Autor Tema: Život " S onu stranu svjetlosti"  (Posjeta: 4420 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Život " S onu stranu svjetlosti"
« : Listopad 14, 2012, 02:29:42 poslijepodne »
BOG POSTOJI: ISPOVEST ČOVEKA KOJI JE SREO BOGA U CENTRALNOM UNIVERZUMU




................Kraj mene je sjajila snažna Svetlost. Okrenuo sam se prema toj Svetlosti. Bila je vrlo slična onoj kakvu su drugi ljudi opisivali u svojim iskustvima bliskim smrti. Bila je veličanstvena. Ona je opipljiva, možete je osetiti. Ona je privlačna, želite joj otići kao što bi želeli otići u zagrljaj svojoj idealnoj majci ili ocu.

Kako sam se počeo kretati prema Svetlosti, intuitivno sam znao da ću biti mrtav odem li do nje.

Pa, dok sam se kretao prema Svetlosti rekao sam, „Molim te pričekaj minutu. Želim razmisliti o ovome. Želio bi popričati sa tobom pre nego odem.“ Na moje iznenađenje, celokupno iskustvo je stalo u tom trenutku. Vi ste u kontroli vašeg života u iskustvu posle smrti. To nije kao vožnja na vrtuljku.

Moj zahtev je ispoštovan i razgovarao sam sa Svetlosti. Ona je menjala svoje oblike u različite likove kao što su Isus, Buda, Krišna, mandale, arhetipske slike i znakovi.

Pitao sam Svetlost, „Što se ovdje događa? Molim te, Svetlosti, razjasni mi se. Stvarno želim znati realnost situacije.“ Ne mogu stvarno izreći tačne reči jer je to bila neka vrsta telepatije.

Svetlost je odgovorila. Informacije koje su mi prenete su bile da, prilikom iskustva bliskog smrti, vaša verovanja oblikuju način povratne informacije koju dobijate od Svetlosti.

Ako ste budist ili katolik ili fundamentalist, dobijate povratnu informaciju vaših vlastitih stvari. Imate ih priliku pogledati i ispitati, ali većina ljudi to ne radi. Kako mi se Svetlost otkrila, postao sam svestan da ono što sam ustvari vidio je naša matrica Višeg Ja ili Nadsvesti.


http://www.vestinet.rs/pogledi/bog-postoji-ispovest-coveka-koji-je-sreo-boga-u-centralnom-univerzumu


Ovdje su samo mali navodi iz teksta. Cijeli tekst je na gornjem linku.
Možda nekoga zanima, mislim da vrijedi pročitati bez obzira na vjersko opredjeljenje.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Život " S onu stranu svjetlosti"
« Odgovori #1 : Listopad 14, 2012, 02:35:47 poslijepodne »


 POVRATAK IZ SMRTI


 Blaženstvo u trenutku kliničke smrti doživjela je i hrvatska kirurginja dr. Nela Sršen!


Američki neurokirurg s Harvarda dr. Eben Alexander, nekadašnji skeptik koji je nakon buđenja iz duboke kome u kojoj je, kako tvrdi, doživio raj te sve to detaljno opisao u svojoj upravo objavljenoj knjizi, u tamošnjoj je javnosti pobudio ogroman interes . U “Proof of Heaven: A Neurosurgeon’s Journey into the AfterLife” opisuje kako je isključena korteksa, dok mu je tijelo bilo na aparatima, bio u raju iz kojeg se vratio kad se probudio iz kome. Iskustva ljudi koji su za kliničke smrti, tvrde, doživjeli raj sve su brojnija i sve češće ukoričena u knjige.
Američki neurokirurg svjedočio životu poslije smrti dok je bio u dubokoj komi: 'Bilo je stvarnije od bilo čega u mom životu'


Izvješća s onoga svijeta
“Postoji, rekli bismo, gotovo pa žanr izvještaja s drugog svijeta”, konstatira dr. Toni Vučković, dekan Teologije u Splitu i profesor filozofije, pa analizira: “Kao što su nekad ljudi odlazili brodovima u Ameriku, Indiju i onda izvještavali i pričali kako je tamo, tako nam sad o novome govore ljudi koji su prešli granicu smrti. Svrha takvih iskustava je da promijene i živote onih koji takvo iskustvo nemaju. Postoje i iskustva pakla. U Katoličkoj je crkvi u srednjem vijeku taj model puno korišten u odgojne svrhe, da se pokažu muke s druge strane, pa je strah djelovao da čovjek promijeni svoj život. Bila je to pedagogija straha, fenomen iz srednjeg vijeka.
No, to funkcionira i danas kao predodžbe koje se u nama stvaraju kad gledamo slike katastrofa, ratova…” Iskustvo, kako kaže, “blaženstva” u trenutku kliničke smrti prije gotovo dvadesetak godina doživjela je i hrvatska kirurginja dr. Nela Sršen. “Mogu razumjeti dilemu u kakvoj je bio dr. Alexander, da se pitao kako interpretirati ono što mu se dogodilo. Nakon moje kliničke smrti mjesecima sam bila u konfuznoj situaciji, nisu mi vjerovali ono što sam proživjela dok sam bila u komi.


Borila sam se i s time kako sebi objasniti da sam vidjela, a liječnici me uvjeravaju da me tada nije bilo. Pokušala sam davati objašnjenja kao znanstvenica i bila sam u konfliktu sa sobom. No, naše je materijalizirano postojanje dio univerzalne svijesti, mi smo sitni dio toga, kad i nema našeg tijela, mi smo dio nečeg velikog, to što su naš um i svijest odvojeni od tijela ne znači da, ako ne funkcionira tijelo, ne postoji ništa, postojimo u univerzalnoj svijesti. Imala sam osjećaj blaženstva, koji se može nazvati rajom, doživjela sam tu ‘situaciju’ u kojoj ne postoji vrijeme, gdje nema boli i nema tijela, nego postoji samo energija. Ne mogu dobro ni opisati taj osjećaj blaženstva. Kad pokušavam evocirati te trenutke, i sada u tijelu osjećam čudnu energiju koja me obuzima”, sažima dr. Sršen. Je li to raj?


Za islam neprihvatljivo
Mevludi ef. Arslani, ravnatelj islamske gimnazije u Zagrebu, kaže da u islamskom svijetu i kulturi nisu česta svjedočanstva o doživljaju dženeta ili raja u stanju kliničke smrti. “
U dženet nitko nema uvid, izuzev onoga što govori Kur’an, i nitko nije u dženetu bio. Poslaniku islama Muhamedu a.s. u noći Miradža (uznesenja) dženet je pokazao anđeo Gabrijel. On opisuje što je vidio, a da netko drugi opisuje dženet, to je prema islamu neprihvatljivo.”
Sjećanja iz raja pišu se po uzusima žanra


Onostrana” iskustva imaju svoje zajedničke nazivnike. Teolog dr. Toni Vučković o tome kaže: “Kad slušam i čitam priče ljudi koji su imali mistična iskustva i govore o raju, neki se elementi gotovo uvijek ponavljaju. Prvo, kažu da nisu u stanju prepričati to blaženstvo, da su njihove riječi i opis tek blijeda slika onoga što su stvarno doživjeli. Drugo, ljudska su osjetila drugačija, stopljena u jedno, kao što i ovaj neurokirurg spominje da su mu se vid i sluh stopili u jedno. Dakle, čovjek osjeća cijelim bićem. Treće, često se pojavljuje element svjetlosti, iskustvo svjetlosti.
Četvrto, riječ je o svijetu u kojem vlada apsolutna prihvaćenost, a to zapravo zrcali kontrast našeg svakodnevnog iskustva u svijetu gdje ljudi često imaju povrijeđene emocije”.


Kontakt s univerzalnom sviješću
Je li ono što je doživjela dr. Nela Sršen dok je bila klinički mrtva bio - raj? “Zašto ne. Ja sam to definirala direktnim kontaktom s univerzalnom sviješću. U tom sam trenutku gledala inserte, poput fotografija koje su pokazivale neke ne posebno emocionalno intenzivne situacije iz mog života i koje nisu išle kronološki. Vidjela sam spektar svjetla…”, opisuje. Kako je to iskustvo utjecalo na njezin život? “Prije sam često imala konfliktne situacije, strah od neuspjeha. Od tada život doživljavam kao privilegij. Bila bih neiskrena da kažem da nemam više nikakvog straha, ali način na koji ga kontroliram je drugačiji."




 http://www.jutarnji.hr/povratak-iz-stanja-klinicke-smrti--smrt-nije-kraj--postojimo-i-onda-kad-tijela-nema-/1059610/?fb_comment_id=fbc_494190317267416_5979774_494210373932077#f1880bfb95c0452


Moram primjetiti, da se u zadnje vrijeme sve više piše i kod nas o ovakvim slučajevima koji nisu rezervirani samo za Ameriku. Jer do sada su se mahom, a još uvijek se izvještaji i dalje baziraju na izjave Američkih liječnika. Mislim da je promjena kompletnih društvenih događanja polako promijenila , možda na neki način , oslobodila ljude „ straha „ da progovore o svojim osobnim iskustvima, koja se odnose na boravak  svijesti ( ja bih rekao duše ) “ s one strane“.
Imao sam prije par mjeseci i sam susret sa osobom koja se nakon tri takva susreta „ s one strane „ svaki puta vratila u život.


 Slučajno sam potaknuo razgovor na tu temu, da bi osoba sama ispričala svoje iskustvo: „ Kako to do tog trenutka  o tome ništa nije rekao ni supruzi“, a ona je u tom trenutku bila prisutna i slušala naš razgovor.
Na moj upit zašto o tome šuti odgovorio mi je : „ Da se boji podsmjeha od svakog kome bi to pričao. Jer to je i njemu bilo nevjerojatno i neshvatljivo, ali da je postepeno ipak postao svjestan svega što se događalo s njim“. „ Nisam vjernik i nisam opterećen vjerom „ govori „ No svaki puta sam dobio poruku kako  trebam promijeniti svoj život i način kako sam do sada živio“ „ Poruke su bile previše osobne i o njima ne želim nikome govoriti, jer se tiču samo mene“.
Nisam ni tražio daljnja objašnjenja. No bio je iznenađen kada sam mu rekao, da mu vjerujem i da sam imao priliku doživjeti nešto slično njegovom iskustvu, ali kroz sasvim drugačiju zgodu.
Mislim da je ovdje važan razgovor i povjerenje prema takvim osobama,koje nam  imaju i mogu mnogo toga za reći , bez obzira na vjerska opredjeljenja.
 
 

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Tazika

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 119
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Život " S onu stranu svjetlosti"
« Odgovori #2 : Siječanj 14, 2013, 11:59:54 poslijepodne »
Prvo počneš oduševljeno o svom doživljaju "stvarnosti stvarnije od ove" govoriti svima, a rijetko tko od tih "svih" te ne proglasi ludim.
Onda ti dođe zabrinuta rodbina i stari prijatelji da vide dal ti treba "stručna pomoć" (psihijatrija) i da li si još normalan ili ne. I ne žele slušati što imaš za reći.
A kada govoriš o drugim, ovozemaljskim stvarima, tvoja riječ više ništa ne znači jer ti si onaj ludi koji govori o drugome svijetu.
Onda se tvoja uža rodbina naljuti na tebe jer "talasaš", onda načuju i klinci pa se počnu rugati tvome djetetu... pa onda zašutiš.