Slobodno > Birtija

Đamije u Swicerlandu

(1/10) > >>

Newbie:
Sto kazete na vijest da je švicarska vlada zabranila daljnu izgradnju đamija!?

Vjest sam slusao na radiju, nemam link.

Muzh:
Setimo se kak je nascha kristjanska gospoda pokrschtava sve zhivo po celom svetu, milom ili silom. Pa chak su i svi europski autohtoni narodi pokrschteni, neki prije neki kesnejsche, njihove pra-religije asimilirane ili potpuno izbrisane poput znanih nam Bogumila.

Islamski kalendar kasni za nekih petsto let za kristjanskem pak su oni po tom taman negde zreli za islamizaciju novih zemalja i narodov, slichno kak smo mi pokrstili indijance. Oni jednostavno pokuschavaju sem nam dopovedati da je Alah u biti taj jedan i jedini svemoguchi Bog ter nas krivoverne izvesti na pravi put.

Braniti nekoj grupi gradjana da si sagradi hram je po meni skroz necivilizirano, pri tom mi je sejeno jeli to budistichki, krschanski ili bilo chiji dok god ta grupa svojom praksom ne ugrozhava slobode drugih gradjanov. Zabrana bu samo imala kontra efekt u vidu dodavjna ulja na vatru i pogodovajna ulta-ortodoksnem snagama. Che je dozvoleno graditi pravoslavne cirkve zakaj se nesme graditi djamije? Nema smisla.

Drugi je pak par rukava to kaj su si Schvitzarci dopelali brdo auslanderov teri ih buju natalitetom pretvorili u mejninu v roku od pedeset let. Che su schteli imati koristi od teh ljudi i puschali ih vu svoju zemlu sad se moraju najnih i naviknuti.

Najsmeschnije su mi teorije o integraciji. Kak se to Turchin more integrerat i postat Schvicarec? Si znamo da je to nemoguche i da se radi o potpunom licemerju. Da se pokrsti, poblajha kosu, navchi i Schvapski, Francuski i Retoromanski sejeno bu navek Turchin.

Ljudevit Kaj:

Formalno gledeč (z 57.5 %) zglasana jě zâbrana zidajna (neimârejna) minaretov, tur(n)ov, ko-mun(j)ari, zâbrana popevajna (šovinisti bi rěkli: Izmetov) Mujezinovičov, ně i vukinučě slobodě islamskě veroispovesti v (go to) Helvecije.
Věč sad v Švicarske Kojnfeder(er)âcije ima puno «islamske kulturne centrov», v terem se obâvlaju islamskě «mešě» (Selimoviči), a teri sě zvâna ne razlikuju od ostale zgrad.

Zbir z tiska:
Švicarska: Bû li švicarsko nebo dovolno široko
(nekem simp(tom)atična slika na sredini, lévo):
http://www.swissbih.com/v1/Najave/2009/Preporod_Munare%20u%20Svicarskoj.pdf

Vezilo na vudri-ga, odn. na vudrugu za zâbranu neimârejna minaretov; nem.
(nekem simp(tom)atična slika v lévomu čošku, gore):
http://www.minarette.ch/

Protu-plakât: plakât protiv zâbrane minaretov i istodobno za incijativu o zâbrane izvoza ratnoga materijâla (prihvačena z 68.2 %)
http://al-zh.ch/2009/10/15/al-plakataktion-fur-gsoa-und-gegen-minarett-initiative/comment-page-1/

Još jen plakât za zâbranu izvoza ratnoga materijâla z CH:
http://www.kriegsmaterial.ch/site/

* * * * * * * * * * * * * * * 

Jěn muslimânski pâjdaš, (turo)polski zět, jě v Sarajevu vugostil (turo)polsku pûnicu.
Kak jě prvi pût v životu videla minaretě, pitala jě: «Kě je to?»
Zět jě v šâle odgovoril: «To su Vam našě munjarě, elektraně, odnosno dimnaki vužně.

Sledgehammer:

--- Citat: Muzh - Studeni 30, 2009, 07:39:51 poslijepodne ---Braniti nekoj grupi gradjana da si sagradi hram je po meni skroz necivilizirano
--- Kraj citata ---

To si isto pitao i muslimane u njihovim matičnim zemljama? U kojima su dobrim dijelom druge vjere maltene skroz i zabranjene?

Ako mogu birati između činjenice da  zaštitim svoj nacionalni interes i da ispadnem neciviliziran (ovdje je riječ o tvojem osnovnom neshvaćanju problema i pročitanog teksta - nisu zabranjene džamije, već samo minareti na njima!! - znači, malo krivo tumačiš sve to...), onda mi se jebe što će netko reći da sam neciviliziran... BTW, nisam čuo da je itko za Švicarce rekao "neciviliziran" osim tebe, jer ako poznajemo pojam "civilizacija", onda smo mi za njih kameno doba... možda si "mislio" na neku drugu definiciju?


--- Citat: Muzh - Studeni 30, 2009, 07:39:51 poslijepodne ---Drugi je pak par rukava to kaj su si Schvitzarci dopelali brdo auslanderov teri ih buju natalitetom pretvorili u mejninu v roku od pedeset let. Che su schteli imati koristi od teh ljudi i puschali ih vu svoju zemlu sad se moraju najnih i naviknuti.
--- Kraj citata ---

Zašto bi? Oni štite svoj nacionalni interes. I ti strancu su pušteni zato da rade, a ne zato da nameću svoja pravila igre. Kome se ne sviđa - slobodno neka ide doma.


--- Citat: Muzh - Studeni 30, 2009, 07:39:51 poslijepodne ---Najsmeschnije su mi teorije o integraciji. Kak se to Turchin more integrerat i postat Schvicarec?
--- Kraj citata ---

Tko kaže da on to uopće želi??

Njemu je cilj da Švicarci postanu muslimani i Turčini na njihovom vlastitom tlu.

Goričanka:

--- Citat: Newbie - Studeni 30, 2009, 06:27:32 poslijepodne ---Sto kazete na vijest da je švicarska vlada zabranila daljnu izgradnju đamija!?

Vjest sam slusao na radiju, nemam link.

--- Kraj citata ---

Razumijem Švicarce.
Ne podržavam diskriminaciju, ali razumijem Švicarce.
Sve ima svoje granice, pa i tolerancija, liberalizam i shvaćanje osobnih sloboda.

Ako žele urediti svoju zemlju na takav način, iz bilo kojih razloga, imaju na to apsolutno pravo.
Nema se tu šta puno komentirati, sve je jasno.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju