Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 295289 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #360 : Prosinac 19, 2012, 09:36:09 poslijepodne »
Daj nemoj nas trovati sa tim lažnim, prozirnim izgovorima kojima veliš čovjeku da laže (kao da je o takvoj stvari moguće lagati i da se laž održi), jasno je kao dan da na jadan način dovodiš u pitanje istinitost toga kaj je rekao jer TI nisi za to čuo... vjerojatno i sve ostale stvari na svijetu za koje koje nisi čuo - ne postoje...

Imaš pravo, nedao Bog da smo imalo isti!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #361 : Prosinac 20, 2012, 05:22:28 poslijepodne »
Naravno da ne mogu skenirati opomenu, jer sam taj podatak dobio od osobe koja to ne želi dati, a provjerio razgovorom.

Opomena je doista stigla tek nakon zakašnjele uplate. To je sve kaj mogu reći. Ali oni navodi iz posta o 300,00 kunića stoje, na žalost.

Mlačanin!!!!!

Ovakve izjave na forumu tipa rekla-kazala su tipični počeci laži.

Zato bih zamolio uvaženog moderatora Mlačanina da ili tu svoju tvrdnju nečim podkrijepi ili konkretizira.

Da li se radi o računu nekog trgovačkog društva ili obrta?
Ili o privatnoj osobi koja nema ni obrt ni firmu niti išta sličnog?

Molim da se to u najbližem vremenskom periodu konkretizira jer se nedorečenošću šire zli glasovi. Ovakve nedorečene izjave ispadaju ko manipulacije i morat će se ubuduće brisati.

A svi oni koji iz te Mlačaninove izjave vide potvrdu svojeg razmišljanja neka se razmisle kaj ne štima sa njihovim razmišljanjem.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #362 : Prosinac 20, 2012, 09:18:49 poslijepodne »
Daj ne lupetaj tako globalno, čitaj novine pa reci onda da li je i sve ono što je danas bilo u mnogim listovima, i kao dokaz i kao sken i kao pisma čitatelja laž... nemoj nam svoju neinformiranost poturati pod istinu i opravdanu sumnju... sramota!

Ja ti neću ništa skenirati . ja ću te poslati na trafiku pa si kupi novine i čitaj...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #363 : Prosinac 21, 2012, 09:51:36 prijepodne »
Naravno da ne mogu skenirati opomenu, jer sam taj podatak dobio od osobe koja to ne želi dati, a provjerio razgovorom.

Opomena je doista stigla tek nakon zakašnjele uplate. To je sve kaj mogu reći. Ali oni navodi iz posta o 300,00 kunića stoje, na žalost.

Mlačanin!!!!!

Ovakve izjave na forumu tipa rekla-kazala su tipični počeci laži.

Zato bih zamolio uvaženog moderatora Mlačanina da ili tu svoju tvrdnju nečim podkrijepi ili konkretizira.

Da li se radi o računu nekog trgovačkog društva ili obrta?
Ili o privatnoj osobi koja nema ni obrt ni firmu niti išta sličnog?

Molim da se to u najbližem vremenskom periodu konkretizira jer se nedorečenošću šire zli glasovi. Ovakve nedorečene izjave ispadaju ko manipulacije i morat će se ubuduće brisati.

A svi oni koji iz te Mlačaninove izjave vide potvrdu svojeg razmišljanja neka se razmisle kaj ne štima sa njihovim razmišljanjem.

Pretpostavljam da si se malo prenaglil u zaključku?
 I ja mogu tvrdiri da se tvojom nedorečenošću šire zle glasine. I da malo razmisliš o svojim izjavama.   
 I?

Zakaj bi ja moral Jaguaru nekaj dokazivati?  Jesi se ti možda to zapital, kaj bi ti napravil da je tak tebi odgovoril?

Tvoja i njegova izjava mi izgleda tako, da sve kaj napišem to je laž. Ja to sada tako tumačim.
 Ali ti si to i izjavil, napisal i čak me pokušavaš zvati lažovom?! 8)
No nisi sam , tu je gospon Jaguar, samo kaj je to on napisal u svojem poznatom "blagom" stilu! ;D
Izgleda mi da vi jako dobro poznate Bibliju?! ;D
Jer, Toma je rekao apostolima; da ne vjeruje da su vidjeli Krista i da on neče povjerovat,i dok sam ne stavi ruku na njegove rane.
I kad se to dogodilo , da je stavio ruke na njegove rane; upita ga Isus , da li sada vjeruje..........

Vidim da sve skupa na vas ipak pozitivno djeluje. :) :)
« Zadnja izmjena: Prosinac 21, 2012, 09:54:04 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #364 : Prosinac 21, 2012, 10:39:05 prijepodne »
http://www.index.hr/vijesti/clanak/plan-za-21-laz-milanovicev-plan-za-novi-dan-kao-sanaderova-jamstvena-kartica-/653340.aspx

Plan Za 21.-u Laž: Milanovićev "Plan za novi dan" kao i Sanaderova "jamstvena kartica"

SJEĆATE se jamstvene kartice Ive Sanadera? Prije točno deset godina razdragani je Sanader, tada šef HDZ-a, dijelio tzv. jamstvene kartice u kojima je garantirajući svojim imenom i prezimenom te svojom čašću kao predsjednik "povijesne i najuglednije" hrvatske političke stranke za pet stvari od kojih neće odustati ni po - cijenu života. Tih pet stvari bili su smanjene poreza, gospodarski rast, rast zaposlenosti, rasta standarda i članstvo u Europskoj uniji i NATO.
 
Od 2003. godine pa do prošle 2011. godine od jamstvene kartice ostao je samo NATO u kojeg smo ušli dekretom bez referenduma.
 
Kao što je Sanaderova kartica izazivala podsmjeh političkih oponenata, a kod javnosti opravdani bijes neispunjenim obećanjima, danas taj primat ima SDP-ovski Plan 21 ili kako su to zvali "plan za novi dan". Pa sjetimo se nekih od tih velikih parola, za koje danas premijer Milanović tvrdi da su bila sve, samo ne obećanja Vlade.
 
"Plan za novi dan: Visoku nezaposlenost zamijeniti visokim BDP-om" jedan je od glavnih slogana koji je ujedno bio "forte" govora kandidata Milanovića. Nezaposlenost danas probija rekorde dok je BDP zaista visoko, ali u minusu.  U odnosu na isto tromjesečje prošle godine BDP je realno manji za 1,9 posto. Izdaci za potrošnju kućanstava pali su za 3,5 posto. Izdaci za potrošnju neprofitnih ustanova koje služe kućanstvima (NPUSK) pali su za 0,6 posto. Izdaci za potrošnju države pali su za 0,4 posto. Pad bruto investicija u fiksni kapital iznosio je 4,3 posto. Izvoz roba i usluga pao je za 0,1 posto. Uvoz roba i usluga pao je za 3,3 posto. 
 
"Plan za novi dan: Naš posao je osigurati vaš posao", bilo je na gotovo svim jumbo plakatima. Što je posao Vlade zaista ne znamo, no da nisu osigurali poslove to je sasvim jasno. Probali su i volontiranjem, ali ne ide pa ne ide, pa ne ide. Štoviše, još je i gore. Vlada ne samo da nije uspjela smanjiti nezaposlenost, već nije uspjela ni zaustaviti njen rast. U gotovo sedam mjeseci primjene Zakona o poticanju zapošljavanja broj nezaposlenih je porastao za gotovo 50 tisuća, odnosno za 16 posto! Nekoliko dana prije Božića broj nezaposlenih iznosio je 355 tisuća. Zgražali smo se kad je Severina u vrijeme premijerke Kosor nosila broš s brojem 317.625, a što bi danas Milanović i ekipa dali za tu brojku dok jurimo nezaustavljivo prema rekordu od 400 tisuća nezaposlenih. 
 
"Plan za novi dan: Izvoziti ideje, a ne pametnu mladost" je krasan slogan. Štoviše, čim bi netko s bine spomenuo ovu rečenicu išao je spontani pljesak mladeži Kukuriku koalicije. Uvoz nam je i dalje u debelom deficitu u odnosu na izvoz. Manjak vanjskotrgovinske razmjene u prvih deset mjeseci iznosio je 5,72 milijardi eura i 0,4 posto je niži nego u istom razdoblju lani. S druge pak strana apsolutni hit na Facebooku i dalje je grupa Mladi napustimo Hrvatsku. Ima gotovo 50 tisuća članova.  I svi oni imaju plan. Napustiti Hrvatsku!
 
"Plan za novi dan: Plivanje u moru, a ne u dugovima" jedan je od slogana koji je bio rezerviran za Slavka Linića u predizbornoj kampanji. Znate kako je završilo? Odnosno kakvo je trenutno stanje? Prema službenim podacima ukupan dug konsolidirane opće države koji uključuje dug središnje države, izvanproračunske fondove te lokalnu državu iznosio je 176,5 milijardi kuna na kraju srpnja ove godine. Građani su daleko, daleko od mora. Zbog neizvršenih osnova za plaćanje u ukupnom iznosu od 44,54 milijarde kuna na kraju listopada bila su blokirana 72.654 poslovna subjekta, kao i 242.192 građana čiji je ukupni dug iznosio 16,31 milijardu kuna.
 
"Plan za novi dan: Dug život, a ne život na dug". E o tome se tek pričalo na seansama potencijalnih birača i kandidata Zorana Milanovića. Predizborni prijedlozi SDP-ovih čelnika bili su kako primjerice kamata na kredite u "švicarcima"  ne bi smjela biti veća od 4,5 posto. Današnji čelnik HNS-a, a bivši ministar gospodarstva Radimir Čačić govorio je javno da bi "švicarske" kredite trebalo vratiti na početni iznos kuna i konvertirati u valutnu klauzulu euro s "kaznom" od jednog postotnog boda u povećanju kamatne stope. Ništa od toga. Donijeli su zakon o potrošačkom kreditiranju u kojem se ništa ne govori o nepromjenjivom dijelu kamate, koji čini fiksnu maržu banke. Isto tako, ta odredba ne primjenjuje se na kredite koji su ugovoreni prije stupanja na snagu toga zakona, a još uvijek su u otplati.
 
"Plan za novi dan: U plusu tri plaće, a ne u minusu da ti se plače". Trebali su napraviti sve da plaće dolaze na vrijeme, a napravili su puno zakona koji ne pridonose rješavanju situacije. Trenutno dug građana iznosi 2,1 milijardi eura. Plaće naravno nisu u plusu; prema posljednjim podacima plaće za razdoblje od siječnja do rujna prosječno su iznosile u neto iznosu 5.453 kune, što je u odnosu na isto razdoblje 2011. godine realno niže za 2,1 posto.

Zoranova vizija: Zaokrenimo priču - imamo Plan.

"Plan za novi dan: Energija za promjene" nije bio čisti slogan nego više video poruka Milanovića svojim biračima. Koliko "Milanović i njegova ekipa" imaju energije za promjene pokazala nam je agencija Standard & Poor's koja nam je snizila kreditni rejting jer "reforme hrvatske vlade do sada nisu bile dovoljne da bi se uklonile strukturne rigidnosti koje ograničavaju potencijal rasta zemlje". Ostaje pitanje je li ta silna energija za promjenama u međuvremenu isparila ili je Milanović nikada nije ni imao.

"Plan za novi dan: Plan21 je dijalog s građanima". Dijalog s građanima sveo se na Facebook i objave na Twitteru. Tako su građani, ujedno i zaposlenici Vjesnika, preko te društvene mreže doznali eksluzivno da su ostali bez posla. Isto tako posebna su priča tzv. "Vladini volonteri" na društvenim mrežama koji su zaposleni bez javnog natječaja te imaju plaće do 6.000 kuna. Njihov posao svodi se copy-paste odgovore na različita pitanja.

"Plan za novi dan: Transparentno upravljanje državnom imovinom" bio je još jedan izborni slogan. Kada su došli na vlast promijenio se u "prodajmo sve što imamo". Umjesto transparentnosti premijer je zaradio tužbu i to zbog toga jer se "državna imovina ne bi trebala prodavati temeljem razgovora u Vladi". Na popisu državne imovine su 63 tvrtke, 97 ustanova, zemljišta, šume i vode. Dragutin Lesar upozorio je da su odluke o prodaji djela državne imovine donesene bez da je Sabor prije toga usvojio strategiju upravljanja državnom imovinom. Toliko o transparentnosti.

Osim slogana koji su bili na jumbo plakatima te video poruka kojima je i danas osobito sklon premijer Milanović koji ne voli imati sugovornike-kritičare, tu su razne parole. Pa sjetimo se nekih od njih.
 
"Nećemo prodavati obiteljsko srebro!", slogan je trajao niti dva tjedna od dolaska na vlast. Prodajemo jedinu preostalu hrvatsku banku, autoceste idu u koncesiju a "ode nam" i Croatia osiguranje.
 
"Kolektivni ugovori će se poštivati", Vlada ga je ukinula naravno. Milanović je lijepo objasnio kako je svaki ugovor sklon revidiranju osim ako se radi o Vatikanskim ugovorima.
 
"Zaposlit ćemo mlade i stručne, a ne podobne", hm odakle krenuti? Od kojeg ministarstva, koje agencije ili državne tvrtke? Hajdemo od Milanovićeva ureda gdje su došli ljudi bez natječaja.
 
"Ne obećavamo čuda, ali ono što smo obećali to ćemo i ispuniti", eh da. To je već vic. Loš vic.

==========================================================

Kako se u to uklapa nedavna izjava premijera koji je rekao da "nisu ništa obećali"?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #365 : Prosinac 21, 2012, 10:47:31 prijepodne »
Premijer u svom stilu pogledom stremi u nebeske visine, ne mareći za pogled pod noge. Doduše tu mu se mota neka "raja" ( to smo na našu žalost ipak mi svi ) čiji povici na obečanja de dosižu do ušiju.
On i njegova partija ne misle da trebaju služiti ovom narodu.
 Sad je jasno da su stremili samo prema; vlasti, vlasti, vlasti nam dajte!!!
Ali ovo je ipak nastavak ili slijed prijašnji uspješnica od HDZ-a.
Ispada da samo kritiziramo i prigovaramo, ne nalazeći ni djelić pozitivnih primjera, za koje, uvjeren sam svi probaju pronaći no nema nićega.
Zato se za svaku konstruktivnu ili bilo kakvu kritiku dobijaju packe (Bernardić - gradska skupština) , a nama novi porezi - veliki strateg Linić.
I sad nakon skidanja plaća i svih inih davanja, koja se daju samo jednom u toku godine, zanima me hoće li biti pozitvnih pomaka.
Ovdje ne računam zadnji lošiji kreditini reting= Smeče!
Gdje će uzeti novce za daljni opstanak? U povlaštenim mirovinama, za koje se šuti?
Ili u isplatama za estradne umjetnike, za davno pomrle partizane?
 
« Zadnja izmjena: Prosinac 21, 2012, 10:54:33 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #366 : Prosinac 21, 2012, 03:56:28 poslijepodne »
Zamjeram im ne obračunavanje s kriminalom i korupcijom a materijala ima i u Gorici!
Sve drugo bi svi skupa lakše podnijeli, nakon potopa koji je napravio HDZ, što je dokazana činjenica.



Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #367 : Prosinac 22, 2012, 09:31:25 prijepodne »
HDZ-u se nekako cijelo vrijeme nameće krivica za kompletno sranje, a ponajviše nekakvom logikom da je kriv za sve i sva jer je i najduže bio na vlasti.

Problem je što je takovo gledanje stvari sasvim pogrešno, i logika tu ne igra apsolutno NIKAKVU ulogu, ali je igraju jedini relevantni faktori, a to su konkretni potezi koji su vodili osiromašivanju zemlje, pravnoj i svekolikoj nesigurnosti i siromaštvu, lošim donošenjem zakona i još katastrofalnijim upravljanjem financijama i mehanizmima zaštite državne blagajne i državnih prihoda (za koje sam uvjeren da bi Hrvatska danas bila bez problema država sa suficitom, a ne preogromnim dugom, da se radilo pametno i da se manje tjeralo nekakvu izmišljenu "demokraciju" - tj. poltronsko sluganstvo pod svaku cijenu držeći cijeli sistem taocem vlastite pohlepe političke elite - a više tjeralo reda i rada...).

Iako je crvena koalicija bila na vlasti "samo" 4 godine - što je puno manje od npr. 16 godina HDZa - ista nije ništa manje kriva za sveukupno loše, dapače katastrofalno stanje u državi.

Najveći problem su potezi financijske naravi, a koji su bitno obilježili i prvi mandat, kao i ovaj sadašnji crvene koalicije. Ti potezi se ogledaju u rasprodaji bankarskog sektora, u čemu se nemjerljivo (i negativno) iskazao upravo SDP, jer je dolaskom na vlast 2000.-e u stranom vlasništvu bilo 10% bankarskog sektora, a da bi tri i pol godine kasnije taj postotak narastao na - za Hrvatsku apsolutno pogubnih! - 95%, ostavivši neprodanu još samo HPB, upravo onu na koju se Linić već duže hrusti da utopi i nju i cijelu državu sa njemu zadovoljavajućih 100% bankarskog sektora u stranom vlasništvu (treba li puno filozofije kako bi se objasnilo da je to katastrofa za svaku državu, i istodobno neviđen primjer u svjetskim mjerilima - da država nema niti jednu svoju poslovnu banku, i da nema nikakav utjecaj na vlastitom tržištu novca, obzirom da HNB nije poslovna banka...???)...

Jedna Njemačka, kada rast neke banke ili banaka ugrožava minimalnih 40% državnog vlasništva na bankarskom sektoru - te banke se nacionaliziraju, i to je sasvim normalan potez, vrlo demokratski, jer je interes države iznad svakog drugog interesa. Naravno da ima galame - no ima i šaka u stol da se i opet, po stoti puta shvati da privatni profiti ne mogu i ne smiju ugrožavati stabilnost zemlje... kome se ne sviđa, neka ode negdje drugdje, no u normalnoj zemlji bankari se dodvoravaju Vladi, a ne Vlada bankarima.

Naravno, tako razmišljaju pametni, tako razmišljaju oni kojima nije lopovluk za vlastiti džep i provizionaštvo najvažnija stvar na svijetu, i tako razmišljaju oni koji su prvo stvorili nadzorni i kontrolni sustav kojim bi sami sebe kontrolirali i spriječavali da bilo tko i pomisli kako bi mogao malo prodavati tuđe za korist vlastita džepa.

Na našu žalost, i SDP i HDZ su dali svoj puni obol takvom uništavanju zemlje upravo neispunjenjem ijednog od tri razloga navedena iznad.

Iako se kazneno djelo može ostvariti i činjenjem i nečinjenjem, nekako se uzima za veće zlo ono "činjenje",a  u tom pogledu je SDP veći zlotvor i gubernator Hrvatske od HDZa, jer je aktivno u kratkom vremenu uništio sve šanse Hrvatske da zadrži ekonomsku osnovu u poslovnim bankama kojima bi se financiralo vlastito gospodarstvo, a ne da se sva dobit iznosi iz zemlje i tako pomaže strana gospodarstva.

Princip je vrlo jednostavan i lako shvatljiv - očito svima samo ne onima koji se budaju u prsa da znaju, da su pošteni i koje plaća ovaj osiromašeni narod da ga vode u bolje, a ne u potpunu propast.

Krivica se - kako rekoh - ispunjava činjenjem ili nečinjenjem, a kod nas su se te dvije grupacije smjenjivale u tome smislu - ili su bile na vlasti pa su činile, ili su bile u oporbi - pa nisu činile ništa da se stvari promijene, nisu upoznavali javnost, nisu je senzibilizirale, nisu tražili mišljenje i sud javnosti, nisu radili ništa osim šutjeli i čekali da dođu na vlast (ne zbog svojih kvaliteta, nego zbog nekvaliteta vladajućih), jer nisu htjeli imati problema iste prirode kada se dokopaju vlasti... tako kod nas  dva "ljuta neprijatelja" žive u savršenoj simbiozi međusobne zaštite po principu "ruka ruku mije", jedan šuti o drugome da ne bi isplivavala sranja i jednih i drugih, čuvaju se - ipak su to, na koncu konca, braća iz prošlih vremena!!

Tako je i nečinjenje postala jednako velika krivica kao i činjenje, i gledano kroz prizmu tih činjenica - i crveni i plavi imaju jednake krivice za uništenje i pustošenje Hrvatske, bez obzira koliko tko bio na vlasti... obje stranke su prepune umišljenih bolesnika uvjerenih da su bogomdani, kojima ne pada maknuti se i dati mjesto mlađima, modernijima, pametnijima, školovanijima, dobronamjernijima, nepotrošenima, nekorumpiranima... budale misle da su za vječnost i da bez njih ništa više neće funkcionirati!! A ako je ovo što oni rade "funkcioniranje" - onda daj Bože da ne fiunkcioniramo!

Krivica i jedne i druge strane meni je i odavno shvatljiva, kako sam više puta tuna forumu i rekao, a to je i logično jer su SDP i HDZ dvije potpuno iste stranke, sastavljene od ljudi istog mentaliteta, iste nesposobnosti, istog svjetonazora, iste lopovske krvavosti ispod kože i proizašlih iz istih političkih skuta i škola. To je ista ekipa koja se 90.-e podijelila; jedni su zadržali crvenu zastavu i dali si načelo socijal-demokracije u ime, iako u praksi niti ne razumiju što ta sintagma znači - a drugi su uzeli plavu boju i odlučili preko noći biti "veliki Hrvati".

Koliko moraš biti glup da ne razumiješ da te jedna Jaca (koja je višu školu završila u Kumrovcu), ili jedan barba Luka (koji je do opredijeljenja za "velikog Hrvata" bio preko 20 godina šef komunista Splita i šire okolice) ne mogu učiti demokraciji i slobodama, iz prostog razloga jer sve što su u životu stvorili i dobili imaju zahvaljujući toj crvenoj napasti protiv koje se - navodno - "bore", tako da je iluzorno fantazirati da itko od njih ima blagog pojma što je to ljudska sloboda, pravo ili demokracija...?? Koliko moraš biti glup? Očito podosta, no to rezultira i zaključkom kako kod nas takvih glupana, koji mogu pušiti takove priče, ima koliko voliš...

Koliko moraš biti glup i da biraš one koji su te maltretirali i satrapili 50 godina prije rata, no sada su penzionerima 2 dana pred izbore podijelili po par loših, jeftinih sojinih "kranjskih" i time kupili vlastite milijunske beneficije i beričetnost za slijedeće 4 godine... ovce koje su već izasrale te pokvarene kobase tko jebe, njihov kružić kemijskom olovkom na papiru je svakako jeftiniji nego par kranjskih, ali tako može to gledati samo netko za koga je i ovčje prkno pojam inteligencije...

Koliko moraš biti glup da pomisliš kako su oni - i crveni i plavi - "nešto novo", kako donose "nešto novo" (gdje bi oni vidjeli ili naučili to "novo"??), kako su oni "ključ prema uspjehu"....? Da, oni isti ljudi koji se okreću kako vjetar puše, koji love nevine ljude i onda ih dočekuju po povratku iz dugogodišnje robije, slikaju se sa njima i pružaju im svoje bijedne izdajničke ruke, a sada obećavaju i opet iste priče prodaju o nekoj "novoj, reformiranoj stranci, prepunoj novih ljudi, ideja, planova, ma svega" - a prvih 50 ljudi na listi su potrošeni kao i zahod-papir na dnu školjke, ljudima se riga kada samo čuju za njih, ali oni su sada "nova snaga"... zar su takovi "nešto novo i bolje"??

Tako da mi nemojte bajati stranačke nebuloze za naivne budale o krivici "onih drugih" - da je ovo iole poštena i odlučna zemlja, pola i jednih i drugih bi odmah streljali, a druga polovica bi od Golog otoka napravila najnapučenije područje u ovom dijelu svijeta, koji napučenim područjima uopće ne oskudijeva... njihovom pokradenom imovinom Hrvatska bi preko noći bila u plusu!

Tu se na pošten način ne može ni doći na vlast, a kamoli da bi tek onda bio pošten!!


Bez obzira na boju, crvenu ili plavu - to su govna, bila i ostala, i za Hrvatsku bi bilo najbolje da nikada više nitko od njih i njihovih koalicijskih jataka ne dobije priliku uništavati ovu zemlju svojim pogubnim neznanjem i nepoštenjem. Iako izbor nije neki veliki, svakako se ima za koga glasati. No za te dokazane zločince unazad 20 godina - treba zabraniti postojanje slijedećih 120 godina...

Iako bi idealno bilo da se prvo zakonom zabrani - stranke. To je u zemlji plemenskog, poltronskog, primitivnog mentaliteta glavna brana zdravoj pameti i poštenom napretku i življenju.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #368 : Prosinac 22, 2012, 11:40:59 prijepodne »
Nakon ovoga, mogu ti samo ponuditi odgovore koje si imao već prilike pročitati;" pa nemoj biti naivan, pa gdje ti živiš."

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #369 : Prosinac 22, 2012, 03:46:34 poslijepodne »
Poodavno sam već predlagao kako je jedno od rješenja uvesti kineze. ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #370 : Prosinac 22, 2012, 04:16:52 poslijepodne »
U tome i je grijeh vladajućih, osobito Kukurikavaca: njima je stranac uvijek rješenje, njima je stranac uvijek ispred domaćeg čovjeka - a to je temeljno pogrešno i osnovno obilježje izdajničke, nenarodne vlasti.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #371 : Prosinac 22, 2012, 04:44:31 poslijepodne »
Odakle ti takav zaključak? Na moj sarkazam u spominjanju Kineza prema tvojim izjavama?
Nemam namjeru polemizirati s tobom kako nisu isti, jer tebi to dokazivati nema smisla.

Za primjer ću ti navesti kako je ova Vlada uprihodila do sada 1,1 mlrd kuna poreznog duga, na koje je bivša HDZ-ova Vlada žmirila svojim pulenima.
I podsjetiti ću te kako je "crvena" Vlada dolazila prvi put a i sada drugi put nakon svih sra*a koje je napravila HDZ-ova Vlada, koja je sjedne strane isisavala novac iz proračuna(pri čemu se zaduživalo) s druge strane zapošljavala, umirovljivala itd, što nas je sve koštalo u proračunu(za koji smo se zaduživali) i s treće strane nije prihodovala pogodujući svojim klijentima kako bi se što više obogatili a zbog toga smo se opet ponovno morali zaduživati. I da to je zločin, zbog kojeg danas svi trpimo, kroz razne namete koje nam je Linić prisiljen nametati kako bi i dalje pokrivao sve te troškove, ova Vlada čistila sva sra*a koja su ostala, pri čemu će možda opet kako bi se manje zadužio možda morati ponovno nešto i prodati kao što je i tada Banke prodao.

Ak ti to sve ne vidiš, onda nek ti je dragi Bog na pomoći.
Možda bu Lesar i njemu slični to bolje riješili. Ili Tomašićka možda, sad se pojačala s Pejakicom. ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #372 : Prosinac 22, 2012, 07:12:29 poslijepodne »
Odakle ti takav zaključak? Na moj sarkazam u spominjanju Kineza prema tvojim izjavama?

Nebitno jesi li se samo zajebavao ili mislio ozbiljno - to je istina.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #373 : Prosinac 23, 2012, 02:36:54 poslijepodne »
Odakle ti takav zaključak? Na moj sarkazam u spominjanju Kineza prema tvojim izjavama?
Nemam namjeru polemizirati s tobom kako nisu isti, jer tebi to dokazivati nema smisla.

Za primjer ću ti navesti kako je ova Vlada uprihodila do sada 1,1 mlrd kuna poreznog duga, na koje je bivša HDZ-ova Vlada žmirila svojim pulenima.
I podsjetiti ću te kako je "crvena" Vlada dolazila prvi put a i sada drugi put nakon svih sra*a koje je napravila HDZ-ova Vlada, koja je sjedne strane isisavala novac iz proračuna(pri čemu se zaduživalo) s druge strane zapošljavala, umirovljivala itd, što nas je sve koštalo u proračunu(za koji smo se zaduživali) i s treće strane nije prihodovala pogodujući svojim klijentima kako bi se što više obogatili a zbog toga smo se opet ponovno morali zaduživati. I da to je zločin, zbog kojeg danas svi trpimo, kroz razne namete koje nam je Linić prisiljen nametati kako bi i dalje pokrivao sve te troškove, ova Vlada čistila sva sra*a koja su ostala, pri čemu će možda opet kako bi se manje zadužio možda morati ponovno nešto i prodati kao što je i tada Banke prodao.

Ak ti to sve ne vidiš, onda nek ti je dragi Bog na pomoći.
Možda bu Lesar i njemu slični to bolje riješili. Ili Tomašićka možda, sad se pojačala s Pejakicom. ;)

Poštovani Jaguar.
 
sad bum ja malo zločest poput tebe. Prvo kako da Bog pomogne Sledgehammeru??

Kaj ti u to vjeruš??

I da bu ova vlada nekaj dobroga napravila??

Zar bez dokaza???

Oprosti ali nemrem dalje više ništa reći, jer kaj god da velim ispada da sve kaj napišeš, zbilja nema smisla, a nebi štel da ispadne da te napadam.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #374 : Prosinac 23, 2012, 06:13:16 poslijepodne »
Ne trebate se truditi obojica, meni Bog pomaže jer mu se i molim, a da Boga za mene moli netko tko nema veze s vjerom - to je pak malo jača zajebancija.

Kao drugo, ograničenost u stavovima koje prodaju stranački puleni je ispod svakog minimuma, čovjek se zapita potpisuje li se pristupnicom u stranku i dragovoljni ulazak u ludnicu sa konjskim poklopcima na ušima, jer odjednom moraš srati na sav glas nekakvu debilnu lojalnost ljudima triput gorima od sebe i lupetati obranu njihovim štetnim odlukama...

Isključivost u krivicama bi bila onda kada bi u Saboru bila jedna stranka koja radi štetu, a druge ne bi niti bilo - no dok sve te godine, uz "jako štetni" HDZ u Saboru smrde i primaju debelo neprimjerene plaće i ti isti pametnjakovići koji sada plindraju narod i uništavaju zemlju, sjedi i sav creme-de-la-creme Kukurikavaca (sa svim materijalima i podacima pred njihovim jalnim častohlepljivim gupcima) - pričati o jednostranoj krivici je jedinično mjerilo političkog bezobrazluka i dvoličnosti.

Ne sjećam se da su u tih 8 godina upoznavali javnost sa pravim sranjima, pravim problemima, ne sjećam se da su organizirali išta - od javnih prosvjeda pa nadalje - na temelju saznanja koje su imali (a HDZ im je bezobrazno odjebavao amandmane, kao što i oni još bezobraznije odjebavaju njihove!), ne sjećam se da su se ijedan trenutak ponašali kako im je iskreno stalo do ove zemlje, ovog naroda, standarda i blagostanja ove zemlje... a nisam sve to vidio jer im NIJE stalo, a praksa, sada kada su na vlasti, to i svakodnevno pokazuje....

Što je to SDP radio 8 godina u oporbi, zašto onda nisu uprihođivali, inzistirali, pokretali, radili, prozivali?? Zašto??

Zatyo jer lopovska ruka lopovsku ruku mije, jer su oni svi ista ekipa - kako sam već i rekao prije nebrojeno puta .- zato jer jedni ne talasaju da sutra ne bi ovi talasali njihova sranja i izvlačili smeće ispod tepiha. Eto, zato. A prtimjera za to ima koliko hoćeš.

To što su uprihodovali nije točno - oni su to zakonski uprihodovali još davno, pitanje je zašto to nisu išli naplatiti?!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”