još nema. Ne znam zakaj to delaš?
Citat:
Citat:
Naravno da je prvenstveni smisao spolnog čina širenje ljudske rase. No vjerujem da niko nije išel sa ženskom u krevet samo iz tog jednog razloga, ili? A ti koji i jesu - baš mi ih je žal. Takvi bi si morali porazmislit da nisu baš oni kojim slučajem homoseksualci.

Ja ipak mislim Da je homoseksualnost bolest, koja se može liječiti i nije prirodna.
Tak sam si i mislil da ti tak misliš. Sad si se bar priznal.
Ne znam kaj da ti na to velim... Možda bi trebal pročitati koju normalnu literaturu, a ne samo onu Crkvenu.

No dobro, bar si bacil karte na stol.
Citat:
Citat:
Jooj, jel ga ti pretjeruješ. Kaj tebi upućuje na to? Ko ti to sugerira? Meni niko nemre tak jako sugerirati da bi ja mogel zbog tih sugestija postati homoseksualac. Ja se takvih sugestija ne bojim, a ti?

Stvar se sada polako provlaći ,a mislim da je krajnja namjera podmetnuti upravo kukavićje jaje našoj djeci.
Ti u nečem normalnom vidiš neke loše namjere. To ni dobro. Tak se stvara mržnja, a ne ljubav.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #12 : Ožujak 01, 2013, 10:26:40 prijepodne »
Citat:
Sad ne znam odkud si ti izvukel tu priču za koju nemreš ili nećeš navesti niti jedan primjer? Sve mi se to čini nekak nategnuto, da ne velim izmišljeno.

Komentar da  djecu, kad im dojade „bace na ulicu“ odnosi se na postupak Eltona Johna i njegovog partnera. Siguran sam da oni kao dva muškarca ne mogu na nikoji način zamijeniti majku, niti biti al pari u ničemu majkama. Ne želim umanjiti ulogu oca , ali takav pristup i odnos nije normalan, nije prirodan i ne može zamijeniti normalnu obitelj.
Koliko god se trudiš opravdati takav postupak,kaj mi je smiješno, jer nisi me baš uvjerio da misliš da je to normalno.
Ne mogu njih dvojica imati prema djetetu isti osjećaj kao biološki roditelji, nemaju oni roditeljsku ljubav, nema tu nikakve obitelji, nema tu ničega osim pomodarstva. Za to shvatiti,ne treba biti posebno produhovljen, treba imati svoje dijete, obitelj i mnogo je stvari puno jasnije.
Ja o tome mislim tako i za to ne treba podnositi nikakve dokaze, ne znam od kuda ti ta ideja da sam izvukao priču?
Drugo, mišljenja sam da homoseksualni partneri, muški – ženski ne mogu zamijeniti roditelje i ne mogu imati jednak pristup djetetu i da takav postupak nije prirodan.
Za to ne trebaš tu miješati crkvu. No ti si uvjeren da ja ne mogu vidjeti ništa ako mi to ne veli crkva. To je samo pokušaj podmetanja sa kojim se služe od kad je svijeta i vijeka. Kad jednog dana postaneš roditelj, stvari su sasvim drugačije.
Ovdje nikako ne ubrajam one obitelji, koje zbog raznih razloga ne mogu imati djecu pa usvajaju dijete ili više njih. Takva se usporedba i žrtva nikako ne može usporediti . To je neusporedivo.


Citat:
Tak sam si i mislil da ti tak misliš. Sad si se bar priznal.
Ne znam kaj da ti na to velim... Možda bi trebal pročitati koju normalnu literaturu, a ne samo onu Crkvenu.

No dobro, bar si bacil karte na stol.

Ne trebaš naglašavati da sam priznal il del karte na stol. To nema smisla, jer sam napisao puno ranije svoje mišljenje o homoseksualnosti.
I zapamti, postoji trend ili zovi to kako hoćeš, koji se u ovim vremenima jako intenzivirao, a dolazi sa svih strana , posebno od homoseksualnih udruga sa kojim se upravo ta bolest (koja je izlječiva) želi prikazati kao normalno prirodno stanje i naše aktualne vlasti. To već uništava obitelj, ljubav prema bližnjemu u svim oblicima ( ne treba tu uključivati vjeru ako ti smeta) brigu za starije, brigu za ljudsku osobu kao univerzalno biće na ovome svijetu.
Zar ima nekaj ljepšeg kaj je Bog stvorio od žene?
Da kako za koga , reći ćeš.

Važna je zaraditi novac , a sve drugo ako se ne može podložiti tome mora propasti.
I naravno najvažnije je u sve uključiti djecu koja se lako savijaju dok su mlada. To nije samo trend , bojim se da je to konstanta koja se provodi već dugo. Samo sada se osjećaju jaki pa su pojačali aktivnosti i pritiske.
Kamo sreće da nisam u pravu, kak ti veliš da u „nečem normalnom vidim nekaj loše.“
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #13 : Ožujak 02, 2013, 12:15:28 poslijepodne »
Citat:
Sad ne znam odkud si ti izvukel tu priču za koju nemreš ili nećeš navesti niti jedan primjer? Sve mi se to čini nekak nategnuto, da ne velim izmišljeno.

Komentar da  djecu, kad im dojade „bace na ulicu“ odnosi se na postupak Eltona Johna i njegovog partnera.
Kaj su oni bacili neko dijete na ulicu? Taj primjer nisi dal nit sam ga igdje drugdje čuo. Zato je za mene ta tvoja priča da homoseksualci "bacaju djecu na ulicu kad im dojade" čista izmišljotina.
Citat:
Koliko god se trudiš opravdati takav postupak,kaj mi je smiješno, jer nisi me baš uvjerio da misliš da je to normalno.
Ne velim da je to normalno u smislu svakodnevno i tipično. Ali sigurno ne tvrdim da je to bolesno kao što ti to tvrdiš. Ak neko piše lijevom rukom ja ga odma nebum označil ko bolesnog. Ak neko nemre razmišljati van okvira kaj ga je Crkva (iz svojih razloga) zadala, to za mene isto nije normalno ili tipično, ali ne tvrdim da je to bolesno.
Citat:
Ja o tome mislim tako i za to ne treba podnositi nikakve dokaze, ne znam od kuda ti ta ideja da sam izvukao priču?
Ne znaš? Kak ne znaš? Em pak sam ti napisal da daš primjer, a ti još uvijek niš. Zato i dalje mislim da si to zmislil.
Citat:
Drugo, mišljenja sam da homoseksualni partneri, muški – ženski ne mogu zamijeniti roditelje i ne mogu imati jednak pristup djetetu i da takav postupak nije prirodan.
Vidiš, tu ni ja nis siguran, ne znam. Tu treba znanost reć svoje, uzimajući u obzir dosadašnja iskustva. Ali znanost, a ne Crkva. Crkva je tu ali totalno kriva strana koja bi tu imala kaj za reć. Nemre instanca koja ne tolerira homoseksualce određivati im pravila kak se budu ponašali.
Citat:
Za to ne trebaš tu miješati crkvu. No ti si uvjeren da ja ne mogu vidjeti ništa ako mi to ne veli crkva. To je samo pokušaj podmetanja sa kojim se služe od kad je svijeta i vijeka.
Ja tu nikome niš ne podmećem. Ja samo pratim tvoje pisanje ovdje i kroz to stvaram svoje mišljenje. A moje mišljenje je da ti ovdje djeluješ skoro kao Crkveni glasnogovornik. No to je tvoje pravo, zakaj ne. Ali zato se ti i nemaš kaj čuditi da te ljudi ovdje kao takvog doživljavaju. To je pak naše pravo.
Citat:
Ne trebaš naglašavati da sam priznal il del karte na stol. To nema smisla, jer sam napisao puno ranije svoje mišljenje o homoseksualnosti.
Al ne tak direktno. I tak radikalno.
Citat:
Zar ima nekaj ljepšeg kaj je Bog stvorio od žene?
Viš, slažem se da, bar za mene, je žena najljepše biće. Ali jel vidiš da ti svako malo ubacuješ ili Boga, ili vjeru ili Crkvu u diskusiju, tak da se nemaš kaj buniti kaj i ja to u odgovoru na tvoje postove delam.
Citat:
Kamo sreće da nisam u pravu, kak ti veliš da u „nečem normalnom vidim nekaj loše.“
Slažem se, samo se ne slažem kaj ti u tome vidiš mržnju i zlo. Trebal bi malo više vjerovati u dobro, a ne iza svakog grma vidjeti vraga.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Kukavičje jaje...
« Odgovori #14 : Ožujak 04, 2013, 09:52:09 prijepodne »
biljke cvjetaju tisućama cvjetova, ali zato da privuku kukce koji će ih oploditi, a plodovi su ukusni zato da bi ih netko pojeo i odnio sjeme na drugo mjesto pa se tako širi vrsta. ljudima je sex ugoda i to zbog toga da bi se razmnožavali, a razmnožavanje je moguće samo između muškarca i žene, a nikako između dva muškarca ili dvije žene. upravo zato mi je čudno i neprirodno prihvatiti nešto tako neprirodno kao sex između dva muškarca ili dvije žene. mogu prihvatiti da to nije bolest, iako mora biti riječ o nekoj falingi.
Tu ne cede malis sed contra audentior ito