Slobodno > Birtija

Imaju sve, ali...

<< < (2/3) > >>

plemenitashica:
Isprika Sledgeu. Našla sam gdje je objavljeno, i priznajem nisam uoće niti ugledala taj naslov, a niti tekst.
Osim toga, mail koji je meni pristagao i koji sam kopirala je polovičan u odnosu na tekst koji je objavio Sledge.

Zato predlažem obojici (jer ste samo vi postali) da obrišem cijelu temu, a link koji mi je zatrebao na drugoj temi ću popraviti i ovaj
http://www.forumgorica.com/cuspajz/malo-nas-je-al'-smo/
na kojem je tekst prvi put (i u cjelosti  ;) ) objavljen.

MOže?

Mlačanin:

--- Citat: ---MOže?
--- Kraj citata ---
Ma može ,evo i moje dozvole makar to nije neki grijeh. Stvarno su se svi na forumu raspisali tako da mi ponekad sve izgleda kao veliki lonac u kojem se kuha gulaš.

Ali ipak je zanimljivo kao i uvijek pred izbore.

Tur:

--- Citat: plemenitašica - Prosinac 11, 2009, 03:43:09 poslijepodne ---Da li su nakon hiljadu godina dobili državu?

--- Kraj citata ---

Jesu, ali sumnjam da su naši preci tu državu zamišljali ovako. Pljuje se po Domovinskom ratu, Tuđmanu, prodaje se sve živo i neživo, sram nas je što smo Hrvati... Prijatelj iz Kanade pričao mi je jednom da kad vodi dijete u vrtić svako jutro u školi svira kanadska himna i naravno na školi obavezno mora biti izvješena zastava. A vidite što su nama u Hrvatskoj napravili? Izvjesiti zastavu na kuću danas izaziva podsmjeh, on je desničar, Ustaša, nacionalist. Eto to je zadaća Europske unije. Još malo i biti ćemo pravi Europljani!

JosipJoža:

--- Citat: Tur - Prosinac 12, 2009, 09:52:58 prijepodne ---
--- Citat: plemenitašica - Prosinac 11, 2009, 03:43:09 poslijepodne ---Da li su nakon hiljadu godina dobili državu?

--- Kraj citata ---

 Izvjesiti zastavu na kuću danas izaziva podsmjeh, on je desničar, Ustaša, nacionalist. Eto to je zadaća Europske unije. Još malo i biti ćemo pravi Europljani!

--- Kraj citata ---

Kriva percepcija gospon  Tur. Sory. Vjerujem da za mene ne bi stavili ruku u vatru da upravo ja izvjesim zastavu na kuću kod državnih praznika? Upravo ja to napravim, a nisam niti desničar po opredjeljenju a ponajmanje Ustaša. Pitanje je svijesti i tradicije, sjeverna amerika inače ima tu svijest i tradiciju razvijenu doboli, pa pogledajte samo američke filmove, pored ceste gdi nema žive duše u sceni filma vijori se američka zastava. To moramo graditi svi skupa.
A i evropske zemlje imaju tu tradiciju, neke manje neke više. Tako da krive percepcije  treba otklanjati u svakom pogledu i na svakom mjestu. Mi smo inače Narod koji je opterećen različitim predrsaudama koje nam čine samo štetu i što se prije oslobodimo tih predrasuda svi ćemo biti  sretniji i zadovoljniji. Živjeli!

plemenitashica:

--- Citat: Tur - Prosinac 12, 2009, 09:52:58 prijepodne ---
--- Citat: plemenitašica - Prosinac 11, 2009, 03:43:09 poslijepodne ---Da li su nakon hiljadu godina dobili državu?

--- Kraj citata ---

Jesu, ali sumnjam da su naši preci tu državu zamišljali ovako. Pljuje se po Domovinskom ratu, Tuđmanu, prodaje se sve živo i neživo, ....
--- Kraj citata ---

Državu nismo dobili, državu smo krvlju i životima izborili.
Ne samo da naši preci nisu zamišljali takvu državu koju smo u konačnici ipak dobili (jer ovo danas nije izvojevano, ovo danas je dobiveno od onih 19-4 godine čak i s Tuđmanom na čelu), nego je nisu zamislili niti živući Hrvati i građani ove zemlje. Pa čak niti ovi koji su je pokrali, osiromašili, unazadili (čak i s Tuđmanom na čelu) i čine to svaki dan, nisu zamišljali da je hrvatski narod toliko glup da će im omogućiti da čine što ih volje.



--- Citat: Tur - Prosinac 12, 2009, 09:52:58 prijepodne ---........sram nas je što smo Hrvati...
--- Kraj citata ---

Nije me sram što sam Hrvatica. Nikada i nigdje.
Sram me je što su oni drugi oko mene Hrvati. A to je bitna ralika.

Usput, kad smo kod zastave, ja želim za blagdane postaviti zastavu svojeg zavičaja, a to je Turopolje. Kako mogu doći do zastave s grbom Turopolja i zastave s grbom VG?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju