Autor Tema: Porez na nekretnine  (Posjeta: 40469 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zagorec BP

  • Gost
Porez na nekretnine
« : Prosinac 29, 2011, 06:59:29 poslijepodne »
Nisam siguran kamo smjestiti ovu temu pa sam odlučio smjestiti je tamo gdje mislim da će imati najviše nagativnih utjecaja, odnosno na skupinu na koju će najnepovoljnije djelovati - obitelj i društvo.

Najviše će pogoditi obitelji koje se trude izgraditi kuću, imati nekakvu parcelu zemlje za opuštanje i stvaraju vrijednosti vlastitim trudom i radom.

Po uvjerenju sam euroskeptik i smeta mi kada toliko srljamo u tzv. europu, te prihvaćamo sve loše stvari koje su i u europi već propale. Jedna novotarija je i porez na imovinu.

Gradeći kuću, odrekao sam se gotovo svega. čekao sam mjesecima (godinama) dozvole, platio komunalnu i vodnu naknadu - enormno, projekt priključenja na županijsku cestu, prenamjena zemljišta.....

...a sada i porez na tu kuću koju sam toliko želio,a ako ne platim skupi porez - mogu mi je i oduzeti, pa ćak i ako ne dovršim fasadu u roku dvije godine.
Više o tome možete pročitati u najavi poreza od prije godinu dana na ovom linku:

http://www.jutarnji.hr/porez-na-nekretnine---placat-cete-1000-kuna-mjesecno-ako-imate-dvosobni-stan--vikendicu-na-moru-i-klet/889470/


Fuj, pih.... >:( >:( >:(

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #1 : Prosinac 29, 2011, 09:09:46 poslijepodne »
 Kada se sve sagleda ima tu i dobrih stvari. Samo poznavajuči naše političare i njihova razmišljanja, mislim da će svi ti mogući porezi,biti generatori novog zaduživanje. Jer čekati da se nešto pokrene i pomakne na bolje, hm teško mi je u to vjerovati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #2 : Prosinac 30, 2011, 10:01:54 prijepodne »

Gradeći kuću, odrekao sam se gotovo svega.

Največi dio građana tako, bilo da je kuća, bilo da je vikendica u pitanju.
No oni koji idu na skijanje, skupa putovanja i ine luksuze a podstanari su, njih se neće oporezovati.
Dakle ispada da treba stimulirati potrošnju a ne stvaranje novih vrijednosti.
Porezi da, ali u uređenoj zemlji koja ti nešto i daje a ne samo uzima.
Skandinavske zemlje plaćaju poreze na imovinu ali oni to imaju od kud platiti, jer im država i daje.
A naša? Pije nam krv na slamčicu, iz svake kapilare.

Na kraju uvijek najbolje prođu je*ivjetri koji nikada nisu ništa stvorili, nego su sve protjerali kroz gu*icu.
I zato krenimo na skijanje!  8)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #3 : Prosinac 30, 2011, 10:30:51 prijepodne »
Dobro,znači,hiže i vikendice budu dobile po *.
A kaj je z poloprivrednum i neizgrađenum građevinskum zemlum?Jel budu i firme plačale isto il je to samo za raju?Jel bum ja plačal i za tal kanala Sava-Odra kaj još navek glasi name i "oranica" se piše?
Ak je 1000 kn po komadu na leto mene moreju mam zapreti...
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #4 : Prosinac 30, 2011, 11:00:43 prijepodne »
Poljoprvredno neobrađeno zemljište bi trebalo prije svega oporezovati.
Pa ili se primiti motike i lopate ili prodati onome tko se hoće primiti motike.

I tako bi onda ova zemlja možda mogla krenuti naprijed.
Vratiti onu krilaticu : Nema kruha bez motike.

Bilaj

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #5 : Prosinac 30, 2011, 11:02:12 prijepodne »
Poljoprvredno neobrađeno zemljište bi trebalo prije svega oporezovati.

Već je to linić probao ali se dogodilo da je to protuustavno.

Jaguar

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #6 : Prosinac 30, 2011, 11:08:03 prijepodne »
Poljoprvredno neobrađeno zemljište bi trebalo prije svega oporezovati.

Već je to linić probao ali se dogodilo da je to protuustavno.

Ako je protuustavno može se mijenjati ustav, nije ni on sveta krava, kao da ga nismo bezbroj puta do danas mijenjali.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #7 : Prosinac 30, 2011, 09:42:19 poslijepodne »
Poljoprvredno neobrađeno zemljište bi trebalo prije svega oporezovati.
Pa ili se primiti motike i lopate ili prodati onome tko se hoće primiti motike.

I tako bi onda ova zemlja možda mogla krenuti naprijed.
Vratiti onu krilaticu : Nema kruha bez motike.

Nemojte mlatiti praznu slamu, tu nema viši niti pljeve.
Dali ste probali napraviti kalkulaciju koliko košta obrada recimimo površina od jednog Jutra zemlje?
I kad sve pokupuješ i na Jesen ubereš urod , kolika je dobit .....ili gubitak.
Tko je tu lud?
Ako obrađujem zemlju da od države kupim sve potrebno po višoj cijeni, kakav je to smisao?
Znam, znam, treba okrupniti zemlju....znači svi sitni seoski posjedi na bubanj,jer treba jeftino prodati,a kuda sa seljacima, u Sabor?
Nije to tako jednostavno.
I Lenjin je svašta pričao i probao pa ništa.

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #8 : Prosinac 30, 2011, 09:53:57 poslijepodne »
Ako je protuustavno može se mijenjati ustav, nije ni on sveta krava, kao da ga nismo bezbroj puta do danas mijenjali.

Ali ustav nije zakon. Ustav su temeljne vrijednosti nekog društva.

Ako se ne varam, zakon je pao zato jer je država htjela nasilno oduzeti pravo vlasništva. A ja ipak smatram da bi pravo privatnog vlasništva trebao biti imperativ te samo bi se isto ukidati tek u specijalnim situacijama (ala izgradnja ceste uz pravednu naknadu).

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #9 : Prosinac 31, 2011, 10:20:18 prijepodne »

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #10 : Prosinac 31, 2011, 11:23:58 prijepodne »


Najviše će pogoditi obitelji koje se trude izgraditi kuću, imati nekakvu parcelu zemlje za opuštanje i stvaraju vrijednosti vlastitim trudom i radom.


Nažalost, i opet će najviše ošinuti po marljivim ljudima tzv. srednjeg sloja ( ak to još postoji), koji se odriču svega i svačega ne bi li si nešto stvorili.
Ukoliko pristup u primjeni takovog poreza ne bude selektivan i odmjeren , onda se tu nema kaj drugo promišljati nego se složiti s ovime već rečenim:

Na kraju uvijek najbolje prođu je*ivjetri koji nikada nisu ništa stvorili, nego su sve protjerali kroz gu*icu.
[/quote

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #11 : Prosinac 31, 2011, 02:09:41 poslijepodne »
@Zagorec BP Mene su zanimliveja premišlajna.

-Inace, postoji odlican pokazatelj toga jesu li ovi novi sposobniji od onih starih; stari su apsolutno nesposobni, a ovi novi bi davali akumulacijske elektrane u koncesiju... gdje je tu zdrav razum, davati u koncesiju izvor elektricne energije koji jedino sto zna je donositi cisti profit uz prakticno nikakve troskove. Takvo nesto, ako provedu, je prakticno veleizdaja drzave. Umjesto da provedu reviziju ugovora oko izvozu zemnog plina iz sjevernog Jadrana u Italiju i uvoza istog iz Rusije po 1/3 visoj cijeni od one koju izvozimo Talijanima oni najavljuju ovakve gluparije.

Gdje su svi ti strucnjaci u vladi? Pa imate Mirelu Holy koja je zavrsila u ocuvanju okolisa a zena je zavrsila primjenjenu umjetnost i filozofiju... umjesto da je stave u neko ministarstvo koje bi se bavilo npr. umjetnoscu oni je gurnu prakticno u hard core prirodoslovne znanosti. Ima jos takvih stvari ali ogranicen sam duljinom komentara.

-dodgjeka je napisao/la: "Pa neće meni računati porez koji sam sagradio kuću za svoju djecu i unuke nego onom što je protupravno stekao imovinu i ima apartmane,kućevile, glisere,avione helikoptere i tako dalje.nemojte novinari stvarati razdor među narodom nego kažite komu ide porez na imovinu, "

Naravno da ce tebi racunati porez. Pa nece se valjda godinama suditi sa onima koji su protupravno stekli imovinu kad takve parnice traju duze nego jedan mandat. Ukljuci mozak. Sve je to ogromna varka za naivne... Vidis i kako velikodusno kazu da nece racunati porez na 3000kn bruto place... samo nasi ljudi vide "3000kn", a ne vide "bruto". Tako su rekli i da nece dizati PDV. Prakticno su dobili izbore na obecanju da nece dizati PDV i da nece biti novih poreznih opterecenja.

Ovo se zove izborna prevara.

-Prvo krenimo od teze tko su nasi politicari? Svi su oni isti, samo se rotiraju i ne diraju jedni druge. Sto radi nova vlast? Upravo ono sto i stara, podize poreze jer je jedino to u stanju. Dok u ovoj zemlji vecina ljudi zivi na drzavni racun nista se nece promjeniti niti ce se narod buniti. Onih par stotina tisuca koji rade u privatnim firmama su manjina i nisu dovoljni za postizanje kriticne mase, a svi na drzavnom budzetu imaju dovoljne place i sigurnost da prezive poskupljenja do, eventualnog, oporavka EU ili svijeta. Ali, da li ce taj oporavak doci dovoljno brzo prije nego se uniste sve privatne firme? Sumnjam!
Da bi se doslo do kriticne mase mora se poceti otpustati drzavne sluzbenike i revidirati sve penzionere. Dal ce to ovi napraviit? Kao sto vidimo nece jer podizu poreze i rade upravo ono sto sam gore napisao. Dakle, jovo nanovo.....

-Hrvatski sabor
151 zastupnik - cca 4 500 000 stanovnika ( 1 zast. na 29 000 stanovnika )
Njemački bundestag
cca 600 zastupnika( od saziva do saziva mjenja se) - 82 000 000 stanovnika
( 1 zastupnik - 136 000 stanovnika )
??? da li možda vidite prostora za uštede

-Sad će janezi, bosanci i srbi na...i i to oni koji imaju vikendice u rh izgrađene za juge hahaha nema više besplatnog ljetovanja

-Miro
Poštovani, kako je kod vas prošao porez na imovinu i popis nekretnina, slijedio sam to jedan čas, ali sada više neznam kakvo je krajnje rješenje?
----------------------------------------------------
Popis nekretnina je izveden i sada može svatko na internetu da vidi vrijednost svoje, susjedove ili neke treče nekretnine. Kažu, da če biti porez na nekretnine uveden sredinom sledeče godine. Vidječemo!
Sretno!

-To kaj budu oni smanjili porez u turizmu,to je samo reklama jer trgovci i ostali nebudu smanjili marže,znači vani se bude reklamiralo kako je porez puno manji a kad dođu na ljetovanje sve im bude isto kao i lani,dok s druge strane mi građani budemo sve teže živjeli i imali još slabiju kupovnu moč,znači manje kupovanja,manje za dati državi kroz porez.Sve u svemu,katastrofa.Nek oporezuju strane firme koje rade i zarađuju kod nas a onaj zakon po kojem nebi došlo do dvostrukog oporezivanja nek ponište.Gdje radiš tu i plati porez,kako njihovima tako i našima i točka

-Jeste čuli danas na radiju što je mađarski parlament izglasao ?? .............. odkantali su MMF, EU direktive o državnim financijama, sad se ECB pijeni, ..........
.
Svaka čast mađarima ... imaju kičmu !! ........... ipak nisu tolike dodovorske sluge i veleizdajnički konjušari kao naši političari ............

-.......ukinuti saborske mirovine a plaće političara smanjiti za trećinu.
Glupost; treba ih samanjiti na trečinu !

-e moj narode, glupi narode, kako pušite propagandu:
HDZ: 23% = harač !?
SDP: 25% = samodoprinos ?!

-Mnogima je to jasno, ali došao je red da se smanji proračun, a ne da ga se pumpa novim porezima.
SAMNJITI proračun znači:
- srezati plaće u državnoj upravi i administraciji,
- ukinuti barem 2/3 od 548 općina i općina u kojoj svaki načelnik ima tajnicu i vozača, mobitel bez limita (nerijetko za pola šire familije);
- ukinuti službena vozila i vozače svima u rangu ispod ministara
- ukinuti ili barem prepoloviti davanja za kojekave "udruge"
POVEĆANJE proračuna kroz NOVE i VEĆE POREZE znači ZADRŽATI sve ovo gore PO STAROM i ne napraviti nužne reforme.

-Gospodo ili drugovi ne radit jos vece gluposti i nesrecu svom narodu.Mozete zamisliti kako ce se osjecati covjek koji mora prodati svoju djedovinu za nista zato jer nema novca za platiti porez ili jos gore kad mu stignu ovrsitelji da to naplate.
+++
Osim ako upravo to nije cilj - rasprodaja djedovine!
Iza onakve neviđene hajke i medijsko-bajićevskog svojevrsnog "državnog udara" kojeg očito podupiru inozmeni financijski moćnici, nova vlast sada mora odraditi "svoj dio" za "njihovu korist". BBC i slični su već prije izbora najavili rasprodaju nekretnina u Hrvatskoj. Pametnome dosta!

-rade ono što jedino i najbolje znaju, a to je sisanje krvi iz naroda. to isto bi napravio i hdz da je ostao na vlasti. da nebi slučajno počeli razmišljati o nekakvoj proizvodnji, nižoj cijeni rada, monetarnoj, prehrambenoj, energetskoj neovisnosti...? ma jok. najgore od svega je to što će nam ovi domaći paraziti natovariti još i europske parazite-birokrate na leđa koje ćemo morati financirati.

-Najbolji mi je dio clanka koji kaze kako "Prve reakcije na tu najavu nisu negativne".
Mos misliti kako se ljudi vesele sto ce morati placati jos poreza.
Kad je HDZ uveo 1% veci pdv to je bio harac a, a sad kad ovi oporezivaju sve redom onda novinari pisu gluposti kako su reakcije na podizanje poreza ozitivne.
Toliko o neristranosti novinara.

-a vidit ce te tek kad ude hrvatska u EU onda ce svi hrvati osjetitt na kozi sto vas ceka!!!!!samo to vam ne govore politicari!!!!!!

-Kukurikavci ce unistiti Hrvatsku. Porez na hranu u EU je 6 - 12%
Iduce godine ZABORAVITE NA TURIZAM. Turisti nece doci u to sam siguran 100%. Birali ste kukurikavce dobili ste sto ste trazili
Bog i Pravi Hrvati

-Sve će to bit malo. Ovi će uvest i porez na zrak koji dišemo. Tako i moj kura* može voditi državu. I kad bi prodali cijelu Hrvatsku, bilo bi im malo love.

-pa kad smo dozvolili da se pod 'vođenjem države' podrazumjeva vođenje brige o
preživljavanju birokracije i državnog aparata i vraćanju stranih kredita koje je, opet, država uzimala iz istih razloga, a da nije pitala građane.

na građanima je da inzistiraju kako je vođenje države prvenstveno briga o preživljavanju i napretku ljudi, a ne kriminalno personificirane države.

-Opet gluposti Hrvatskih vlasti.Porezom na imovinu doci ce do velike prodaje zemljista i imovine i logicno je da ce padati cjene i sve ce kupiti stranci za sitne pare.Pametne zemlje oporezuju dobit firmi a ne sirotinjsku djedovinu koja ni sad ne vrijedi nakon ove recesije a mozete misliti koliko ce vrijediti nakon poplave na trzistu.Da pojasnim sto rade pametne zemlje.Porez na dobit do 100 000 eura je 20 posto a sve preko 100 000 eura je 80 posto ako taj novac nije investiran u prosirenje proizvodnje ili otvaranje novih vrijednosti.Samo glupa Hrvatska vlast je dozvoljavala da stranci ali i Hrvati plate 20 posto poreza a ostatak odnesu na djevicanske otoke

-eto sada se vidi da i ova vlada nezna kako ce, niko ne govori o produkciji, samo kako ce gradane obrstiti, nisu rekli kako ce ukinuti Mesiceve prihode, velike Saborske penzije, luksuzne automobile,privilegije, nbarem da se vidi psiholoski da vlada nesto poduzima.....nema srece ni tu u buducnosti..

-Neoporezivanje stranih tvrtki u Hrvatskoj moglo bi izvrsno pogodovati njihovoj gospodarskoj moći, jer te tvrtke normalno plaćaju poreze na području gdje ostvaraju dobit. One bi, prema ovim najavama, mogle izbjeći plaćato bilo kome porez, jer ga nisu obavezne plaćati u Njemačkoj, konkretno, ako su dobit ostvarile u Hrvatkoj. To bi značilo da će hrvatski podzuetnici biti ovim poreznim sustavom stavljeni u posve neravnopravan, nekurentan odnos naspram stranih poduzetnika. Ako ih se još k time naziva "Tajkunima", kako to apostrofira VL, tada su čak i kriminalizirani.
Paradkosalno je i pomisliti da se ostvarene zarade stranih poduzetnika ne napalućuju tamo gdje su ostvarene, ne u zemlji gdj je njihovo glavno sjednište.
Ovakav porezni sustav vodii hrvatsko poduzetništvo u bankrot.

-U članku nema velike opasnosti od većeg PDV - kupovna moć Hrvata i Hrvatica će bježati preko granice i punit ćemo proračune okolnih država, s manjim PDV preko shoppinga u inozemstvu. Čime se postiže kontraefekt odnosno pametna Vlada bi donijela mjere da je RH tako porezno odmjerena da u nju dolaze kupovati građani susjednih država i da i oni pune naš proračun. Linić je tip koji je onako suptilno, kao mesarskom satarom, u roku par dana ustrašio narod novim poreznim nametima i strmeknuo sva očekivanja od nove Vlade. Nadignuti poreze na sve što se miče i još naročito na ono što se ne miče, a to zna svaka budala... Pročitajte reakcije iz obalnog dijela RH - oni su istinski ustrašeni da im država ne zvizne novi porez na realno procijenjene nekretnine jer tamo se za 100 tisuća eura bukvalno može kupiti pojata bez krova, eventualno...

-Šuki bi dilemu riješio uzimanjem još jednoga kredita i onda to prikazao kao uspjeh.
Šalu na stranu, gadno kako god okreneš.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #12 : Prosinac 31, 2011, 02:13:20 poslijepodne »
Nažalost, i opet će najviše ošinuti po marljivim ljudima tzv. srednjeg sloja ( ak to još postoji), koji se odriču svega i svačega ne bi li si nešto stvorili.
Ukoliko pristup u primjeni takovog poreza ne bude selektivan i odmjeren , onda se tu nema kaj drugo promišljati nego se složiti s ovime već rečenim:
Na kraju uvijek najbolje prođu je*ivjetri koji nikada nisu ništa stvorili, nego su sve protjerali kroz gu*icu.

Vudri kojna kaj oče vleči!
Mesto da se na suvem drevu Hrvacke režeju suve grane oni režeju zelene.
Kaj veli struka,il "struka",ni važno.Nje se pita i oni su bitni samo da se po druge političke struje tuče šapkom i papkom.

Koji če ti * porez teroga nemreš naplatiti..?
I teri je efekt toga?
Penez v proračunu ni a povečavaš dug.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #13 : Siječanj 02, 2012, 10:36:28 prijepodne »
Novinari su premijera Milanovića pitali i što misli o istupu IDS-ova Damira Kajina koji je žestoko kritizirao najave povećanja PDV-a na 25%:

„Dobra stvar je kod kolege Kajina što on nikad ništa ne radi iza leđa nego javno. I ranije je on govorio o tome. Stvar je puno kompleksnija. Kad je PDV u pitanju tu nismo rekli zadnju riječ."

Milanović je kazao kako još uvijek nije donesena odluka oko poreza na imovinu koji bi zamijenio dosadašnji komunalni doprinos. To bi bio brutalan udar na srednju klasu i možda nije dobar trenutak za to. „Ukupno porezno opterećenje, ukupni porezi neće biti veći, istaknuo je Milanović.
http://www.portal53.hr/vijesti/sisacko-moslavacka-zupanija/98-smz/1743-herbos-ne-ide-u-likvidaciju.html

Onda? Do tu koga *? Porez vekši a porez jednak!?
Beli bubregi...
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Porez na nekretnine
« Odgovori #14 : Siječanj 02, 2012, 11:26:53 prijepodne »
Koliko sam ja razumio sve dok se najavljivalo, taj porez se neće ticati onih koji si grade kuće za stanovanje (a kako su neki ovdje predstavili i "pojasnili") i koji si osiguravaju nekretninu u kojoj će stanovati, ali će se ticati kuća koje su im druga, treća nekretnina, kuća za "zajebanciju" (što vikendice jesu), i pri čemu smatram da je pogrešno i zlonamjerno prikazivati i izjednačavati nekretninu koju si priskrbi dosadašnji podstanar da riješi svoj stambeni problem i da u njoj živi sa nečijom kućom za odmor, uživanje i najam trećim osobama.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”