Autor Tema: Košnja trave, pranje ulica, smeće...  (Posjeta: 5133 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kiki

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 35
  • Karma: +0/-0
Košnja trave, pranje ulica, smeće...
« : Svibanj 26, 2010, 01:09:20 prijepodne »
U nedjelju je bila i predsjednica vlade u Gorici.Jučer i danas djelatnici Komunalca uređuju groblje,ljudi su svisnuli od posla,voditelj je sluđen dali će biti sve u redu.Sva živica i grmovi trebaju biti pošišani ,svi papiriči pokupljeni,cviječe posađeno,opran plato ispred mrtvačnice.Staza kojom će ići lijes je prana na ruke,a zatim je došla i mašina koja je prala.Ispred crkve se danas sadi novo cviječe jer ipak će biti tamo članovi vlade.

ŠTA JE SA NAMA OBIČNIM SMRTNICIMA?Tješi me činjenica da smo pred Bogom svi jednaki i u smrt idemo svi kroz ista vrata,koja se nemogu poljepšati.Takva su kakva smo zaslužili.

Nama hitno nam treba neki summit ili bar da nam neki svjetski predsjednik dođe jer ona cesta prema aerodromu je sramota živa! Trava je tolka da bi se i konji smješkali jer bi im bila do jaj.a. Ta "mašina" za čišćenje nije prošla (bez obzira kaj se tam sad gradi) od kad se snijeg otopil.

Drugo je pitanje - koja je uopće svrha te "mašine"? Kad prođe Zagrebačkom, više se prašine podigne od nje same i kad ona prođe nego kad je nema. Pranje ulica nisam doživio već godinama.


A kolika je kultura nas samih, vidio sam neki dan kraj reciklažnog. Na onoj šodranoj cesti kod placa, stariji tip otvara vrata svog Mercedesa i istrese prvo čikobernicu, a onda pobaca i hrpu papira, maramica i tko zna čega. Danas je na toj istoj cesti hrpa granja i ostalog smeća.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Košnja trave, pranje ulica, smeće...
« Odgovori #1 : Svibanj 26, 2010, 07:55:32 prijepodne »
Ako mogu ovdje nadovezati košnju i održavanje travnjaka ispred obiteljskih kuća. Znamo da je to javna površina,odnosno gradska površina. Zanima me tko je dužan te javne površine održavati? Ne kako se radi ,nego što kaže zakon? Dali je to zakonom uređeno ili nije?

Već godinama svi moji susjedi zajedno sa mnom ,održavamo i uređujemo te površine,zato jer najprije, sebi uredimo taj prostor. No ako se izvode neki građevinski zahvati na cesti ili ok nje,sve uredno ostane nedovršeno,prokopano,užas živi. Naravno,komunalne službe moraju odraditi svoj dio,ali tu sam grabu godinama uređivao i održavao protočnom,da bi se sve to upropastilo i ostavilo tako. Velkom je kopao kanalizaciju i vodu i oštetio most koji je tamo napravljen za potrebe ulaza u dvorište.Odgovor je bio, da je to javna površina i da to nije njihova obaveza popravljati,naravni popravi si sam.

Smeta me takovo ponašanje prema zajedničkim površinama,koje nam svima trebaju.
Druga je priča bacanja papira i smeća po cesti.od sladoleda,raznih omota od slatkiša i čega sve ne. Tu na žalost mislim da nema pomoći.Neki ljudi jednostavno misle da je njihov smetljak iz njihovog dvorišta, sve kuda se kreću i borave. Oni na žalost ne mogu bez đubra,poput kokoši,koja sve razbaca oko sebe dok čeprka .

Valjda se tada sretniji,mislim na ljude .
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline šlapica

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: Košnja trave, pranje ulica, smeće...
« Odgovori #2 : Svibanj 26, 2010, 04:10:30 poslijepodne »
Htjela bih pitati da li je tko prisustvovao pogrebu , te da li su donijeli bosansko-hercegovačku crvenu zemlju , jer u ovoj turopoljskoj se brzo trune , pa ipak je to otac ministra koji je bio rame uz rame Gojku , Franji , pa ne bi bilo zgodno da se krši protokol.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Košnja trave, pranje ulica, smeće...
« Odgovori #3 : Svibanj 26, 2010, 05:41:32 poslijepodne »
A kolika je kultura nas samih, vidio sam neki dan kraj reciklažnog. Na onoj šodranoj cesti kod placa, stariji tip otvara vrata svog Mercedesa i istrese prvo čikobernicu, a onda pobaca i hrpu papira, maramica i tko zna čega. Danas je na toj istoj cesti hrpa granja i ostalog smeća.

Ni prvi ni zajdni;kulko ima do te živice tulko ima i do Reciklažnoga.Za se drugo tu je inteligencija.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Košnja trave, pranje ulica, smeće...
« Odgovori #4 : Svibanj 26, 2010, 05:50:35 poslijepodne »
Na cesti između Lomnica i Hrašća više puta  znam vidjeti  bačene  televizore,krevete,mašine, frižidere,  e  ako  se nekome dalo  do tamo odvesti  to smeće,  što mu je problem  bio   produžiti par  kilometara  i  odvesti na reciklažno?  Ionako je   odlaganje   besplatno i ne naplaćuje se .....
A k tome u zadnjih par godina  postoji  firma koja  skuplja   glomazni otpad, ništa se ne naplaćuje, dođu po to  i nemate  nikakve brige.  Samo je potrebno nazvati i dogovoriti termin
« Zadnja izmjena: Svibanj 26, 2010, 05:56:12 poslijepodne ivana_vg »