Autor Tema: Socijala  (Posjeta: 2765 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Socijala
« : Prosinac 21, 2011, 08:02:59 poslijepodne »
Malo me pogodilo, dosta grubo rečeno, da sem čul da nekteri ljudi v Gradu nemaju osobne karte,il jem je stara 20 let,nemaju zdravstveno...Kaj je ona država bila bola socijalno on ove naše?
Mislil sem da su takovi rariteti rezerverani za kojekakove vuko* ...
Kaj z ljudi kaj su nigde; premladi i prezdravi, a ne zdravi, za penziju, "prebogati" da bi bili socijalni slučaj, prepitomi da bi jašili po socijalnemi službami, preponosni za pučku kuhinju, neinteresantni caritasu...
Jel v ove države postoji kakova služba tera jem more napraviti osobne karte, osigurati nekakovu crkavicu teru budu mogli ostaviti v bertije il v dučanu..? Jednom rečju osigurati nijova prava tera nemreju, il nečeju, druga krajnost, realizerati.
Druga stvar,budući da nisu v evidencije,nisu ni mrli... de su oni?
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Socijala
« Odgovori #1 : Prosinac 21, 2011, 08:51:37 poslijepodne »
Apsolutno smatram da je u ogromnoj većini tih "problema" krivica u samim ljudima, koji su frustrirani nekim stvarima počeli terati kapric na stvarima gdje se to normalno ne radi... a i kroz posao sam se uvjerio da je to tako, posebice što se tiče dokumenata.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Socijala
« Odgovori #2 : Prosinac 21, 2011, 09:06:28 poslijepodne »
Dolazi jeno leto Čamaza v HVIDRU i kune;
-Trebam platiti 360 kuna biljega i kajtigajaznam! Pa di da im ja uzmem više od 700 flaša!!?

-

Verujem da v večine slučajev to i stoji ali de je uloga Države i društva v tem? Jel je pustiti da propadaju?
Pred jeno mesec dan sem čul da je jen, takov sličen, navodno, bil jamac (!!!) nekomu za kredit (taj si ni sposoben ni ... a kamoli biti jamac). Taj negdo je platil jenu ratu a ovomu je banka sela na se i sad mu navodno trži hižu.
wwwg tablice