Svakidašnje teme > Obitelj i društvo

Nasilje na našim ulicama i kako mu se suprotstaviti

<< < (4/5) > >>

JosipJoža:
Sve ovo skupa je sukus stanja u obitelji, društvu, "pozitivnog" ozračja u Gradu, politike, Thompsona, inih poremećaja sustava vrijednosti, sve skupa bi nas to trebalo zabrinuti do boli.

Šta je mladež SDP (o kojoj toliko redaka napisaše, vrli nam novinari) u gradskoj vijećnici naspram ove mladeži, koja nije bila u gradskoj vijećnici, na sjednici GV?
Čija li je to mladež i tko odgaja tu mladež? Djeca uglavnom, praksa i život pokazuju, oponašaju ili pokušavaju oponašati svoje roditelje, krije li se tu odgovor zašto su mladi, koji su cijelo stoljeće kasnije rođeni, žive u svijetu, prošlosti i predrasuda/opterećenja svojih roditelja?
http://www.rvg.hr/index.php?id=3364

Delikventi razbijali automobile
Na području grada Gorice u noći s petka na subotu devastirano je i uništeno više osobnih automobila. Riječ je o vozilima uglavnom parkiranim oko Kolareve i ulice Nikole Tesle, a osim razbijenih stakala, istrgnute su i registarke pločice, i retrovizori potvrdio je pomočnik načelnika goričke Policije, Ivica Stuparić.

Na haubi napisano "U"
Strava i užas- opisuju oštećeni koji su na parkiralištima u subotu ujutro ugledali svoje automobile. –Meni su potrgana sva tri brisača i tablice, od kojih je jedna poptpuno svinuta dok je druga bačena u susjedovo dvorište. Zatekli smo i razbijen retrovizor, a na haubi je napisano „U“. Osjećala sam se užasno kad sam to vijedla- kaže naša sugrađanka koja je željela ostati anonimna. Ovakvo nešto, dodaje, dogodilo se po prvi puta, a sumnja kako je riječ o delikventima koji su uništavali imovinu bez kakvog konačnog cilja.

Očevid u tijeku

Tko je devastirao automoile- intenzivno ispituju u policiji. Još uvijek nije poznato radi li se o jednom ili više počinitelja, a kako bi se utvrdile sve činjenice gorički plavci ovih dana provode očevid i razgovaraju sa susjedima, potvrđuje Stuparić. Ovim se putem pozivaju svi očevici da se jave u goričku Policijsku postaju kako bi se počinitelji uhvatili u što kraćem roku.

kuntakinte:
OBJAVA: 12.09.2010 / 10:30
Traži milost
Hrvoje Žužić moli: Smanjite mi kaznu, uzoran sam student
Hrvoje Žužić u sudnici je izražavao žaljenje što je pod utjecajem alkohola i pri brzini od 111 km/h skrivio prometnu nesreću u kojoj je poginula Ružica Pavić (19).
 
Vrhovni sud i drugi je put odbio ublažiti petogodišnju kaznu zatvora Hrvoju Žužiću. Osuđen je jer je 1. kolovoza 2007. kao 23-godišnjak unatoč 2,15 promila alkohola u krvi vozio BMW 111 km/sat i izazvao sudar u kojem je poginula Ružica Pavić (19), a teško je ozlijeđen njezin dečko Hrvoje Matijašić (22). Njegov zahtjev odbilo je sudsko vijeće kojim je predsjedala Hajrija Novoselec, a članovi su bili Lidija Grubić Radaković i dr. Zdenko Konjić. Odluku smo pronašli u nizu odluka koje Vrhovni sud ne navodeći identitete objavljuje na web stranicama.

Javnosti je nepoznato da je jedan takav zahtjev Žužiću odbijen devet mjeseci nakon pravomoćne osude karlovačkih sudova.

Najstroža presuda

I po analizama nesklonih mu medija bio je strogo osuđen i nitko nije mogao proturječiti njegovu odvjetniku Veljku Miljeviću kad je rekao: “To je najstroža presuda koju je netko dobio za prometnu nesreću s jednom poginulom osobom.” Kako se zahtjev za izvanredno ublažavanje kazne podnosi zbog novih okolnosti, Žužić je naveo da mu se zdravstveno stanje pogoršalo (zbog operacije ramena i sumnje u rak kostiju odgađao je odlazak u zatvor te prekidao izdržavanje kazne), u zatvoru se ponaša primjereno, položio je tri ispita na Ekonomskom fakultetu te je bio pri završetku studija. Karlovački Općinski sud, tužiteljstvo i državni odvjetnik Mladen Bajić protivili su se Žužićevu zahtjevu. Vrhovni sud pak obrazložio je da je Žužiću već uzeto u obzir da studira te pogoršano psihičko stanje koje je “u značajnoj mjeri prouzročeno boravkom u zatvorskim uvjetima, što je u mnogim slučajevima u različitim modalitetima psihičkih stanja redovna pojava kod zatvorenika”. Uzimajući u obzir sve otegotne okolnosti, višestruku prekršajnu kažnjavanost prije kobne nesreće, alkoholiziranost i prebrzu vožnju, okolnosti koje Žužić ističe u svom zahtjevu “nisu takve težine i naravi da bi, u slučaju da su i postojale u vrijeme donošenja presude, očito dovele do blaže osude”, obrazložili su vrhovni suci.

Nova praksa

– Strašno mi je teško i molim obitelji stradalih za oprost. Ne govorim to da bih smanjio kaznu, želio bih smanjiti teret s duše koji ću ionako morati nositi cijeli život – rekao je Žužić svojedobno u sudnici. Njegova majka, inače sutkinja, komentirala je kako je takav slučaj nepoznat u praksi. Ipak, vrhovni suci su baš na slučaju njezina sina odlučili promijeniti praksu blagog kažnjavanja prometnih prijestupnika
http://www.vecernji.hr/vijesti/hrvoje-zuzic-moli-smanjite-mi-kaznu-uzoran-sam-student-clanak-189694

kuntakinte:
OBJAVA: 14.09.2010 / 22:16
Ipak na slobodu?
U prosincu odluka o uvjetnom otpustu Hrvoja Žužića
Vrhovni je sud nedavno odbio Žužićevu molbu za izvanrednim ublažavanjem kazne jer u njegovom predmetu nije bilo novih okolnosti
 
Hrvoje Žužić, najstrože osuđeni krivac za prometnu nesreću u kojoj je jedna osoba poginula, u prosincu će dobiti novu priliku za izlazak iz zatvora u kojem je već više od tri godine. Tako je jučer odlučilo Povjerenstvo za uvjetni otpust Ministarstva pravosuđa, u kojem su suci Vrhovnog suda, zamjenik glavnog državnog odvjetnika i službenici odjela za izvršenje sankcija Ministarstva pravosuđa. Vrhovni je sud nedavno odbio Žužićevu molbu za izvanrednim ublažavanjem kazne, koja se daje samo ako se pojave neke nove okolnosti u samom predmetu, a ovdje ih nije bilo.

Uvjetni otpust, pak, daje se ako se netko primjereno ponaša u zatvoru kako bi ga se opet socijaliziralo, a osuđenik je i dalje pod nadzorom. Žužić je za nesreću koja se dogodila 1. kolovoza 2007. i u kojoj je poginula Ružica Pavić (19) osuđen na pet godina zatvora i u prosincu će mu isteći dvije trećine kazne, što se obično uzima kao granica ispod koje se nikoga ne pušta kući. Zato se očito i povjerenstvo opredijelilo odgoditi odluku
http://www.vecernji.hr/vijesti/u-prosincu-odluka-uvjetnom-otpustu-hrvoja-zuzica-clanak-190886

I?
Jel tičica vane?

Mlačanin:
Ne znam jel je vani ili nije, ali osba koju je pogazil je sigurno "vani".
Po meni nikakav ga zatvor nemre popraviti, pa da sturira i sto godina!!!

Nek od sad pa cijeli život pješaći, treba mu uzeti doživotno vozačku dozvolu. On je živ, a gdje je druga osoba (Ružica Pavić) koja nije bila pijana, tko će nju pustiti na slobodu??

Nema tu treninga na njemu, on je svoje otreniral, ubio nevine osobe.

Stjepan:

--- Citat: Mlačanin - Veljača 02, 2011, 03:13:17 poslijepodne ---Nek od sad pa cijeli život pješaći, treba mu uzeti doživotno vozačku dozvolu.

--- Kraj citata ---

Doživotno oduzimanje vozačke dozvole je mjera koju bi trebalo zakonski regulirati. Neki ljudi ne zaslužuju da im se da volan u ruke.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju