Autor Tema: Biste li zapalili svijeću manje?  (Posjeta: 2903 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Biste li zapalili svijeću manje?
« : Listopad 16, 2011, 08:38:25 poslijepodne »
"BISTE LI ZAPALILI SVIJEĆU MANJE?"
Slovenski biskupi poduprli akciju ministarstva okoliša
Slovenska biskupska konferencija poduprla je na svome jesenskom zasjedanju akciju tamošnjega ministarstva okoliša naslovljenu "Biste li zapalili svijeću manje?". Ministarstvo upozorava da Slovenci za svetkovinu Svih Svetih i Dušni dan zapale na grobljima oko 4.500 tona svijeća, odnosno više svijeća nego što ta zemlja ima stanovnika. Time se stvara velika količina otpada, a s obzirom da su grobni lampioni načinjeni od plastike koja se zbog ostataka voska teže može reciklirati stvaraju se dodatni ekološki problemi. U mnogim mjestima zbog nemara ostaci plastike, stakla i metala od lampiona i grobnih ukrasa koji se kupuju u spomen na mrtve ostaju oko grobova na zemlji.
Podupirući akciju ministarstva okoliša, slovenski su biskupi stoga odlučili da se u sve župne urede pošalje plakat ili fotografija koja prati akciju i tumačeći razloge akcije potiče vjernike da zapale svijeću manje na groblju kako bi dali svoj prinos zaštiti okoliša, a novac koji su mislili dati za svijeće neka daju u dobrotvorne svrhe ili plate misu za pokojne. (kta/ika)
http://www.ktabkbih.net/info.asp?id=30683
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Biste li zapalili svijeću manje?
« Odgovori #1 : Listopad 17, 2011, 11:34:50 prijepodne »
Ja takove svijeće i ne palim; u Metrou je bila (ili još je?) dobra akcija svijeća svih vrsta (kao i svake godine u listopadu), pa smo se opskrbili elektro-svijećama sa po parsto sati gorenja za cca 16-ak kuna po komadu. A cvijeće je već dugi niz godina plastika i plastična kineska svila visoke realističnosti (kao i bor za Novu Godinu, kojeg imam umjetnog još iz vremena Jugoslavije - naravno, ne istoga...), ne kupujem svježe svijeće nikada.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”