Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 294783 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #750 : Ožujak 03, 2014, 09:06:03 prijepodne »
No ja bih ćak rekel da je to djelomično bedastoća ak ne i laž jer tvrdi da "oni koji nikad nisu željeli slobodnu i samostalnu državu Hrvatsku. Pa su već u jeku rata, ali i do današnjih dana, umjesto zajedničkih interesa gledali i ostvarivali samo svoje vlastite, upuštajući se u kolektivnu otimačinu i uništavanja nacionalnih bogatstava..."

Kak on more znati da su ovi koji su pljačkali Hrvatsku bili protiv nje? Bezveze tak nekaj tvrditi, to je tipično huštaški.

Nebitno je da li to netko doživljava huškački (iako to nije) - bitno je da je to ISTINA što je biskup rekao. Imao je puno pravo to reći, i sve je rekao po istini.

Naravno da onaj tko pljačka svoju zemlju svjesno i namjerno ne želi dobro toj istoj zemlji, tko osobni interes i probitak pretpostavlja javnom interesu ne želi dobro toj državi, i da su komunisti napustili Sabornicu kada se proglašavala Republika Hrvatska - a napustili su je jer je nisu željeli, a niti danas je ne žele, i danas rade na tome da se opet obnovi nekakva Jugoslavija - možda ne u bivšem obliku, ali svakako je neojugoslavenstvo kao ideja jaka među vladajućima, kao i potenciranje drugih nacionalnosti, manjina i odnosa sa bivšim republikama nauštrb nacionalnih interesa Hrvatske.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Master

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #751 : Ožujak 03, 2014, 12:35:15 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/hrvatska/pocinje-rasprava-u-sudenju-za-genocid-izmedu-hrvatske-i-srbije-924439

demonizacija Hrvata iz bivše države se nastavlja s ovom vladom do skore smjene.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #752 : Ožujak 03, 2014, 06:17:23 poslijepodne »
To da nije izrekao laž, ne odnosi se na koko-vg, a da se ti pomalo, kao i uvijek praviš grbav, to je moj dojam.
Da se praviš nevješt ili da ne razumiješ , to također mislim. No, to je tvoje pravo( to sam već usvojio ).
Zašto to mislim ne treba ti crtati i opisivati, jer znam da živiš u realnom svijetu, i da dijeliš sa svima nama svakodnevnicu.
Komentar o radnom vremenu ,odnosi se na sve one radnike koji nam svakodnevno sa malih ekrana poručuju i pokazuju kako su „ dobro prošli “  od strane svojih poslodavaca i same države. Dovoljno je otvoriti bilo koji portal i vidjeti koliko su dobra nama kao narodu , do sada učinile vlade HDZ-a i SDP-a. Mada je između njih ne vidim znak različitosti, dapače vidim znak jednakosti. Ne namjeravam ti ništa elaborirati, jer ti to siguran sam znaš i sam, ali ponavljam „ ne vidiš „- tvoje pravo odabira. Do takve situaciju dovela ih je svakodnevna politika vlasti na lokalnoj i nacionalnoj razini. Zadnje događanje sa automobilima i pokušajem prikrivanja stvarnog stanja, dovoljno govori.
Jedini tko je mogao uvesti reda u ovoj državi ,to su tijela državne vlasti, samo da su htjeli. Ja mislim da nisu htjeli  jer im izgleda ovako bolje odgovara.  Narod šuti i trpi.
Nismo siromašna zemlja, nismo lijena nacija, spremni smo puno žrtvovati (žrtvujemo već duže vrijeme svi ) za ovu zemlju, ali ispada da su nam vođe nesposobni? Dali su ? nekako se ne mogu baš u to uvjeriti, jer se gotovo svi za sebe prvo pobrinu.
A da ti crkva ne paše u gotovo nijednoj varijanti, to je poznato.
Molim te, kaži mi koliko su dobrih stvari , i jedna i druga vlast do sada napravili i koliko nam je to pomoglo da idemo naprijed?
Koliko ih je u politiku ušlo iz čistog rodoljublja i idealizma da pomognu ovoj zemlji ? A samo njihovim nečinjenjem dovedena je u ovu situaciju, a sve su to baš obećavali učiniti ako ih narod odabere.
Sad se ja pitam, a i tebe , tko širi populizam?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #753 : Ožujak 03, 2014, 09:55:18 poslijepodne »
To da nije izrekao laž, ne odnosi se na koko-vg, a da se ti pomalo, kao i uvijek praviš grbav, to je moj dojam.
Aj još jednom pročitaj kaj sam napisal i probaj shvatiti. Il stvarno ne shvaćaš napisano ili se samo praviš.
Citat:
Molim te, kaži mi koliko su dobrih stvari , i jedna i druga vlast do sada napravili i koliko nam je to pomoglo da idemo naprijed?
Kaj nisu nitijedni niš dobrog po tvojem napravili? Pa kaj ti niš ne čitaš kaj se događa u Hrvatsko ili se samo praviš da niš ne kužiš?
Citat:

Koliko ih je u politiku ušlo iz čistog rodoljublja i idealizma da pomognu ovoj zemlji ? A samo njihovim nečinjenjem dovedena je u ovu situaciju, a sve su to baš obećavali učiniti ako ih narod odabere.
Sad se ja pitam, a i tebe , tko širi populizam?
Pa ti, prije svega, a onda oni tvoji huštači.

Kaj se tiče toga kaj su naši slavni političari napravili - naravno da su prvo i prvenstveno delali za svoj đep. I da su lagali i krali - to svi znaju. Ali kaj ih je onda ovaj narod išel glasati, po ne znam koji put? I kaj se prikrivaju pravi zločinci koji ne isplate plaću. I oni koji ne plate prekovremeno? Kaj traže mito za građevinsku? Koji zločincima daju građevinsku bez po frke, a poštenog čovjeka jebu u glavu? Koji zločincu daju da im zeme tržnicu i da ih zajebe, a posle pričekaju da sve to padne u zastaru? Zakaj se takvi koji su nam pred nosom prvo ne "srede", a ne neki tam političar koji traži investore i niko ne dolazi jer ih u startu ovi u općini je...u u glavu?

Ili zakaj je većina gostionićara delala na crno i ne izdavala račun, a svi su to samo šutjeći gledali? Zakaj niko nije niš pisnul? A kad sam ja rekel ovdje javno koji gostioničar mi nije dal račun, mam me se napadalo ko da sam državni neprijatelj broj 1. I niko mi ni štel stat po strani. Tu u našim glavama nekaj ne štima, tu je prvi problem koji treba riješiti. Prvo treba početi od sebe a tek onda moreš gledati druge.

To je sve korumpirano i licemjerno, a narod samo šuti. Te na komunalnoj razini treba prvo sje..ti, a za one druge lako.

I sad mi reci - zakaj ovi na lokalnoj razini mogu to sve delati a da niko niš ne veli mada svi to sve znaju? Šupak im se stego! I zato nismo niš bolje zaslužili. Sami smo si krivi i to je sve.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #754 : Ožujak 04, 2014, 07:57:46 prijepodne »
Citat:
Ali kaj ih je onda ovaj narod išel glasati, po ne znam koji put?


Ista pitanja si postavljam od kad znam za sebe, ali stvari ostaju iste. Zašto, ne bih znao?


Imao sam prilike javno djelovati dulji niz godina, a jedino kaj ostaje je "gorak okus" kad vidiš da se ništa ne može promijeniti. Jer bez obzira koliko želiš postupiti ispravno, na kraju prevlada ona, druga strana. >:(
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #756 : Ožujak 04, 2014, 12:40:42 poslijepodne »
Ajmo se malo igrati - s time da bismo sada obratili čak i više pažnje unutarnjem neprijatelju, ne bi nam kojekakvi jaguari, vesnice, srbadija i slična partizansko-neojugoslavenska ekipa više zijevala ikada ovuda...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #757 : Ožujak 04, 2014, 05:52:37 poslijepodne »
bravo biskupe..

jerbo oni koji su drugo krilo SKH nemaju tu hrabrost ni pamet..a i strah da se ne otkriju..

zanimljivo da potomci , koji trenutacno stoluju na pantovcaku, ili oko crkve sv. marka , ni pisnuli nisu...

naklon nasem  biskupu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #758 : Ožujak 05, 2014, 10:09:20 prijepodne »
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/116667-nakon-marine-merzel-robija-prijeti-linicu-jovanovicu-jakovini-i-hajdas-doncicu-pa-cak-i-milanovicu.html


Možda je sve malo nategnuto, ali evo ti Bobe nekih odgovora i primjera.??


E, sad, dali nam je sve to trebalo i dali se moglo bez toga, to su pitanja koja si svi mi postavljamo.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #760 : Ožujak 05, 2014, 07:01:53 poslijepodne »
Možda je sve malo nategnuto, ali evo ti Bobe nekih odgovora i primjera.??
Jel ti to mene kaj pitaš, ili samo bezveze lupaš po tipkovnici pa si slučajno dohvatil upitnike? Ja bi reko ovo drugo jer rečenica nije sastavljena ko pitanje.

Nego - ak ih treba u Remetinec - ja sam za. Po mojem se niti jedna politička strana, a bogme ni oni "neutralni dušebrižnici" tu ne smije poštedjeti. Ja bi ih sve u Remetinec. Dok policija i sudovi nebudu delali svoj posel kak spada u Lijepoj našoj nebu nigdar reda i slobode.

Po tome trebali bi početi graditi koji zatvor više. Može nam dobro doć.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #761 : Ožujak 05, 2014, 09:07:22 poslijepodne »
nakon-marine-merzel-robija-prijeti-linicu-jovanovicu-jakovini-i-hajdas-doncicu-pa-cak-i-milanovicu
Još nisu rešili ni Pedra a red je v mp3 dok ne dojdeju do ove "friške"... Most bi preki sud malo ubrzal stvari (samo mi se čini da bi prije od toga suda na* raja nek Kurta&Murta).

Kad će više ti izbori!
Kad će vojni rok?
Makar po dva tjedne, nekaj po uzoru na Izrael ili kakva vojna vežba za rezervu (zajdne 3-4 su bile `94/`95).
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada; "uvođenje reda"
« Odgovori #762 : Ožujak 10, 2014, 11:27:15 poslijepodne »
22.2.14
Iživljavanje nad malima
 Kategorije: Banana republika, Hrvatska, Korumpirano pravosuđe, SDP, U očekivanju izbora
Svatko ima svog kandidata za najpokvareniju lažnu frazu u Hrvatskoj zadnjih 20 godina, a moj kandidat je definitivno "uvođenje reda". Uvođenje reda u svakoj dubinski nepravednoj državi, pa tako i Hrvatskoj, je uvođenje selektivnog terora.
...Kako to izgleda u komediji od zemlje poput Hrvatske?
 Država namjerno donosi milijarde propisa i tereta, pod kolosalnom laži "uvođenje reda" da bi valjda jednog dana bio dosegnut ideal – da su svi ljudi i firme u nekom prekršaju ili dugu, a država bira, na temelju rođačke ili stranačke naklonosti, hoće li nekoga procesuirati za dvije kune, a nekom drugom oprostiti 30 milijuna kuna, ili obratno. I ne samo to – ti se propisi, zakoni, regule i postoci mijenjaju tako rapidno da vjerojatno ne postoji osoba ili grupa osoba u zemlji koja autoritativno može tvrditi da ih sve pozna.
...Taj ideal "u šumi propisa svi ste u prekršaju" je za vrijeme ove vlasti već odavno dosegnut.
...Mislite da vi osobno niste u prekršaju?
Često navodim primjer DR Konga (Zaira). Legalno poslovanje tamo opterećeno je s 230% poreza u 32 razna nameta.
..Vratimo se u Kongo i njegovih 230% poreza – naravno, nijedna firma ili pojedinac ne plaćaju u cjelosti taj porez, pa država živi u sivoj zoni "nešto platim, nešto zatajim, svi žmirimo i nekako ide". To je situacija u kojoj smo od nezavisnosti i mi u Hrvatskoj – ne voljom pametnije i poštenije manjine, nego zato jer drugačije ne možemo opstati i hraniti apetite malih i velikih linića, šegona, šukera, merzelica i nadana. No ako diktator Konga poželi, on lijepo može uzeti listu "neplatiša" (tj svakoga) i krenuti sa selektivnim "uvođenjem reda" - ovog ćemo kazniti jer nije platio porez i priča ružno o mom nećaku, a ovog nećemo dirati jer isto nije platio porez, ali dolazi iz mog plemena – nazovimo ga, tek ilustracije radi, pleme Fjumani. Ako se netko pobuni protiv takve selektivne tiranije – optužit ćemo ga da je protiv "uvođenja reda".
...I pogledajte samo cirkus s uvođenjem obaveznih energetskih certifikata – hop, jednim potezom pera stotine tisuća građana su u prekršaju – zapravo nisu, a možda i jesu, kako država već odluči. Prvog tjedna nakon uvođenja ove nove mini-tiranije iz oglasnika su nestali deseci tisuća oglasa za nekretnine, u strahu od kazni. Kad su vidjeli da su pretjerali, onda su vlastodršci iz palca isisali pravilo po kojem oglasnici nisu novine ili neku sličnu glupost, da se barem objava oglasa nastavi. Propis o kažnjivosti neposjedovanja osobne iskaznice? Paf – jednim potezom tisuće ljudi koji mrava ne bi zgazili leti s one strane zakona – ne nužno baš odmah, već kako i kada nekome paše, naravno. Kazna se mjeri tisućama kuna, što je u današnjoj Hrvatskoj iznos od kojeg obitelji preživljavaju cijeli mjesec. Zato jer je netko zaboravio obnoviti osobnu? Mogućnost kazne, ucjena, strah... na engleskom se ovo zove FUD (fear, uncertainty, doubt). Obilježje svake diktature i tiranije. Staljinova škola – svatko je u nekom grijehu a samo milost velikog vođe odlučuje oćeš li s tim grijehom živjeti ili završiti u Sibiru.
 Planira se i uvođenje novog certifikata, o nekakvim emisijama ugljičnog dioksida, monoksida ili čega već, što je samo još jedan način na koji država može terorizirati svoje građane – ne nužno sve, već one koje poželi terorizirati.
...Zapravo se svaki dan planira ili provodi uvođenje neke nove bespotrebne birokratske gluposti, papira, postotka, obaveze ili duga, kojim se građane može ucjenjivati ako zatreba.
...Ako red uvodimo prije pravednosti, dobit ćemo tiraniju reda u nepravdi.
http://ukradeno.blogspot.com/
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #763 : Ožujak 11, 2014, 08:17:23 prijepodne »
Ispada da smo mi, kao narod, generalno krivi za sve ovoj vladi!? Krivi što smo živi.
Pa bi možda bilo najbolje da svi odemo iz ove države , a sve ostavimo vladi . Tada nestaju svi problemi i brige, zar ne? ;D


Ima li jednostavnije rješenje?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #764 : Ožujak 11, 2014, 09:45:44 prijepodne »
Ispada da smo mi, kao narod, generalno krivi za sve ovoj vladi!? Krivi što smo živi.
Pa bi možda bilo najbolje da svi odemo iz ove države , a sve ostavimo vladi . Tada nestaju svi problemi i brige, zar ne? ;D


Ima li jednostavnije rješenje?

naravno, i nitko drugi..jer, ti, vlada,sabor,   nisu se sami birali , vec , netko je to izabrao..

Hrvati trebaju vec jednom nauciti  snositi odgovornost svojih izbora.

jednostavno rjesenje  imali smo vidjeti prije kratkog vremena u kijevu.e sad , sto pickicama ne odgovara vrijeme izlazaka na ulicu to je druga stvar..
prema tome,  vlada treba nastaviti i dalje po istom ..
ici na innaguraciju 20000 km.zatim na godisnje odmore u australiju i novi zeland, voditi si supruge da se ima sto i na tom odmoru  zapojebat..rijecka zamjenska mu je u blazenom stanju .
ministar obrane mu drzi strazu, dok istovremen na granicama drzave prijeti rat, nedovrseni zrakoplovi koji leze u inozemstvu da nitko ni pijan ni trijezan nezna zasto i gdje su.EU i NATO  zasjeda  u kriznoj situaciji sa ukrajinom, a nasa elita hladi jaja i uziva dajuci cestitke hrvatskog naroda cilanskoj predsjednici.

prema tome, samo neka pice..razne zupanijske spopade  kad se vrate napravit ce u sumskim dvorima docek i okrijepu.radiotelevizija zagreb ce poslije dnevnika dati  priliku da guru izvjesti birace kako je bilo na putu... i koji je to pregolemi uspjeh i priznanje nasoj domovini.