Autor Tema: PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI  (Posjeta: 30381 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI
« Odgovori #30 : Prosinac 07, 2010, 07:22:43 poslijepodne »
SVETA NEDJELJA

4.12.       Sveti Nikola (prigodna dječja priredba) – Mjuzikl „Pa zar opet Bongo“ u izvedbi
16.00.-18.00   Plesnog kluba Balans, dječji zbor «Strmečki mališani“, Sveti Nikola
               Organizator: Turistička zajednica grada Svete Nedelje
         Društveni dom Strmec
10.12.   18.30    „Rože i špice“ - izložba ručnih radova i čipke Udruge „Kragulj“                                 Izložba se može razgledati do ponedjeljka, 13. prosinca.
                      Pokrovitelji: Grad Sveta Nedelja i Turistička zajednica grada Svete Nedelje
         Prostorije Udruge umirovljenika Svete Nedelje (stara pošta, M. Stilinovića 7, Sveta       Nedelja)
12.12.   10.00   Turnir u šahu- sudjeluju mlade nade šahista s područja grada Zagreba i Zagrebačke
                          županije, organizator: Šahovski klub Sveta Nedjelja
         Pokrovitelj: Športski savez grada Svete Nedelje,
         Društveni dom Mala Gorica
12.12.   16.00   Lucinje u Strmcu- 2. koncert uoči sv. Lucije, sudjeluju sve udruge iz Strmca
         sijanje pšenice koja će se dijeliti posjetiteljima, organizator: KUD Strmec
         Društveni dom Strmec
15.12.   18.00   Promocija knjige gosp. Zdravka Škrapeca uz nastup KUD-a A. Mihanović
                        Organizator: KUD Antun Mihanović Bestovje
         Društveni dom Bestovje,
18.12.   17.00   Predbožićni koncert KUD-a Antun Mihanović, organizator: KUD Antun Mihanović
         Društveni dom Bestovje
19.12.   18.00   Tradicionalni božićni koncert KUD-a Mala Gorica, organizator: KUD Mala Gorica
         Društveni dom Mala Gorica,
27.12.    18.00   Tradicionalni božićni koncert svih KUD-ova grada Svete Nedelje (nakon mise)
                         Organizator: KUD Antun Mihanović
         Župna crkva Presvetog Trojstva, Sveta Nedelja
Informacije:   TZG Svete Nedelje, Trg A. Starčevića 5, 10431 Sveta Nedelja,
                          tel./fax. 01/3373 919, info@svetanedelja.hr, www.svetanedelja.hr



SVETI IVAN ZELINA

3. 12.      Aukcija slika i humanitarni koncert
      Udruga Srce
      Dvorana Nec
11.12.       Predstava  „Božićna priča „ 
      ZAMKA
14.12.   18.00   Otvaranje izložbe slika akademskog slikara Danka Merina
      Muzej Sveti Ivan Zelina
15.12.       Predstava Udruga Srce, dječja sekcija HPD-a 
      POU
18.12.       Koncert tamburaškog orkestra HPD-a
      POU
Informacije:   TZG Sv. Ivana Zeline i Muzej Zelina, Trg Ante Starčevića 13,
      10380 Sv. Ivan Zelina, tel. 01/2061 544, muzej@zelina.hr ,www.tz-zelina.hr
      POU Sv. Ivan Zelina, Vatrogasna 3, tel. 01 2059 062


VELIKA GORICA

4.12.   17:00   Međunarodni festival malih vokalnih sastava
                        Dvorana Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
3.-13.12.   Dani svete Lucije
10.12.   20:00   Koncert vokalnog sastava JANE
                          Dvorana Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
10.12.   21:00   Susret generacija
                          Klub 100, Zagrebačka 37, Velika Gorica
12.12.   20:00   VGF – velikogorički festival
                          Dvorana Srednjoškolskog centa Velika Gorice, Tomaševićeva 21
27.12.   20:00   Božićni koncert
                          Dvorana Srednjoškolskog centra Velika Gorica
                          Ulica kralja S. Tomaševića 21
31.12.   21:00   Doček Nove 2011. godine na otvorenom
                          Trg Stjepana Radića, Velika Gorica
Informacije:   TZG Velike Gorice, Kurilovečka 2, 104100 Velika Gorica, tel./fax 01/6222 378       tzvg@tzvg.hr, www.tzvg.hr, www.knjiznica-vg.hr
      POU Velika Gorica, tel. 01/6259 800, www.pouvg.hr



VRBOVEC

1. 12.   18.00    Darovi sv. Nikole- kazališna predstava za djecu u                                             
                       izvedbi Gradskog kazališta Žar ptica, uz darivanje
                       Dvorana POU Vrbovec
4. 12.   20:00     Revija u slici- revija frizura, cvijeća, modna revija, aukcija slika uz posebno          servirano i pripremljeno jelo i dobru glazbu
      Organizatori:TZ grada Vrbovca, Udruženje obrtnika Vrbovec, hotel Bunčić Vrbovec i       Radio Vrbovec
                 Hotel Bunčić Vrbovec                                               
5. 12.  17.00    Paljenje druge adventske svijeće  uz nastup Limene
                    glazbe  Vrbovec
                   POU Vrbovec


11. 12.  19.30    Božićni koncert Limene glazbe Vrbovec, mažoretkinja i gostiju
                    Sportska dvorana II. osnovne škole Vrbovec
12. 12.   17.00     Paljenje treće adventske svijeće uz nastup HKUD-a 
                       "Petar Zrinski" Vrbovec
                          POU Vrbovec
15. 12.   19.00   Polugodišnji koncert učenika Osnovne glazbene škole Vrbovec
                    Dvorana POU Vrbovec
17.12.    17:00   Otvorenje filatelističke izložbe Božićni motivi na markama domaćim i stranim, te       božićne razglednice, organizator: TZ grada Vrbovca 
      Izložbu postavljaju Zdenko Stjepan Brezarić i Nikica Kolundžija
      Pošta Vrbovec
19. 12.   17.00   Paljenje četvrte adventske svijeće uz nastup Zbora i                     
                     tamburaški orkestra Osnovne glazbene škole Vrbovec                     
                     POU Vrbovec
         18.00    Božićni koncert Folklornog ansambla
      HKUD-a„Petar Zrinski“ Vrbovec
                       Sportska dvorana Srednje škole Vrbovec
23. 12.   19.00   Božićni koncert HKUD-a „Petar Zrinski“ Vrbovec
      Župna crkva sv. Vid
31. 12.   22:00   Doček Nove 2011. u Vrbovcu uz dobru glazbu i vatromet
                      Organizator: TZ grada Vrbovca
      Trg Petra Zrinskog
Informacije:   TZG Vrbovca, Trg Petra Zrinskog 23/I., 10340 Vrbovec
 tel./fax 01/2791 661, tzvrbovec@tzzz.hr
      POU Vrbovec, tel. 01/2791 115, kultura@pou-vrbovec.hr, www.pou-vrbovec.hr
 

ZAPREŠIĆ
      
28.11.   16.00   Adventski koncert, tradicionalno paljenje prve adventske svijeće
                         Organizator: Zavičajno ekološko društvo Zaprešić 0917331838
      Novi Jelačićevi dvori
1- 6.12.      Očekujte Svetog Nikolu u svom Mjesnom odboru, za svu djecu Zaprešića do 10.       godine , koja nisu uključena u redoviti program dječjih vrtića i učenike zaprešićkih       škola do 4. razreda, pripremljen je mali program s poklonima!
      Organizator: Grad Zaprešić i Mjesni odbori
2.12.    19.00    Izložba Muzej Slavonije Osijek Stjepan Balja      
3.12.      9.30   Dan udruga Zagrebačke županije
      Gradska vijećnica, Trg žrtava fašizma 1                             
3.- 5.12.   Seminar adventske duhovne obnove  pod vodstvom p. Petra Cvekana, OFM                                           
      Duhovno obrazovni centar Marijin Dvor, Lužnica
3.- 5.12. 9.00    Sedmi poljoprovredno Božićni sajam zaprešićkog kraja i šesta  izložba rakija
                          Zagrebačke županije
      Organizator:Općina Pušća
      Općina Pušća                                                                                                     
 4.12.    19.00    Koncert “Dubo Emmalee”, Lidija Ljubičić, flauta, Ema Stein,gitara     
                          Organizator : Pučko učilište Zaprešić
      Muzej „Matija Skurjeni“                                       
10. - 11. 18.00   Niko Božićna potraga, finski animirani film o malom sobu      
      Kino Zaprešić                                     
11.12.    13.00    Božićni sajam
      Pastoralni centar župe Marije Kraljice Apostola                                         
11.12.   19.00    Koncert Zagrebački kvartet, gost  Ida Gamulin, glasovir
      Mala dvorana Pučkog otvorenog učilišta                                           
12.12.   11.00    Niko Božića potraga, finski animirani film o malom sobu
      Kino Zaprešić                               
15.12.   18.30   Humanitarna aukcija umjetnina, Klub Zaprešićana „Zapreščan“
      Srednja škola Ban Josip Jelačić  (kontakt : 0997072881)                                                         



18.12.    18.00   Deseti natječaj dječjih crteža "Jaslice moga kraja 2010 Galerija “Kraljice Mira”
       Izložba će biti otvorena do 7.siječnja 2011.Posjeti: nedjelja i blagdani 9.00-12.00
                  Ostalo vrijeme najavom na telefone:3399419 ili 091 2502360
      Pušća                                                   
18.12.   19.00   Božićni koncert
      Crkva Marije Kraljice Apostola                      
18.- 19.12.   Božićni sajam, tema jaslice
      Društveni Dom Jablanovec           .                         
18.12.    19.00   Koncert  MPZ“Bistrani“ i KUD „Jablanovec“
                Organizator: Udruga žena Jablanovečice
18.-19.12.10.00    Božićni sajam
      Duhovno obrazovni centar Marijin Dvor, Lužnica                                           
19.12.    17.00   Sveta misa u kapelici dvorca i koncert božićnih pjesama
      Duhovno obrazovni centar Marijin Dvor, Lužnica                                       
19.12.   19.00   Koncert Božiću ususret KUD-a „Ban Josip Jelačić“
      OŠ „A.Augustinčić“                                                                   
19.12.   20.00   Božićni koncert Puhačkog orkestra       
      Velika dvorana Pučkog učilišta                                 
 20.12.   19.00   Otvorenje izložbe Slavko Bratić: Retro 1978- 2010.             
      Galerija RAZVID POUZ-a                                           
24.12.   24.00   Misa polnoćka
      Duhovno obrazovni centar Marijin Dvor, Lužnica                                     
26.- 27. 17.00   Žive jaslice u Zaprešiću
      Organizator:Udruga „Stepinčeva oaza mira
      Trg Ivana Pavla  II- Crkva Sv. Ivana Krstitelja   
 27.12.      Predstavljanje nosača zvuka klarinetistice Marije Pavlović i pijanistice Martine       Filjak, organizator : Lifestyle d.o.o.                                     
      Duhovno-obrazovni centar Marijin dvor, Lužnica                                                 
30.12. 17.00      Božić U Hruševcu Kupljenskom
       Božićni koncert na otvorenom Udruge “Zvirek”
Informacije:   TZG Zaprešića, Trg žrtava fašizma 9, 10290 Zaprešić, tel./fax 01/3310 309
3311 611, tz-zapresic@zg.t-com.hr, www.zapresic.hr
      POU Zaprešić, Trg žrtava fašizma 11, tel. 01/3310116, tel/fax. 3310 575
pou-zapresic@pouz.hr,  www.pouz.hr
      Muzej “Matija Skurjeni”, Novi dvori Jelačićevi, tel. 01/3310 540
      www.muzej-matija-skurjeni.hr   
U županijskom Turističkom uredu u Preradovićevoj ul. 42 u Zagrebu, tel. 01/4873 665 pogledajte:

10.11.- 6.12.   35. godina Folklornog ansambla „Turopolje“ iz Velike Gorice , izložba u povodu 35       godina ansambla.na kojoj je predstavljena bogata riznica nošnji Folklornog          ansambla Turopolje
prosinac   Božićna izložba 
1.12.- 31.12.   Mali izlog-  izložba prigodnog unikatnog božićnog asortimana: gravirane inox-         slike,akvareli na svili, unikatni anđeli- kombinirana tehnika, oslikana keramika, staklo,       kristal, gravirano staklo, unikatne božićne kugle, oslikana drvena vinska kutija
      Domaća radinost , Gorička 29, 10370 Dugo Selo,
      autor: Dragica Banić, vlasnik: Davorin Ivak

Blagoslovljen Božić i sretnu i uspješnu novu 2011. godinu
žele Vam djelatnici Turističke zajednice Zagrebačke županije!


      www.tzzz.hr
http://cms.gideon.hr/content/clients/56/documents/10/1/2480.doc
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI
« Odgovori #31 : Veljača 01, 2011, 10:31:07 poslijepodne »
PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI - VELJAČA 2011.
 
DUGO SELO

11.2.   20.00   Koncert „50 za 50“, 50 godina zagrebačkog rock‘n'rolla za 50 godina Pučkog          otvorenog učilišta Dugo    Selo, organizator: POU Dugo Selo
      Nastupaju Walter Neno Neugebauer i grupa Cadilac i Boris Babarovic,
      Cijena ulaznice: 30 kn. Voditelj programa Nikola Martek
      Dvorana KUD-a Preporod, Ulica Josipa Zorića 23a   
Informacije:   TZG Dugog Sela, Josipa Zorića 1, 10370 Dugo Selo
      tel. 01/2753 705, 2751 404, www.dugoselo.hr
POU Dugo Selo, tel. 01/2774 131

                             
IVANIĆ- GRAD
6.2.      19.00    Kino - film „Red", Organizator: POU Ivanić-Grad
      Kino dvorana
9.2.    12.00    Fašnička radionica, izrada maski i izložba radova
      Organizator: POU Ivanić-Grad
       Dječji odjel Knjižnice i čitaonice POU
12.2.     20.00     Valentinovo - plesna večer u restoranu Garfield
                 Organizator: Restoran Garfield, rezervacije na 01/2893 370
13.2.    19.00    Kino - film „Dozvola za male Fockere“, Organizator: POU
      Kino dvorana
17.02.   13.00    Književni susret s piscem Jadrankom Bitenc /6. razredi/
      Organizator: POU Ivanić-Grad, Knjižnica POU
19.2.  10-18.00  Međunarodni turnir u karateu za djecu  “23.kup mladostiI“
                 Organizator: Karate klub Mladost
      Sportska dvorana Žeravinec
22.2.      19.00    Godišnja izložba članova Hrvatskog društva karikaturista u povodu             
                početka Fašnika.Gosti karikaturisti: Zdenko Puhin i Milan Lekić Lex.
      Gradonačelnik  Boris Kovačić predaje ključeve grada Princu i   
                  Princezi fašnika. Organizator: POU Ivanić-Grad
23.2.    19.00    „Industrijska kulturna baština Ivanić-Grada“, javno izlaganje stručnih       
                referata s „ 11. Hrvatsko-slovenskih etnoloških paralela“ s primjerom „Mlin       
                Hubeni u Ivaniću-prošlost, sadašnjost i budućnost“
                Organizator: Udruga Prijatelji baštine, Mala dvorana POU
24.2.     18.00     Proglašenje sportaša grada
      Organizator: Gradska zajednica sportskih udruga Ivanić-Grad
      Sportska dvorana Žeravinec
25.2.     12.00    Sat lektire za 1. razred   u Knjižnici Organizator: POU Ivanić-Grad
25.2.    19.30     Humanitarni koncert za Zakladu Iskra /zaklada za nadarenu       
                 djecu/ zimska produkcija Pop rock škole, Organizator: Pop rock škola
                 Mala dvorana POU
27.2.     19.00    Kino-  film „ Kad te ljubav pronađe“ Organizator: POU Ivanić-Grad
      Kino dvorana.
Informacije:   TZG Ivanić-Grada, Moslavačka 11, 10310 Ivanić-Grad
tel./fax. 01/2881 591, info@tzig.hr, www.tzig.hr
      POU Ivanić-Grad, tel. 01/2881 688

JASTREBARSKO
7.2.   10.00   Zimska brdska liga u planinskom trčanju Japetić, Vina Kolarić
13.2.   10.00   Zimska brdska liga u planinskom trčanju Japetić, Vina Kolarić   
27.2.   10.00   Zimska brdska liga u planinskom trčanju Japetić, Vina Kolarić
Informacije:   TZG Jastrebarskog, Strossmayerov trg 4, 10450 Jastrebarsko
                           tel. 01/ 6272 940, info@tzgj.hr, www.tzgj.hr
                        Centar za kulturu Jastrebarsko, tel. 01/ 6281 126, czkj@zg.t-com.hr
              
KRAŠIĆ
10.2.   Stepinčevo u Krašiću - 51. obljetnica smrti kardinala i blaženika Alojzija Stepinca
      Svete mise na sami blagdan: 8 sati jutarnja misa, 11 sati glavna misa,17 sati misa za
      domaće vjernike i školsku djecu
***       Fašnik, DVD Krašić
Informacije:   TZO Krašić, Krašić 102, 10454 Krašić, tel./fax 01/6270 910

KRIŽ      
***      Volonteri u knjižnici, obilježavanje 2011.- Međunarodne godine volontiranja          Knjižnica i čitaonica Križ
***      Obilježavanje 100. obljetnice rođenja Grigora Viteza, prikladna izložba knjiga      Knjižnica i čitaonica Križ
19.2.      Tradicionalna valentinovska zabava u Rečici Kriškoj
Informacije:   TZO Križ, Trg Sv. križa bb, 10314 Križ
      tel. 01/2831 510, turisticka.zajednica@opcina-kriz.hr

SAMOBOR
4.2.-15.3.   Predstavljanje Pečuha -  Europske prijestolnica kulture 2010.: "Pécs -
      Fünfkirchen - Pečuh ...", diverCity - curioCity – intenCity, otvorenje 4.2. u 19 sati
      Galerija Prica
5.2.   16.00   Košarkaška utakmica: kadeti KK Samobor - Zagreb
      Sportska dvorana Samobor
do 6.2.      Izložba Ane Opalić “U stvari…”, Foto galerija Lang
12.2.   16.30   Košarkaška utakmica: KK Samobor - Gorica
      Sportska dvorana Samobor
13.2.   10.00   Turnir u rukometu, organizator: Rukometni klub Rudar
      Sportska dvorana Samobor
19.2.   10.00   Karate turnir, Sportska dvorana Samobor
19.2.   16.00   Košarkaška utakmica: kadeti KK Samobor - Feniks
      Sportska dvorana Samobor
26.2.-8.3.   185. Samoborski fašnik
27.2.-20.3.   Izložba Dražena Lapića, otvorenje 27.2. u 12 sati
      Foto galerija Lang,
Informacije:    TZG Samobora, Trg kralja Tomislava 5, 10430 Samobor
tel. 01/3360 044, info@tz-samobor.hr, www.tz-samobor.hr
      POU Samobor, tel. 01/3360 112, www.pousamobor.hr
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI
« Odgovori #32 : Veljača 01, 2011, 10:33:13 poslijepodne »
 VELIKA GORICA

1.2.   19.30   Klavirski recital Krešimira Starčevića
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
3.2.   19.30   Klavirski recital Bartolomeja Stankovića, Dvorana Galženica
6.2.   17.00   Kazališna predstava "Šaljive narodne priče", Dvorana Galženica
12.2.   19.30   Koncert Kvarteta Sorkočević, Dvorana Galženica
13.2.   17.00   Lutkarska predstava "Pinokio", Dvorana Galženica
15.2.   19.00   Promocija Ljetopisa Grada Velike Gorice 2010., Dvorana Gorica
20.2.   19.00   Lutkarska predstava "Tikvići u šumi i prašumi", Dvorana Galženica
24.2.   19.30   Večer uz Mungos Brothers Blues Band, Dvorana Galženica
25.2.   19.00   Međunarodna skupna izložba "Tijelo, vrt", Yoko Funkushima (JP,F), Silvio Vujičić
         (HR), i Tanja Vukelić (SR), Galerija Galženica
27.2.   17.00   Lutkarska predstava "Kako je krokodil Marko pronašao svoj dom"
                           Dvorana Galženica
28.2.   20.00   Kazališna predstava: Diva, Dvorana Gorica
Informacije:   TZG Velike Gorice, Kurilovečka 2, 104100 Velika Gorica
         tel./fax 01/6222 378, tzvg@tzvg.hr, www.tzvg.hr
         POU Velika Gorica, tel. 01/6259 800, www.pouvg.hr


VRBOVEC
15.1-12. 2.   Radionica izrade tradicijskih ženskih oglavlja - POU Vrbovec
5.2.    9-13.00 IV.ciklus - izrada rudeša - II. dio
12.2.   9-13.00    V. ciklus - završna izrada poculice
                         Tjedan otvorenih vrata u povodu 50 godina rada POU Vrbovec i
      45 godina rada Osnovne glazbene škole Vrbovec
14.2.    18.00    50 godina Pučkog otvorenog učilišta Vrbovec - izložba dokumenata,                            Mala galerija POU Vrbovec
15.2.       18.00   „Izrada mobila“ - radionica za djecu, POU
16.2.     18.00   „Don Quijote“ - predstava za odrasle kazališta Merlin, POU
17.2.       18.00     Kreativna radionica za odrasle, POU
182.       18.00     Svečani koncert i promocija monografije o radu Učilišta, POU
23.2.   10-11.00   Pričaonica za djecu, POU   
27.2.       12.00   16. vrbovečki fašnik i 5. samit slobodnih fašničkih republika,
                         kretanje ispred hotela Bunčić Vrbovec, ulicama Vrbovca uz kraće zadržavanje u       pojedinim ulicama, posjet Caritas domu za stare i nemoćne osobe, zaustavljanje na       trgu Petra Zrinskog radi okrijepe, te u 15 sati spaljivanje Fašnika na parkiralištu
       Hotela Bunčić, druženje i fašničko veselje.
                          Organizator: TZG Vrbovca.
Informacije:   TZG Vrbovca, Trg Petra Zrinskog 23/I., 10340 Vrbovec
 tel./fax 01/2791 661, tzvrbovec@tzzz.hr
      POU Vrbovec, tel. 01/2791 115, www.pou-vrbovec.hr 

ZAPREŠIĆ
5.2.   9.00   Plemeniti Taekwondo turnir Zaprešića
      Organizator: Taekwondo klub Zaprešić (0992717677)
      Dvorana Sutinska vrela Podsused
5.2.   14.00    Kuglanje I.hrvatska liga - žene KK „Graditelj-Zaprešić“- „Zagreb-Zaboky“
      ŠRC „Zaprešić“
11.2.   19.00     Izložba: „Lipiku s ljubavlju“, Galerija Razvid POUZ-a
12.2.   19.00     Koncert „Zaljubljene tambure“. Organizator: Tamburaški zbor „Gaj“
                  Velika dvorana POU
12.2.   19.00    Čehanje perja. Organizator: Udruga umirovljenika Općine Luka
      Društveni dom Luka
13.2.   19.00    Koncert: Paganini band, gost Tvrtko Sarić, Mala dvorana POU
14.2.   19.30    „Valentinofske špelancije i huncutarije“, Organizator: Zavičajno ekološko društvo
       OŠ „A. Augustinčić“
14.2.   20.00     Party uz Swing Trio „Mišeki Swingajmo na Valentinovo
      Organizator: POU, Velika dvorana POU
25.2.   19.00    Izložba: „Formacije“ (reljefi) Marc Antonio Cinotti, Galerija Razvid POU
26.2.   19.00    Koncert ljubavnih arija i dueta, Mala dvorana POU
27.2.   19.30    Kazališna predstava:„Crvene ruže“ Epilog teatar, Velika dvorana POU
 Informacije:   TZG Zaprešića, Trg žrtava fašizma 9, 10290 Zaprešić
      tel. 01/3311 611, tz-zapresic@zg.t-com.hr, www.zapresic.hr
      POU Zaprešić, tel. 01/3310116, www.pouz.hr
      

U županijskom Turističkom uredu u Preradovićevoj ul. 42 u Zagrebu, tel. 01/4873 665, pogledajte:

veljača        Fašnik u Zagrebačkoj županiji, zajednička izložba TZZŽ/TZG/TZO
7.2.- 8.3.              Mali izlog - Sveta Nedelja, Obrt Ametist - izložba maski od keramike

www.tzzz.hr
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI
« Odgovori #33 : Veljača 26, 2011, 09:06:54 poslijepodne »
PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI - VELJAČA 2011.
 
DUGO SELO

6.3.      Dugoselski fašnik
13.00-14.00    Okupljanje malih i velikih fašničkih skupina na sajmištu
   14.00   Mala fašnička povorka Kolodvorskom-Zorićevom
   14.30   Program malih fašničkih skupina na središnjoj pozornici Rukometnog igrališta
   14.30   Velika fašnička povorka Kolodvorska-  zadržavanje i ocjenjivanje kod vure i nastavak       prema središnjoj pozornici Rukometnog igrališta
   15.30   Nastup grupe KIM
   15.45   Suđenje fašniku
   16.00   Proglašenje pobjednika i zabavni program uz grupu KIM
12. i 13.3.    Dječji festival, 
         Organizator: Osnovna glazbena škola Dugo Selo
      Gradska knjižnica, Ulica Josipa Zorića 17
Informacije:   TZG Dugog Sela, Josipa Zorića 1, 10370 Dugo Selo
      tel. 01/2753 705, 2751 404, www.dugoselo.hr
POU Dugo Selo, tel. 01/2774 131
www.ogs-dugoselo.com

                             
IVANIĆ- GRAD
3. 3.  10-17.00   Likovna radionica „Kreativne maske“ za učenike osnovnih škola 
      Organizator; Udruga „moda.mladih„ Ivanić-Grad; TZ i POU
      Mala dvorana POU Ivanić-Grad
4.  3.  20.00    Maskenbal, maskirani zabavno plesni program uz izbor  najboljih maski
      Svira grupa  „Nova odiseja“.Organizator: Fašnička udruga Žaba
      Društveni dom Dubrovčak Lijevi
5.  3. 10-13.00    Izložba  učeničkih radova „Kreativne maske“
                  Predvorju POU Ivanić- Grada.
        14-18.00    Prodajna izložba radova „Showroom dizajnera“
                 postava i kreativni kutak radova modnih     dizajnera članova udruge
   18.00     „Kad padnu maske“ modno-umjetnički event
                  Program: vizualne 3D animacije na izboru zaštitnog lica moda.mladih 3 predstavljanje       10 finalistica u kreacijama dizajnera inspiriranih maskama i kostimografijom: kratki       modni film, Modna revija dizajnera„Kad padnu maske“ plesno-umjetnički program,       izbor najljepše kreacije, revija umjetnički osmišljenih frizura.
          Organizator;Udruga „moda.mladih“, TZ i POU Ivanić-Grad
      Velika dvorana POU  Ivanić-Grad
7. 3.    18.00    Fašnički koncert  OGŠ „Milka Trnina“ Organizator: POU Ivanić-Grad
       Mala dvorani POU
8.  3.     10.00     Maskirani ples i izbor najbolje maske 
      OŠ S. Basariček  Žeravinec i OŠ J. Badalić Graberje Ivaničko
            16.30    Osuda i spaljivanje  Fašnika, program ispred OŠ Đure  Deželića
            17.00     Predstava  djece i odgajateljica Dječjeg vrtića Ivanić-Grad
              “Čarobno  putovanje djece svijeta“ u Velikoj dvorani POU i vraćanje       
                ključeva  Grada gradonačelniku.
             20.00     Maskenbal u restoranu Ivanićanka s izborom najboljih maski 
      Organizator: Udruga"Treća dob"
8. 3.    19.00    Predstavljanje knjige Julijane Matanović i Anke Dorić
      „One misle da smo male“. Organizator: POU Ivanić-Grad
      Knjižnica i čitaonica
14. 3.    12.00    Književni susret sa Sonjom Smolec „Halo, Zemlja zove Snježanu“       
               Organizator: POU Ivanić-Grad
      Knjižnica i čitaonica
17. 3.    19.00    Otvorenje izložbe slika „Dugo Selo urbano“ s 10. susreta likovnih  umjetnika u       Dugom Selu. Organizator: POU Ivanić-Grad
18. 3.    19.00     Koncert „Glazbenici Ivanić-Grada“. Organizator: POU Ivanić-Grad i glazbenici
      Mala dvorana POU
19. 3.    10.00    Početak besplatne radionice za mladež „Moda i dizajn“.
                Organizator: POU Ivanić-Grad, prostor POU
31.3.    19.00    Otvorenje filatelističke izložbe „Euroatlanske integracije“
       Sadrži filatelistički materijal-poštanske marke, koverte i dopisnice sa  temama:          Europska unija, Euro, Hrvatska i NATO
      Organizator: POU Ivanić-Grad, prostor POU
Informacije:   TZG Ivanić-Grada, Moslavačka 11, 10310 Ivanić-Grad
tel./fax. 01/2881 591, info@tzig.hr, www.tzig.hr
      POU Ivanić-Grad, tel. 01/2881 688

JASTREBARSKO
2.3.   19.30   Predstavljanje monografije Kazališni spomenar, povodom 40 godina
      djelovanja  Gradskog kazališta Jastrebarsko, Glazbena škola Jastrebarsko
4.3.    15.00      Špijunaža vina Kluba prijatelja dobrog vina, obiteljsko gospodarstvo Jagunić
              16.30    degustacija vina
6.3.    9.30   Biciklijada KGB (kobasice, gibanjica, bicikl), start je na Strossmayerovom trgu,
      Ukupno trajanje vožnje je cca 4 sata, a ruta: Jastrebarsko-Črnilovec-Petrovina-         Kupčina - Krašić - Pribić - Čunkova draga - Slapnica - Jelenići - Dragonoš - Japetić
      - spust na šumski dvor - Jastrebarsko.
6.3.   14.00   Fašnik u Jaski, fašnička povorka kreće ispred hotela, nakon dolaska na Stross slijedi       program uz predstavljanje skupina i dodjela nagrada
Informacije:   TZG Jastrebarskog, Strossmayerov trg 4, 10450 Jastrebarsko
                           tel. 01/ 6272 940, info@tzgj.hr, www.tzgj.hr
                        Centar za kulturu Jastrebarsko, tel. 01/ 6281 126, czkj@zg.t-com.hr
              


SAMOBOR
2.3.      Promocija fotomonografije Samoborskog fašnika
   Samoborski muzej
2.3.   20.00   Izbor sportaša Zagrebačke županije za 2010. godinu,
      organizator: Samoborski sportski savez
      Sportska dvorana Samobor
3.3.   19.00   Predstavljanje knjige „Dvojica Papa“, gosti: autor Silvije Tomašević,
      Antun Šuljić i Darko Pavičić
      Gradska knjižnica Samobor, odjel za odrasle
3.3.   19.30   Fašnički koncert TD Ferdo Livadić, dirigentica Anamarija Šimičić,
      nastupaju: VA Samoborke, Đurđica Pleše Vujica, Franjo Sina Gluščić,
      Dražen Kurilovčan i fašnički likovi: Sraka, Fiškal, Sudec i Princ Fašnik,
      ulaznica 30 kn 
5.3.   17.00   Poseban filmski program - filmovi o fotografiji i umjetnosti
      Filmski program održavat će se svake subote tijekom tekuće izložbe 17 do 19 sati
      Foto galerija Lang,
5.3.      9. Fašnički winter party, organizator: MK Fugitives,
       Poduzetnički centar Bregana
do 8.3.      185. Samoborski fašnik
do 10.3.   Izložba likovnih radova OŠ Bogumila Tonija na temu: Glazba i maškare,
      voditeljica  prof. Ruža Barbarić Librić,
      Gradska knjižnica Samobor, dječji odjel
10.3.   18.00   Tribina susreta grkokatoličkih svećenika iz Samobora i Pečuha u sklopu
      izložbe "Pécs - Fünfkirchen - Pečuh ..." Mala dvorana Galerije Prica.
10.3.   19.00   Otvorenje izložbe likovnih radova članova  Hrvatskog učiteljskog društva
      Samobor i likovnog razreda Matice hrvatske Samobor
      Gradska knjižnica Samobor, odjel za odrasle
11.-31.3.   Izložba fotografija Vladimira Pfeifera: “Upomoć našoj fauni!”,
      Gradska knjižnica Samobor, dječji odjel
do 13.3.   Izložba Dražena Lapića „Prirodna stvar“,
      Foto galerija Lang
13.3.   18.00   Projekcija i plesni bal plesnog studija Bailatino,
      Hotel Lavica
do 15.3.   Izložba: "Pécs - Fünfkirchen - Pečuh ...", diverCity - curioCity - intenCity,
      Pečuh -  Europska prijestolnica kulture 2010.
       Galerija Prica
15.3.   19.00   Predstavljanje nove knjige Mira Gavrana
      Gradska knjižnica Samobor, odjel za odrasle
20.3.-3.4.   Izložba „The best polaroid photo“, otvorenje u nedjelju, 20.3. u 12 sati
      Foto galerija Lang,
21.3.   11.00   Tradicionalni recital haiku poezije u povodu prvog dana proljeća za sve
      haiku pjesnike grada Samobora i Zagrebačke županije
      Stari grad Samobor
ožujak      Književni susret za učenike 7. razreda: Dubravko Jelačić Bužimski - Sportski život       letećeg Martina
      Gradska knjižnica Samobor, dječji odjel
ožujak      Edukativno predavanje Vladimira Pfeifera: Nacionalni park Plitvice kakvoga ne       poznajete, zlato i srebro naše faune i flore,
      Gradska knjižnica Samobor, dječji odjel
ožujak      Književni susret za učenike nižih razreda OŠ: Željka Horvat Vukelja,
      Gradska knjižnica Samobor, dječji odjel

Informacije:    TZG Samobora, Trg kralja Tomislava 5, 10430 Samobor
tel. 01/3360 044, info@tz-samobor.hr, www.tz-samobor.hr
      POU Samobor, tel. 01/3360 112, www.pousamobor.hr


SVETA NEDELJA
1.3.       20.00    Fotoradionica fotokluba „Klik“ u Društvenom domu Mala Gorica, www.foto-klik.hr
5.3.       Svetonedeljski fašnik
   10.00    Dječji fašnik
                          Voditelj programa: Kristijan Ugrina – Kiki
                          Fašnička povorka i nastup maskiranih grupa Dječjeg vrtića «Slavuj» i „Linigra“
                          Fašnička povorka i nastup maskiranih grupa Osnovne škole «Sveta Nedelja»
                          Svetonedeljske mažoretkinje, Plesni klub Balans, Break Dance show  Fitness centra
                          Four D, Plesni klub "Plesni kristal" Zagreb
                          Dječji zborovi: «Strmečki mališani» i  «Samoborček
                          Glazbena gošća: Anotonija Šola
                          Za dječje maskirane grupe besplatne krafne i sokovi
   15.00    Fašnik za odrasle
                          Voditelji programa: Darko Janeš i Majk
                          Kuburaško društvo Gromovnik
                          Fašnička povorka mjesnih odbora u centru Svete Nedelje i nastup mjesnih odbora na
                          sceni
                          Trbušne plesačice Fitness centra Four D
                          Izbor najboljih pojedinačnih maski iz publike „Ples pod maskama“ (bogate nagrade 
                          sponzora)
                          Glazbeni gosti: Tamburaški sastav "Gumbelijum"
                          Za sve posjetitelje besplatno kuhano vino i kobasice
                          Organizatori i pokrovitelji: Turistička zajednica grada Svete Nedelje i Grad Sveta
                          Nedelja
Informacije:   TZG Svete Nedelje, Trg A. Starčevića 5, 10431 Sveta Nedelja,
                          tel./fax. 01/3373 919, info@svetanedelja.hr, www.svetanedelja.hr
 

SVETI IVAN ZELINA
31.3.     20.00    „Štefek soldat“, Zelinsko amatersko kazalište ZamKa
         Pučko otvoreno učilište Sv. Ivan Zelina
1.-31.3.      Izložba „Vrijeme utvrda: Plemićki grad Vrbovec na Sutli“
         Otvoreno radnim danom 10.00-14.00 sati
         Muzej Svet Ivan Zelina
Informacije:   TZG Sv. Ivana Zeline i Muzej Zelina, Trg A. Starčevića 13, 10380 Sv. Ivan Zelina,
      tel. 01/2061 544, muzej@zelina.hr ,www.tz-zelina.hr
      POU Sv. Ivan Zelina, tel. 01/2059 062
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI
« Odgovori #34 : Veljača 26, 2011, 09:08:49 poslijepodne »
VELIKA GORICA

2.3.   19.30   Koncert učenika- natjecatelja Umjetničke škole Franjo Lučić
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
3.3.   19.30   Koncert ciklusa «Virtoso» Ad Libitum
                           Dvorana Galženica, Trg  Radića 5, Velika Gorica
5.3.   14.00   102. Turopoljski Fašnik- Velika fašnička povorka
6.3.   14.00   102. Turopoljski Fašnik- Mali Fašnik
                           Šator u Parku dr. Franje Tuđmana
8.3.   19.00   Večer ljubavnih arija i dueta (opera, opereta, musical, film)
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
13.3.   17.00   Kazališna predstava: Rampuš bajka
                          Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
13.3.   19.30   Koncert  gudačkog kvarteta «Sebastian»
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
20.3.   17.00   Lutkarska predstava: Stop semafor
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
20.3.   10.00   Turopoljska trka  (www.mkvg.hr )
21.3.   19.00   Izložba slika Maje Radočaj i Željka Stanića
                          Izložbeni prostor Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, Zagrebačka 37
22.3.   19.00   Franjo pl. Lučić- orguljaš u zagrebačkoj Katedrali i u Sinagogi
                         Gradska vijećnica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
24.3.   19.00   Dobro došli u renesansu- glazbeno edukativni program
                           Dvorana Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
26.3.   18.00   Gradska smotra folklora- odrasle skupine
                           Dvorana Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
26.3.   16.00   Gradska smotra folklora-dječje skupine
                           Dvorana Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
27.3.   17.00   Lutkarska predstava: Tikvići- igre na vodi
                          Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
28.3.   20.00   Glumačka družina Histrion: Lovački rog
                          Dvorana Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
31.3.   19.00   Karizmeni koncert: Lado- pasionska baština
                           Crkva Navještenja Blažene Djevice Marije, Velika Gorica
Informacije:   TZG Velike Gorice, Kurilovečka 2, 104100 Velika Gorica
         tel./fax 01/6222 378, tzvg@tzvg.hr, www.tzvg.hr
         POU Velika Gorica, tel. 01/6259 800, www.pouvg.hr


VRBOVEC
7.3.   19.30   Koncert pod maskama učenika Osnovne glazbene škole Vrbovec Pučkog          otvorenog učilišta Vrbovec
      Dvorana Pučkog otvorenog učilišta Vrbovec
 8.3.       Vrbovečki mali fašnik. Ulicama grada Vrbovca, završnica na Ljetnoj pozornici,
10.00-12.00   Maskirana povorka djece prošetat će ulicama Vrbovca te će na Ljetnoj pozornici
      izvesti prigodan program. Prosudbena komisija odabrat će najljepše i najmaštovitije       maske.
 17. 3.   10.00   Ružno pače - kazališna predstava za djecu za škole i građanstvo- predstava se    13.00   organizira u povodu Međunarodnog dana kazališta za djecu i mlade
   15.30   Dvorana Pučkog otvorenog učilišta Vrbovec
Informacije:   TZG Vrbovca, Trg Petra Zrinskog 23/I., 10340 Vrbovec
 tel./fax 01/2791 661, tzvrbovec@tzzz.hr
      POU Vrbovec, tel. 01/2791 115, www.pou-vrbovec.hr 

ZAPREŠIĆ
5.3.   14.00   Kuglanje I.hrvatska liga-žene
      KK „Graditelj-Zaprešić“- „Podravka“ Koprivnica
5.-6.       Fašnički špancir na području Zaprešića   
       Organizator: Fašnička udruga "Preštimanci" Jablanovec
6.3.   19.00   Koncert “Oj Pojatno” Organizator: KUD “Pojatno”
      Crkva Marije kraljice apostola                       
6.3.   19.30   Stand UP comedy  Željko Pervan
      Velika dvorana POU Zaprešić               
6.3.               Natječaj fotografije „Sloboda ljudskog oka“  Auku  Autsajder 
13.3.    19.00   Zaprešićki glazbeni salon“Duo Corde
      Mala dvorana POU Zaprešić               
19.3.      Obilježavanje dana Ratne škole “Ban Josip Jelačić”
10.00      sveta misa kapela Sv. Josipa u Novim dvorima Jelačićevim
11.00      polaganje cvijća na obiteljskoj grobnici               
19.3.   14.00   Kuglanje I.hrvatska liga -žene KK „Graditelj-Zaprešić“-„Zagreb” Zagreb
20.3.    19.30   Miljenko Smoje: Cicibela, glumi Vlasta Knezović
                Mala dvorana  POU Zaprešić     
21.3.   19.00   Tribina u povodu dana voda  “Voda-nužnost našeg opstanka”
      organizator : ZED , Velika vijećnica TŽF 1
25.3.   19.00   Izložba iz fundusa Galerije, 20.Jubilej, Galerija “Razvid” POUZ-a
26.3.   12.00.   Kuglanje I.hrvatska liga-žene KK „Graditelj-Zaprešić“- „Osijek 97”
26.3.   19.00.    „Zaprešićki glazbeni salon“ Edin Karamazov Quartet
      Mala dvorana POU Zaprešić
Informacije:   TZG Zaprešića, Trg žrtava fašizma 9, 10290 Zaprešić
      tel. 01/3311 611, tz-zapresic@zg.t-com.hr, www.zapresic.hr
      POU Zaprešić, tel. 01/3310116, www.pouz.hr
      


U županijskom Turističkom uredu u Preradovićevoj ul. 42 u Zagrebu, tel. 01/4873 665, pogledajte:

ožujak        Izložba „Kroz naše Gorice“, TZG Velike Gorice
                 Mali izlog – Poučna staza- Flora i fauna šume Žutice

www.tzzz.hr
http://cms.gideon.hr/content/clients/56/documents/10/1/2617.doc
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI
« Odgovori #35 : Ožujak 30, 2011, 09:21:40 poslijepodne »
VELIKA GORICA
3.4.   17:00   Predstava za djecu Crtančica
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
7.4.   19:30   Koncert: Bruno Crnečki trio
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
10.4.   17:00   Lutkarska predstava:  Crvenkapica
                         Scena Ivana Brlić Mažuranić iz Zagreba
                         Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
11.4.   19:00   Humanitarna izložba slika Igora Zovka: Stari most  u Mostaru
                           Izložbeni prostor Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, Zagrebačka 37
14.4.   19:30   Koncert iz ciklusa Virtuoso: Franz Liszt
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
 17.4.   17:00   Lutkarska predstava: Jaje
                          Scena Ivana Brlić Mažuranić iz Zagreba
                          Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
18.4.   19:00   Izložba slika Nevenke Vlašić: Upali svijeću
                           Izložbeni prostor Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, Zagrebačka 37
19.4.   19:00   Predavanje: Atlantida, potopljeni kontinent?
                           Predavač: Snježana Tomašević
                           Gradska Vijećnica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
19.4.   19:30   Uskršnji koncert učenika Umjetničke škole Franje Lučića, Velika Gorica
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
25.4.   TUROPOLJSKO JURJEVO, Stari grad Lukavec
26.4.   20:00   Predstava HNK  Zagreb: Čaruga
                           Dvorana Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
30.4.   17:00   9. Dječje igre - Dom kulture Buševec
Informacije:   TZG Velike Gorice, Kurilovečka 2, 104100 Velika Gorica
         tel./fax 01/6222 378, tzvg@tzvg.hr, www.tzvg.hr
         POU Velika Gorica, tel. 01/6259 800, www.pouvg.hr

http://cms.gideon.hr/content/clients/56/documents/10/1/2665.doc
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI
« Odgovori #36 : Travanj 27, 2011, 11:44:15 poslijepodne »
Obillježavanje 340. godine pogibije Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana


Obilježavanje i polaganje vijenaca u spomen pogibije Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana, kula Zrinski u vrbovečkom gradskom parku.

Zrinsko-frankopanski pokret (1664.-1670.) je pokret u kojem su se hrvatsko-ugarski velikaši pobunili protiv svog vladara kralja Leopolda I. Habsburgovca zbog nepoštivanja zakona na koje se kralj obavezao prigodom krunjenja za hrvatsko-ugarskog kralja. Zrinski i Frankopani bili su dvije najuglednije i najbogatije obitelji u Hrvatskoj, u rodbinskoj vezi, te su posjedovale niz dvoraca i posjeda diljem Hrvatske.

Na prevaru, Petar Zrinski i Fran Krsto Frankopan dobrovoljno su došli u Beč gdje su stavljeni u kućni pritvor. Iz Beča su prebačeni u tamnicu u Bečkom Novom Mjestu (Wiener-Neustadt) gdje im je suđeno i gdje su i pogubljeni odsjecanjem glave 30. travnja 1671. godine.

Kosti Zrinskog i Frankopana bile su u austro-ugarskoj zemlji punih 248 godina i tek su raspadom monarhije prenesene u kriptu zagrebačke prvostolnice, Kaptol 31.
Dani Zrinskog i Frankopana (u spomen na 340. godišnjicu njihove pogibije)


29. 4.

12.00

„Put u vječnost“ - dokumentarno-povijesni film Čedomila Šimića
Dvorana Pučkog otvorenog učilišta Vrbovec

18.00

„Bal s princezom i princem“ - kostimirani ples za najmlađe
Dvorana Pučkog otvorenog učilišta Vrbovec

30. 4.

10.00

„Putevima Zrinskih“ - utrka djece u organizaciji AK „Petar Zrinski“ Vrbovec
Centar grada

18.00

Komemorativna svečanost u spomen na hrvatske velikane i mučenike Petra Zrinskog i Franu Krstu Frankopana
Kula Zrinski u gradskom parku

19.00

„Banu Zrinskom u čast“ - koncert HKUD-A „Petar Zrinski“ Vrbovec
Dvorana Pučkog otvorenog učilišta Vrbovec

Informacije: TZG Vrbovca, Trg Petra Zrinskog 23/I., 10340 Vrbovec,
tel./fax. 01/2791 661, tzvrbovec@tzzz.hr
POU Vrbovec, tel. 01/2791 115,
kultura@pou-vrbovec.hr , www.pou-vrbovec.hr

Obilježavanje 340. godišnjice pogibije Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana
http://www.tzzz.hr/?show=2753&pid=9672

-

Promocija turističke ponude Zagrebačke županije

Promocija turističke ponude Zagrebačke županije na Trgu bana Josipa Jelačića od 2. do 4. svibnja 2011. u organizaciji Zagrebačke županije i Turističke zajednice Zagrebačke županije.

PROGRAM

Ponedjeljak, 2. svibnja 2011.

13.00
Svečano otvorenje
Otvaranje prve boce robne marke vina Kraljevina Zelina
Nastupaju:
VIS Jane
Plemićka mladež
Vrbovečke mažoretkinje
Samoborske srakice

17.00 - 18.00
Dugo Selo - Zemlja sv. Martina
18.00 - 19.00
Vrbovec - Kaj su jeli naši stari
19.00 - 20.00
Samobor - Tradicijski obrti


Utorak, 3. svibnja 2011.

17.00 - 18.00
Zaprešić - Kulturna baština
18.00 - 19.00
Velika Gorica - Skitnje po Turopolju
19.00 - 20.00
Sveti Ivan Zelina - Vitezovi zelingradski
20.00 - 21.00
Žumberak - Plodovi Žumberka


Srijeda, 4. svibnja 2011.

16.00 - 19.00
Jastrebarsko - Plešivička vinska cesta
Ivanić-Grad - Bučijada
Sveta Nedelja - Dragi naš kaj
http://www.tzzz.hr/?show=2753&pid=60605

-

JASTREBARSKO
...
29.5.   16.00   Vinske igre Kluba prijatelja dobrog vina,  Strossmayerov trg
23.5.-29.5.   Dani otvorenih podruma na Plešivičkoj vinskoj cesti
Informacije:   TZG Jastrebarskog, Strossmayerov trg 4, 10450 Jastrebarsko
                           tel. 01/ 6272 940, info@tzgj.hr, www.tzgj.hr
...

KRAŠIĆ
4.5.      Proslava sv. Florijana - vatrogasci Krašića i Pribića slave zaštitnika vatrogasaca Sv.       Florijana i organiziraju manifestaciju, budnicu i procesiju od vatrogasnog doma do       crkve, gdje se služi sv. misa, održava vatrogasna vježba i pučko veselje u kraju
...
Informacije:   TZO Krašić, Krašić 102, 10454 Krašić, tel./fax 01/6270 910
...

SAMOBOR
...
14.5.   14.00   Zumba maraton, organizator: Športsko plesni klub Samobor
      Sportska dvorana Samobor
...
14.-15.5.   7. Dani Samoborskih kremšnita
...
Informacije:    TZG Samobora, Trg kralja Tomislava 5, 10430 Samobor
tel. 01/3360 044, info@tz-samobor.hr, www.tz-samobor.hr

SVETA NEDJELJA
...
14.5   8.30   Svečano otvorenje „Svetonedeljske seljačke tržnice“- izvrsna ponuda domaćih
                            Gastronomskih proizvoda  svake subote u mjesecu u vremenu od 8.00 do 13.00 sati.
...
29.5.                Dragi naš kaj  - gastro etno i glazbeni festival, jezero Orešje, Sveta Nedelja
         11.00   Gastro - etno program:   
                            Prezentacija  seoskog života  u «starom crikvenom selu»  – sudjeluju KUD-ovi
                            svetonedeljskog kraja, gosti iz Općine Kumrovec „Staro selo“ i Udruga „Zipka“;
                           Udruge i KUD-ovi Grada Vrbovca i Sv. Ivana Zeline, gosti iz Koprivnice.
                          U nekoliko improviziranih starih seoskih „dvorišča“ na stotinjak četvornih metara
                           prezentirat će se negdašnji život (pranje rublja u koritu, cijepanje drva, košnju trave,   
                           hranjenje domaćih životinja, kosanje djeteline, slaganje kupice…), rad sa starim
                           alatima i prikaz starih zanata (klepanje kose, rad na tkalačkom stanu, čehanje   
                           perja...), pripremanje tradicionalnih jela i jela,  starinske igre za najmlađe
                           domaći proizvodi i suveniri, konjskom zapregom oko jezera
   20.00    Kajkavski glazbeni festival
       Voditelji: Davor Dretar – Drele, Vid Balog, Barek
                          Na glazbenom festivalu predstavit će se 20-ak izvođača kajkavske scene. Među njima   
                          će biti i poznatih imena poput Kavalira, Potepuha, Ivice Pepelka, Gordanje Ivanjek.
                          Organizator: Udruga „Dragi naš kaj“
                          Pokrovitelji: Grad Sveta Nedelja, Turistička zajednica grada Svete Nedelje, 
                          Zagrebačka  županija, Hrvatska turistička zajednica
Informacije:   TZG Svete Nedelje, Trg A. Starčevića 5, 10431 Sveta Nedelja,
                          tel./fax. 01/3373 919, info@svetanedelja.hr, www.svetanedelja.hr

SVETI IVAN ZELINA
21. i 22.5.   Međunarodni viteški turnir Sveta Helena - srednjovjekovna opsada grada, viteški       turnir, viteško nadmetanje u gađanju ringa, mačevanje, streličarstvo, gađanje          samostrelom i brojnim napravama, radionice i igraonice
Informacije:   TZG Sv. Ivana Zeline i Muzej Zelina, Trg A. Starčevića 13, 10380 Sv. Ivan Zelina,
      tel. 01/2061 544, muzej@zelina.hr ,www.tz-zelina.hr
      POU Sv. Ivan Zelina, tel. 01/2059 062

VELIKA GORICA
 3.5.   19.30   Koncert gudačkog kvarteta Sebastian
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
4.5.   20.00   Otvaranje 5. Velikogoričkog brass festivala
         Dvorana Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
5.5.   19.30   Koncert: Simply brass kvintet
         Dom kulture Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
6.5.   19.15   Koncert
         Crkva Navještenja Blažene Djevice Marije, Šetalište F. Lučića 25
7.5.   19.30   Koncert za trubu i klavir
         Dom kulture Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
   7.i 8. 5.      Dani Andautonije u Ščitarjevu-mirisi u rimsko vrijeme
         mogućnost organiziranog posjeta www.scrinium-tours.hr
   8.5.   20.00   Koncert-Jazz orkestar hrvatske glazbene mladeži
         Dvorana Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
13.5.   20.00   MURLIN MURLO-premijera, Scena Gorica
                           Dvorana Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
15.5.   19.30   Koncert Zagrebačkog kvarteta
                      Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
18.5.   19.30   Koncert pjevačkog zbora Turopoljska zvona
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
21.5.   10.00   9. proljetni sajam i Festival ruža
         Nagradni natječaj Zovem se Ruža
         Prostor oko Pučkog otvorenog učilišta, Zagrebačka 37, Velika Gorica
      12.30   Stručno predavanje na temu ružarstva - Josip Rogin
         Pučko otvoreno učilište, Vijećnica, I kat, Zagrebačka 37
      15.00   Glazbeni program na temu ruža
         Prostor oko Pučkog otvorenog učilišta, Zagrebačka 37, Velika Gorica
22.5.   10.00   9. proljetni sajam i Festival ruža
         Prostor oko Pučkog otvorenog učilišta, Zagrebačka 37, Velika Gorica
   18.00      4. Hair fashion VG – revija frizura
         Dvorana Gorica, Zagrebačka 37
22.5.   14.00   Revija mažoret timova Zagrebačke županije
         Prostor oko Pučkog otvorenog učilišta, Zagrebačka 37, Velika Gorica
24.5.   19.30   Koncert učenika Umjetničke škole Franje Lučića
                           Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
26.5.   20.00   Pinokio
                          Dvorana Galženica, Trg S. Radića 5, Velika Gorica
27.5.   12.00   Turopoljske skitnje-izlet
         Muzej Turopolja,Lukavec,Donji Dragonožec,Cvetković Brdo i Roženica
Informacije:   TZG Velike Gorice, Kurilovečka 2, 104100 Velika Gorica
         tel./fax 01/6222 378, tzvg@tzvg.hr, www.tzvg.hr
         POU Velika Gorica, tel. 01/6259 800, www.pouvg.hr

VRBOVEC
11.5.-10.6.    „Oh, yeah!“ - izložba slika Davora Gobca
   19.00     Mala galerija POU Vrbovec
...
Informacije:   TZG Vrbovca, Trg Petra Zrinskog 23/I., 10340 Vrbovec
 tel./fax 01/2791 661, tzvrbovec@tzzz.hr
      POU Vrbovec, tel. 01/2791 115, www.pou-vrbovec.hr 

ZAPREŠIĆ
...
20.-22.5.   Dani Jelačića - obilježavanje godišnjice smrti bana Jelačića
...
21.5. do 21.00    Festival veselja
      Trg Ivana Pavla II
...
Informacije:   TZG Zaprešića, Trg žrtava fašizma 9, 10290 Zaprešić
      tel. 01/3311 611, tz-zapresic@zg.t-com.hr, www.zapresic.hr

http://cms.gideon.hr/content/clients/56/documents/10/1/2716.doc
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI
« Odgovori #37 : Lipanj 09, 2011, 01:04:28 prijepodne »
VELIKA GORICA
6.6.   20.00   Premijera predstave „Život u kazalištu“
                           Dvorana Gorica, Zagrebačka 37, Velika Gorica
6.6.-3.7      Goričke večeri
                           informacije o programu na www.pouvg.hr
8.6.   18.00   Lutkarska predstava  scene Ivane Brlić Mažuranić: „Trnoružica“
                           Park dr. Franje Tuđmana, Velika Gorica
8.6.   19.00   Predavanje dr. Marijan Steiner  Di: Gregorijansko pjevanje
                           Ekološko-edukativni centar Sv. Benedikt, Mičevec (Crkva sv. Benedikta)
9.6.   18.00   Predstava DV „Ciciban“ : Žabac i stranac
                           Park dr. F. Tuđmana
10.6.   20.00   Scena Gorica: Pinokio
                           Star grad Lukavec
14.6.   19.00   Predavanje Pater Jozo Milanković: Korijeni benediktinskog iskustva
                     Ekološko-edukativni centar Sv. Benedikt, Mičevec (Crkva sv. Benedikta)
15.6.   21.00   Predstava HNK Zagreb: Vještica Hilary ide u operu
                           Stari grad Lukavec
16.6.   21.00   Predstava Scene Gorica: Murlin Murlo
                           Stari grad Lukavec
27.6.   21.00   Predstava Diva
                           Stari grad Lukavec
28.6.   21.00   Predstava Ogranka Seljačke sloge iz Buševca: Jalnuševčani
                           Stari grad Lukavec
28.6.   19.00   Predavanje Patera Damjana Kružičevića: Odgoj kroz prostor
                           Ekološko-edukativni centar Sv. Benedikt, Mičevec (Crkva sv. Benedikta)
 Informacije:   TZG Velike Gorice, Kurilovečka 2, 104100 Velika Gorica
         tel./fax 01/6222 378, tzvg@tzvg.hr, www.tzvg.hr
         POU Velika Gorica, tel. 01/6259 800, www.pouvg.hr

http://cms.gideon.hr/content/clients/56/documents/10/1/2768.doc
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PROGRAM DOGAĐANJA U ZAGREBAČKOJ ŽUPANIJI
« Odgovori #38 : Kolovoz 27, 2011, 02:04:07 prijepodne »
Događanja u 2011.

Rujan
24. 09. 2011. - 8. 10. 2011. — Samobor
36. Samoborska glazbena jesen
24. 09. 2011. — Ivanić-Grad
Cjelodnevna pustolovna utrka „Into the wild“
17. 09. 2011. — Zaprešić
Tradicionalni Turist plus open turnir
17. 09. 2011. - 18. 09. 2011. — Samobor
3. Samoborski medni dani i izložba meda
16. 09. 2011. - 22. 09. 2011. — Ivanić-Grad
Europski tjedan kretanja u Ivanić-Gradu
12. 09. 2011. - 24. 09. 2011. — Sveti Ivan Zelina
Otkrivanje spomen-biste Dragutinu Domjaniću
11. 09. 2011. - 24. 09. 2011. — Velika Gorica
Dionizijske svečanosti
11. 09. 2011. — Sveta Nedelja
„Nakon mora v brege se mora“
10. 09. 2011. — Savsko-sutlanska dolina i brigi
„Berba grozdja – tak su brali naši stari“
10. 09. 2011. — Samobor
8. Bakuš Slavagorski
10. 09. 2011. — Dugo Selo
6. dugoselska biciklijada
08. 09. 2011. - 11. 09. 2011. — Jastrebarsko
Jaskanske vinske svečanosti
05. 09. 2011. - 10. 09. 2011. — Dugo Selo
Susret likovnih umjetnika Zagrebačke županije
04. 09. 2011. — Jastrebarsko
Biciklijada na Crnu Mlaku
03. 09. 2011. — Sveta Nedelja
„10. Strmečka jesen“
03. 09. 2011. — Sveta Nedelja
„12. Svetonedeljska fišijada“
02. 09. 2011. — Dugo Selo
Otvaranje 18. dugoselskih jeseni i proslava 19.rođendana Radio Martina

Kolovoz
29. 08. 2011. - 04. 09. 2011. — Zaprešić
Tjedan Festivala
28. 08. 2011. — Jastrebarsko
Otvorenje Svetojanske drvene kuće – “komore” u Mlinarovoj iži
28. 08. 2011. — Savsko-sutlanska dolina i brigi
” Igrajte nam muzikaši”
28. 08. 2011. — Zaprešić
14. Modelarski Kup Zaprešića F3K (Eurocontest tour)
28. 08. 2011. — Zaprešić
Međunarodna biciklistička utrka Zagreb – Zaprešić – Ljubljana
28. 08. 2011. — Jastrebarsko
2. Jaskanski planinski eko maraton
28. 08. 2011. — Ivanić-Grad
12. Oldtimer rally
27. 08. 2011. — Jastrebarsko
Dani slavetićkog kraja
27. 08. 2011. - 3. 09. 2011. — Zaprešić
„NORI DVORI”
27. 08. 2011. — Velika Gorica
Žirovinsko spravišće
27. 08. 2011. — Savsko-sutlanska dolina i brigi
Biciklijada
26. 08. 2011. - 28. 08. 2011. — Vrbovec
31. turističko-kulinarska manifestacija “Kaj su jeli naši stari”
24. 08. 2011. - 11. 09. 2011. — Dugo Selo
Političko pecanje i fišijada
21. 08. 2011. — Ivanić-Grad
Memorijal Stjepana Grgca
16. 08. 2011. — Jastrebarsko
Rokovo u Slavetiću
15. 08. 2011. — Krašić
Proštenje u crkvi Majke Božje Dolske
15. 08. 2011. — Jastrebarsko
Blagdan Velike Gospe u Volavju
07. 08. 2011. — Krašić
Sv. Siksto – svečana Sv.misa i proštenje u Pribiću
06. 08. 2011. - 07. 08. 2011. — Krašić
Tradicionalni pribićki susreti u Pribiću
01. 08. 2011. - 31. 08. 2011. — Ivanić-Grad
Ljeto na bazenu SRC Petek

Srpanj
31. 07. 2011. — Jastrebarsko
Zelena livada
30. 07. 2011. — Vrbovec
“Ljeto u gradu”
29. 07. 2011. - 30. 07. 2011. — Savsko-sutlanska dolina i brigi
Proslava dana Općine Dubravica
29. 07. 2011. - 03. 08. 2011. — Vrbovec
Plesna radiona u POU Vrbovec
26. 07. 2011. — Jastrebarsko
Sveta Ana – proštenje u Svetoj Jani
26. 07. 2011. - 18. 08. 2011. — Vrbovec
Foto-radionica “Smiješak molim, snimam te”
25. 07. 2011. — Ivanić-Grad
Pučka fešta Sveta Ana u Breškoj Gredi
24. 07. 2011. — Jastrebarsko
Biciklijada
23. 07. 2011. — Vrbovec
“Ljeto u gradu”
23. 07. 2011. - 24. 07. 2011. — Zaprešić
Zaprešićke žetvene svečanosti
22. 07. 2011. — Jastrebarsko
Dani Vlatka Mačeka
16. 07. 2011. — Vrbovec
“Ljeto u gradu”
08. 07. 2011. - 10. 07. 2011. — Zaprešić
2. Međunarodne glazbene svetkovine “Lužnica u ljetno doba A.D. 2011.”
08. 07. 2011. - 09. 07. 2011. — Vrbovec
10. VUM fest u Vrbovcu
04. 07. 2011. — Vrbovec
“Ljeto u gradu”
03. 07. 2011. — Krašić
Prvenstvo Hrvatske u Quadcrossu i Supercrossu
02. 07. 2011. — Dugo Selo
Međunarodni viteški turnir
02. 07. 2011. — Dugo Selo
Dodjela priznanja najboljim vinarima u Dugom Selu
02. 07. 2011. - 04. 07. 2011. — Dugo Selo
Međunarodno glazbeno natjecanje
01. 07. 2011. - 31. 07. 2011. — Ivanić-Grad
Ljeto na bazenu SRC Petek
01. 07. 2011. — Velika Gorica
Međunarodni festival folklora
01. 07. 2011. - 03. 07. 2011. — Samobor
26. dani rudarske greblice
http://www.tzzz.hr/hr/dogadanja/
wwwg tablice